Oratoriuinkoor Heiloo zingt Matthaus Passion Voorjaarsconcert Eensgezindheid en Fifty Singers Cabaret en muzikaal toneel bij De Beun H E I L O O 9 De laatste nacht in Twisted River DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK De laatste nacht in Twisted River door John Irving door John Irving voor 24,90 Invictus LAST NICHT IN TWISTED RIVER Natuurlijk zingt bij deze uitvoering het kinderkoor weer mee Goud van Oud bij Pridini UITKIJKPOST 2 4 MAART 2010 In de kookruimte van een houthak kerskamp in het noorden van New Hampshire ziet een angstige jongen de vriendin van de plaatselijke poli tieman aan voor een beer. De gevol gen zijn desastreus. Zowel de jon gen als zijn vader slaan op de vlucht, een tocht die hen van Boston naar Vermont en Toronto brengt, continu op de hielen geze ten door de onverbiddelijke politie man. Hun enige beschermer is een vrijheidsgezinde houthakker met wie ze vriendschap sluiten. John Irving (1942) is een van de meest succesvolle Amerikaanse auteurs van de tweede helft van de twintigste eeuw. Zijn doorbraak komt in 1978 met De wereld vol gens Garp, dat, zoals veel van zijn werk, succesvol werd verfilmd. Voor het scenario dat hij schreef naar zijn roman De regels van het eiderhuis won hij in 2001 een Oscar. Irving is getrouwd met Janet Turnbull en heeft drie zoons en een kleinzoon. Hij woont in Toronto en Vermont. Invietus is een film van regisseur Clint Eastwood en gebaseerd op onder meer het leven van Nelson Mandela. De hoofdrollen worden vertolkt door Morgan Freeman en Matt Damon. De film baseerde zich verder ook op het boek Playing The Enemy: Nelson Mandela And the Game That Made A Nation van schrijver John Carlin. Na het ver dwijnen van apartheid in Zuid- Afrika begint Nelson Mandela aan zijn eerste ambtstermijn als presi dent van het Afrikaanse land. In 1995 wordt hij de gastheer van de Wereldbeker Rugby, een sporteve nement waarmee hij zijn verdeeld land probeert te verenigen. Francois Pienaar, de aanvoerder van het Zuid-Afrikaanse team, werd dan ook in geen tijd het symbool van de post-apartheid. De titel van de film is de titel van één van de lie velingsgedichten van Nelson Mandela. Het is een gedicht van William Ernest Henley. Het is Latijn voor 'onoverwinnelijk'. De voorstelling van 18.30 uur draait zonder pauze. HEILOO - Op vrijdag 26 maart om 19.30 uur zal Oratoriumkoor Heiloo de Matthaus Passion van Johann Sebastian Bach ten gehore brengen. Medewerking wordt verleend door het barokorkest Cappella Maria Barbara, genoemd naar de eerste vrouw van J.S. Bach. Dit orkest speelt met authentieke barokinstrumenten en geeft daar mee steun aan de uitvoeringsprak tijk van het koor. Solisten zijn: Bas Pieter Hendriks als Christus; tenor Alex Vermeulen als evangelist; sopraan Lauren Armishaw; alt en countertenor Jan Kullmann; tenor Mark van Ments; bas Jasper Sweppe; theorbe Harjo Neutkens en organist Henk van Zonneveld. De algehele artistieke leiding is in handen van Paul Waerts. Natuurlijk zingt bij deze uit voering het kinderkoor weer mee. Dirigent Paul Waerts heeft hen ver der geschoold en begeleid. Een aan tal van hen heeft ook al meegezon gen bij de Matthaus Passion in maart 2009. Na succesvolle uitvoe ringen van de Matthaus Passion in april vorig jaar en van het Jubileumconcert in december, heeft het koor dit werk weer ter hand genomen. Daarmee zet het koor de traditie voort om jaarlijks de Matthaus Passion uit te voeren en zich te spe cialiseren in de barokke uitvoe ringspraktijk van Bach. Kaartverkoop: tel. 0226-426751 via leden, via www.oratoriumkoor- heiloo.nl, per e-mail: kaartver- koop@oratoriumkoorheiloo.nl. De Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo Boekhandel Deutekom (winkelcentrum 't Loo) Toegangsprijs 23,-. HEILOO - Uit Israël werden in de jaren '60 en '70 veel vrolijke dansen aangeleerd in Nederland. Op woens dag 31 maart, tussen 20.00 en 21.30 uur, kan iedereen deze nog een keertje ophalen. Huub de Jong leert oude Israëlische dansen opnieuw aan in het Open Huis, 't Loo. Ook mensen die nog nooit ken nis hebben gemaakt met Israëlische dansen zijn welkom, om hun eerste stappen op dit pad te gaan zetten. Speciale schoenen of kleding zijn niet nodig, doe aan waarin u zich lekker voelt. Deelnamekosten zijn 5, voor leden van Pridini is het gra tis, informatie: www.pridini.nl. Jandino geeft een messcherpe kijk op zijn bruine roots en op de melkwitte wortels van onze samenleving. Aangeleverde foto HEILOO - Met cabaret zaterdag 27 maart (van Jandino Asporaat) en muzikaal toneel dinsdag 30 maart (over het leven van Marilyn Monroe) slui ten De Vrienden van De Beun hun programma in maart af. Jandino Asporaat is vaak op tv te zien, maar het leukste is hij in het theater. Zijn cabaret is charmant en komisch, maar ook to the point. Hij groeide op in de wijk Buena Vista op Curacao. Dat is ook het vertrekpunt van zijn voorstelling. Jandino gaat terug naar zijn basis. Vanuit het ver leden komt hij weer naar het heden, met een messcherpe kijk op zijn bruine roots en op de melkwitte wor tels van onze samenleving. Kaarten voor deze voorstelling zijn te reser veren via www.vriendenvandebeun.nl of verkrijgbaar aan de kassa van het theater, tel. 072-5333156. HEILOO - Op zaterdag 24 april geven Muziekvereniging Eens gezindheid en het koor The Fifty Singers vanaf 20.00 uur een avondvullend voorjaarscon cert in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo. Er zal een gezamenlijk program ma worden gebracht dat volledig in het teken staat van de wereldmu ziek. Onder aanvoering van de diri genten Jan Schut en Lonneke Lute zal het een avondvullend program ma zijn waarin beide verenigingen laten zien waartoe zij in staat zijn. Eensgezindheid is voor dit concert druk aan het repeteren op de don derdagavonden onder leiding van verschillende dirigenten die graag dirigent van het leerlingen- en grootorkest willen worden. De aan loop naar dit concert is ook een prima gelegenheid om de kandi daat-dirigenten een kans te geven om zichzelf te presenteren aan de orkesten. Om een goede procedure te doorlopen en iedere kandidaat evenveel kans te geven, is er geko zen om het concert zelf door een andere dirigent te laten dirigeren, namelijk door Jan Schut. Hij is de man die zijn sporen op direetiege- bied al ruimschoots verdient heeft. Kaarten voor dit concert a 7,50 (kinderen tot 12 jaar gratis) zijn op 24 april te verkrijgen vanaf 19.00 uur aan de zaal van de Ter Coulsterkerk aan de holleweg 111 te Heiloo. Reserveren zijn nu al mogelijk via reserveringen® mv- eensgezindheid.nl of via het tel. 072-5334851. Eensgezindheid geeft samen met The Fifty Singers een gezamenlijk programma in het teken van de wereldmuziek. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9