Jubilerend Tintoretto exposeert en schildert Heiloo scoort goed in landelijk onderzoek over tevredenheid jeugd Harmonie Caecilia viert het 85-jarig bestaan met een feestelijk concert 'For the Love of Music' H E I L O O ■■BW Er worden van zo' n veertig leden schilderijen geëxposeerd POLITIEBERICHTEN Hondenbeet na onrust op straat Al zestig jaar aan de Butterlaan UB» In Heiloo is er per 34 kinderen één hectare speelruimte beschikbaar mtmmm msmmm mmamm mmmm urnia ■«wa UITKIJKPOST 31 MAART 2010 HEILOO - Tintoretto, de vere niging voor amateurkunste naars werd opgericht op 29 december 1945 en behoort tot een van de oudste van Nederland en daar zijn de leden best een beetje trots op. De oprichter was Jan Dekker uit Heiloo en Cor Heeck uit Sehoorl was een van de bekendste artistiek leiders. Bij de oprichting bestond de vereniging uit 20 leden en dat zijn er nu rond de 100. De naam Tintoretto was de artiestennaam van de Italiaanse schilder Jacopo Robusti die leefde van 1518-1594 en betekent 'het ververtje'. De oprichters vonden dat wel een leuke toepasselijke naam voor de schil- dersvereniging. In het kader van het jubileum worden een aantal evene menten georganiseerd waar publiek in en rond winkelhof 't Loo van mee kan genieten. Zo'n 20 tal winkeliers hebben enthousiast hun medewer king verleend om te kunnen expose ren. Er worden van vrijdag 26 maart tot vrijdag 9 april schilderijen en tekeningen van zo'n veertig leden geëxposeerd in de etalages in en rondom 't Loo. Ook wordt er op vrijdag 2 april van 14.00 tot 16.30 uur portret/model geschilderd door een aantal leden onder begeleiding van Cees Broersen, kunstenaar uit Egmond aan de Hoef. De man en vrouw die model zitten zijn voor velen bekende gezichten uit 't Loo. HEILOO - Zaterdagmorgen rond 02.45 uur was er op de Heerenweg een opstootje tussen zo'n twintig jongeren uit Castrieum en Heiloo. De politie greep in en agenten vormden een linie om de groepen van elkaar te scheiden en uit elkaar te drijven. Hierbij werd een diensthond ingezet. Een 17-jarige jongen uit Heiloo liep daarbij een hondenbeet op omdat hij niet voldeed aan een bevel om weg te gaan. Hij werd kort behandeld in het ziekenhuis en werd later heengezonden met een proces-verbaal op zak. Ook een agente liep in het tumult een hondenbeet op in haar hand. Zij kreeg een tetanusprik en een anti- biotieakuur in het MCA. Toen de groep uit Castrieum was verdreven naar de Kennemerstraatweg keerde de rust op straat terug. HEILOO - Jeugd en jongeren in Heiloo hebben het goed. Dat blijkt uit een landelijk onder zoek over jeugd en jongeren, Kinderen in Tel, waarin Heiloo als achtste van de 431 gemeen ten is geëindigd. In het onderzoek is iedere gemeente op twaalf thema's beoor deeld rond de positie en levenssitua tie van kinderen. Bijvoorbeeld het aantal tienermoeders, speelruimte, achterstandsleerlingen, zuigelingen sterfte, jeugdwerkloosheid en kin dermishandeling. Uit het onderzoek blijkt dat jeugd en jongeren het in Nederland over het algemeen beter hebben gekregen de periode tussen 2004 en 2008. Voor Heiloo geldt dat ook. In de afgelopen vijf jaren is het aantal jongeren tussen de 12 en 21 dat voor de rechter moest verschij nen gedaald. Er zijn minder werkzoe kende jongeren, er is een lager per centage tienermoeders en een lager aantal kinderen en jongeren dat in een uitkeringsgezin leeft. Ook is het kinder- en zuigelingensterftecijfer gedaald. In Heiloo is er per 34 kinderen één hectare speelruimte beschikbaar. Kinderen kunnen in het dorp 'ruimer' spelen dan een paar jaar geleden, toen er nog een hectare per 41 kin deren was. Het aantal voortijdige schoolverlaters lijkt ten opzichte van 2006 toegenomen. Maar omdat er dit jaar gebruik is gemaakt van een nieuwe indicator is dit moeilijk met voorafgaande jaren te vergelijken. Ook blijkt dat het aantal meldingen van kindermishandeling is gedaald. Hiermee loopt Heiloo in de pas met de landelijke ontwikkelingen die een daling in het aantal meldingen laat zien. Wethouder jeugd Hero Veger: „De afgelopen jaren is in Heiloo hard gewerkt om het jeugdbeleid goed neer te zetten vanuit nota 1, ons jeugdbeleid. Het beeld dat in Kinderen in Tel naar voren komt past hierbij. We zijn goed op weg, we moeten zorgen dat we dit resultaat vasthouden en daar waar nodig ver beteringen aanbrengen, zoals de invoering van de meidcode kinder mishandeling. De gegevens uit het onderzoek worden betrokken bij het nieuwe jeugdbeleid dat we in 2010 gaan ontwikkelen." iE- Mevrouw Molenaar- Graas woont al zestig jaar aan de Butterlaan. Na twee jaar te hebben ingewoond met twee kinde ren, kreeg het echtpaar Molenaar- Graas een nieuw huis aan de Butterlaan, waar nog vijf kinderen werden geboren. Toen het jongste kind nog geen jaar oud was, overleed de heer Molenaar. Mevrouw Molenaar - Graas kreeg gelukkig veel steun van haar buren. Kinderrijk waren de gezinnen in die tijd, en die konden heerlijk op straat spelen verkeer was er nauwelijks. Er is veel veranderd in de loop der tijd, waar voorheen tuinderijen waren is het nu volgebouwd. Beeldbepalend voor de Butterlaan is het huisje op de hoek waar voorheen de melkman zijn beroep uitoe fende. De saamhorigheid in de straat i snog steeds groot, en ook het contact met de nieuwe buren is goed. Ze hoopt er nog jaren van mogen te genieten. Aangeleverde foto HEILOO - 85 jaar samenspel van 'hout en koper' tussen muziekliefhebbers van alle leeftijden. Harmonie Caecilia is jarig en viert dit zondag 11 april met een voorjaarsconcert in de aula van GGZ aan de Kennemerstraatweg, aanvang 15.00 uur. Gerard Sengers, slagwerker en tevens bestuurslid bij Caecilia: ,,We zijn sinds 1972 een 'zittende' muziekvereniging, waar muziek op hoog niveau wordt gespeeld." Kees Schoutsen (65), vanaf zijn negende (sinds 1963) blazer bij Caecilia en als jochie begonnen met de trompet, is blikvanger met zijn imposante bastuba. Samen met slagwerker Sengers zet hij het ritme neer, bepalend voor het hele orkest. De veel jongere Anja Stoop (17) speelt hobo, een blaasinstrument met een prachtige heldere klank. Zij vindt ontspanning in het gezamen lijk maken van muziek. Ook nieuw komer Atie Dijk uit Alkmaar voelt zich helemaal thuis bij deze vriende lijke club, bestaande uit louter muziekliefhebbers. „Het maken van muziek geeft me rust; daarnaast verbindt muziek mensen uit alle lagen en culturen; juist omdat het zo universeel is." Het A-orkest onder leiding van dirigent Tseard Verbeek telt momenteel zo'n 40 muzikanten, het Jeugdorkest 18: een minimale bezetting. Nieuwe muzikanten en leerlingen zijn dan ook meer dan welkom. Sengers: ,,We zoeken nieu we leden uit Heiloo en omstreken. Als slagwerker kun je zo beginnen; melodische slaginstrumenten, zoals gloednieuwe pauken, staan te wach ten op een enthousiaste slagwerker. Harmonie Caecilia is een uitsteken de basis voor beginnende musici. Het heeft bij velen misschien een oubollig imago, maar veel van onze oud-leden zijn uiteindelijk in de muziekwereld beland. Spelen in een orkest is een teamsport. Onze diri gent streeft naar mooie muziek en eist net dat beetje extra van ons als spelers. Het bereiken van dat hoge niveau tijdens het spelen; daar krijgt iedereen energie van!" De mogelijkheid van projectmatig wer ken, waarbij musici met enige erva ring tegen een gering tarief tijdelijk bij het orkest kunnen aanschuiven voor een periode van zo'n acht repetities, met ter afsluiting deelna me aan een concert, is een laag drempelige manier om kennis te maken met Harmonie Caecilia. „We hopen natuurlijk, dat (projeet- )instromers de smaak te pakken krijgen en besluiten om lid te wor den", lacht Sengers. Meer informa tie viawww.caecilia-heiloo.nl. Harmonie Caecilia geeft zondag 11 april een voorjaarsconcert in de aula van GGZ aan de Kennemerstraatweg. Aangeleverde foto enceiLin caeeiLiH

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9