Kapel GGZ Heiloo toont cursisten in beeld 7, Piggelmee De Kinderboekenbus Workshop Internet vervolg in bibliotheek H E I L O O BEDRIJF BELICHT m 5 1 /v,i y Automobiliste veroorzaakt aanrijding KORTOM Collecte Hartstichting Opkikkertje van Keer op Keer Explosiedoosje maken Kinderkledingbeurs Spreekuur WMO-platform Geslaagd Paasontbijt op de Willibrordschool UITKIJKPOST 7 APRIL 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. U \V: r V v 1 v v x - a v"- r\ Tekst en toto: Cai'olien Breed Ans van den Burg, plein Heerenweg bij winkelcentrum 't Loo, telefoon: 06 - 26242674, www.dekinderboekenbus.nl,info@dekinderboekenbus.nl. HEILOO - Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur staat Piggelmee, de kinderboekenbus, op het plein aan de Heerenweg bij winkelcentrum 't Loo. Hier kun je terecht voor een leuk leeseadeautje voor je beste vriendje of vriendinnetje of een cadeau aan je (klein)kind voor iedere gelegenheid. Samen met dochter Tessa runt Ans van den Burg de rijdende winkel, gespecialiseerd in kinderboeken. Als kind was Ans al een echte boeken wurm. Waar andere kinderen wilden spelen, trok zij zich liever terug met een boek. In verschillende banen heeft ze veel met kinderen gewerkt, onder andere als kleuterjuf en later in de kinderopvang. Voor haar laatste betrekking in dienstverband was ze veel onderweg, iets wat haar goed beviel. Jarenlang speelde het plan voor een eigen kinderboekenwinkel door haar hoofd, maar het kwam eigenlijk nooit tot uitvoering. Tot twee jaar geleden. Door dreigende reorganisaties op haar werk bedacht ze, dat als ze haar droom op dit moment niet zou verwezenlijken, het er nooit van zou komen. Ans wilde echter geen doorsnee kinderboekenwinkel. Ans lacht: „Gecombineerd met het vrije gevoel van onderweg zijn, kwam ik uit op een rijdende kinderboekenwinkel in een opvallende bus. Het liefst zo'n Londense dubbeldekker. Dat werd me afgeraden, daar deze voertui gen zonder stuurbekrachtiging zeer zwaar te manoeuvreren zijn. Dus viel mijn keuze op de moderne uitvoering van een Amerikaanse schoolbus." Ze haalde vervolgens de benodigde rijbewijzen en kon aan de slag. In november 2008 opende Ans de eerste rijdende kinderboekenwinkel van Nederland: met keuze uit zo'n 2500 titels van bad- en boxboekjes, prenten- en (voor)leesboeken en luisterhoeken, bestemd voor de leeftijds groep van 0 tot ongeveer 15 jaar. Ook voor kinderen die net leren lezen (AVI) en er is zelfs een speciale boekenplank voor kinderen met dyslexie In het leuke zithoekje kun je even heerlijk wegdromen met je favoriete boek. Ans kan niet genoeg benadrukken dat (voor)lezen belangrijk is voor de ontwikkeling van een kind. „Maar daarnaast is het vooral leuk en leer zaam en heb je er je hele leven profijt van. Met voorlezen kan men al beginnen bij baby's en zeer jonge kinderen. Daarvoor zijn leuke boekjes verkrijgbaar." De collectie kinderboeken is zeer uitgebreid. Drie maal per jaar bezoekt Ans de boekenbeurs in Utrecht, waar ze op haar gevoel en ervaring haar keuze maakt uit het nieuwe aanbod. „Ik heb van iedere titel slechts een aantal exemplaren in de bus op voorraad, maar alles kan op verzoek worden besteld. De boeken zijn overzichtelijk op leeftijd gerang schikt." Vanuit haar eigen enthousiasme spoort Ans kinderen aan tot lezen. Ze denkt graag mee en adviseert bij het maken van een keuze. „Bijvoorbeeld de hele reeks van Geronimo Stilton; zelfs kinderen die niet van lezen houden gaan hierdoor lezen!" Ans besluit: „Uiteraard is ieder een welkom om rustig even rond te neuzen!" HEILOO - In de Kapel van GGZ Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo tonen cursisten van Vera Verzijlenberg en Trudy Keyzer werk dat zij in de afgelopen twee cursusjaren onder bege leiding van deze kunstenaars hebben vervaardigd. Er zijn schilderijen in diverse technieken en beelden van was, brons, speksteen en serpentijn te zien. De groep heeft zeer enthousi ast naar deze expositie toegewerkt en bestaat uit zowel gevorderde als beginnende schilders en beeldhou wers. Tijdens de cursus wordt de cursist geactiveerd om zoveel mogelijk creativiteit naar boven te halen. Dat kan van figuratief tot abstract zijn of een tussenvorm daarvan. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te creëren, durft te spelen met kleur, vorm en composi tie, zodat de kunstwerken een per soonlijk karakter uitstralen. De tekenaars en schilders werken met het teken- en schildermateriaal waar zij het liefst mee willen wer ken. Tijdens de expositie wordt er geregeld live-muziek ten gehore gebracht door de troubadours Sjaak Keyzer en Hubert Kuijper. De expo sitie is geopend op 10, 11, 17 april van 12.00 tot 17.00 uur En op 18 april van 12.00 tot 15.30 uur. HEILOO - Ook dit voorjaar organiseert Bibliotheek Heiloo weer een workshop internet - vervolg. Het gaat hierbij om een éénmalige workshop van 2,5 uur voor hen die al wat meer ervaring met internet hebben. Deze vervolg workshop wordt gehouden op donderdag 22 april, van 14.00 tot 16.30 uur. Deze workshop gaat verder waar de 'Workshop internet voor begin ners' is geëindigd. Zo wordt veel aandacht besteed aan het zoeken met behulp van internetgidsen: dochters van startpagina en geavan ceerd zoeken met de zoekmachine Google. Ook aan de orde komen onder andere: wat is de beste zoek machine, welke woorden moet je kiezen, hoe beoordeel je het zoekre sultaat. De meeste tijd wordt besteed aan de oefenvragen. De kosten voor deelname aan deze een malige workshops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groepen van maxi maal acht personen (twee personen per pc). Opgave kan via de klanten service van Bibliotheek Heiloo (tel. 072-5330670) of www.bibliotheek- heiloo.nl. HEILOO - Een vrouw uit Heiloo vergiste zich zondagmiddag in het rem- en gaspedaal van haar auto en veroorzaakte daardoor een aanrij ding. De vrouw reed op de Venne- watersweg richting de Kennemer straatweg. Bij de rotonde gaf ze gas in plaats van te remmen en schoot de rotonde op. Na een botsing met een personenauto en een verkeers bord bleef de vrouw gas geven, om vervolgens tegen een metalen hek werk tot stilstand te komen. Het aangereden gezin, met twee kleine kinderen van 1,5 en 4 jaar oud, kwam met de schrik vrij. Ook de bestuurster van de auto die de aan rijding veroorzaakte en haar passa gier, haar zus, raakten niet gewond. De auto's raakten zwaar beschadigd. HEILOO - In de week van 11 tot en met 17 april houdt de Hartstichting haar collecte in Heiloo. De Hartstichting is nog naarstig op zoek naar collectan ten. Mensen kunnen zich aamnel- den bij Marieke de Vries 072- 5330492 of via www.hartstichting.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. De Opkikker van de maand april gaat naar de Avondvierdaagse voor het organiseren van de wandelvier daagse op 1 tot en met 4 juni. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg)in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Zondag 11 april kunt u een explosiedoosje maken. Binnen in het doosje zitten thee zakjes en een bonbon. Dit doosje is erg leuk om cadeau te geven. De kosten bedragen 6,50 inclu sief al het materiaal en entree zondagmiddagcafé. U dient zelf het volgende mee te nemen: snij- mat, snijmesje, snijliniaal, potlood en gum. De workshop wordt gegeven in het Trefpunt, Abraham Du Boishof 2 te Heiloo en start om 13.30 uur. Voor info en/of opgave kunt u bellen met Wanda Vasbinder, tel. 072- 5338612. HEILOO - Op zaterdag 10 april van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer. De toegang is gratis. (Er zijn geen tafels meer beschikbaar.) HEILOO - Op maandag 12 april start het Wmo-platform met een spreekuur, van 13.00 tot 13.30 bent welkom in een zaaltje van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111. Graag hoort men van u wat de Wrno (Wet maatschappelijke ondersteuning) voor u betekent en waar wat u betreft verbeterin gen zouden moeten komen. De volgende spreekuren zijn op: maandag 10 mei en 21 juni van 13.00 tot 13.30 uur, www.wmo- platformlieiloo.nl. HEILOO - Goede Vrijdag hadden de kinderen van de Willibrordschool geen vrij. Maar dat was niet erg want zij trakteer den elkaar op een lekker, feestelijk ontbijtje. Dat was een gezelbg begin van een dag met allerlei paasactiviteiten. Aangeleverde foto HEILOO - Bart de Keijzer is onlangs cum laude afgestudeerd in de studierichting Computer Science aan de Technische Universiteit Delft en heeft daar mee de titel Master of Science behaald. Bart is inmiddels begon nen als promovendus bij het Centrum voor Wiskunde en Informatica in Amsterdam, waar hij fundamenteel wiskundig onderzoek doet in het vakgebied 'Game Theory'. Bart is oud-leer ling van De Duif en het Jac. P Thijsse College.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5