Drie generaties exposeren in Gemaal 1879 Omstreden UMTS mast naar alternatieve locatie in Limmen Sprankelend vierkorenconcert April Music in Akersloot Historische wandeling Egmond aan den Hoef Moeder, dochter en kleindochterstellen werk tentoon Inloopochtend voor iedereen die informatie wil over UMTS mast in dorpspark Aquarius is een enthousiast Akersloots jongerenkoor Met andere ogen kijken naar het slot en fundament Open Korenfestival in Akersloot regio 23 Voor geïnteresseerden die informatie wensen over de te plaatsen UMTS mast in Limmen, zal er vol gende week donderdag een voorlichtingsochtend zijn in het dorpspark. Aangeleverde foto LIMMEN - Het zal u niet ont gaan zijn. Er is de laatste maan den erg veel ophef ontstaan over een nieuw te plaatsen UMTS mast van Vodaphone in Limmen/ Zandzoom. Er is veel protest geweest tegen deze loeaetie en, naar nu blijkt niet zonder resultaat. Betrokken partijen hebben het principe uit de kast gehaald 'Wanneer er overlast is dan moet dit gedragen worden door een zo groot als mogelijke groep bewoners en niet slechts enkelen.' De gemeente Castrieum en Vodaphone waren gevoelig voor dit principe. Er ligt nu een besluit om de nieu we UMTS mast van Vodaphone in het groene hart van Limmen, het dorpspark aan de Vuurbaak Middenweg te plaatsen. Op deze alternatieve locatie zal de overlast namelijk door ruim 550 huishou dens worden gedragen. Deze nieu we UMTS mast zal zoals eerder besloten tijdelijk van aard zijn en qua vormgeving word hij aangepast aan de locatie en de lokale cultuur. Volgende week donderdag zal er een voorlichtingsinloopochtend worden gehouden. Tussen 09.00 tot 12.00 uur is iedereen welkom op de nieuw voor gestelde locatie in het dorpspark te Limmen. Belangstellenden worden ontvangen met een kop koffie en zullen op alle vragen een passend antwoord krijgen. Alle bezoekers zullen na afloop ook een kleine attentie mee naar huis krijgen. AKERSLOOT - Het expositie seizoen in het Gemaal 1879 in Akersloot start ditmaal specta culair: moeder schildert, doch ters maken sieraden en klein dochter treedt in de sporen van oma. Vanaf 4 april tot en met 30 mei elke zondagmiddag te zien. Iedere zomer, van april tot oktober worden er in het Akerslootse Gemaal 1879 drie tweemaandelijkse tentoonstel lingen georganiseerd. De eerste is dit jaar een wel heel bijzondere, omdat deze wordt verzorgd door Gonny Vinekemöller, met schilderij en, haar dochters Monique en Michelle met kettingen en armban den en kleindochter Sanne, even eens met schilderijen. De start vindt plaats op 4 april aanstaande en vanaf 13.30 uur is iedereen welkom. Het Gemaal 1879 is gedurende de tentoonstellingen verder alle zondagen van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Gonny Vinekemöller is autodidact en heeft al op diverse plaatsen geëxposeerd, onder meer in Alkmaar samen met leden van avondatelier De Ruimte. In de Centrale Bibliotheek, 't Trefpunt en de Grote Kerk zijn schilderijen van haar te zien geweest, net als in 't Oude Raethuys in Bergen. Zelf zegt de voormalige lerares basisschool van Heemskerk over haar werk: ,,Op de vroegere kweekschool (nu de Pabo) ontdekte ik dat ik wel behoorlijk tekenen, schilderen en boetseren kon. Ik weet goed gelijkenissen te treffen." Zij heeft zich dan ook gespeciali seerd in portretschilderen en gebruikt daarbij verschillende tech nieken als olieverf, aquarel, pastel en acryl. De dochters Monique en Michelle werken voornamelijk met glas en metaal. Zij zijn er een jaar of vijf geleden mee begonnen en maken nu bijzondere armbanden en kettingen. De jongste kunstenares Sanne, Havo-scholiere en dochter van Michelle, was vanaf heel jong al aan het tekenen en schilderen. De eerste maal dat ze exposeerde, was in Bergen op twaalfjarige leef tijd. Het Gemaal 1879 ligt aan de Flelkerweg 4 te Akersloot, waar vrij wel geen parkeerruimte is. Maar schuin tegenover ligt het Van der Valk Hotel en daar kan men wel terecht. EGMOND - Gidsen van Historisch Egmond staan op zondag 28 maart voor u klaar. U bent uitgenodigd voor een tocht van anderhalf uur door het oude centrum van Egmond aan den Hoef langs fraaie geveltjes en over de fundamenten van het Slot op den Hoef. U kijkt eens met andere ogen en hoort meer over de illustere bewoners uit de geschiedenis van Egmond. Aanmelden om 13.45 uur bij het bezoekerscentrum van Historisch Egmond aan de Slotweg 46 tegenover de slotfundamenten. De kosten zijn 3,50. Zie ook www.historischegmond.nl of bel Nel Wolf, tel. 072-5062344 voor groepswandelingen. AKERSLOOT - Het Castricumse koor Vocal Choice houdt zater dag 10 april onder de titel April Music' een lichtvoetig voor- jaars-concert. Dit sprankelende muziekevenement vindt plaats in de Parochiekerk St. Jacobus Major, Kerklaan 37 Akersloot. Aanvang 20.00 uur en de kerk is geopend vanaf 19.30 uur. Vocal Choice heeft sinds de start in 2003 een goede reputatie verkregen door uitverkochte concerten met andere instrumentale- en vocale ensembles. Aan dit bijzondere vocale festival wordt medewerking verleend door het musicalkoor Take it Easy uit Beverwijk, Jongerenkoor Aquarius uit Akersloot en het bekende koor Surprising uit Uitgeest. Twee jaar geleden werd de eerste cd van Vocal Choice opgenomen met een afspiegeling van het brede repertoire, variërend van klassieke muziek tot lichte muziek en volks muziek. Tijdens dit concert zal Vocal Choice ondermeer de gevoel volle 'Cantique de Jean Racine' van Fhure uitvoeren, maar eveneens fragmenten uit de swingende musi cal Joseph and the technicolor dre- arncoat van Andrew Lloyd Webber. Sinds de start van het koor is diri gent Cees Brugman. Naast deze taak is hij arrangeur, examinator en muziekrecensent. Ook is hij actief als dirigent van projectkoren. Vaste pianobegeleider sinds 2009 is Gijs Braakman, docent piano aan het centrum voor de Kunst in Beverwijk en ook muzikaal leider van pop- en musicalkoor Take it Easy. Het reper toire bestaat vooral uit popmuziek en fragmenten uit bekende musi cals. Aquarius is een enthousiast jongerenkoor uit Akersloot met een breed repertoire, variërend van gospel, popmuziek, musical tot Afrikaanse muziek. Surprising uit Uitgeest heeft een indrukwekkend aantal leden en de muzikaal leider is Michael van Breemen. Het orkest zingt gewoonlijk met orkestbanden als begeleiding. Onlangs heeft men nog medewer king verleend aan het wijnfestival in Boedapest. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Toegangsprijs - inclusief con sumptie - 7,50. Kinderen tot 12 jaar slechts 3,-. Informatie/reser veringen: Hannie Vendel, tel. 0251- 313974. Moeder, dochter en kleindochter Vinekemöller exposeren hun schilderijen en sieraden in Gemaal 1879 te Akersloot. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21