L-Arcobaleno Ijs Bonbons De vlecht van Stella Rotary Heiloo houdt weer de Kustrally, een bijzondere rit voor oldtimers SeT* H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INFOAVOND UITKIJKPOST 24 MAART 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Jacqueline van Zeist, Stationsweg 47a, 1851 LN Heiloo, tel. 072 - 5322340, www.l-arcobaleno.nl,Heiloo@l-arcobaleno.nl. HEILOO - Waarin een kleine zaak toch zo verfijnd kan zijn! L- Areobaleno IJs Bonbons, gevestigd pal tegenover Station Heiloo, is voor de liefhebber van ambachtelijk bereid schepijs, handgemaakte bon bons volgens traditioneel Zwitsers recept en bereidingswijze en heerlijke verse Italiaanse koffie, als een schatkamer boordevol aanlokkelijke lekker nijen. Ook kan men bij L-Arcobaleno ijs bonbons terecht voor het aroma en de smaak van verse Italiaanse ILLY koffie in een meeneembe- kertje, vergezeld van een schattig minizakje mokkaboontjes. De gehaaste forens doet zichzelf -en zijn collega's- een plezier door zijn werkdag ont spannen te beginnen met een humeuropbeurend koffiemomentje in de trein. Natuurlijk kun je de koffie op z'n Italiaans ook ter plekke opdrinken, terwijl je al genietend wacht op de volgende trein. Vergezeld van een typisch Amerikaans tussendoortje, zoals brownies, donuts of muffins, kun je er de hele dag weer vol energie tegenaan. De gastvrouw van dit piepkleine ijs- en bonbonpaleisje, Jacqueline van Zeist, heeft een horeea-aehtergrond en zij voelt zich hier als een vis in het water. Zij is sinds december 2009 eigenaresse van L-Arcobaleno ijs bonbons en hoort regelmatig van klanten dat deze zaak een aanwinst is voor het Stationscentrum en Heiloo. Zelfs Hans en Grietje zouden hun ogen uitkijken als ze de uitgebreide sortering aan ambachtelijk bereide, tongstrelende lekkernijen zagen. Met keuze uit 28 verschillende bonbon creaties, bijvoorbeeld met een vulling van likeur, hazelnoot, karamel en marsepein, en meer dan 24 verschillende smaken ijs. Ook verkrijgbaar in een beperkt aantal suikervrije uitvoeringen. De krokante oubliewafels zijn alleen al een traktatie, laat staan met paar bolletjes handgemaakt ijs erin, met smaken als malaga, karamel, pistache, vanille of verschillende soor ten vruchtenijs. Alle ijssoorten zijn glutenvrij en bereid uit natuurzuivere, eerlijke ingrediënten. Jacqueline: „Wie een origineel cadeau-idee of rela tiegeschenk zoekt, is hier aan het juiste adres. Overheerlijke bonbons, stijlvol gevuld in glaswerk of feestelijk en artistiek verpakt, is weer eens iets anders dan een bosje bloemen. De verpakking is mogelijk in elke gewenste uitvoering en/of bedrijfskleuren, eventueel versierd met een lint of strik, waarop het bedrijfslogo is gedrukt." De Paasdagen zijn in aankomst, daar kun je ook in L-Arcobaleno ijs bonbons niet omheen. De winkel lacht je toe met leuk verpakte paaseitjes en vrolijke chocoladefiguurtjes, zoals handgemaakte 'platte' chocolade modellen en heerlijke ambachtelijke noga. Eyecatcher is een enorme paashaas, waarin wel twee kilo chocolade is verwerkt. ,,We houden in alle seizoenen van het jaar verschillende thema's aan in ons assortiment, zoals met Pasen, Koninginnedag, WK voetbal, Moederdag, et cetera. Men kan bij L-Arcobaleno ook terecht voor heerlijke ijstaarten, voor iedere gele genheid en opgemaakt in elke gewenste stijl." De cadeau-shopper, voor wie de uitgebreide keuze iets te veel is, kan iemand ook blij maken met een cadeaubon of een handige koffie-strippenkaart, waarbij het elfde kopje espresso, lungo of cappuccino van het huis is! HEILOO - Het was even slik ken voor de achtjarige Stella Janssen, toen de kapster van kapsalon Bijwaard de schaar in haar lange vlecht zette. Stella had dinsdag 9 maart de knoop doorgehakt om haar eerder bedachte plannetje ten uitvoer te brengen: zij had namelijk twee jaar geleden een meisje op televisie gezien, die in het kinderprogramma BZT van Z@pp haar wens vervulde door haar haren kort te knippen en de overgebleven vlecht ter beschik king te stellen aan Stichting Haarwensen. Deze stichting zamelt echt haar in om pruiken te maken voor kinderen die door een ernstige ziekte kaal zijn geworden. Deze dappere daad maakte indruk op de zeer jonge Stella en zij nam zich voor om haar haren zo lang moge lijk te laten groeien. Maar ja, wan neer is het lang genoeg? Stella: ,,Ik was eigenlijk van plan om het de volgende knipbeurt te laten doen. Maar toen ik in de kapsalon zat te wachten, dacht ik ineens: waarom niet direct?" En een half uur later stond ze met een lange afgeknipte vlecht van 27 centimeter in haar hand en een kort, vlot koppie weer buiten. Iedereen op school sprak haar erover aan en vroeg wat ze met haar mooie lange haar had gedaan. Met enkele traantjes tot gevolg, maar Stella, inmiddels een beetje gewend aan haar nieuwe stoere look, is blij dat ze toch heeft door gezet. Kort haar heeft zo zijn voor- HEILOO - Op zaterdag 5 juni houdt Rotary Club Heiloo voor de tweede keer een toerrit voor klassieke auto's en motoren, onder de naam Kustrally. De deelnemende auto's en moto ren zijn vanaf 10.00 uur te bezichti gen op het plein bij winkelhof 't Loo te Heiloo. Het vertrek is vanaf dit punt om 11.00 uur. Om de minuut vertrekt er een klassieker. Het wordt weer een schitterende rit, zonder enige haast, door een prachtig stukje Noord-Holland en met zo min mogelijk verkeersdrem pels. Tussen 17.00 en 18.00 uur worden de deelnemers terug ver wacht. Hierna zal er in de Witte Kerk een maaltijd worden geser veerd. Ook dan zijn de voertuigen weer te bezichtigen op het plein bij 't Loo. Inmiddels hebben een aantal eigenaren van klassieke auto's en motoren zich al ingeschreven. Er is nog ruimte om u op te geven met uw eigen oldtimer, of met uw opval lende young-timer. Onder de deel nemende voertuigen is ondermeer een Bentley, een Alpine Al 10, een Jaguar, maar ook een Volkswagen Westfalia Synero kampeerauto. Voor pech onderweg bevindt zich op de route een deskundige. De opbrengst van deze toerrit is bestemd voor Stichting Veldwerk, www.stichting-veldwerk.nl. Voor informatie en inschrijvingen kunt u terecht op www.kustrally.nl. Of bij de Rally Commissie: Henk Mtihren (072-5335380) en Engel Molenaar (072-5333140). ADVERTENTIE Elckerlyc Basisschool te Heiloo 30 maart 19.45 uur tot 21.30 uur zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl delen bij het sporten, want ze is gek van voetbal, turnen en zwemmen. „En nu hoef ik het niet meer zo lang te borstelen om de klitten eruit te halen." Daarbij helpt de weten schap, dat straks een ziek kind geholpen wordt. Stella zit in groep 5 van de Springsehans, een basis school met duurzaamheid hoog in het vaandel. Dus heeft ze besloten een stukje in de schoolkrant te schrijven over het duurzaam herge bruik van afgeknipt lang haar. Stella lacht: „Want anders wordt het toch maar weggegooid!" Ze hoopt met haar daad weer andere mensen te inspireren. Meer informatie via www.haarwensen.nl. m Stella (8 jaar) houdt haar vlecht vast die ze naar Stichting Haarwensen stuurt, waar pruiken van echt haar worden gemaakt voor kinderen die kaal zijn geworden als gevolg van een ernstige ziekte. Foto: Carolien Breed Van links naar rechts de Rally Commissie Mare Bertels, Engel Molenaar, Henk Mühren, Hans van den Brug, Ruud Roemer en Rein Winter. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5