Zeevogels verliest van Sint Adelbert Prestaties Trias pupillen tijdens jaarlijkse cross Terriërs heren 1 wint makkelijk van Maarssen Schaken ongekend populair bij de jeugd Mentale tennistraimng SPORT 27 Met twee treffers en een dominante rol was Nick Kramer de beste in het veld Terriërs begon geconcentreerd en scherp aan wedstrijd Een punt leek heel lang binnen bereik voorde Hoevers Darten in het Oosthonk Medailleregen bij turnvereniging GTH Heiloo United krijgt scholing 'tussen de oren' UITKIJKPOST 2 4 MAART 2010 Na deze crossfinale gaat Trias zich opmaken voor het zomersei zoen op de baan. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - 25 Trias pupillen hadden zich geplaatst voor de cross finale die zaterdag 20 maart in Wieringerwerf gehou den werd. De ochtend begon met appeltaart in de kantine van Trias en daarna ging men naar Wieringerwerf voor de cross wedstrijden in diverse cate gorieën. Op een loodzwaar blubber parcours werd er bij de mini's een mooie vierde plaats behaald door Kyra Agassie. Bij de meisjes pupil len B liep Yanniek Bouwer naar een vierde plaats. In de finale van de jongens pupillen Al was er ook een vierde plaats voor Michel van den Hoven. Bij de jongens pupillen A2 was er een podium plaats voor Jurriaan Odekerken, hij liep een prima wedstrijd en bleef Fhas Wijn één plaats voor, Fhas toch titel kan didaat was op het modderige par cours tweemaal gevallen en kon uit laatste positie toch nog naar een vierde plek lopen. Door deze prestatie en nog een 24ste plaats van Yanniek Ruiter behaalde deze drie mannen de eer ste plaats in het team klassement en mochten ze de hoogste trede van het podium op. De rest van de pupillen presteerden ook heel goed deze dag, het is namelijk al fan tastisch als je naar de finale mag. Na deze cross finale gaat Trias zich opmaken voor het zomer seizoen op de baan, de pupillen gaan dan weer naar diverse wedstrijden om zich zo te plaatsen voor de volgende finale. HEILOO - Op een prachtige eer ste lentedag, met een waan zinnig publiek en een goed veld heeft Terriërs heren 1 gewon nen van de nummer laatst, Maarssen. Terriërs heeft goed toegewerkt naar deze wedstrijd. De verdedigen de strafeorners waren bijvoorbeeld een aandachtspunt op de trainingen en met succes werden alle corners van Maarssen onschadelijk gemaakt. Terriërs begon goed, geconcentreerd en scherp aan de wedstrijd. Het resulteerde in een aantal corners aan het begin van de wedstrijd, maar geen goal. Na een minuut of tien spelen, was het Bas de Graaf die een actie van zijn broer Jasper verlengde en hard met zijn backhand raak schoot: 1-0. Terriërs bleef goed spelen en het was Robin van Velthoven die uit de draai waan zinnig hard raaksehoot. Na deze 2-0 had Terriërs een moeilijke fase. Waar iedereen al dacht aan de vol gende treffers, was het Maarssen die wat meer in de wedstrijd kwam. Dit kwam met name door fouten van Terriërs, wat zelfs tot een straf- bal leidde voor Maarssen. Deze werd echter naast gepus- hed. In de tweede helft was het weer Bas de Graaf die binnen een minuut de genadeklap aan Maarssen gaf door een voorzet van Maarten Sommeijer mooi in te schieten. De 4-0 kwam tien minuten later door een mooie actie van David Thesingh. De score had VOETBAL EGMOND - Zeevogels heeft ook de uitwedstrijd tegen Sint Adelbert verloren. Werd het in november 1-3 voor de geel roden, nu stond er 2-1 op het scorebord na negentig minuten voetballen. Grote man aan Adelbertzijde was Nick Kramer. Met twee treffers en een dominante rol was Kramer ver uit de beste van het veld. In de eer ste helft was er voor het talrijke publiek weinig te genieten. De 22 acteurs hadden veelvuldig ruzie met de bal en het veld. Zeevogels had iets meer balbezit en was wat rustiger aan de bal. Na de thee kwamen de bezoekers heel snel op voorsprong. Menig supporter heeft niet kunnen zien dat Arno Tromp een één-tweetje aanging met Dennis de Waard. De voorzet van Tromp werd door Karei Wijker goed afgerond; 0-1. Lang kon Zeevogels dit verschil niet vasthouden. Voordat iedereen er erg in had pro duceerde Nick Kramer de gelijkma ker. Op de hielen gezeten door diverse Zeevogels verdedigers wist Kramer ook doelman Joris de Waard te passeren: 1-1. In de fase die hierop volgde was de wedstrijd heel lang in evenwicht. In de laatste twintig minuten drong Adelbert aan en moest Zeevogels te ver terug. De diep spelende Nick Kramer kreeg niet overdreven veel ballen, maar als hij deze had was het telkens gevaarlijk. Tot zes keer toe was het bijna raak of claimde hij een penalty. Vlak voor tijd viel de hoger uit kunnen vallen, maar het belangrijkste doel, 'de nul houden' had meer prioriteit. Terriërs kan zeer tevreden zijn over de wedstrijd en kijkt uit naar volgende week, wamreer Wageningen op bezoek komt. Weer een thuiswedstrijd dus, om 14.30 uur op veld 1. SCHAKEN HEILOO - Oppositie heeft onlangs extra ruimte moeten bijhuren in Trefpunt om alle kinderen te kunnen plaatsen die belangstelling tonen voor het schaakspel. De afgelopen maanden hebben zich nog weer tien jeugdige heiloo- ërs aangemeld om op vrijdagavond onderricht te krijgen. De instruc teurs -vier ervaren seniorschakers- hebben de handen vol aan hun taak en hebben plezier om mee te maken dat de kinderen snelle vorderingen maken. Nieuwkomer Sam de Vries wist te verbazen door in een paar weken Stap 1 van de instruetieme- thode onder de knie te krijgen. Hij maakte maar een paar foutjes in het proefexamen en is inmiddels volop bezig in het werkboek voor Stap 2. Lue Beerepoot is bezig met de weer veel moeilijker Stap 4plus, en gaat daarvoor misschien al in mei examen doen. In de jeugdeom- petitie gaat hij fier aan kop, hij wist alle zeven partijeen te winnen! Op 28 maart gaan Marnix Poseh, Tom van Beekhoff, Sam de Vries en Joehem Lambriks naar het regiona le jeugdtoernooi voor viertallen; het zou niet verbazen als ze naar Heiloo terugkeren met een mooie trofee. In ronde 22 van de seniorencom petitie leverde Willem van Gilst een puike prestatie door Fred Smith op remise te houden. Luea Gandossi wist Mahammad Hotaki te bedwin gen. Simon Smit voert de ranglijst aan, maar is nog niet zeker van het kampioenschap Het tweede achttal van Oppositie speelde voor de bondseompetitie een cruciale wedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Caissa uit Hoorn. Winst zou de Heilooërs uit de gevarenzone brengen. Halver wege tekende zich op vrijwel alle borden winst voor Heiloo af, maar de gunstige positie veroorzaakte concentratieverlies, waardoor uit eindelijk een benauwde 4-4 uitslag aan de bond moest worden gemeld. Het degradatiespook blijft rondzwe ven in Trefpunt. treffer toch. Uit een hoekschop con troleerde Kramer, op de rand van het zestienmetergebied, de bal goed. Uit de draai joeg hij het leer in de verre hoek; 2-1Met nog een paar minuten te spelen probeerden de withemden de schade tevergeefs te herstellen. Een punt leek heel lang binnen bereik maar de Hoevers gingen uiteindelijk met lege handen naar huis. Zonder de overige spelers van Adelbert te kort te doen kan je de uitslag ook neerzetten als: Nick Kramer - Zeevogels 2-1. Komende zondag speelt het team van trainer Ernst Ranzijn thuis tegen LSW De withemden moeten ondertus sen toch wat punten gaan halen om bij de degradatiestreep weg te blij ven. Bij Adelbert hebben ze heel andere dingen aan hun hoofd. De Binders zijn in de race voor een plek in de naeompetitie. In de uitwed strijd tegen Hollandia T zullen ze het wél zonder hun geschorste aanvoer der Nick Kramer moeten doen. HEILOO - Op zondag 28 maart wordt er in het Oosthonk gedart om het kampioenschap van Heiloo. Deze strijd is open en dat betekent dat iedereen mee mag doen die wel eens een pijltje gooit en ook een beetje kan rekenen. Want u gooit een aantal wedstrij den deze middag in een poule en daarvan kunt u best eens een par tij verliezen. Mocht u dit overko men, dan schrijft u de volgende wedstrijd op de dartbaan. Zoals bekend heeft het Oosthonk na een opknapbeurt de beschik king over elf dartbanen, dus lang wachten op de volgende partij is er niet bij. De inschrijfkosten bedragen vier euro per persoon en vanaf 12.00 uur is de zaal open. De eerste wedstrijden zijn na de loting om 13.00 uur. Heeft u vragen, bel dan met Paul Pesser, tel. 072-8505126. Het Oosthonk is het gebouw van wijk- vereniging plan Oost en ligt aan de Oostkanter nummer 14a in Heiloo plan Oost. TENNIS HEILOO - De selectie van TC Heiloo United krijgt scholing 'tussen de oren'. De selectie van Tennis Club Heiloo United krijgt de kans om belangrijke kennis én kunde op te doen. Op twee avonden zal tennisleraar én pedagoog Ted van der Bruggen een workshop verzorgen, waarbij de mentale kant van het spelen van een tenniswedstrijd centraal staat. Eén uur worden in het clubhuis van TC Heiloo United de belangrijkste denkprocessen besproken. Daarna wordt dit alles onder leiding van de tennispedagoog een uur geoefend op de tennisbaan. Mentaal gedrag is trainbaar. Net zo trainbaar als dat we tennistechnieken leren. Deze workshop zal voor velen de start zijn van een nieuw leerproces. Ted van der Bruggen, hij begeleidde jeugd van de woensdagmiddagcom petitie tot en met de eredivisie, ver telt: „Tijdens wedstrijden ervaart iedere speler dat tennis een indivi duele sport is. Je staat er, zeker in het enkelspel, alleen voor. Dit levert nogal eens spanningen op. Spanningen die een negatieve invloed op het spel en dus op het plezier kunnen hebben. Om met deze druk beter om te kunnen gaan verzorgt TC Heiloo United deze mentale workshops. Natuurlijk zijn mentale zaken vaak al een stan daard onderdeel van de reguliere trainingen. Maar een keer aparte aandacht is zeker op zijn plaats. Want als voormalig categorie-1 spe ler weet ik, dat hoe verder je komt in je tennisontwikkeling, hoe belangrijker het mentale aspect wordt.Erg goed dat TC Heiloo United nu mentale-workshops orga niseert voor al haar seleetiejeugd". Universitair afgestudeerd peda goog Ted van der Bruggen werkt nu onder andere voor de KNLTB en Sportservice Noord-Holland. EGMOND - Zaterdag 20 maart was de wedstrijd van de pre instap en de zesde divisie in Egmond- Binnen. De turnsters van GTH waren zonder uitzondering zeer succesvol: Milenka Hoorn ging met gouden medaille naar huis en ook Emma Henriét werd ruimschoots eerste, daarnaast werden Laura Arends en Denise Koppes respectievelijk tweede en derde. In het competitietotaal mochten zij ook nog een zilveren medaille in ontvangst nemen. Samantha moest haar wedstrijd helaas staken in verband met ziekte en Chantal kreeg de vierde prijs uitgereikt, met slechts 0,20 verschil met de nummer drie. V.l.n.r: Samantha Robertson, Laura Arends, Denise Koppes, Emma Henriét en Chantalle Roetink. Kijk ook op WWW.gth-heiloo.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 27