Brasserie in 't Groen maakt doorstart Nieuwe Lentecursussen bij Paulina Total Fashion Koopzondag in Stationscentrum Nieuw leven in het leegstaande pand Kennemerstraatweg/ hoek Dokterslaan Literaire voorstelling door Boekhandel Deutekom H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Kennismaken met kleur BROEM cursus Paaslunch Gezelschapsbank Optreden Mathilde Santing Beginnerscursus beeldhouwen Leuk middagtochtje Museum Plus Bus UITKIJKPOST 17 MAART 2010 HEILOO - Brasserie in 't groen heeft een doorstart gemaakt. Huub Tervoort en Hans Kok zijn de nieuwe uitbaters van het restaurant bij de golf baan gelegen aan de Lagelaan. beide hebben veel ervaring met de culinaire kant van Heiloo. Na het noodlottig ongeval van de vorige uitbater is er gezocht naar nieuwe gastheer voor de leden, spelers en gasten van de golf club. Dat leverde twee bekende gezichten op. Hans Kok is de huidige eige- naar/ehef-kok van restaurant Loocatie aan het Looplein. Huub Tervoort was al werkzaam in de keuken van de brasserie. Samen zullen zij de brasserie lei den, Hans als gastheer en Huub als chef-kok. Hans is enthousiast: „Ik zie een nieuwe uitdaging in de brasserie. Het ligt op een unieke plek in het groen van de golfbaan en we gaan verder in de geest van Rob Klerk. Dat betekent verse, duurzame producten, met oog voor het seizoen en locale specialiteiten." Hans combineert zijn werkzaamheden met het restaurant 'down-town'maar zijn partner Ingrid Kaatee zal daar voornamelijk de scep ter zwaaien. De brasserie is al open en voor iedereen toegankelijk. Vanaf vandaag zullen Hans Kok en Huub Tervoort in hun nieuwe rol aanwezig zijn. Voor informatie over het restaurant en reserveringen kunt u bellen met 072-5051423 of kijken op www.brasserie-intgroen.nl. HEILOO - De naailessen bij Paulina Total Fashion voor kinderen zijn alweer in volle gang. Haar leerlingen hebben de afgelopen weken veel geleerd en momenteel werken ze hard aan hun nieuwe lente- en zomerkle ding. Op 13 april zullen ze in een wervelende show in de Hobbyfarm (Stichting Hobbyfarm Hofdijk Marienstein 178a) hun zelfgemaakte creaties showen aan familie en vrienden. Paulina geeft ook cursussen aan volwasse nen. Wil je ook honderden euro's besparen op je lente- en zomerkleding of denk je erover je zitkamer of tuinset een frisse look te geven? Geef je dan op voor de komende naaicursus voor volwassenen. Deelnemers kunnen zelf patronen of stoffen meenemen. De cursus is zowel voor beginners als gevorderden en start op 6 mei, duurt 8 weken en wordt gehouden in het Trefpunt. De cursus kost 80,-. Op 20 april begint weer een nieuwe cursus voor kinderen. Paulina Total Fashion houdt de groepen klein, zodat iedereen voldoende aandacht krijgt, dus reageer snel; vol is vol! Je kunt je opgeven bij Paulina Bitter tel. 06-23480956. HEILOO - Op zondag 28 maart houden de ondernemers rond het Stationscentrum vanaf 12.00 uur een Lente Beauty Evenement. Deze bijzon dere koopzondag staat in het teken van lente, beauty en wellness. Na de lange winter wordt iedereen welkom geheten voor een nieuwe look. Op het Stationsplein komt een pagodetent, waaronder een viertal gespeciali seerde dames de jeugd, maar ook de volwassenen gratis zullen voorzien van leuke beauty accenten. Van versierde nagels tot vlinders op de wangen. Een mini make-over of een nieuwe look bij uw zojuist gekochte jurk. Dus trek uw nieuwste outfit aan en laat de dames er iets bijzonder bij maken. Zo kan iedereen er op zijn paasbest bijlopen. Rondom de tent en verspreid door het gehele winkeleenrum een aantal vrolijk gekleurde marktkramen, waarin de verschillende winkeliers u laten zien wat zij voor de lente en zomer te bieden hebben. Van kleding tot productdemonstraties en veel leuke acties en aan- biediedingen. In het gehele centrum zal een bijzondere muzikant de mensen laten genieten van een vrolijke noot. Alleen deze eenmandsband is een bezienswaardigheid op zich, die u niet mag missen en na alle indrukken en lentekriebels is het bij mooi weer goed toeven bij de horecagelegenheden. HEILOO - Heilooërs Dolf Henschen en Ed van Baar heb ben hun oog laten vallen op het al jarenlang leegstaande pand aan de rotonde van de Kennemerstraatweg. Beiden zijn al een poosje op zoek naar een geschikte locatie voor hun activiteiten en zien in het voormalig bankgebouw uitstekende mogelijk heden om hun plannen gecombi neerd ten uitvoer te brengen. Henschen van kinderdagverblijf het Kasteel van Heiloo zocht een geschikte locatie voor een derde vestiging in Heiloo en Van Baar heeft plannen voor een Italiaanse ijs- en koffiesalon. Van Baar is nu al enthousiast en ziet het helemaal voor zich: „Het ruime, lichte en centraal gelegen pand met mooie grote raampartijen biedt schitteren de mogelijkheden voor zowel een kinderdagverblijf als voor een ijssa- lon met terras, waar men ook heer lijke Italiaanse koffie kan drinken." Zij hebben contact opgenomen met de gemeente en vervolgens een architect in de arm genomen en hem opdracht gegeven om een ont werptekening te maken, waarin beide plannen gerealiseerd worden. Het resultaat presenteerden ze in oktober 2009 aan de gemeente. Henschen: „Omdat het pand onder architectuur gebouwd is, stelt de gemeente de voorwaarde dat de buitengevel, trap en dergelijk, zoveel mogelijk intact blijven. Daarnaast zal het bestemmingsplan moeten worden herzien. De gemeente heeft de tekeningen en plannen ingezien en daarop een positief advies gegeven. Onze vol gende stap was het informeren van de omwonenden. Hiervoor hebben we afgelopen zaterdag in het pand een inloopochtend gehouden, waar omwonenden aan de hand van de ontwerptekeningen met onze plan nen kennis konden maken om zo eventuele bezwaren weg te nemen. De reacties waren positief. Opvallend was dat buurtbewoners aangaven de laatste jaren tegen een parkeerprobleem aan te lopen. Waarschijnlijk is dit ontstaan als gevolg van een te beperkte moge lijkheid om te parkeren bij winkel centrum 't Loo, het gemeentehuis en de omliggende bedrijven. Gelukkig kent het eventueel toe komstige kinderdagverblijf dit pro bleem niet, want wij creëren acht parkeerplaatsen op eigen terrein". De plannen plus tekeningen liggen hierna zes weken ter inzage in het gemeentehuis. De heren hebben nog een lange weg te gaan, maar als alles volgens plan verloopt, hopen ze in maart 2011 gezamenlijk hun deuren te openen. Heilooërs Dolf Henschen en Ed van Baar hebben plannen voor het leegstaande voormalig bankgebouw aan de Kennemerstraat weg/ hoek Dokterslaan. Foto: Carolien Breed HEILOO - Boekhandel Deutekom presenteert op zon dag 28 maart van 14.30 tot 16.30 uur in de Witte Kerk te Heiloo: Land op drift! Een lite raire voorstelling van Jan Brokken, Judith Koelemeijer en Frank Westerman. Drie successchrijvers brengen een literaire middag die raakt aan de Hollandse ziel: een reis in taal door een land dat de afgelopen decennia in een stroomversnelling is geraakt. 'Land op drift!' is een caleidoscopisch verhaal over afbrokkelende zuilen, ontkerkelij king, blikvernauwing, migratie en de rigoureuze herinrichting van de polder Nederland. In twee maal 45 minuten rijgen de auteurs de meest ontroerende passages uit hun non-fictieboeken aaneen tot een indrukwekkend panorama van een land in bewe ging. Door afwisselend te vertellen en voor te lezen nemen ze het publiek mee op een zoektocht naar de actuele gedaanteverwisseling die Nederland doormaakt. Brokken, Koelemeijer en Westerman laten zien hoe de grote geschiedenis weerspiegelt in de levens van ogen schijnlijk gewone Nederlanders. Zondag 28 maart in de Witte Kerk Heiloo, kaarten a 7,50, zijn exclu sief verkrijgbaar bij Boekhandel Deutekominfo @boekhandeldeute- kom.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Woensdag 24 maart van 9.30 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop laat Sandra Bolten u zien wat kleu ren met u doen. Naarmate men ouder wordt zullen haar en huid veranderen waardoor de kleurkeuze aangepast wordt. Ze zal u wat kleur in een overzicht aanreiken om u een indruk te geven van de moge lijkheden zijn. Ook zal zij u stijltips geven. Zij zal tevens iets vertellen over de belijning van kleding, over kapsels en de kleur van uw haar, over make-up en over brilmontu ren. Kosten 15,-. Vrijdag 26 maart van 9.00 tot 15.00 houden we met Veilig Verkeer Nederland een Broern cursus. U gaat rijden met een instructeur en u kunt ook uw ogen, oren en reactie laten testen. Locatie: Sporthal het Vennewater. Kosten: 15,-. Deze test heeft geen gevolgen voor uw rijbewijs. Dinsdag 30 maart om 12.00 uur begint de gezellige Paaslunch. U kunt genieten van een heerlijke kof fietafel bestaande uit diverse brood soorten, beleg, salades en diverse dranken. Het duurt tot circa 14.00 uur. De doelstelling van de Gezelschapsbank is: mensen met elkaar in contact brengen die samen, op vriendschappelijke basis, activiteiten willen ondernemen op het gebied van hobby, interesse, vakantie en vrije tijd. Dus zoekt u een maatje om samen naar een con cert of museum te gaan of wilt u deelnemen aan de wandel- of de fietsgroep, meldt u dan aan! Meer informatie over de Gezelschaps bank of aanmelden voor de Paaslunch (entree 7,50) bij Claudia Spit tel 072-5331297. Woensdag 7 april kunt u met de culturele commissie naar een optre den van Mathilde Santing. Mathilde zingt op een intieme of op haar uit bundige wijze, begeleid door een orkest met zangers, blazers en strij kers. Een formule die met groot enthousiasme werd ontvangen. Kosten 21,50. Reserveren via 5331297. U kunt tot en met woens dag 31 maart opgeven. Beschikt u niet over vervoer, dat is geen pro bleem. U kunt altijd met iemand meerijden. Woensdag 14 april tot en met 26 mei van 09.30 tot 11.30 uur. Kom lekker beeldhouwen! Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. U hoeft niets mee te nemen. De docent Trudie Buis zorgt voor alles; stenen, beitels, hamers en vijlen. Kosten 40,- voor 6 lessen exclu sief steen 2,- per kilo). Donderdag 6 mei organiseert Stichting Welzijn Heiloo een rnid- dagtoeht naar o.a. de Yakultfabriek in Almere. Men krijgt daar een interessante presentatie over Yakult. Yakult is over de hele wereld verkrijgbaar en dagelijks gebruiken 28 miljoen mensen dit produkt. Na de rondleiding en de koffie met gebak gaat men terug door Flevoland langs de Oostvaar- dersplassen en dwars door het IJssehneer via dijk Lelystad Enkhuizen terug naar Heiloo. Alleen de tocht per touringcar is al de moeite waard. Vertrek: 12.00 uur vanaf Trefpunt, Heiloo. Terug ca. 17.00 uur. Prijs 14,75 inel. koffie/gebak, rondleiding, filmpre sentaties. Rollators kunnen mee. Lift aanwezig. Reserveren: tel. 072- 5331297. Vrijdag 2 april kunt u gratis mee met de MuseumPlusBus naar Amsterdam. We bezoeken het Cobra Museum en het Rijksmuseum. Rolstoelen en rolla tors kunnen mee. U betaalt alleen 8,00 voor de lunehkosten. Vertrek 09.30 vanaf het Trefpunt Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7