Schrijver Tommy Wieringa spreekt in Limmen Grote inzet voor truck van Fietsen voor Burkina Concert in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef Sint Maartenschool in teken van techniek 3 Limmer jeugd schaatst Elfstedentocht re^/o 17 Recensies over Joe Speedboot stonden vol superlatieven Oude legertruck uitermate geschikt voor tocht van Limmen naar Burkina Faso De fietsers gaan de truck nu verder aanpassen voorde reis Van fiets tot bouw, van het weer tot de waterwerken 17 MAART 2010 HJpV LIMMEN - De bekende schrij ver Tommy Wieringa komt op vrijdag 26 maart in Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen. Op uitnodiging van Limmen Cultuur zal hij spreken over zijn schrijverschap en voorlezen uit eigen werk. Het optreden in Limmen komt in een periode dat Wieringa volop in de belangstelling staat door de prachtige boeken die hij de laatste jaren heeft geschre ven. Tommy Wieringa (Goor, 20 mei 1967) bracht een deel van zijn jeugd door op de Antillen. Met zijn familie terug in Nederland studeerde hij geschiede nis in Groningen en journalistiek in Utrecht. Hij publiceerde drie romans met als bekendste titel Alles over Tristan (Halewijnprijs 2002) alvorens hij in 2005 doorbrak naar het grote publiek met zijn roman Joe Speedboot. Dit boek werd geno mineerd voor tal van prijzen waar onder de AKO Literatuurprijs, de Libris Literatuurprijs en de Gouden Uil. Uiteindelijk won hij er de Ferdinand Bordewijk Prijs, de La Vie en Rose Prijs en de Tzumprijs mee. Wieringa wordt geroemd als groot talent, de recensies van Joe Speedboot stonden vol superlatie ven. Geen wonder dat er inmiddels meer dan 300.000 exemplaren van het boek over de toonbank gingen en dat het boek vertaald is in het Hebreeuws, het Koreaans en het Frans, Duits en Engels. Zijn meest recente boek is de roman Caesarion, verschenen in 2009. Ook dit grootse werk is genomi neerd voor de AKO Literatuurprijs. Op deze veelbelovende literaire avond wordt de schrijver, zoals vaak, vergezeld door zijn vriend Qruun Schram jr. (Heemskerk, 17 juli 1967). Deze verraste afslankend Nederland in september 2008 met zijn boek Man op de weegschaal, de humoristische zelfontleding van een zwaargewicht. Vrijdag 26 maart, aanvang 20.00 uur, Cultureel Centrum Vredeburg, Dussel dorper- weg 64, Limmen. De toegang bedraagt 6,-. Zie ook www.lim- mencultuur.nl Kaarten zijn te koop bij Boekhandel Laan in Castrieum. Reserveren kan via tel. 072- 5052235 of via e-mail limmencul- tuur@hotmail. com. Siem Kuiper van Fietsen voor Burkina tussen de monteurs van GP Groot, Arjan Buur en Hans Zuurbier. Foto: AZ Media Ed van de Pol LIMMEN - In augustus 2009 wist de Stichting Fietsen voor Burkina beslag te leggen op een prachtige twintig jaar oude legertruck. Dit door vier wielen aangedreven voertuig is uitermate geschikt om de deelnemers aan de monster fietstocht van Limmen naar Burkina Faso te begeleiden. Maar er moet nog wel een en ander aan gebeuren voordat het startschot voor de tocht, in augustus 2010, gegeven kan worden. Meteen na aankoop is door GP Groot in Heiloo belangeloos een inventarisatie gemaakt van repara tie en onderhoudswerkzaamheden. Deze werkzaamheden zijn uitge voerd door studenten van de oplei ding voertuigtechniek van het Horizon College in Heerhugowaard. De truck was een prachtige aanvul ling voor hun opleiding: weer eens wat anders als de personenautootjes van docenten! De grote truck paste nauwelijks door de deur van de opleidingsgarage. De studenten hebben mooi werk geleverd. Alleen bleek er nog een probleem met de koppeling te zijn, wat niet op het Horizon College verholpen kon wor den. De truck is terug gegaan naar de Technische Dienst van GP Groot. Het was nog een hele klus om de versnellingsbak en koppeling eruit te krijgen, maar na een week op de brug werkt alles weer perfect. Inmiddels is de truck door de Rijksdienst voor Wegverkeer goed gekeurd. De fietsers en hun begelei ders gaan de truck nu verder aan passen voor de reis. Er wordt baga geruimte gemaakt voor de spullen van de fietsers en er wordt een veld keuken en watertank in gemaakt. In het kader van een leer-werk traject wordt de truck bij Kleverlaan in Limmen opnieuw gespoten. Een zeilmakerij uit Heerhugowaard maakt een prachtige huif. Hierop komen de namen te staan van bedrijven die een groot bedrag gesponsord hebben voor de onder wijsprojecten in Burkina Fhso, waar het allemaal om te doen is. Als alles mee zit is de truck tij dens de bloemendagen in Limmen te bewonderen. Na aankomst in Burkina wordt hij ingezet voor voorlichtingscampagnes over het belang van onderwijs, HIV/AIDS preventie en bestrijding van vrou wenbesnijdenis. Meer info: www. fietsenvoorburkina. nl. EGMOND - Op zondag 21 maart zal in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef een concert wor den gegeven door de Egmondse pianiste Mariëlle Tromp- Zentveld. Mariëlle Tromp startte haar muzi kale opleiding bij de Egmondse componist en schrijver Jan Burger en zijn vrouw Wijnanda. Daarna stu deerde ze piano bij Hans Bruin aan het Alkmaars Conservatorium, waar ze haar studie afsloot als docerend musicus. Aansluitend behaalde zij de onderwijsakte muziek voor het primair en voortgezet onderwijs. Naast het geven van muziekonder wijs op school en pianolessen in haar pianopraktijk begeleidt ze het Egmondse koor Crescendo en het kinderkoor Hosanna. Mariëlle maakt tevens naam als begeleidster van instrumentalisten en zangers. Ondanks deze diversiteit aan muzi kale werkzaamheden, blijft haar hart kloppen voor de piano. Omdat Mariëlle tijdens plechtigheden in de Slotkapel haar medewerking ver leende en vanwege haar bijzondere vriendschap met Dora Thyssen, tot voor kort beheerder van de Slotkapel, is zij door de commissie Muziek in de Slotkapel gevraagd opnieuw te concerteren. Het pro gramma omvat werken van Thjaikovski, Debussy, Ravel en Chopin. De aanvang van het con cert is om 15.00 uur. Adres: Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 12.-, 65+ en CJP 10.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, Kaarten: mevrouw Thijssen, tel. 072-5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. LIMMEN - De Sint Maarten school heeft maandag 8 maart met enkele technische snufjes het schoolproject techniek geo pend. Uit volle borst werd door ieder een een geweldig teehnieklied gezongen. De komende weken wor den vele facetten over techniek flink onder de loep genomen. Van fiets tot bouw, van het weer tot de waterwerken, techniek in en rondom het huis, bouwconstructies en tandwielen. Deskundigen zijn uit genodigd, allerlei themalocaties zul len worden bezocht en er zal van alles worden geknutseld, geschre ven en getekend. Natuurlijk zullen technische proefjes en hoogstandjes niet ontbreken. Op donderdag 25 maart kunt u dit allemaal op de afsluitende tentoonstelling bekijken. De tentoonstelling is over de hele school verspreid. Van 18.30 tot 20.00 uur bent u welkom op de Sint Maartenschool aan de Lage Weide 2 in Limmen. Uit volle borst werd door alle leerlingen en leerkrachten een technieklied gezongen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15