Coopertest bij AV Castricum Clubkampioenen bij Dojo 't Loo Hockey clinic dames 1 Terriërs Zeevogels onderuit bij KSV Kansrijke positie Schaakclub Oppositie sport 19 HSV Bi wint internationaal Paastoernooi Voor het eerst ook Tae Kwondo kampioenschap Schaakclub Oppositie bewijst collega's uit Limmen vriendendienst CASTRICUM - Zondag 11 april om 10.30 uur houdt AV Castricum op haar atletiekbaan aan de Zeeweg een Coopertest. Doel van de test is om in de tijd van twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Deelname aan deze loop is mogelijk voor zowel leden en als niet-leden en is gratis. De Coopertest is ont wikkeld door de Amerikaanse arts Kenneth Cooper en is een alom erkend middel om iemands basis- eonditie te meten. De deelnemers lopen twaalf minuten, waarna aan de hand van een tabel heel eenvou dig iemands conditie kan worden vastgesteld. Zo moeten mannen tus sen de veertig en de vijftig bijvoor beeld in de beschikbare twaalf minuten een afstand van minimaal 2.479 meter afleggen om van een goede conditie te kunnen spreken. Op www.avcastricum.nl staat de complete tabel van de Coopertest. Iedereen is welkom en aanmelding kan die dag tot 10.15 uur. Ruim tachtig kinderen kregen een inspirerende clinic, verzorgd door Terriers dames 1. Aangeleverde foto HOCKEY HEILOO - Afgelopen weekend hadden de jongens en meisjes van Terriërs geen wedstrijden, want ze hadden een kleine paasvakantie. Wat kun je doen om zo'n hoekey- vrijweekend toch goed in te vullen: je laat dames 1 een clinic verzorgen voor de E-jeugd. Circa tachtig jon gens en meisjes van de Heilooër hockeyclub, kwamen zaterdag 4 SCHAKEN LIMMEN - Op dinsdag 30 maart bleken SV Oppositie en SV Vredeburg onverwacht een zeldzaam voorkomend gemeen schappelijk belang te hebben. Oppositie moest in de laatste ronde van de bondseompetitie aan treden tegen Purmerend. De Heilooërs zouden bij winst nog klei ne kans maken op promotie naar de eerste klasse, terwijl Purmerend in dat geval zou degraderen naar de derde klasse. Op afstand zullen de Limmenaren de strijd met spanning hebben gevolgd. Immers, als Purmerend zou winnen, zou Vredeburg degraderen. Maar gelukkig voor hen liep het anders. Door mooie winstpartijen van Simon Smit, Albert Bouma en Bob Bosma en drie remises van Cor van Etten, Herman Limmen en Fred Smith was de uitslag 4 Vz - 3 Va in het voordeel van Oppositie. Het team uit Heiloo kwam daar mee op een kansrijke tweede plaats. Doordat Purmerend hiermee was gedegradeerd, was dat gevaar voor Vredeburg uit Limmen afgewend. Zij treden volgend jaar weer gewoon aan in de tweede klasse. In de onderlinge competitie kon ook Paul Vonk geen einde maken aan de april naar het hockeyveld. De dames van dames 1 hadden twee velden ingericht voor een clinic voor de E-jeugd. Maar ook de trainer/coach van de dames was aanwezig. Hij verzorgde een warming-up. Eerst gingen tachtig kinderen inlopen met één rondje om het grote veld. Vervolgens werden enkele oefe ningen gedaan, die dames 1 zelf ook altijd doet. De 'zonnegroet' was daar een onderdeel van. Na de war ongeslagen status van Herman Maas: ze deelden het punt. Matthijs Mühren versloeg de altijd taaie Gerard Rump, terwijl Timardi Verhoeff aan de goede kant van de score bleef door André van der Ark te verslaan. Timardi bleef daardoor in haar totaalscore boven de vijftig procent. Dick van Roemburg won enigszins verrasssend van de hoger geklasseerde Gerard Heeringa. Namens de jeugd van Oppositie deden Marnix, Tom, Sam en Jochem op zondag 28 maart mee aan een schaaktoernooi in VOETBAL EGMOND - Zeevogels 1 heeft zichzelf een slechte dienst bewezen door geen punt mee te nemen bij KSV. Op paaszaterdag waren de wit- hemden niet minder dan hun oppo nenten maar gaf het scorebord een 4-1 eindstand aan. Voor de rust kwam Zeevogels op achterstand. Doelman Joris de Waard, de laatste weken uitstekend op dreef, liet hal verwege de eerste helft een hoge ming-up werden de kinderen in groepjes ingedeeld, allemaal onder leiding van één speelster van dames 1Kleine partijtjes werden gespeeld en vele behendigheidsoefeningen gedaan. En dat natuurlijk vergezeld van vele handige tips van de dames. De ochtend werd afgesloten met een partijtje over een heel veld; dames 1 tegen tachtig kinderen. Dit was voor de dames net iets te veel van het goede: eindstand 1-2 voor de kids. Krommenie. Dit was het Noord Hollands kampioenschap voor ver enigingsviertallen voor kinderen tot en met 10 jaar. In totaal zeven ron den won het Oppositie-team twee keer, wat in de eindrangschikking een negende plaats opleverde op een totaal van dertien teams. Een goed resultaat, als men bedenkt dat de jeugdige schakers vrijwel zonder toernooi-ervaring aan de wedstrijd begonnen. Jochem aan bord vier haalde zelfs een score van drie uit zes, een knappe vijftig procent. voorzet uit zijn handen glippen. De KSV spits maakte dankbaar gebruik van dit geschenk; 1-0. Na de thee beet de formatie van trainer Ernst Ranzijn beter van zich af. De ver diende gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Uit een hoekschop kwam de bal precies in de voeten van Brian Tromp: 1-1. Twee uitvallen verder tilde de thuisploeg de stand van 1-1 naar 3-1. In de slotminuut strooide KSV nog wat zout in de Hoever wonden; 4-1. Tae Kwondo HEILOO - Afgelopen maandag was het op tweede paasdag weer een drukte van belang in de Dojo aan de Bergeonstraat. De jaarlijkse clubkampioen schappen werden er gehouden. In verband met het 25-jarig jubi leum van Dojo 't Loo in 2010 zijn er het hele jaar door bijzondere acti viteiten gepland. Daarom werd er naast de normale clubkampioen schappen judo voor het eerst ook gestreden om het clubkampioen schap Tae Kwondo. Verder was er voorafgaand aan de prijsuitreiking een mooie demon stratie door een aantal karateka's van Dojo 't Loo en de Nederlands kampioen Mitchell Bishesar van ASK Bult uit Alkmaar. Mitchell geeft in het kader van zijn stage tegen woordig ook les bij Dojo 't Loo. Voor de judokaatjes met nog weinig wedstrijdervaring was het een mooie gelegenheid om op sportieve wijze de krachten te meten. Gesteund door het ruim aanwezige publiek lieten meer dan zestig judo ka's hun verrichtingen op de mat zien. En zoals altijd was hier mee doen minstens zo belangrijk als het winnen. Eenmaal begonnen met de wedstrijd wil natuurlijk niemand onderop eindigen. Het gevolg was dat de inzet en het judoniveau hoog waren. Bovenal spatte het sportieve plezier van de gezichten van de jeugdige deelnemers en hun supporters af. De eerste prijzen voor het Clubkampioenschap Judo 2010 werden door de charmante paas- bunnies uitgereikt aan Lieke Kampstra, Jens Jeukens, Wouter Koops, Bas de Laleijne, Anouk van de Graaf, Nicky Schol, Mats Kroon, Kars Kroon, Tiësto Orelio, Daan Pepping en Coosje Boom. Voor de Tae Kwondoka's was het spannend om voor het eerst voor zo'n publiek de vaardigheden in een wedstrijd te kunnen laten zien. Jeffrey Florijn versloeg in de in de finale Jeroen Korver en werd daarmee clubkam pioen Tae Kwondo. Een uitgebreide fotoreportage van de clubkampi oenschappen is te zien op www.dojotloo.nl. Jeroen Korver probeert met een draaitrap zijn tegenstander Laurens Singeling te snel af te zijn. Foto: Menno Lesterhuis *oio°

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17