Museum-terrein GGZ N-H-N open in museumweekend Open Atelier Keramisten Noord-Holland Lentekriebels bij de Muziek- en Dansschool Heiloo H E I L O O Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging INGEZONDEN BRIEF Stationscentrum Collegevorming is opportunistenfeestje De mensW van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouw* dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 7 APRIL 2010 HEILOO - In het museumwee kend van 10 en 11 april zijn er op het terrein van GGZ Noord- Holland-Noord twee musea geopend: museum Sint Willibrordus en de expositie van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. Ook de kapel op het terrein is voor bezoekers geopend. Museum Sint Willibrordus, stichting Baduhenna en de kapel zijn op beide dagen geopend van 11.00 tot 16.00 uur (zondag is de kapel vanaf 11.30 uur geopend voor bezichti ging omdat er om 10.00 uur een kerkdienst is). De toegang is gratis. De musea bevinden zich in de sou terrains van het hoofdgebouw op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Het museum Sint Willibrordus bezit een collectie over de geschie denis van de psychiatrie en in het De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd bijzonder over de geschiedenis van de Sint Willibrordusstiehting en zijn broeders die hier in 1929 een psy chiatrische inrichting voor mannen startten. Vele medewerkers van de Sint Willibrordusstiehting onder kenden het belang van het bewaken van deze geschiedenis. Door voor werpen te verzamelen en te bewa ren die bepalend waren voor het tijdsbeeld, is in de loop der jaren het museum ontstaan. Dankzij deze inspanningen beschikt het museum over een zeer uitgebreide collectie. Er is van alles te zien zoals gebruiksvoorwerpen en meubilair, therapeutische attributen, histori sche foto's en films, religieuze gewaden en kerkelijke gebruiks voorwerpen, medisch instrumenta rium en tastbare herinneringen aan het dagelijks leven van broeders en patiënten. Willibrordus was als het ware een dorp binnen het dorp Heiloo met alles wat daarbij hoort zoals een kapper, een bakkerij, een schoenmaker, een weverij en een wasserette. Hiervan vindt u veel terug in het museum. HEILOO - In de week van 12 april start de korte cursus Muziekplezier voor peuters met het thema: 'Lentekriebels' en de korte (vervolg) cursus Archeologie Baduhenna Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) heeft een inte ressante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omgeving. Zo werd er op het volkstuinencomplex Vlooiendijk een drinkplaats uit de late bronstijd aan getroffen. Deze leverde onder meer scherven en slachtafval op van de vroegste bewoners. Toch kunnen er nog oudere vondsten verwacht wor den, want de strandwal waarop Heiloo ligt, is al ruim 4000 jaar oud. In oude waterputten waarvan de wanden vaak bestaan uit herge bruikte houten tonnen zijn aardige vondsten gedaan uit de 13de tot 16de eeuw. Tevens kunt u een kijkje nemen in de werkruimte waar vrij willigers van Baduhenna de afge lopen tijd aardewerk bij elkaar aan het puzzelen zijn geweest Kapel De bouw van de kapel op het ter rein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo is in 1937 gestart. De bouw duurde zo'n tweeënhalf jaar. rOndom de Kleutertrein met het thema: 'Muziekschool Monsterkerels weer terug naar het diepe bos...' Er is gekozen voor een ronde kerk omdat deze vorm het best past bij de centrumfunctie van de kapel. De kapel bezit een waardige eenvoud en rust verkregen door de fraaie ruimtewerking, harmonie van de kleuren en de toegepaste materia len. In de kapel zijn beeldhouw werk, houtsnijwerk, fresco's (schil deringen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas en lood te zien. Ook is er in de kapel een pijporgel dat in 1950 gebouwd is. Tijdens de museumdagen fungeert de kapel als een echt museum. U kunt er een expositie bezoeken van schilderijen in aquarel, olieverf en acryl, teke ningen en beelden van speksteen. Natuurlijk is het ook mogelijk om naast de expositie de kapel in zijn volle glorie te bekijken. Op zaterdag mag u zelfs een kijkje nemen achter de schermen; voor liefhebbers van handwerken haalt men de prachtig vervaardigde gewaden uit de kast. Voor bezoekers is er tekst en uitleg over alle symboliek in dit bijzondere gebouw. De kapel is geopend tot 17.00 uur. Voor peuters vanaf 2,5 jaar begint op woensdag 14 april de korte cur sus Muziekplezier voor Peuters. Samen met een ouder of verzorger gaan de kinderen zingen, dansen, muziek maken en spelen op instru menten en met materialen die klei ne kinderen hun creativiteit stimule ren. Het thema is deze keer: Lentekriebels! (zes keer op woens dag om 09.30 uur). Twee groepen kinderen hebben zich tijdens het project rondom theaterkeuken onder leiding van Evi Velders door het verhaal van de Maximonsters heen 'gemonsterd'. Negen keer werd er op zaterdagochtend op het podium van de Muziekschool gezon gen, muziek gemaakt, gedanst en gespeeld. Met hulp van de ouders knutselden de kinderen zelfs een bijzonder muziekinstrument, het Bosduiveltje en hun eigen kostuums. De spetterende eindvoor- stelling was dan geen kant en klare voorstelling maar een interactief familiespektakel. Vertelster Koks Moerbeek voegde met haar mon- stergrootvaderlijke warmte aan het geheel een ontroerende flair genera tiemix toe. Maar: even zijn ze weer terug in het bos... Basisschoolkinderen van groep 1/2 die op muzikale ontdekkingstocht willen gaan rond het boek over De Maximonsters, kunnen bij de vol gende cursus rOndom Kleutertrein meedoen. Deze korte cursus van acht keer begint op dinsdag 13 april om 16.00 uur. Wil je mee kriebelen of monsteren, bel dan de Muziekschool tel. 072-5332460 of www. muziekendanssehoolheiloonl. HEILOO - Op zondag 11 april kunt u op ontdekkingsreis naar de ateliers van de keramisten die aangesloten zijn bij de Stichting Keramisten Noord- Holland. Maar liefst vijftig keramisten heb ben hun deuren geopend zodat u een kijkje kunt nemen in hun atelier. De keramisten tonen een grote Met grote ergernis lees ik bijna wekelijks in uw weekblad over ongeregeldheden met name in het Stationscentrum. Vechtpartijen en jongeren die met elkaar op de vuist gaan. Het moet toch niet erger wor den. In het weekend van vrijdag 26 maart op zaterdag 27 maart was het weer flink raak. En wat doet de politie eraan? De groep jongeren uit Castricum wordt naar de Kennemerstraatweg gedreven en daar is de kous mee af! Het lijkt erop dat de overlast in het Stationscentrum zo langzamerhand een structureel probleem begint te worden. Ik beklaag de omwonenden die hier week in week uit mee geconfronteerd worden. Een mooi Stationscentum,waar je graag zou willen wonen maar dat wekelijks verziekt wordt door jongeren onder invloed van alcohol en drugs. De naam van ons mooie en rustige Heiloo wordt op deze manier te grabbel gegooid. De politiek en de politie schijnt daar tot op heden geen antwoord op te hebben gevon den. De enige remedie die helpt is keihard optreden, geen 'gedoogbe leid'. Niet 'verdrijven' naar de Kennermerstraatweg maar oppak ken dat tuig en zeer streng straffen. A de Gier Heiloo Het wil niet vlotten met het nieuwe college van Heiloo. Naar verluidt hebben Heiloo-2000 (de popu listenclub van Heiloose onroerend goed- en horecajongens) en het van Pechtolds populariteit profiterende D66 dat met GroenLinks een onmo gelijke coalitie van liberalen, groe nen, pacifisten en communisten vormt, elkaar al voor de gemeente raadsverkiezingen hun liefde betuigd. De combinatie van Heiloo2000 en D66/Groen Links bezet 9 van de 19 raadszetels. Geen meerderheid dus, maar evenveel als PvdA, WD en CDA die het vorige college vormden. Al in het eerste, openbare overleg sloot Van Halem de WD zonder nadere onderbou wing als derde coalitiepartij uit. Vreemd, want als je beide verkie zingsprogramma's op elkaar legt, zie je weinig verschil. PvdA, WD en CDA stelden een onpartijdige infor mateur van buiten Heiloo voor, maar Heiloo2000 en D66/Groen Links drukten er twee uit hun eigen kring door, vers van de kandidaten lijst. Met als gevolg dat er een maand na dato een patstelling is. Weliswaar sluiten Heiloo2000 en D66/Groen Links de WD niet lan ger uit, maar ze willen er evenmin mee het college in. Snapt u het nog? Misschien dat retrocommunist Gomes van de NCPN (1 zetel), van huis uit acteur, met voor-wat-hoort- wat gedoogsteun een hoofdrol in deze klucht krijgt. Op naar een heil loos Heiloo. R.W. Brand Heiloo diversiteit aan abstract, figuratieve beeldende kunst en gebruiksgoed. De ateliers zijn open van 11.00 tot 17.00 uur en te herkennen aan een banier. In Heiloo kunt u onder ande re terecht bij Marianne Hoffmann, Kleijne Olven 11, tel. 072-5331421. Voor meer informatie: ww.kerami- stengids.nl of neem contact op met het secretariaat van de SKNH: Lida Dijkstra, tel. 06-20571436. De Muziekschool Monsterkerels keren weer terug naar het diepe bos.Foto: Jacques van der Sterren ADVE RTE NTIE Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3