Extra aandacht aan schoolverzuim Verbouw- en bestemmingsplannen locatie huis Nijenburg Martin Mans Formation in Willibrordkapel Bomen en vogels in het Heilooër Bos Pis 14 Videoclub in Trefpunt Heiloo Wethouder Veger gaat in gesprek met leerlingen Na restauratie zal het huis een woon- en een museale functie krijgen INGEZONDEN BRIEF Open brief aan de gemeenteraad Melkpoeder KORTOM Vergadering ijsbaan Hobbymaterialen beurs Groei en Bloei Paasarrangement Politieke standpunten op Beat FM 17 MAART 2010 UITKIJKPOST Vrijdag 26 maart is er gelegen heid om kennis te maken met Videoclub Heiloo. Vanaf 09.30 uur vertonen de leden hun nieuwste videofilmpjes. De filmpjes duren maximaal vijf minuten en worden onder mekaar kort besproken. Hoewel de video club géén cursus geeft, wordt er door kijken, luisteren en onderling contact op een plezierige wijze enorm veel van elkaar geleerd. Ook over cameragebruik en videomonta ge. Elke laatste vrijdag van de maand, 09.30-12.00 uur, filmzaal Het Trefpunt, A. du Bois-hof, Heiloo. Informatie: G. Borst, tel. 072-5112487, bij geen gehoor 5126433 of 5341045 HEILOO - Komende donderdag is de landelijke Dag van de Leerplicht en basisscholen in Heiloo besteden die dag extra aandacht aan schoolverzuim. Wethouder Veger gaat in gesprek met leerlingen van basisschool de Springschans. Het is de zevende keer dat de Dag van de Leerplicht plaatsvindt. Op deze dag vragen het ministerie van Onderwijs en een landelijke bran cheorganisatie voor leerplicht aan dacht voor het recht dat iedereen heeft in Nederland om te leren. Want naar school gaan is niet alleen een plicht maar vooral ook heel erg leuk, vindt men. Kinderen hebben het recht om zich te ontwikkelen en een diploma te halen. Wethouder Veger zal de leerlingen vragen stellen en legt stellingen voor over de leerplicht en het ver schil tussen geoorloofd en ongeoor loofd verzuim. HEILOO - Op woensdagavond 24 maart geven medewerkers van de Vereniging Hendrick de Keyser een toelichting op de verbouwplannen en de toekom stige bestemming van het huis Nijenburg. De voordracht wordt georganiseerd door de Historische Vereniging Oud Heiloo in de Oudheidkamer Heiloo. In 2004 is het huis Nijenburg door de familie Van Foreest overge dragen aan de vereniging Hendrick de Keyser. Na het overlijden van de laatste bewoner mevrouw Snethlage- van Foreest is begonnen met de restauratie van het huis. Onder andere de 'Blauwe kamer' is sindsdien geheel in oude luister her steld. Ook andere vertrekken van het huis zullen worden gerestau reerd. De daarvoor ingediende ver bouwplannen zullen naar alle waar schijnlijkheid door de gemeente Heiloo worden goedgekeurd. Na restauratie zal het huis deels een woonfunctie en deels een muse ale functie krijgen. Op woensdag 24 maart, aanvang 19.30 uur, wordt HEILOO - Vrijdag 19 maart om 20.00 uur vindt er een bijzon der concert plaats in de Willibrorderkapel van de GGZ NHN aan de Kennemer- straatweg 464 te Heiloo. De bekende Martin Mans Formation bestaande uit 16 mannen stemmen is voortgekomen uit het mannenkoor de Gouwestem uit Waddinxveen. In 2006 opgericht en inmiddels grote bekendheid gekre gen in binnen en buitenland en heb ben onlangs een cd uitgebracht met als titel You raise me up. Ook treden zij regelmatig op voor radio en tv, en werken mee aan de Cathedraaleoneerten van pianist Jan Vayne en Martin Mans en zange res Petra Berger. Martin Mans heeft zijn sporen reeds verdient in de orgelwereld en is zelfs internatio naal een beroemdheid geworden ,mede ook door zijn grote improvi satie kunst. Voorst dirigeert hij ver schillende grote mannenkoren in ons land en is hij vaste organist van de Breepleinkerk in Rotterdam. Tijdens dit concert zullen ook optre den de trompettisten Henk Jan Drost en Maurice Veldhuizen, waar bij de begeleiding wordt verzorgt door de bekende Zaanse organist Dub de Vries, in Heiloo geen onbe kende. Regelmatig treedt hij op in de Ter Coulsterkerk, onlangs nog met het Volendams Operakoor. De entree bedraagt 10,-. Kaarten kunnen gereserveerd worden via tel. 072-53332703 en 072-5323241 of op de avond voor aanvang in de kapel. Informatie via S.J. de Jager, tel. 072-5332703. I door de Historische Vereniging Oud Heiloo een bijeenkomst georgani seerd waarin een toelichting wordt gegeven op de restauratie en de toe komstige functie van het gebouw. Aanvullend op de voordracht zal - op veler verzoek - de film 'Vertellingen over het wonen op Nijenburg' nogmaals worden ver toond. De bijeenkomst vindt plaats in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. De toegang is gratis voor leden. Aan niet-leden wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro per persoon, inclusief een kopje koffie. Vanwege de beperkte ruimte dient men zich ruim van te voren aan te melden via de telefoon nummers 072-5321404 of 072- 5339736. Wij willen graag, nu u bezig bent met het formuleren van speerpun ten voor de komende vier jaar, het belang van onze werkzaamheden onder uw aandacht brengen. De Peuterspeelzalen zijn laagdrempeli ge wijkvoorzieningen met belangrij ke functies voor de ontwikkeling van kinderen en (opvoed) onder steuning aan hun ouders. De Muziek- en Dansschool maakt muziekonderwijs bereikbaar voor iedereen in Heiloo. Van Bibliotheek Heiloo maakt de helft van de Heilooërs gebruik. Zij speelt een belangrijke rol bij het bevorderen van lezen en taalvaardigheid, de ontwikkeling van mediawijsheid en het verkrijgen van informatie. Het Jeugd - en Jongerenwerk draagt bij aan de vorming en ontwikkeling van de jeugd en daardoor ook aan de veiligheid en stabiliteit in Heiloo. De Stichting Welzijn ondersteunt het vrijwilligerswerk, de mantelzor- gers, mensen met een beperking, organiseert activiteiten en verleent diensten die het zelfstandig blijven wonen van ouderen mogelijk maakt. Wij denken, door gezamen lijk op te trekken, burgers van jong tot oud kwalitatief goede voorzie ningen te kunnen bieden, en doen ons best dat zo goed en zo goed koop mogelijk te realiseren. Samen met onze medewerkers en vele vrij willigers zorgen wij voor binding, sociale cohesie, bevorderen wij ieders zelfredzaamheid, ontwikke ling en ontplooiing en culturele vor ming. Wij hebben er vertrouwen in, dat u aandacht heeft voor wat echt belangrijk is in Heiloo. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, Stichting Muziek - en Dansschool Heiloo, Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, Stichting Welzijn Heiloo. Wandel mee door het Heilooër bos. Foto: Paul ten Have Martin Mans Formation. Aangeleverde foto HEILOO - Het Heilooër Bos is een gebied met machtige beu ken en eiken. De oprijlanen en de Westerlaan, ook wel 'de Ronde O' genoemd, zijn het meest opvallend. Maar dieper in het bos zijn ook indrukwekkende bomen, soms zo oud, dat ze hun kroon niet meer hebben kunnen dragen. Er zijn hoe ken met sparren en dennen, ieder met hun eigen soort kegels. En er zijn grillige Robinia's en tamme en wilde kastanjes. Achter de Kerkelaan om zijn die naaldbosjes te vinden, omringd door betrekkelijk jong loofhout, in de oorlog is daar immers veel gekapt. Het is boven- dien een vogelrijke zóne waar we zeker een dozijn soorten zien en horen. Want het wordt lente! Kom wandelen, kijken en luisteren op de eerste lentedag, zondag 21 maart. Dan begint de maandelijkse natuurwandelinggeorganiseerd door het IVN, vereniging voor natuur- en milieueducatie om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Warme en waterdichte kleding aan bevolen! De wandeling duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len: 072-5325110. Ik wil hierbij toch even reageren op de ingezonden brief van Michel Zwart. Mijn eerste reactie was 'heb ben wij het steeds verkeerd geleerd?'. En was het spreekwoord of gezegde niet 'iets in de melk te brokkelen hebben' maar te brokken hebben? Dus de encyclopedie erbij gepakt, en kijken wie er gelijk heeft, de heer. Zwart of Heiloo 2000. Maar wat bleek, zowel 'brok kelen' als 'brokken' blijkt dezelfde betekenis te hebben, namelijk 'veel invloed hebben, veel te vertellen hebben'. Wat ik me nu afvraag is of de familie Zwart inclusief de visite nu niet lacht als een boer met kies pijn? Maar de stoot zich vast niet twee keer C. de Wit Heiloo HEILOO - Op donderdag 25 maart is er de jaarvergadering van de Ijsbaan Heiloo. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Open Huis te Heiloo. HEILOO - Zaterdag 20 maart wordt er in Ypsalon, De Hueht 2 in Heiloo een hobbymaterialen beurs gehouden. De diverse standhouders zullen hun overbo dige en/of dubbele hobbymateri aal verkopen op deze beurs. Het gaat hier dus niet om een rom melmarkt. De spullen die ver kocht worden zijn van een goede kwaliteit. De beurs duurt van 11.00 tot 15.00 uur en de toe gang is gratis. Er zijn nog enkele tafels beschikbaar. Voor informa tie kunt u bellen met Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612 of Saskia Sengers, tel. 072- 5331837. HEILOO - Met behulp van de tra ditionele materialen zoals buxus, kronkeltakken en eieren maakt u een smaakvolle schikking voor Pasen. Alle bloemen en het groen en bijmaterialen worden ver strekt. Zelf meebrengen: scherp mes en snoeisehaar en een goed humeur. Woensdag 31 maart Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo. Tijd: 13.45 uur en 19.45 uur. Aanmelden: Mercedes Docter: 072-5336827 voor 18.00 uur of 06-50123521, e-mail: benzdocter® hotmail, com. HEILOO - Na de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad van Heiloo zal Beat FM de nieuwko mers in de gemeenteraad de gele genheid geven hun politieke standpunten toe te lichten en die van andere nieuwkomers te bekri tiseren. Programmamaker/pre sentator Bob van Unnik zal hier bij van de gelegenheid gebruik maken om de dames en heren nader aan de tand te voelen. Verder is Beat FM een sportpro gramma aan het voorbereiden. Als eerste is hoekeyvereniging de Terriërs hiervoor uitgenodigd. Zodra de plannen gereed zijn zal dit worden aangekondigd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 14