Trainingen Stress Less en Grenzen Verkennen Albert Heijn Limmen: Win een Bosch Wasmachine Opening nieuwe pand Fit4Lady Duinpaden dicht Dubbelconcert in Limmen Schooljeugd schaatst toch de elfstedentocht REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Jazzindeed bij de Jazz Session Club Vogels beschermd tijdens broedseizoen Hans Laduc Simone Awhina en Het Dekker Trio KORTOM Natte Tosties: Een nieuw feest Concert Lamoraal van Egmont 't Praethuys Das Zimmermannsche Caffee UITKIJKPOST 17 MAART 2010 ALKMAAR - Begin april organiseert de Praktijk voor Haptotherapie Roel Nooteboom in Alkmaar opnieuw de trainingen Stress Less en Grenzen Verkennen. 'Hoe kun je je onder druk nog ontspannen, hoe behoud je in peri odes van stress je veerkracht en blijf je vitaal?' Als antwoord hierop biedt de training Stress Less je een aantal praktische handvaten om bestaande span ningsklachten te verminderen en met dagelijkse stress om te gaan. De trai ning Grenzen Verkennen is bedoeld voor mensen die moeite hebben met het herkennen en aangeven van hun grenzen. Niet zelden leidt deze moeite tot spanningsklachten, overbelasting of zelfs burn-out. Beide trainingen bestaan vooral uit eenvoudige lichaamsgerichte oefeningen die toepasbaar zijn in dagelijkse situaties (werk, privé). Daar waar nodig wordt de praktijk door heldere theorie ondersteund. De trainingen worden in kleine groepen, met zes tot tien deelnemers) gegeven en vinden 's avonds plaats. Startdata en tij den: Stress Less op 12 april 19.15 tot 20.45 uur, Grenzen Verkennen op 7 april 19.00 tot 21.00 uur. Plaats: Rubenslaan 2, Alkmaar. Kosten: Stress Less (vijf avonden) 85,-; Grenzen Verkennen (drie avonden) 75,-. Aanmelding en info, tel. 06-23049417 072-5113345, info@haptotherapie-roelnoote- boom.nl, www.haptotherapie-roehrooteboom.nl. LIMMEN - Van 8 tot en met 21 maart 2010 krijgen klanten bij aankoop van twee Persil wasmiddel producten naast een hoge korting ook de kans om een Bosch Classixx wasmachine ter waarde van 500,- te winnen bij Albert Heijn Limmen. Het bedrijf Henkei, dat onder andere merken als Persil, Witte Reus en Fa verkoopt, heeft bij diverse winkels in Nederland een wasmachine geplaatst. Albert Heijn Limmen is uitgekozen om deze aanbie ding te doen voor regio Alkmaar. Deze ludieke actie is bedoeld om mensen bewust te maken van het feit dat met Persil Eco power een intens schoon wasresultaat wordt bereikt met minimale belasting voor het milieu. Dankzij de mogelijkheid om op lage temperaturen een stralend schoon resultaat te behalen, kan men maximaal bijdragen aan energiebesparing. De wasmachine van Bosch is dan ook geen lukrake keuze geweest in deze actie. Deze wasmachine is ontworpen met speciale Eeo-wasprogramma's, waardoor er bijzonder zuinig kan worden gewassen. Het energieverbruik wordt dan ook aangegeven als A-10%, ofwel tien procent zuiniger dan ver eist voor energieklasse A. Als u ook uw steentje wilt bijdragen aan een beter milieu en daarbij zelfs tientallen Euro's per jaar kunt besparen aan energie, probeer dan de Persil Eco Power Producten bij Albert Heijn Limmen voor een zeer aantrekkelijke prijs en maak ook nog eens kans op een Bosch Variosoft wasmachine! LIMMEN- Zondag 7 maart heeft burgemeester Emmens-Knol de nieuwe club van Flt41ady in Limmen geopend. Flt41ady is vanaf eind januari gevestigd aan De Drie Linden 3 (voorheen nummer 2). Na drie jaar gevestigd te zijn geweest op 'nummer 2', was een grotere ruimte om te trai nen hard nodig. Toen het pand van de buren beschikbaar kwam was de keuze snel gemaakt. In de nieuwe locatie kunnen nog meer dames uit de omgeving deelnemen aan de unieke Flt41ady training. De burgemeester prees Flt41ady met haar initiatief zich te vestigingen in de gemeente. „Het leven van de vrouw is erg druk, zij neemt vaak veel ver antwoordelijkheid op zich. Dan is het geweldig dat je in een ontspannen sfeer in je eigen woonomgeving kunt werken aan een gezond en fit lichaam. Ik ben er ook trots op dat Arina van Damine, als ondernemer uit de regio, met veel passie werkt aan de groei van Fit41ady in het land." Bij de officiële opening waren veel leden aanwezig. Na de officiële ope ningshandeling door de burgemeester werd getoast op de gezondheid van alle vrouwen. Flt41ady biedt een complete conditie- en spierversterkende training in slechts dertig minuten. Speciaal voor vrouwen. De clubs van Flt41ady zijn kleinschalig van opzet waarbij in gezellige sfeer gedurende een half uur wordt getraind met apparatuur speciaal gericht op het vrouwelijk lichaam. Dames die interesse hebben om te gaan trainen zijn welkom op de nieuwe locatie of sturen een e-mail aan: limmen@fit41ady.nl. LIMMEN - Op zondag 21 maart treedt Jazzindeed vanaf 16.00 uur op in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Het is een bont gezelschap dat traditionele jazznummers speelt afgewisseld met wat latin en ballads. Het orkest schuwt het moeilijke werk niet met nummers als Night and Day, Billy's Bounce, Night in Tunesia, Aqua de Beber en vele anderen. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Aangeleverde foto EGMOND - Duinbeheerder PWN sluit in de periode van 1 maart tot 1 juli, net als voor gaande jaren, een aantal paden af in het Noordhollands Duinreservaat. Het betreft hier de gebieden: het Reggers Sandersvlak en de Kil ten zuiden van Egrnond aan Zee, en 't Zegeveld ten noorden van het huis jesterrein De Nollen in Egrnond aan de Hoef. In het Bergerbos geldt voor de periode van 15 maart tot 15 juni een aanlijngebod voor honden. De maatregelen zijn bedoeld om vogels de gelegenheid te geven ongestoord hun eieren uit te broe den en jongen groot te brengen. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat de broedvogelstand hier baat bij heeft en dat dit voor sommige soorten zelfs voorwaarde is voor broedsueees. De afsluitingen en het aanlijngebod zijn ter plaatse aangegeven. De boswachters zullen extra aandacht besteden aan de naleving van deze maatregel. LIMMEN - Op zaterdag 20 maart, om 20.30 uur geeft gita- ris Hans Laduc een akoestisch concert met als speciale gast de zangeres Simone Awhina, in Vredeburg in Limmen. Toen Hans voor het eerst in contact kwam met deze zangeres was hij onder de indruk van haar bijzonder mooie stem. Simone heeft in Nieuw Zeeland en Amerika gewoond waar zij met veel succes concerten en workshops gaf. Daar won ze diverse prijzen. Sinds kort woont zij in Limmen. Hans zal een aantal num mers spelen op zijn nieuwe instru ment The Guitaraeket. Het is een speciaal voor (en ook door) Hans gebouwd en het houdt het midden tussen een tennisracket en een gitaar. Er bestaat er maar een op de wereld, en de klank ervan is heel bijzonder. Het Dekker Trio: Peter Dekker, Henk Kerssens en Letty Dekker komen met een nieuw pro gramma van voornamelijk Nederlandstalige liedjes, waaronder een aantal 'eigen' nummers (teksten van Henk Brandsma en muziek van Peter Dekker). Het gaat hier vooral om liedjes die uit het leven gegre pen zijn. Peter en Henk begeleiden zichzelf op gitaar en accordeon en er is percussie begeleiding door Jannie Glorie. U kunt rekenen op een afwisselend programma met hier en daar wat humor. Kaarten a 10,- kunt u reserveren. Tel. 072- 5052723 of ophalen bij de Schrijverij in Heiloo of drogisterij Aker, Kerkweg in Limmen. LIMMEN - Vrijdag 12 maart mochten 308 kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de Pax Christi school, de Sint Maartenschool en het kleuren- orkest uit Limmen op uitnodi ging van de Limmer IJsclub een middagje schaatsen op ijsbaan de Meent. Met twee bussen werden de kin deren gehaald en gebracht naar de Meent, waar zij bij aankomst een stempelkaart kregen met daarop de elf steden. Na iedere geschaatste ronde waren ze weer in een ander dorp aangekomen en kregen zij een stempel. De meeste deden hun uiterste best om de stempelkaart vol te krijgen en reden enthousiast hun rondjes. Degene die schaatsen niet leuk vonden konden in de ijshal terecht. Het was een geslaagde middag met enthousiaste kinderen. Meer informatie over schaatsles bij de Limmer IJsclub is te verkrijgen bij Paul Mink, tel.0251-656434. EGMOND - Op vrijdag 19 maart zal er in JOEB (Egmond-binnen) een nieuw feest gelanceerd wor den, genaamd Natte Tosties. Nieuwe talenten uit de regio ver zorgen deze avond en hebben allemaal één ding gemeen: De liefde voor muziek. Line up: The Spaniard (TWSTD, Andere Koek, Waerdsehe Tempel) Org. (Housefreakers, JOEB) Steve-d Juicy Jugs (Housefreakers) Dr. W (Latin House) Nano (Elektro). De entrée is slechts 2,-. JOEB, Herenweg 69, Egmond-Binnen, van 21.00 tot 02.00 uur. EGMOND - Onder het thema Night Day geeft de Hoever Muziekvereniging Lamoraal van Egmont op zaterdag 20 maart om 20.00 uur haar jaarlijks dona teursconcert in dorpshuis Hanswijk. Het concert wordt geo pend met een optreden van beide jeugdorkesten en de slagwerk groep. Het concert eindigt in een feestelijke sfeer met All Night Long van Lionel Richie en Late Night Music, een muzikale verza meling van songs, bekend gewor den door Earth, Wind Fire, The Pointer Sisters en The Jacksons. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u kijken op www.lamoraalvanegmont.nl. ALKMAAR - 't Praethuys voor mensen met kanker én hun naasten staat aan de Westerweg 50 in Alkmaar en heeft een regio nale functie. De activiteiten rich ten zich onder andere op lotgeno tencontact, ontspanning, steun en informatie. Woensdag 17 maart is er Kinderknutselmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Zitje op de basisschool en heb je een ouder of familielid die kanker heeft (gehad), kom dan om te knutse len en de kletsen naar de kinder zolder. De ouders of opa's en oma's kunnen in de woonkamer van 't Praethuys samen koffie drinken. Donderdag 18 maart is de maandelijkse bijeenkomst Uitzaaiingen en hoe nu verder? Van 10.30 tot 12.30 uur. Deze ochtend is ook voor partners. Maandag 22 maart is er zingen voor plezier en ontspanning, ervaring is niet nodig. Aanvang 19.30 tot 21.00 uur. Dinsdag 23 maart is er een themamiddag over Radiotherapie. Gastspreker is de heer Uppelsehoten radiothe rapeut- oncoloog in het MCA. Aanvang 14.00 uur. Aanmelden via de patiëntenvoorlichting van het MCA tel. 072-5483500. Meld je aan via info@praethuys.nl mail of bel 072-5113644. EGMOND - In de serie Menno van Delft Friends speelt Das Zimmermannsche Caffee vrijdag avond 19 maart in De Slotkapel van Egrnond aan den Hoef. Onder aanvoering van klavecinist Menno van Delft laat het strijkensemble de allermooiste stukken horen uit het begin van de achttiende eeuw. Locatie: Aanvang: 20.00 uur. Toegang: 17,50. Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserve ren, tel. 072-5065973, e-mail: info nederlandseconcertstich- ting.nl. Meer informatie op www.slotkapel-egmond.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17