Jubilarissen en afscheid bij Rode Kruis afdeling Heiloo Riesch Mode Gedeputeerde Bart Heller schenkt duurzame zonnebloem H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Naast Nel kregen ook Hanny Boode en Greet Panis een onderscheiding Noord-Holland zet in op zonne-energie UITKIJKPOST 17 MAART 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Woensdag 10 maart werd tijdens de drukbezochte algemene ledenvergadering van afdeling Heiloo, in bijzijn van burgemeester Hans Romeyn, afscheid genomen van Tom van der Schuyt als penningmeester en vicevoorzitter. Hij blijft als vrijwilliger nog wel bij het Rode Kruis betrokken. Van der Schuyt heeft acht jaar de belangrijke functie van penning meester vervuld en heeft daarnaast ruim vijf jaar de rol van waarne mend voorzitter op zich genomen, omdat afdeling Heiloo lange tijd geen voorzitter kon vinden. In maart 2009 nam Erik Smits het stokje van hem over en bleef Van der Schuyt ter ondersteuning aan als vicevoorzitter. Smits prees Van der Schuyt om zijn toewijding, ver antwoordelijkheidsgevoel en het verzetten van bergen werk, zodat in tijden van onderbezetting van het bestuur de continuïteit van de orga nisatie gewaarborgd bleef. Van der Schuyt antwoordde bescheiden dat dit alleen maar mogelijk was door de inzet van Tini Paauw, Nel Visser, Henny Post en Ali de Groot. „We hebben het samen gedaan!" Nieuwkomers Jules van Leijden (47), opvolger van Van der Schuyt, en secretaris Tjeerd van Dam (58) maken dat het bestuur van afdeling Heiloo na jaren weer voltallig is. Bovendien werden een aantal jubilarissen in het zonnetje gezet, waaronder Nel Visser die dertig jaar actief verbonden is aan de Speel-0- Theek, waarvan de laatste 20 jaar als voorzitter. „Nel is er, naast haar activiteiten voor de SOT, altijd bij en helpt daar waar nodig", aldus voor zitter Smits. Naast Nel kregen ook Hanny Boode (SOT) en Greet Panis (tele fooncirkel) een onderscheiding uit handen van de burgemeester, van wege hun tienjarig jubileum als vrij williger bij afdeling Heiloo van het Rode Kruis. Niet aanwezig maar wel genoemd werden Berna Bakkum en Nel van Beek, eveneens tien jaar vrijwilliger bij respectievelijk de telefooncirkel en de sociale acti viteiten. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Heiloo zet zich met 48 vaste vrijwilligers en ruim hon derd collectanten in om waar dan ook menselijk leed te voorkomen en/of te verzachten. Met tal van acti viteiten, zoals de telefooncirkels, sociale activiteiten, Speel-O-Theek en aangepaste vakanties (Henri Dunant en aangepaste hotels) biedt het tevens sociale hulp aan hulpbehoevenden in de omgeving. Nieuwe vrijwilligers en leden zijn altijd welkom. Aanmelden kan via Erik Smits, tel. 072-5336171. Tom van der Schuyt, Erik Smits, Hanny Boode, Greet Panis, Nel Visser en Burgemeester Hans Romeyn. Foto: Carolien Breed Schoutenstraat 26, 1811 HD Alkmaar, tel: 072 - 5116000. ALKMAAR - Met de lente voelbaar en bijna hoorbaar in de lucht, hangt de fleurige nieuwe voorjaarseolleetie dameskleding bij Riesch Mode uit dagend in de rekken te lonken. Vrolijke gekleurde blouses met leuke prints, voorjaarstruitjes en shirts, rokjes, jasjes en colberts, gilets, panta lons, voorjaarsjassen en jacks stralen de bezoeker tegemoet. Met een uit gebreid assortiment aan sportieve-, nette-, feestehjke- en/of vrijetijdskle- ding van merken zoals Lebek, Setterlaine en Anise slagen bij Riesch Mode ook dames met een maatje meer voor een leuke en betaalbare kle- dingset voor elke gelegenheid. Na jarenlang op de markt te hebben gestaan met een kraam in dames kleding nam Judith begin 1998 de dameskledingzaak in de Schoutenstraat van haar vader over. De lange dagen op de markt en het vele reizen zijn namelijk moeilijk te combineren met een gezin met opgroeiende, jonge kinderen. De voordelen van een vaste winkel in de binnenstad trokken Judith dan ook zeer aan. Sindsdien vormt ze samen met de daar reeds werkzame en vriendelijke, ervaren medeverkoopsters Els en Gea een hecht team. Ze blies de zaak nieuw leven in door de collectie dameskleding, gericht op de moderne vrouw op leeftijd, flink uit te breiden. Inmiddels is Riesch Mode bekend bij dames van Den Helder tot Amsterdam, omdat ze weten dat ze hier goed en snel kunnen slagen; ook vrouwen met een maatje meer! De winkel is onlangs geheel heringericht en heeft een lichte en overzichtelijke uitstraling gekregen. Riesch Mode is goed toegankelijk voor vrouwen die minder vlot ter been zijn, want de zee aan ruimte in de paskamers -met stoel- is een ware verademing. Het gedachtegoed van de praktisch ingestelde Judith vindt men niet alleen terug in de uitgebreide collectie -variërend van trendy tot en met klassiek- maar ook in de klantgerichte service van Riesch Mode. Judith: AUe kledingstukken uit de collectie zijn ook los verkrijgbaar en kunnen hierdoor makkelijk met elkaar gecombineerd worden. Riesch Mode heeft een uitgebreide keuze in comfortabel zittende damespantalons met elastiek in de taille, waardoor deze altijd passen en mooi vallen. Ze zijn verkrijgbaar in diverse vrolijke en neutrale tinten en in alle maten (van maat 38 tot en met 54). Als een kledingstuk desondanks moet worden verkort of ingenomen, dan verzorgen wij dit tegen een gangbaar tarief voor maakkosten. Daarnaast bieden we de mogelijkheid om kleding op zicht mee naar huis te nemen. Dit is makkelijk als je bijvoorbeeld kleding voor jouw aan huis gebonden moeder wilt aanschaffen; het kan thuis gepast worden en als het goed zit, een dag later in de winkel worden afgerekend. Past het niet? Ook geen probleem! Dan kan men het gewoon weer terugbrengen." Riesch Mode is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot en met 17.00 uur. HEILOO - Leerlingen uit groep 8 van 'OBS de Springschans' in Heiloo ontvingen op vrijdag 12 maart Noord-Hollands gedepu teerde Bart Heller (duurzame energie). De leerlingen gaven een rondlei ding door hun duurzame school en gingen met Heller en burgemeester Romeyn in gesprek over duurzaam heid, techniek en beroepen. Ter afsluiting van het bezoek schonk Heller een duurzaam speeltoestel aan de heer Romeyn, voor OBS de Springschans. OBS de Springschans is letterhjk een schoolvoorbeeld van een school die duurzame technieken bij de bouw heeft toegepast. De provincie zet met het project Duurzame Scholen Noord-Holland in op ver duurzaming van scholen in de pro vincie, waarbij energiebesparing en een gezond binnenmilieu voorop staan. Dit sluit goed aan bij het pro gramma 'Leren voor Duurzame Ontwikkeling' (LvDO), dat Noord- Holland uitvoert. Noord-Holland heeft stevige ambities op het gebied van duurzaam bouwen. Zo wil de provincie marktpartijen stimuleren en ondersteunen om duurzaam bou wen standaard in te voeren in de dagelijkse bouwpraktijk. De gebouwde omgeving is nu verant woordelijk voor meer dan de helft van het nationale energieverbruik. Omdat fossiele brandstoffen schaar ser worden en vanwege klimaat- en geopolitieke redenen is het nodig over te schakelen naar duurzame energiebronnen. Gedeputeerde Heller en tussen 'de zonnige' groep 8 van basis school De Springschans. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5