V Koninklijke onderscheiding voor oud-wethouder Daas Lintje voor rolstoelbusvrijwilligster Open dag De Vijfhoek Getuige van sldmmen gezocht in Heiloo H E I L O O 3 Digitale fotowedstrijd Workshop internet voor beginners in Bibliotheek UITKIJKPOST 17 MAART 2010 HEILOO - De fotoclub HAF houdt, ter gelegenheid van haar 50- jarig jubileum, een digitale fotowedstrijd voor inwoners van Heiloo. Tot en met vrijdag 16 april kunt u maximaal drie foto's per e-mail toesturen naar: wed- strijd@fotoclubheiloo.nl, onder vermelding van naam, adres, leeftijd en telefoonnummer. Er kan worden meegedaan in twee categorieën: jeugd tot 18 jaar en volwassenen vanaf 18 jaar. De foto's moeten passen binnen het (ruime) thema 'Wat doe ik in mijn vrije tijd?'. De beste vijf foto's van de jeugd en de volwas senen zullen gedurende de maand mei worden geëxposeerd in het restaurant van de HEMA. Daar vindt op zaterdag 1 mei om 09.00 uur ook de feestelijke prijs uitreiking plaats. Voor meer informatie kunt u terecht op de website van de HAF die is te bereiken onder www.fotoelubhei- loo.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Vervolg van voorpagina HEILOO - Donderdagavond, toen als hij na 16 jaar afscheid nam van de gemeenteraad, kreeg oud-wethouder John Daas een lintje. Burgemeester Hans Rorneyn spelde Heiloo-2000-politieus Daas de Koninklijke onderscheiding van lid van de Orde van Oranje Nassau op. Daas maakte vanaf 1994 deel uit van de gemeenteraad van Heiloo voor Heiloo-2000. In de periode 2002 - 2006 was hij wethouder ruimtelijke ordening, financiën, openbare ruimten (groen, speelter reinen, recreatiegebieden) en monumentenbeleid. Daas kreeg de onderscheiding tijdens de afscheids avond van de oude gemeenteraad. Woensdagavond namen zeven raad sleden uit de periode 2006 - 2010 afscheid. Naast John Daas nemen Ernest ten Hacken en Caj Oosters (WD), Chris Streefkerk (fractie Streefkerk), Henk van der Werf (CDA) en André Czeyki en Ko Hemminga (PvdA) afscheid van de raad. Ook werd de nieuwe gemeente raad, met daarin vier nieuwe gezich ten, benoemd. Vergeleken met de vorige raadsperiode zijn Dick Bergmans (Heiloo-2000), Ellen de Groot - Las van Bennekom (WD), Hans van Halem en Elly Meriwani- van Waning (D66/ GroenLinks) nieuw. Mogelijk verandert de samenstelling van de raad nog als er een coalitie is gevormd en een of meer raadsleden wethouder wor den. Hanny Kaan-Brink heeft besloten nog niet toe te treden tot de gemeenteraad van Heiloo. Hoewel ze voldoende voorkeursstemmen heeft gekregen om een zetel in te nemen heeft ze aangegeven de ruimte te laten voor zittend raadslid Hessel Hiemstra. Hanny Kaan is door de CDA-fractie wel voorgedra gen als lid van de commissie maat schappelijke zaken. Kaan: „Toen het CDA mij vroeg om kandidaat te worden heb ik bewust gevraagd om een plek achter een aantal zittende raadsleden. Daarmee zou ik gebruik kunnen maken van hun ruime erva ring. Hessel Hiemstra heeft de afge lopen periode een belangrijke rol gespeeld in de CDA-fractie. Hij ver dient het in mijn ogen de zetel te houden die hij had. Uiteraard ben ik vereerd met zoveel stemmen. Ik ben dan ook heel blij dat het CDA mij heeft voorgedragen als lid van de commissie maatschappelijk zaken. Op die manier zal ik me al volop kunnen inzetten." Als het CDA een wethouder levert in het nieuwe col lege is Hanny Kaan wel beschikbaar voor een raadszetel. Coalitie informateurs bekend Naar aanleiding van de informa tiebijeenkomst op maandag 8 maart heeft HEILOO-2000 besloten twee informateurs aan te stellen van de grootste partij en de grootste win naar. De informateurs zijn mevrouw C. Coenders (D66/GroenLinks) en de heer H. Boon (HEILOO- 2000). Zij zullen onderzoeken met welke partijen een zo groot mogelijk draagvlak en zoveel mogelijk daad kracht in het college kan worden HEILOO - Vrijdag ontving mevrouw Tiny Oor-Pronk een Koninklijke Onderscheiding voor haar werk als vrijwilliger bij de Stichting Rolstoelbus Heiloo. Ze kreeg het lintje bij haar afscheid van het bestuur van de Rolstoelbus van wethou der Rob Opdam. Mevrouw Oor-Pronk (1932) is al twaalf jaar vrijwilligster voor de Rolstoelbus. Ze nam na het plotse linge overlijden van haar man zijn taken over als penningmeester en chauffeur. Toen elf jaar geleden de post 'coördinator busritten' vrij kwam, bood ze aan deze functie er ook bij te nemen. Iedere dag stond gevormd. Beide informateurs zullen deze opdracht kosteloos uitvoeren en nemen geen van beide zitting in de nieuwe raad of in het te vormen college. De individuele gesprekken met alle partijen zullen zo snel mogelijk gaan plaatsvinden. Hierbij zal worden doorgevraagd over inhoudelijke overeenkomsten en verschillen en over samenwerkings- voorkeuren. HEILOO - Op donderdag 1 april van 19.00 tot 21.30 uur houdt Bibliotheek Heiloo een workshop Internet voor beginners. De deelne mers aan deze workshop krijgen een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de mogelijkhe den en onmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. Enige ervaring met de computermuis en Windows is noodzakelijk. Opgave via Bibliotheek Heiloo of via tel. 072- 5330670, www.bibliotheekheiloonl. zij klaar om de telefoon te beant woorden en de ritten te plannen. Mede door haar is de Rolstoelbus uitgegroeid tot een niet meer weg te denken aanvulling op het vervoer van de minder valide medemens. Ook voor het Katholiek Vrouwen Gilde Heiloo en de Parochie gemeenschap Heiloo is mevrouw ook een belangrijke kracht. Bij het Vrouwen Gilde heeft zij sinds 1991 verschillende functies gehad, op dit moment is ze voorzitter. Tussen 1979 en 1997 was mevrouw Oor- Pronk lid van de financiële commis sie van de Parochiegemeenschap Heiloo. Voor haar inzet voor de Willibrordusparoehie kreeg zij een gouden parochiemedaille. De Vijfhoek houdt op 20 maart een open dag. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de landelijke Open dag van de Zorg op 20 maart zet ODC De Vijfhoek aan het Vierkant 22 in Heiloo de deuren open, tussen 10.00 uur tot 15.30 uur, voor alle belang stellenden. De Vijfhoek biedt kinderen tot 18 jaar met een verstandelijke en/of meervoudige beperking een veilige en plezierige omgeving waar zij zich kunnen ontwikkelen. Tijdens de open dag leiden de medewerkers u rond door de activiteitenruimtes, waaronder het zwembad, de snoe- zelruimte en de gymzaal met het grote springkussen. Tijdens uw bezoek kunt u zich oriënteren op de mogelij kheden van praktische thuis zorg of logeren om uw gezin te ont lasten als een van de gezinsleden zorg nodig heeft. Bij ODC De Vijfhoek is een kind met een handi cap in de eerste plaats een kind; een kind met mogelij kheden en beper kingen. Meer informatie over ODC De Vijfhoek: www.dewaerden.nl. of Sylvia Mandemaker, teamleider, tel. 072-5333366. HEILOO - De politie in Heiloo is op zoek naar een man die op zaterdag omstreeks 09.00 uur getuige is geweest van het plaatsen van skimapparatuur bij een pinautomaat van de Fortisbank aan de Raadhuisweg. Hij was samen met een andere man een belangrijke getuige van dit misdrijf. De man zou hebben gezien dat de verdachten in een Poolse auto stapten. Hij wordt verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, tel. 0900-8844 (lokaal tarief). De poli tie heeft de skimapparatuur wegge haald en is direct een onderzoek gestart. Mevrouw Oor-Pronk. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3