Pronkhuys pronkt na verbouwing Zwembad Dampegheest staat in bloei! Expositie Defa in het Dorpshuis Hanswijk Nieuw seizoen Hortus Bulborum Danscultuur van Albanië REGIO i6 INGEZONDEN MEDEDELING Ook Defa-expositie met als thema Giften van de Zee' Uitbreiding collectie, betere cultuurtechniek Workshop is geschikt vooralle niveaus Sara Damen heeft verschillende dansen en dansstijlen geleerd KORTOM Discoplaybackshow bij scouting Limmen Lezing: kermis door de jaren heen Ligplaatsen voor bootjes in 't Stet Kinderen van de Pax Christischool hebben hun EHBO diploma 7 APRIL 2010 UITKIJKPOST REGIO - De Westfriese onderneming Pronkhuys van Simon Pronk te Spanbroek bestaat al tientallen jaren, maar weet zich met exclusieve materi alen, meubelen en noeste timmerarbeid steeds te vernieuwen op het gebied van interieurinrichting. De afgelopen winter is er hard gewerkt aan een nieuwe showroompresentatie in het prachtige pand aan de Spanbroekerweg. In de toonkamers (zo'n 1000 m2) inclusief een 16e eeuws winkeltje, vindt u onder andere allerlei op maat gemaakte keukens en meu belen gecombineerd met zorg ingekochte meubelen, tapijten, vloeren en accessoires die uitstekend te combineren zijn in diverse woonsferen. Ook is de winkel/showroom uitgebreid met verf, stoffen, behang. Uniek is de eigen verflijn, door Simon Pronk samengesteld en het draagt ook zijn naam. Hierover zullen we u nog nader berichten. De medewerkers kunnen een totaalconcept voor uw woning uitwerken en uitvoeren. Persoonlijke aan dacht is het sleutelwoord. Pronkhuys, Spanbroekerweg 29-31 in Spanbroek, www.pronkhuys.nl,info@pronkhuys.nl, tel. 0226-352193. LIMMEN - De zon gaat weer schijnen en Limmen maakt zich op voor een spetterend en vernieuwend zwembadseizoen. Barry Hoogeboom, 24 jaar, is de nieuwe beheerder van zwembad Dampegheest. Op dit moment studeert hij af aan de Hogeschool van Amsterdam, richting Sport, Management Ondernemen. Daarnaast is hij gediplomeerd Outdoorinstrueteur en Personal Trainer. „Vorig jaar ben ik mijn eigen onderneming gestart genaamd: Odi Sportaetieve Recreatie. Naast het beheren en exploiteren van het zwembad kunnen mensen bij mij terecht voor kanoverhuur, outdooracti- viteiten en mogelijkheden tot feesten/evenementen", aldus een enthousiaste Barry. Dit jaar kunt u middels de automatisch incasso, viawww.odisports.nl, voorinschrijven op abonnementen voor het zwembadseizoen 2010. Uiteraard kunt u uw abonnement ook aan de kassa kopen, maar met de voorinschrijving kunt u profiteren van een aanzienlijke korting. U levert dan dit formulier, vóór 20 april 2010, in (met pasfoto) in een gesloten envelop in de brievenbus van het zwembad. De expositie staat deels in het teken van het 12,5 jarig bestaan van het standbeeld Lamoraal van Egmont. Aangeleverde foto EGMOND - Vanaf 3 april expo seert Defa met fotowerk in Dorpshuis het Hanswijk. De expositie zal deels in het teken staan van het 12,5-jarig bestaan van het standbeeld Lamoraal van Egmont. Daarnaast zal ook vrij werk te zien zijn, onder andere series van drie tot vijf foto's van diverse Defa leden. Tot 3 juli loopt de expositie in het Hanswijk. Op zaterdag 19 juni exposeert Defa voor de tweede keer tijdens de Visserij dag in de LIMMEN - Op dinsdag 6 april opent de Hortus Bulborum, de historische voorjaarsbloembol- lenschatkamer, in het Noord- Hollandse Limmen weer haar poorten. De herfst- en wintermaanden stonden niet alleen in het teken van de winterslaap. Net als in vorige jaren zag de museale bollentuin haar collectie verder groeien. Zo ontving de stichting een schenking van Carlos van der Veek (van Fluwel uit Burgerburg) in de vorm van 150 soorten narcissen met historische waarde. Daarnaast is de collectie hyacinten uitgebreid met twaalf soorten die belangeloos beschikbaar zijn gesteld door hya cintentelers. De teller van deze deel collectie staat daarmee op 130. De collectie voorjaarsbolgewas sen is de afgelopen vijf jaar fors toe genomen. Van zo'n 2.500 naar een kleine 4.200 verdeeld over de ver schillende soorten. De tulp maakt van oudsher, met inmiddels meer dan 2.600 eultivars en species, het leeuwendeel uit van deze bonte ver zameling lentebloesems. Verder is er op het gebied van de cultuurtech niek had gewerkt aan diverse verbe teringen. Zo zal de collectie tulpen minder virus bevatten dan voor heen. In het afgelopen seizoen en de periode daarna heeft een strenge selectie plaatsgevonden. Door het wat natte seizoen 2009 bleek dat de drainage van de velden beter kon. Voor het bestuur een reden om de helft van de tuin opnieuw te laten draineren. De kans op wateroverlast is waarschijnlijk voorgoed geweken. Werden vorig jaar alle eultivar en species bordjes in een nieuw jasje gehesen, nu is het de beurt aan alle soortborden en borden bij bijzondere collecties en/of donaties. Een van de belang rijke relaties van de Hortus heeft hiervoor budget beschikbaar gesteld. De tuin is op dinsdag 6 april offi cieel geopend door mevrouw Emmens-Knol, burgemeester van Castrieum, waarna de bollentuin aan de Zuidkerkenlaan in Limmen open zal zijn tot en met 16 mei. Zie ook www.hortus-bulborum.nl. O.K. kerk aan de Voorstraat in Egrnond aan Zee. De expositie zal te zien zijn vanaf 10.30 tot 16.00 uur. Vervolg expositie in de Prins Hendrik Stichting vanaf 22 juni tot en met eind september. Het thema van deze expositie is 'Giften van de Zee'. Bent u niet in de gelegenheid om deze expositie te bezoeken gedurende de Visserijdag, dan kunt u de foto's nog komen bewonderen in de Prins Hendrik Stichting aan de Voorstraat in Egrnond aan Zee van 22 juni tot en met eind september. REGIO - Op woensdag 15 april geeft de Internationale Dans vereniging Pridini uit Heiloo een workshop Albanese dans onder leiding van Sara Damen. De workshop wordt gegeven in Stay Okay, Heerenweg 84 te Bakkum (voorheen Koningsbosch) en begint om 19.45 uur. Sara Damen, een jonge dansleidster, heeft in 2009 een speciaal voor haar samengestelde dansreis gemaakt door Albanië. Bij plaatse lijke docenten en dansgroepen heeft zij verschillende dansen en dansstij len aangeleerd. Verschillende stre ken in het land, leveren geheel eigen dansen en stijlen, variërend van strak, stoer en mannelijk, tot sierlijk en vrouwelijk. Alles met een eigen culturele achtergrond en bete kenis. Voor Sara vormt ook de muziek een belangrijke inspiratie bron met zijn onregelmatigheden en spannende ritmes. Het is muziek met diepgang, muziek die niet 'glad' is. Haar grote uitdaging is, het zo goed mogelijk uitvoeren van de ver schillende dansstijlen. Daarop zal zij zich onder meer richten tijdens deze workshop, die geschikt is voor dan seres van alle niveaus, zowel begin ners, als gevorderden. Omdat de workshop om 19.45 uur start en er deelnemers zullen zijn voor wie het diner er bij inschiet, wordt de mogelijkheid geboden om bij Stay Okay te eten. 'Mee-eters' dienen zich vooraf op te geven bij Annelies Blom, a.blom@quicknet.nl of via www.pridini.nl. Voor de workshop is geen speciale kleding of schoenen noodzakelijk. Deelnamekosten voor de workshop zijn voor leden van Pridini en Igram 7,50, voor niet- leden 8,50. LIMMEN - Op zondag 21 maart kwamen alle leden van scouting Limmen bijeen in de Burgerij voor hun jaarlijks terugkerend evene ment: de playbaekshow, met als thema dit jaar disco. Alle speltak- ken zijn weken bezig geweest om nummers in te studeren, kostuums te verzinnen en om decorstukken te maken. Het publiek, bestaande uit ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden, konden genieten van de meest uiteenlo pende acts. Voor de jury was het niet makkelijk om daar een prijs winnaar uit te halen. Uiteindelijk gingen de kleine Welpen, de grote Welpen en de Rowans er met de eerste prijs vandoor. De tijd is aan gebroken dat er weer veel buite nactiviteiten op het programma staan en er wordt veel gebruik gemaakt van het bos en grasveld bij de seoutinghut. Kom eens langs of kijk voor meer info op www. seoutinglimmen. nl. LIMMEN - Ouderen en gasten van Zonnebloem afdeling Limmen en stichting Oud Limmen worden uit genodigd om de lezing 'Kermis door de jaren heen' bij te wonen op woensdag 14 april vanaf 14.00 uur. De zaal gaat open om 13.30 uur. Het programma belooft zowel boeiend, als leuk te worden met veel herkenning door het fotoma teriaal met bekende Limmers door de jaren heen. Bent u slecht ter been en heeft u problemen met vervoer, dan kunt u mevrouw de Ruiter bellen, tel. 072-5051861. LIMMEN - Er zijn op dit moment nog verschillende ligplaatsen beschikbaar voor bootjes van ongeveer twee meter breed en drie lang, in het haventje 't Stet bij de Dusseldorpervaart in Limmen. Als u interesse heeft in een ligplaats, dan kunt u een schriftelijk verzoek indienen voorzien van uw naam, adres en handtekening, onder ver melding van ligplaats Limmen. U kunt deze sturen aan de gemeente Castrieum, ter attentie van het team Grondzaken, Postbus 1301, 1900 BH te Castrieum. Voor vra gen kunt u contact opnemen met het team Grondzaken, bereikbaar viatel. 0251-661127. LIMEMN - Vrijdag 2 april heeft groep 8 van de Pax Christischool met succes meegedaan aan het prak tijk examen EHBO. Alle 31 kinderen zijn geslaagd! De vrijwilligers die de cursus hebben verzorgd, zijn in het bloemetje gezet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 16