Open korenfestival in Akersloot Djazz 2 imprezz straalt! Kruidencursus in centrum De Hoep Excursie: Dieren in de kou REGIO 23 Limmer jazzgroepen verrassen aanwezige publiek Een musicalremix met nummer uit Hairspray en Mamma Mia Mensen waren bij ziekte afhankelijk van kruiden Steeds meermensen grijpen nu terug op kruiden KORTOM Bijeenkomst: Heeft je partner kanker? Geen lammetjes bij boerderij De Westert Baby Boel Beurs in Castricum Passieconcert Stabat Mater en Salve Regina Expositie bij Limmer Huisartsen UITKIJKPOST 2 4 MAART 2010 Alle jazzgroepen waren in nieuwe showkleding gestoken, waar mee ze spetterend voor de dag kwamen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 13 juni zal de eerste editie, van wat hopelijk een lange rij van festi vals in Akersloot gaat worden, plaatsvinden. Het Wilhelminaplein, decor van normaliter de kermis, Roek& Rollstreet, Akerpop en tal van ande re evenementen, biedt ditmaal ruim te aan het talent van diverse regio nale koren. Vanaf een trailer kunnen de diver se koren, welke zijn geselecteerd in het genre musical/ popkoor, hun repertoire ten gehore brengen. Hoewel de naam anders doet ver moeden is het festival geen wed strijd. Het doel van het festival is om koren de mogelijk te bieden eens voor een ander publiek op te treden dan de 'vaste' fans. Het Akersloter Aquariuskoor is een van de koren die deelnemen aan het festival, met als thuisbasis de Roomskatholieke kerk op een kleine honderd meter van het plein. Dit is voor hen ook een leuke manier om aan de inwoners van Akersloot en andere belangstellenden te laten zien dat zij naast hun kerkrepertoi- re, ook een festivalrepertoire heb ben. Programma's als Korenslag hebben er voor gezorgd dat het 'oubollige' beeld, wat vele mensen van koren hadden, zo goed als is verdwenen. Koren die geïnteres seerd zijn in deelname kunnen voor meer informatie terecht op www.hoorntje.nl/korenfestival. De eerste koren zullen deze dag gaan optreden vanaf 14.00 uur. Vanaf 17.30 uur zal er live muziek worden gespeeld. LIMMEN - Zondag 21 maart hebben vier groepen van de nieuwe dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen met ver schillende dansen opgetreden tijdens de Culturele manifesta tie in Castricum. Alle groepen waren in nieuwe showkleding gestoken, waardoor alle danseressen en dansers er spet terend uitzagen. De meiden van groep 6/7 beten het spits af met een dans op een popmix. Op zo'n groot podium was het wel even wennen maar de dans spatte van het toneel af. Vervolgens trad de showgroep 16+ op met een dans op Sweet Dreams van Beyoneé. De dansers droegen hierbij witte maskers wat zorgde voor een mysterieus geheel. Ook werden in deze dans zaklampen gebruikt. De spots werden tijdens de dans meer dere malen gedimd zodat het effect des te groter was. Derde in rij voor een optreden waren de kinderen van groep 4 en 5. Zij dansten op Ik ben zo normaal van Kinderen voor Kinderen. Een deel van de groep is nog maar net begonnen met dansen en deed nu al mee aan een optre den. De meiden van de eerste, twee de en derde klas dansten op een musicalremix met nummers uit Hairspray en Mamma Mia. Zij hebben laten zien hoeveel ple zier zij hebben in dansen en hoe strak zij een dans kunnen uitvoeren. Tot slot liet de showgroep 16+ een remix zien van nummers uit de musi cal Footloose. Dit zorgde voor een vrolijk, swingend einde van de show van Djazz 2 imprezz. Alle groepen mochten na afloop van hun optreden een daverend applaus in ontvangst nemen. De zaal zat zo vol, dat veel mensen zelfs moesten blijven staan. LIMMEN - In de praktijk van de Limmer Huisartsen exposeert Greetje Roelofszen haar meest recente schilderijen. Zij schildert ruim dertig jaar en haar nieuwe werk laat naast herkenbare onderwerpen, ook veel abstractie zien (zie www.greetjeroelofs- zen.nl). De expositie kan bezocht worden tijdens openingsuren van de praktijk, Kerkweg 16 te Limmen. Aangeleverde foto REGIO - Op dinsdag 23 maart start in bezoekerscentrum De Hoep in Castricum het eerste deel van de vierdelige Minikruidencursus: Deel 1: Voorjaar, een nieuw begin. Elk cursusdeel duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De cursusdelen wor den verspreid over het jaar gegeven door Lydia Slijkerman en Cora Schipma, boswachters bij het PWN. De cursus is bedoeld voor volwasse nen. Maximaal 15 personen kunnen deelnemen. U kunt zich opgeven via www.pwn.nl of via het boekingsbu reau, bereikbaar op telefoonnum mer 0900-7966288. Alle planten die ter sprake komen, hebben één ding gemeen: mensen hebben er wat aan. Het zijn zogeheten nutsplanten. Ze zijn te gebruiken voor uiteenlopende zaken: bijvoorbeeld als kleurstof van voedingsmiddelen, gewasbe schermingsmiddel, geur- en smaak stof, keukenkruid en medicijn of om er leer mee te looien. Tot in de renaissance waren men sen bij ziekte volledig afhankelijk van kruiden. Planten moesten uit komst bieden, want alternatieven waren er niet. Kruidendokters ston den in hoog aanzien en kruidenge- nezeressen of -vrouwtjes deden het meeste werk. Met de opkomst van een gevestig de medische stand moesten ze ter rein prijsgeven en werden ze vaak zelfs vervolgd. Steeds meer mensen en moderne genezers grijpen nu terug op kruiden. Tijdens de cursus van 23 maart krijgt u een bloemle zing en een rondwandeling waarbij wordt stilgestaan bij een aantal planten en kruiden. De cursisten leren op een toegankelijke manier de basis van fytotherapie en het ver werken van kruiden. In het laatste uur wordt een kruidenproduct gemaakt zoals look-zonder-look- boter of serubzout. BAKKUM - Op zondag 28 maart is er een excursie met de bos wachter met als thema 'Dieren in de kou'. De excursie duurt van 10.00 tot 11.30 uur. Start vanaf parkeerplaats Haagseheweg in Bakkum- Noord bij het Meertje van Vogelenzang. De kosten bedragen 1,50 per per soon. Aanmelden via www.pwn.nl/ activiteiten of 0900-7966288. In ons duin leven mollen, konijnen, eekhoorns, vossen, vogels, slakken, wormen, kikkers en nog veel meer. Wat eten ze? Hoe overleven dieren als het vriest en sneeuwt? Hebben vogels ook last van koude voeten? Verstoppen ze zich diep in de grond of vertrekken ze naar warme lan den? Op deze en andere vragen gaat men tijdens de excursie 'Dieren in de kou' samen een antwoord probe ren te vinden. Hoe overleven vossen de winter? Vind het antwoord samen met de boswachter tijdens de excursie. Foto: Pieter de Vries ALKMAAR - Partners van patiën ten met kanker hebben nogal eens het gevoel aan de zijlijn te staan. Onder het motto: Waar loopt u als partner tegenaan? en: hoe blijft u goed voor uzelf zor gen? is er op woensdagavond 31 maart in 't Praethuys een avond speciaal voor partners. U kunt er van 19.30 tot 21.30 uur terecht. Wilt u iemand ontmoeten die het zelfde meemaakt en bent u op zoek naar tips en adviezen? Door met andere partners van gedach ten te wisselen komt u misschien een stap verder. Aanmelden via info@praethuys.nl of bel 072- 5113644. LIMMEN - Vanwege de maatrege len voor Q-koorts mag de familie Welboren in Limmen de boerderij helaas niet openstellen voor publiek. De lammetjes zijn dit sei zoen helaas slechts van een afstandje te bewonderen. Familie Welboren hoopt u volgend jaar weer te mogen verwelkomen op hun boerderij De Westert, aan de Rijksweg in Limmen. CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 11 april de tweedehands Baby Boel Beurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun stapels baby-, peuter-, kleuter- en kin derspullen af willen en voor men sen die op zoek zijn naar betaal bare kinderspulletjes. Ook deze keer is er een outlethoek met nieuwe kleding en speelgoed. U kunt op de beurs terecht voor onder andere kleding tot en met maat 158, speelgoed, kinderstoel tjes, boxen, fietszitjes, buggy's, campingbedjes en wippertjes. Ook kunt u deze spullen inbren gen. Open van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis! Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Maseha de Jager 06-40092822 of mail baby- beurs@gmail.com. AKERSLOOT - Palmzondag 28 maart zal de bekende sopraan Ivera Museh haar medewerking verlenen aan een passieconcert waarin het Stabat Mater van G.R Pergolesi en het Salve Regina van A. Scarlatti ten gehore worden gebracht. Verder wordt medewer king verleend door de alt Irmgard von Asmuth en de organiste Marianne Habets. In zowel het beroemde Stabat Mater als het Salve Regina staat Maria, de moe der van Jesus, centraal. In het Stabat Mater worden, staande bij het kruis, de gevoe lens van de liefhebbende moeder vertolkt in de muziek en de vraag: Wat is er gebeurd? Waarom dit alles? Het Salve Regina, een prachtige antifoon uit de elfde eeuw, is een smeekbede tot de moeder Gods. Beide werken ken nen muzikale overeenkomsten. Plaats: Protestantse Kerk Akersloot, aan het Dielofslaantje. Aanvang concerten 15.00 uur, kerk open 14.30 uur. Toegangskaarten verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Entree bedraagt 10,-. Voor reservering, tel. 0251-310032.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23