Elckerlyc en Benedictusschool doneren gezamenlijk aan Haïti Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O Zo krijgt 'Stichting naar School in Haïti' ongeveer 5500,- Kinderkunst Museum Zuidwester POLITIE BERICHTEN Alkmaarder bekent inbraken 6o-jarige blaast driemaal maximum Roekeloos rijden Meteropnemer is oplichter De Buurtbus Bridgers UITKIJKPOST 24 MAART 2010 HEILOO - Het idee voor de sponsorloop die vorige maand gehouden werd om zoveel mogelijk geld voor slachtoffers van de desastreuze aardbeving in Haïti in te zamelen was afkomstig van een leerling uit groep 4 van basisschool Elckerlyc. De totale opbrengst kwam maar liefst op 4708,- uit. Leerkrachten Jessica Brink en Koen Eibers gin gen vervolgens naar de bank om dit schitterende bedrag op girore kening 555 te storten. Jessica: „Daar ontmoetten wij een bankern- ployee wiens kinderen naar de Benedictusschool gaan. Hij vertel de hen dat de opbrengst van de klussenaetie voor Haïti van deze basisschool, waarbij kinderen heit jes voor karweitjes hadden uitge voerd en hiermee 6092,14 had den ingezameld, naar twee afzonderlijke projecten in Haïti zal gaan. Hij gaf ons het telefoonnum mer van Claudia Fleuren, die als lid van de ouderraad namens de Benedictusschool contacten onder houdt met de beide hulporganisa ties." Claudia is bovendien zelf ouder van twee geadopteerde kin deren uit Haïti die nu naar de Benedictusschool gaan. Het idee om het geld aan directe hulppro jecten te schenken, in plaats van aan indirecte hulp via giro 555, sprak beide leerkrachten van Elckerlyc erg aan. Claudia en Jessica ontmoetten elkaar met het plan, de opbreng sten van beide schoolacties geza menlijk te doneren. Claudia legt uit: „Ieder project ontvangt de helft van de gezamenlijke opbrengst. Zo krijgt 'Stichting naar School in Haïti' ongeveer 5500,-, bestemd voor de (weder)opbouw van scholen en huizen en het ver strekken van noodhulp. Daarnaast biedt deze stichting psychische opvang aan hun leerlingen alvo rens de lessen weer van start gaan. De andere helft gaat naar 'Projecthulp Haïti', die met het geld prefab woningen van hout neerzet en sehoolmeubilair aan schaft. De afzonderlijke projecten worden geleid door Nederlanders, namelijk Marijke Zaalberg van Stichting naar School in Haïti en Piet Dijkhuizen van Projecthulp Haïti." Jessica vindt de toevallige samenloop van omstandigheden, met als gevolg dat twee basisscho len elkaar vinden in hetzelfde doel, best bijzonder. Afgelopen maandag bracht Piet Dijkhuizen een bezoek aan de Elckerlyc om de kinderen over de gevolgen van de ramp te vertellen en op welke manier Projecthulp Haïti hulp biedt. Daarna ging hij met hetzelfde doel door naar de Benedieussehool. Meer informatie is te vinden op www.projecthulp.nl en www.stieh- tingnaarschoolinhaiti.nl. Jessica Brink (Elckerlyc) en Claudia van Fleuren (ouderraad Benedictusschool) zijn aan tafel gaan zitten om de ingezamelde opbrengsten van de afzonderlijke schoolacties voor Haïti geza menlijk te doneren aan twee projecten in Haïti. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Donderdag 25 maart heeft O.B.S de Zuidwester een Kinderkunst Museum. Dit jaar is het thema: 'strand, zee en verre kusten'. De opening is om 17.00 uur en het sluit om 20.00 uur. Vrijdag is er van 09.00 tot 12.00 uur een open dag. De kinderen hebben erg hun best gedaan op de kunstwerken die u hier kunt bewonderen. Op de open dag kunt u niet alleen de kunstwerken bekijken, maar ook de school. De kunstwerken hangen in de aula van de Zuidwester, Boekenstein 43. Aangeleverde foto HEILOO - In de Castricum, Heiloo en Bergen zijn woninginbrekers dit jaar al behoorlijk actief. Het aantal inbraken staat dit jaar al op 100. Op basis van één enkele tip kon in februari een 20-jarige woninginbre- ker uit Alkmaar worden aangehou den. Hij bekende vijf inbraken in 2009 in Sehoorl en Heiloo. HEILOO - Zondag omstreeks 04.15 uur werd op de Rijksweg in Limmen een 60-jarige man uit Heiloo gecontroleerd. Hij blies 655 ug4. Dat is drie keer het voor hem geldende maximum van 220 ug4. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbewijs inleveren. HEILOO - Het rijbewijs van een 35-jarige automobilist uit Haarlem werd vrijdag rond 03.00 uur inge vorderd op de Spoorlaan. Agenten zagen de man rijden en wilde hem staande houden voor een alcohol controle. De man reed echter met aanzienlijke snelheid over een rotonde. Bij de Omloop werden de autolichten gedoofd en reed de auto verder de Belieslaan op. Uiteindelijk stopte de auto, nadat herhaaldelijk het stopteken van de politie was genegeerd, en stapte de bestuurder uit. Hij blies 295 ug/L HEILOO - De politie waarschuwt voor een oplichter die zich voordoet als meteropnemer en in die functie gegevens wil hebben over pinpas sen. Het gaat om een ongeveer 25- jarige licht getinte jongeman met kort krullend haar. Hij kwam bij een 84-jarige vrouw aan de deur met het verhaal dat hij de meter op moest nemen. Omdat het naar zijn zeggen een hercontrole betrof, moest hij ook gegevens van het slachtoffer hebben. De vrouw was echter op haar hoede en ging niet in op vragen over haar pinpas en pin code. Meteropnemers komen nooit onaangekondigd en kunnen zich altijd legitimeren. Eventuele slacht offers of getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, tel. 0900-8844. Natuurlijk weten trouwe lezers van de Uitkijkpost al dat de chauffeurs van Buurtbus Heiloo met veel plezier en het nodige enthousiasme mensen vervoeren volgens een vaste route door alle wijken van ons mooie dorp. Maar weet u ook, dat de vereniging bepaald geen stugge of starre club is, maar een democratische organi satie die open staat voor wensen van de klant als het gaat om aanpassing van de route en dienstregeling, indien dat tenminste mogelijk is en vooral een verbetering voor de pas sagiers betekent? Een van onze vaste klanten uit De Loet kan daar over meepraten. Al enkele jaren gaat ze op maandag- en vrijdagmiddag met de buurtbus naar het Trefpunt als lid van de brid geclub, die speelt van half twee tot ongeveer tien over vier. De heenreis was nooit een probleem, maar de bus reed vorig jaar nog om 12 minu ten over het hele uur via de Pastoor van Muijenweg langs het Trefpunt en dan was het moeilijk of soms omno- gelijk om de bus te halen. Het was ergens op een maandag in novem ber, dat mevrouw Van Gans mij vroeg of het mogelijk was om bij het Trefpunt voor de deur te stoppen en daar vervolgens enkele minuten te wachten op de dames die hun jas nog moesten aantrekken, want het bridgen kan natuurlijk altijd iets uit lopen. Dit alleszins redelijke verzoek is toen in de chauffeursvergadering van december besproken. En met ingang van 2010 zijn de route en de dienstregeling zodanig aangepast, dat de bridgende buurtbusdames rustig hun laatste spelletje kunnen afmaken, want de bus wacht nu stee vast voor de ingang van het Trefpunt tot minimaal kwart over vier. Mevrouw Van Gans heeft al diverse keren verteld, dat ze heel blij is met deze aanpassingen. Daarom durfde ik haar ook te vragen of zij voor mij wat feiten over de bridgeclub wilde opschrijven en dat heeft ze met ple zier gedaan. Om lid te mogen wor den moetje lid van een ouderenbond zijn en verder betaal je 20,- per jaar als contributie. Maandags kaar ten er zo'n zestig mannen en vrou wen en op de vrijdag ongeveer vijf tig. De bridgedrive wordt geleid door vrijwilligers en sommigen doen dit al zo'n 12 jaar. Ook de koffie, thee en andere drankjes worden door vrijwil ligers verzorgd. Gezelligheid staat hoog in het vaandel en er zijn geen prijzen te winnen, maar er is wel alle ruimte voor een praatje, want er wordt beslist niet met het mes op tafel gekaart. Enkele keren heb ik van de buurtbusbridgers wat foto's geschoten. De mooiste staat hier naast, maar de andere plaatjes zijn te bewonderen op www.buurtbushei- loo.web-log.nl. Van de penning meester hoorde ik onlangs dat ons ledental de 460 is gepasseerd en dat is al ruim meer dan het einde van vorig jaar. En ook het aantal passa giers dat we maandelijks vervoeren vertoont een stijgende lijn: vorig jaar gemiddeld 555 en nu 783. Door Tim van der Lans MMj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7