Open dag op de Duif met peutervoorstelling Deelnemers gezocht open tuinen weekend Ouderencoach Annita Ruijs helpt bij de kunst en kunde van het ouder worden Tapas Ricas: Live cooking, wines en workshops H E I L O O Sinds maart is zij de nieuwe ouderencoach van Stichting Welzijn Paulus' verhaal PCC op bedevaart naar Onze Lieve Vrouwe ter Nood Mandolineorkest Klaverjassen/bridgen Minder eenzaam Fietstocht met picknick Slechtziend of blind Molentocht Maaltijd thuisbezorgd UITKIJKPOST 7 APRIL 2010 HEILOO - Op woensdag 21 april houdt basisschool de Duif een Open Dag. Ouders die op zoek zijn naar een goede school voor hun kind zijn die dag van harte welkom. Samen met uw kind(eren) kunt u een kijkje komen nemen en iets proeven van de sfeer op onze school. Om 10.30 uur wordt gestart met een gezellige peutervoorstelling die wordt gepresenteerd door de leerlingen van groep 1/2. Daarna is er gelegenheid om de school te bekijken en te praten met directeur Nel de Vries. Voor de kinderen is er gelegenheid om mee te spelen op het plein of in de klas. Kunt u niet komen? Maak dan een afspraak met directeur Nel de Vries, tel. 072- 5320874. Of kijk voor meer informatie op www.duif-tabijn.nl. Basisschool de Duif, Mariënstein 180, 1852 SN Heiloo HEILOO - Iedere zomer is het weer genieten van prachtige tuinen tijdens het Open Tuinen Weekend van Groei Bloei. Dit jaar is dat op zaterdag 26 en zondag 27 juni van 11.00 tot 16.00 uur. Groeie Bloei zoekt hiervoor enthousiaste tuineigenaren die hun tuin willen openstellen aan het publiek. Woont u in Heiloo, Castrieum, Limmen, Egrnond, Akersloot, Uitgeest, Heemskerk of Beverwijk, en wilt u graag uw tuin- plezier delen met anderen? Voor informatie en deelname: Sandy Ursem, tel. 072-5340648 of info@sandyursemtuinen.nl. HEILOO - Voor grote en kleine feesten kunt u door Tapas Ricas de catering in Spaanse sfeer laten ver zorgen. Bedrijfsfeesten, tuinfeesten of gelegenheids feesten, zij maken met passie de tapas voor borrel of buffet. Ook wordt de mogelijkheid tot live cooking geboden voor grote re feesten, bijvoorbeeld het klaarma ken van een paella met vis of kip. 'Catering betekent voor ons een mooie presentatie, een zorgvuldige selectie van gerechten en het verzor gen van smakelijke tapas voor ieder een. Ook volledige verzorging van het feest onder andere statafels, par tytenten, biertaps, glazen, koffie, desserts, taarten, eava/ehampagne enzovoort. Binnenkort is er weer Open Avond Tapas Workshop, voor iedereen. In mei is er een Tapas workshop met wijnproeverij. Op ter mijn komt er ook een Tapas Workshops voor kinderen!' Vraag eens een offerte aan op www.tapasri- cas.com tel. 06-40806043 of 06- 20775959, e-mail: tapasrieas@gmail. com. HEILOO - Sinds 1 maart is Annita Ruijs de nieuwe oude rencoach van Stichting Welzijn. In samenwerking met oudere nadviseur Margret van Zwet begeleidt en ondersteunt zij kwetsbaar geworden mensen, voornamelijk ouderen, die door verschillende omstandigheden, zoals een ziekte/beperking, ouderdom of eenzaamheid, het niet meer zo goed redden als voorheen of in een isolement zijn beland. Aan de hand van een informeel kennismakingsbezoek aan huis pro beert Annita inzicht te krijgen in de huidige situatie en gaat met de per soon in kwestie op zoek naar moge lijkheden om samen iets aan deze situatie te veranderen. Annita Ruijs, moeder van vijf kinderen, werkt graag met- en is het liefst onder de mensen en houdt van de levendig heid die ze in het Trefpunt aantreft. Zij ziet in het coachen van ouderen een mooie uitdaging omdat het zowel inzicht in de nabije toeko terugblik op iemands leven vereist. „De oudere generatie heeft vaak moeite om een hulpvraag te stellen. Terwijl kleine veranderingen, zoals meer contact met andere mensen, of aanpassingen in huis, bijvoor beeld een traplift of personenalar- mering, veel kunnen betekenen en ertoe bijdragen, dat mensen met een gevoel van welbevinden langer HEILOO - Vorig jaar was het een Paulusjaar. In dat jaar kwam weer eens naar voren, hoeveel verschillende beelden van Paulus in onze cultuur leven. Bart Koet geeft al jaren op zeer verschillen de plaatsen colleges over Paulus en zijn geschriften. Hij is docent van de Fheulteit Katholieke Theologie in Tilburg- Utrecht, is verbonden met de PABO Leiden, bijzonder hoogleraar Vroeg christelijke Letterkunde en dia ken van het Bisdom Haarlem- Amsterdam. Op woensdag 14 april geeft hij van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo een speelse inleiding op beelden van Paulus in de kunst, maatschappij en Bijbel. HEILOO - De brugklasleerlingen van PCC Heiloo brachten woensdag 3 maart een bezoek aan aan Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Ze deden dit in het kader van een project voor het vak levensbeschouwelijke vorming, waarbij ze op school een film bekeken over het lijdensverhaal en vervolgens in en om de kapel uitleg kregen en opdrachten uitvoerden. Aangeleverde foto zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. Al pratende probeer ik te achterhalen waar iemand nu staat en waar hij/zij naartoe wil. Naast het verstrekken van de nodige informa tie om het zelfstandig te regelen, kan ik hierbij helpen maar in zal niet onnodig iets uit handen nemen." Behalve individuele con tacten coördineert Annita ook spe cifieke projecten, zoals de Lotgenoten contactgroep Partner- verlies en de Bezoekdienst Lotgenoten Partnerverlies, waarbij hiervoor opgeleide vrijwillige erva ringsdeskundigen extra ondersteu ning bieden in de doormaken van een rouwproces. En de Plus- Aetiviteiten Thuis, waarbij (soms aan huis gebonden) ouderen samen met vrijwilligers allerlei leuke acti viteiten kunnen ondernemen, zoals een spelletje, het uitoefenen van een hobby, voorlezen, wandelen en der gelijke. Voor meer informatie of contact met ouderencoach Annita Ruijs (op maandag, dinsdag en vrij dag van 09.00 tot 15.00 uur): Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, www.welzijnheiloo.nl, telefoon: 5331297, of per e-mail :oudereneo- ach@welzijnheiloo.nl. Annita Ruijs. Foto: Carolien Breed STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 11 april, aanvang 14.00 uur treedt in het Trefpunt mandol ineorkest Entre Nous onder leiding van dirigent Jan van Deursen op. Entre Nous behoort tot de top man dolineorkesten van Nederland. Men speelt Latijns/ Amerikaanse muziek en klassieke melodieën. Een combinatie van een ernstige en een vrolijke noot. Een mandolineor kest bestaat uit mandolines, gita ren, mandola's, bas en pauken. Entree 5,- per persoon. Zaal open om 13.30 uur. Hebt u geen ver voer? Bel van maandag tot en met vrijdag tussen 09.30 en 11.30 uur 5331297 voor gratis van huis opha len en terugbrengen door de buurt bus Dit geldt alleen voor inwoners van Heiloo. Zondag 11 en 25 april bent u weer welkom in het zondagmiddag café in het Trefpunt Heiloo. U kunt er onder andere vrij klaverjassen, biljarten, bridgen, sjoelen, rummy- eubben en gratis internetten onder het genot van een kopje koffie/thee. Er zijn vele mogelijkheden met name speciaal voor mensen, die alleen zijn op de zondagmiddag. Op 11 april is er tevens een creatie ve workshop. Informatie/ opgave 072-5338612 (Wanda Vasbinder). Entree Zondagmiddagcafé 1,-. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Hebt u geen vervoer, bel dan tel. 072-5331297 van maandag tot en metvrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. De buurtbus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Dinsdag 13 april van 14.00 tot 16.00 uur organiseert de Voorlichtingscommissie een infor matieve lezing. Vele mensen voelen zich vaak eenzaam. Met het ouder worden is het moeilijk om nieuwe vriendschappen aan te gaan, maar ook om oude te onderhouden. Een professionele inleider geeft u nutti ge tips en handreikingen. Entree inclusief consumptie 3,- per persoon. Donderdag 15 april kunt u mee doen aan een fietspuzzeltoeht met vragen over Heiloo. Deelname 5,- per persoon inclusief picknick. Verzamelen om 11.00 uur bij het Trefpunt Heiloo. Einde circa 15.00 uur. Opgave via 5331297. Dinsdag 11 mei van 14.00 tot 16.00 uur organiseert de Voorlichtingscommissie een infor matieve lezing met het thema slechtziend of blind, volop in het leven staan met geen of slecht zicht. Tevens wordt personen alar mering besproken. Entree inclusief een kopje koffie/thee 3,-. Zondag 30 mei kunt u mee op molentocht per luxe salonboot van Korstanje Cruises vanaf Koedijk richting Alkmaar, Oudorp, Langedijk. Aan boord is een liftje zodat er geen problemen zijn met in en uitstappen. Bovendien zijn er twee toiletten aan boord. Ter info: Willem Alexander en Maxima heb ben indertijd bij hun kennisma- kingstoeht door Nederland van deze salonboot gebruik gemaakt. Bij mooi weer is er op het achter dek plaats voor 25 personen. Vertrek vanaf het Trefpunt Heiloo om 13.00 uur, terug circa 17.00 uur. Prijs: 21,95 inclusief twee maal koffie/thee met gebak. Reserveren via 072-5331297. Wij bieden iedereen het gemak van heerlijke thuisbezorgde vries- verse maaltijden, soepen en des serts, vegetarisch, vetarm en voor diabetici. Lang houdbaar in het vriesvak; u verwarmt ze kort voor het eten in de magnetron. Op maandag bij u thuisbezorgd, maar wilt of kunt u er niet voor thuisblij ven, dan kunt u ze ook (later) opha len bij het Trefpunt. Een maaltijd kost 4,95. Vraag vrijblijvend de uitgebreide informatiemap aan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7