Steffie 'goes Ghana' voor goede doel Un Grand Adieu in Egmond Expositie Defa in Dorpshuis Hanswijk regio 16 Voorafgaand aan drukkere tijden wil ze haar vriendin Marriëtte van Dijck Marriëtte en Moses geven onderdak, scholing en medische zorg Wijziging priklocatie Starlet Afscheidsconcert Cora Thyssen en Wim Nooteboom Het concert Gran partita van Mozart vindt plaats in de Slotkapel Kittens gedumpt in ondergrondse kledingcontainer 'Popstars-idol' Steffie Zoontjes uit Limmen vertrekt in mei naar Ghana, om haar vriendin Marriëtte van Dijck financieel te helpen met het kindertehuis Hanukkah. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Op 16 mei vertrekt Popstars winnares Steffie Zoontjes samen met haar moe der en cameraman Sander van Weert naar Ghana, West-Afrika. De popgroep Red, die ze samen met de andere winnaars Déon en Brandi vormde, is onlangs opgehe ven en Steffie gaat binnenkort kei hard aan een solocarrière met haar eigen begeleidingsband werken. Maar voorafgaand aan drukkere tij den wil ze haar vriendin Marriëtte van Dijck uit Castricum helpen, die samen met haar Ghanese man Moses Asagbo kindertehuis 'Hanukkah' runt, gelegen in het dorpje Sunyani in Ghana. Dit doet Steffie door zoveel moge lijk geld in te zamelen voor de bouw van een therapieruimte, bedoeld voor opgevangen kinderen met een handicap. In het kader hiervan brengt zij, met belangeloze mede werking van drie zangeressen uit de musical Hairspray als background- koor, het nummer met de toepasse lijke titel 'Lean on Me' van Bill Withers uit. De opbrengsten van de single-ed en het downloaden van het nummer gaan naar het zogeheten 'Lean on Me' project dat Steffie hier voor heeft opgezet. Steffie: „Marriëtte en Moses geven onder dak, scholing en medische zorg aan ruim dertig wees- en zwerfkinderen vanaf 0 jaar. Met donatiegelden uit Nederland is twee jaar geleden een nieuw en ruimer kindertehuis gebouwd, met een schooltje en een medische post, die toegankelijk is voor de hele omgeving. Bovendien is er een waterput aangelegd. hr Ghana worden kinderen met een handicap vaak verstoten door hun familie en de gemeenschap. In het ergste geval worden ze zelfs gedood, uit angst voor het ongeluk dat deze kinderen zouden aantrek ken. Mariëtte is voor hen als een moeder. Het feit dat ik ertoe kan bij dragen, dat het daar ietsje beter wordt, geeft me voldoening. Dit wil ik graag doen!" De B-track van de single is een ballad uit de 'Klokkenluider van Nötre Dame'. Steffie: „Dit ingetogen nummer over armoede en hoe het beter kan, sluit goed aan bij het weeshuis en de situatie in Ghana." Beide nummers worden vanaf 24 april in een professionele studio in Nederland opgenomen. In Ghana wordt de videoclip, samen met de kinderen uit het kindertehuis, opge nomen. Na de eindmontage kan men vanaf begin juni beide nummers via internet a 1,- downloaden. De cd is verkrijgbaar via www.steffiemu- sic.nl. Voor meer informatie over- of donaties aan het kindertehuis (ABN AMRO: 619509341, met vermelding van 'project therapieruimte, Steffie'): www.mcliildcare.nl. LIMMEN - Met ingang van 1 april zal de priklocatie in Zorgcentrum De Cameren, de Lage Weide 3 te Limmen de hele week geopend zijn. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 09.30 uur. Hiermee wil men een nog betere klantgerichtheid en service aanbieden. Voor meer informatie over de dienstverle ning van Starlet DC kunt u terecht op www.starlet-dc.nl. EGMOND - Onder deze titel organiseert de Stichting Gebruik Slotkapel op zondag 11 april haar allerlaatste concert in de prachtige Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Hiermee komt een einde aan ruim 25 jaar concertorganisatie door Dora Thyssen en Wim Noteboom. Als eerbetoon aan Dora en Wim en de vele vrijwilligers voor hun enor me inzet in de afgelopen 25 jaar hebben Alex Thyssen en Maartje Peek een afscheidsconcert georga niseerd waaraan veel muzikale vrienden en collegae meewerken. Zij hopen u te mogen begroeten bij dit 'Un Grand Adieu!' Tijdens de ruim 250 concerten die zij organi seerden hebben vele musici een podium gevonden. Hieronder ook enkele zeer vooraanstaande musici als Jaap van Zweden, leden van De Nationale Reisopera, Paul Leenhouts met zijn Loeki Stardust Quartet en andere grootheden. Maar ook vergaten zij de diverse ensembles uit de nabije omgeving niet. De opzet was altijd een con certpodium voor iedereen en met name voor jong aanstormend talent. Veel try-out concerten van afstude rende conservatoriumstudenten hebben hier plaatsgevonden en allen roemden de fameuze akoestiek van de Slotkapel. Ook de Egmondse hoornist Alex Thyssen heeft ver schillende malen acte de presence gegeven en zal ook nu deel uit maken van het blazersensemble dat dit concert verzorgt. Op het programma staat de parel uit de klassieke kamermuziek, namelijk Serenade nr. 10 KV 361 (370a), beter bekend als de Gran Partita van Wolfgang Amadeus Mozart. Het blazersensemble is spe ciaal voor dit afscheidsconcert geformeerd en staat onder leiding van Herman Draaisma. Deze is als klarinettist en basklarinettist ver bonden aan het Nederlands Philharmoniseh Orkest. Het concert Gran partita van Mozart in de Slotkapel vindt plaats om 19.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,-, 65+ en CJP 10,- kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert aan de kassa van de Slotkapel, Slotweg 19 Egmond aan den Hoef, of telefo nisch op tel. 072-5062033. Reserveren wordt aanbevolen in verband met de zeer grote belang stelling voor dit afscheidsconcert. AKERSLOOT - Dinsdagmiddag rond 14.00 uur hoorden voorbij gangers gemiauw komen uit een ondergrondse kledingcontainer aan de Akerhof in Akersloot. Een kraanwagen van de gemeente Castricum heeft de container gelicht en voorzichtig leeg gestort op het parkeerterrein. Brandweer en gemeentewerken hebben de hoop kleding doorgezocht en haalden daaruit vier kittens van nog geen dag oud. De dierenambulance heeft zich over de onfor tuinlijke dieren ontfermd. Wie voor deze laffe daad verantwoor delijk is, is niet bekend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15