Falkland Toneel speelt Katharina Katharina The Cantabrigian Choristers in Witte Kerk H E I L O O 9 Bernard, een ver borgen geschiedenis kfJjVJ DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Bernhard, een verborgen geschiedenis door Annejet van der Zijl door Annejet van der Zijl voor 27,95 Het regent gehaktballen 3D (NL) Een productie voor iedereen vanaf zes jaar Basic Vibes in d' Sfinx Zaans gospelkoor Expositie glasobjecten bij Mascotte Mode van Lida Dijkstra - Pastoor UITKIJKPOST 17 MAART 2010 'Mijn hartstocht gaat altijd uit naar het verhaal zelf, en wat dat betreft is dit boek het spannendste dat ik ooit heb geschreven' Annejet van der Zijl. Na met succes de mens achter 'schaduwkoningin' Annie M.G. Schmidt achterhaald te hebben, waagt Van der Zijl zich nu aan een zoektocht naar de waarheid achter de mythe Bernhard. Vijf jaar lang werkte ze als een archeologe, op zoek naar een met allerlei dwaalspo ren en afleidingsmanoeuvres omge ven farao. Het resultaat is een ver haal van faustiaanse allure. Een gepest jongetje met louter onvol doendes voor sport, dat zich wist te transformeren tot het summum van mannelijkheid: een geallieerde oor logsheld met een heel volk aan zijn voeten. De ogenschijnlijk ongrijpba re Bernhard betaalde wel een prijs voor keuzes die hij maakte, en als er iets is wat dit boek duidelijk maakt, dan is het wel dat hij veel minder dan hij deed voorkomen de regis seur is geweest van zijn eigen leven. Bereid je maar voor op Het Regent Gehaktballen, een hilarisch avon tuur in ruime porties. De film is geïnspireerd op het populaire kin derboek en draait rond een dorp waar het eten als regen uit de hemel valt! Aspirant-uitvinder Flint Loekwood is het sociaal wat onhan dige genie achter een aantal van de meest bizarre apparaten ooit. Maar hoewel al zijn uitvindingen, van de opspuitbare schoen tot een appa raat om de gedachten van apen te vertalen, spectaculaire mislukkingen waren die zijn kleine dorpje heel wat last berokkenden, is Flint vastbera den iets te ontwikkelen dat de men sen gelukkig maakt. Wanneer Flint zijn laatste machine, die water moet omzetten in voedsel, per ongeluk het dorpsplein vernietigt en tot in de wolken uiteenspat, is hij ervan over tuigd dat zijn uitvinderscarrière voorbij is. Tot er iets ongelooflijks gebeurt: het begint eheesburgers te regenen. Zijn machine werkt dus wel! Het eetbare weer is een groot succes en Flint sluit vriendschap met Sam Sparks, het weermeisje dat naar het dorp komt om verslag uit te brengen over 'het grootste weer- fenomeen in de geschiedenis'. HEILOO - Zondag 21 maart bent u welkom voor het zondagmiddag concert van Basic Vibes in Café d' Sfinx in Heiloo. Sinds jaar en dag vormen bassist Eric Hartgers en slagwerker Gunnar Graafmans, de solide ritme sectie achter menig Nederlands jazztalent. Tijd om eens wat meer op de voorgrond te tre den, dachten beide heren, en de band Basic Vibes was geboren. Een complete band met een bezetting van slechts twee musici. Graafmans en Hartgers zijn de ultieme uitda ging aangegaan om met twee instrumenten, een breed geluid te creëren waarbij melodie, harmonie en ritme een geheel vormen. HEILOO - Lida Dijkstra - Pastoor toont bij Mascotte mode een aantal van haar glasobjecten. In haar werk, dat zonder vooropgezet plan onder haar handen ontstaat, zie je vaak boten, koningen en wach ters. De laatste tijd maakt ze ook vrolijke glasobjecten met bloemenvelden. Het kleurrijke van dit werk contrasteert met de sobere kleuren van haar steengoed beelden. De glasobjecten worden ont worpen en gesneden uit speciaal getest fusingsglas. De glasobjecten zijn geschikt voor binnen en bui ten. Lida organiseert jaarlijks de expositie Kunst in de Kerk tijdens de paasdagen (www.kunstinde- kerk.com). Vanaf 20 maart is haar glaswerk te zien bij Mascotte Mode. Aangeleverde foto HEILOO - Het Zaans gospelkoor treedt op 20 maart om 20.15 uur op in de Ter Coulsterkerk met het muziekproject: Experiencing God. Het project, dat uitgevoerd wordt door interkerkelijk gospelkoor Revival te Zaandijk en een speciaal voor dit project opgericht kinder koor, staat onder de enthousiaste leiding van Chris de Kroon. Kaarten kosten 9,- en zijn te ver krijgen aan de zaal of via Marleen Boeije op lcboeije@gmail.com. Kaarten zijn ook verkrijgbaar in de Bijbel boekshop, Westerweg 293 a in Heiloo, of in de Ter Coulsterkerk op donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Het Engelse koor 'The Cantabrigian Choristers'. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 21 maart zal in de Witte Kerk (Heerenweg 32) het Engelse koor 'The Cantabrigian Choristers' te beluisteren zijn. Het koor wordt gevormd door zestien uitstekende zangers en staat onder leiding van Dominic O'Connor Robinson, eertijds zelf orgelstudent aan Robinson College. Alle zangers zijn student aan de Universiteit van Cambridge. Hoewel enkelen hopen te promove ren in de muziek, volgt het meren deel andere disciplines. Hun reis naar Nederland biedt een unieke kans om kennis te maken met de lange koortraditie van Cambridge, afgewisseld door enkele orgelsolo's. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 10 (65+ en kinde ren tot en met 12 jaar 9). Kaarten zijn telefonisch te reserveren via 072-5334804 en 5335852. Het koor zal ook haar medewerking ver lenen aan de oecumenische dienst in de kapel van de GGZ Heiloo (zon dagmorgen 21 maart, aanvang 10.00 uur met de 'mis van Palestrina'). HEILOO - Falkland Toneel speelt van 2 tot en met 10 april, in Heiloo en Alkmaar, de kin dervoorstelling Katharina Katharina In Het Ganzenbord. De voorstelling gaat over de negenjarige Katherina Katherina. Dit meisje ligt voortdurend over hoop met haar vader én de hele wereld. Op een dag begint zij uit boosheid zó hard te stampvoeten dat ze door de vloer zakt en in een levensgroot Ganzenbordspel terecht komt... Samen met moeder de gans 'ganzenbordt' Katharina Katharina' door haar eigen leven. Als negenja rige loopt ze door haar eigen leven en ontmoet zij haar prins, beleeft ze de echtscheiding van haar ouders, komt ze 'de gek' tegen en rijdt ze de race van haar leven op een motor. Zo zigzagt ze op koortsachtige wijze door haar eigen leven. Fhlkland Toneel heeft voor deze voorstelling gekozen omdat er een levendige opbouw en dynamiek inzit. De hele voorstelling bestaat uit een 20-tal scènes die allemaal een eigen sfeer hebben van uitbun dig tot een beetje verdrietig. Met regisseur Peter Bolten, bekend van het jeugdtheatergezelschap Unieke Zaken uit Alkmaar, wordt dit een energieke voorstelling die de sfeer krijgt van een 'Unieke Zaken pro ductie'. Deze voorstelling krijgt nog een extra dimensie door de livemu ziek. Drie muzikanten begeleiden de liedjes en zorgen ervoor dat de muziek door melodieën en geluiden de sfeer die de spelers neerzetten worden versterkt. Fhlkland Toneel is de eerste aina- teurvereniging die deze productie op de planken brengt. Meer infor matie: www.falklandtoneel of bel Edith Otto tel: 072-5334355 Falkland speelt de voorstelling Katharina Katharina In Het Ganzebord. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9