Do-In Heiloo rsus in Limmen Klaver autogroep levert eerste scootmobiel Bouw appartementen 't Haasje in Egmond-Binnen Naar de Hortus met SWOL Motorrijders uit Limmen op weg naar Armenië Wandeling door De Hempolder REGIO 15 KORTOM Inloopavond Gemeente en Dorpsbelang Joeb presents Hiphop Avondvierdaagse Limmen: tien kilometer! Buk Danny Boogie Band in Provadja INGEZONDEN MEDEDELING Doel van de reis: echoscopie-apparaat afleveren Bigbands sluiten sessieseizoen Vredeburg af UITKIJKPOST 14 APRIL 2010 LIMMEN - De Hortus Bulborum in Limmen is een bijzonder botanisch fenomeen. Niet alleen in eigen land doch ook elders in de wereld. Een levend museum, een genen- bank voor voorjaarsbolgewassen en de enige bloembollentuin ter wereld waar een kleine 4.200 verschillende soorten tulpen, narcissen, hyacinten en andere veelal voorjaarsbolgewas sen bloeien. Op donderdag 22 april zal drs Leslie Leijenhorst in Vredeburg om 09.30 uur een lezing geven waarbij de Hortus Bulborum de rode draad vormt. Hij zal ingaan op de geschiedenis van de Hortus Bulborum en aandacht besteden aan de komst van eerste tulpen en ande re bolgewassen naar de Lage Landen, de tulp in de kunst en de toepassingen van antieke soorten hedentendage in historische en bota nische tuinen. Na de lezing wordt gezamenlijk een bezoek gebracht aan de Hortus, onder leiding van Leslie Leijenhorst en Kees Kroone. Daar zal men de meegebrachte lunch nuttigen. Deelname: 9,- per per soon inclusief entree. Opgeven bij: Kees Kroone, tel. 072-5051701, Els Snijder, tel. 072-5051677, Suze Nijman, tel. 072-5052190. LIMMEN - „Af en toe moet je iets avontuurlijks onderne men", zegt Frans Punt, de initi atiefnemer van een motortocht van zo'n 10.000 km door acht landen van Europa en Azië. Op Hemelvaartsdag, donderdag 13 mei, vertrekt hij met vijf motor rijders, waarvan twee met hun vrouw achterop, voor een sponsor- tocht van Limmen naar Spitak, een klein stadje in Armenie, waarmee Limmen al zo'n tien jaar goede con tacten heeft. Zijn lidmaatschap van de Stichting Spitak-Limmen bracht hem in 2003 en 2006 ook al naar Armenië. En twee jaar later maakte hij met een groepje coureurs uit Limmen en omgeving een tiendaag se fietstocht van zevenhonderd kilo meter dwars door Armenië. Frans vertelt: „Armenië is een fascinerend land met een prachtige natuur en zeer gastvrije mensen. Echt een land om je hart aan te verliezen. Nou, en dat is dan ook gebeurd AKERSLOOT - In het voorjaar trekken de weidevogels volop de aandacht. Boswachter Arjan Postma van Landschap Noord- Holland laat op zondag 18 april van 10.00 tot 12.00 uur zien dat er in de Hempolder bij Akersloot grote aantallen broe den. De afgelopen jaren is de stand van de weidevogels in Noord- Holland nauwkeurig in de gaten Onze reis gaat via Duitsland, Oostenrijk, Slovenië, Kroatië, Servië, Bulgarije, Turkije, Georgië naar Armenië. De afstand is zo'n 4500 kilometer. Als het mee zit, brengen we ook een bezoek aan de beroemde berg Ararat, waar vol gens de Bijbel de ark van Noaeh gestrand is. Wij willen de mensen van Spitak tijdens deze motortocht ook iets aanbieden. In mei zullen we proberen om het ziekenhuis een echoscopie-apparaat te bezorgen. Een buitengewoon nuttig en eigen lijk onmisbaar instrument binnen de gezondheidszorg in Spitak. Kosten: ongeveer 25.000 euro!" De energie ke Limmer heeft er alle vertrouwen in dit bedrag bij elkaar te krijgen: „Armenië ligt ver weg, maar intus sen dicht bij het hart van heel wat Limmers. Daar heb ik alle vertrou wen in." Wilt u meehelpen om de echoscopie in Spitak te krijgen? Het rekeningnummer van de Stichting is: 3364.82.043 Rabobank, Stichting Vriendschaps-band Spitak-Limmen. gehouden. Uit tellingen in de Hempolder blijkt dat dit gebied tot de top van de wereld hoort. Landschap Noord-Holland is eige naar van alle percelen en stemt het beheer volledig af op het welzijn van de weidevogels. Dat betekent bijvoorbeeld dat de waterstand in het gebied hoog is en er pas aan het einde van het voorjaar wordt gemaaid. Deze excursie wordt ook gehouden op de zondagen 2, 16 en 30 mei en op zondag 6 en zaterdag AKERSLOOT - Op maandag 19 april om 19.30 uur kunt u om de tafel met Gemeente en Dorpsbelang in de kantine van Meervogels Handbal. Gemeente en Dorpsbelang nodigt al haar leden en belangstellenden uit voor deze inloopavond, waar frac tie- en bestuursleden aanwezig zullen zijn. U kunt vragen stellen, suggesties doen en opmerkingen geven. Kortom: allerlei zaken die in Akersloot spelen en die u aan het hart liggen kunt u deze avond aan de orde stellen. De koffie staat klaar en schroom niet om te komen! Agendapunten: De verkiezingen van maart dit jaar, bouwen voor de inwoners, aanpassen van de begroting de komende jaren, het Kruispunt moet blijven en de inwoners aan het woord. EGMOND - Daar is ie weer! De jaarlijkse Hip Hop avond in Joeb. Zaterdag 17 april kunnen jullie genieten van BassaKlanka en Westenwind, begeleid door Dj Midnight, die deze avond hun acts laten zien en horen. De deur zal om 20.00 uur open gaan en rond 21.00 uur zullen de artiesten hun voice laten horen. De entree bedraagt 3,-. Check www.JOEB.nl. LIMMEN - Dit jaar zal de avond vierdaagse voor de derde keer door Conquista worden georgani seerd. Voor de echte wandelaars is er een nieuwe uitdaging, tien kilometer per dag, vier dagen lang! Daarnaast kunnen natuurlijk ook de vertrouwde vijf en 7,5 kilometer gelopen worden. Eind april zullen de inschrijffor mulieren worden verspreid via de scholen, het Conquista informa tieboekje enwww.conquista.nl. De avondvierdaagse vindt dit jaar plaats van 25 tot en met 28 mei. ALKMAAR - Op zaterdag 17 april treedt Buk Danny Boogie Band op in Theatercafé Provadja. Deze populaire band uit Heiloo staat voor een bonk boogie. De muzikale brokkenpiloten zijn: Hoetjes Hoetjes, Kraakman Zonderhuis. Bij deze mannen is de drijfveer de boogie de wereld te laten heroveren. Tijdens de Uitmarkt van Heiloo, spelend op een boerenkar, werd de BDBB zeer enthousiast door het publiek ontvangen. Theatercafé, Verdronkenoord 12, Alkmaar. Geen entree. 19 juni, steeds van 10.00 tot 12.00 uur. Verzamelen bij de werksehuur de Dodde, Hemweg 1 in Akersloot, achter Motel Akersloot. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij de InformatieWinkel van Landschap Noord-Holland, tel. 088-0064455. Kosten 6,50, Beschermers beta len 3,50 en kinderen tot 12 jaar 2,50. Zie www.landsehapnoordhol- land.nl. Alle buitenactiviteiten in Noord-Holland staan op www. natuurwegwij zer. nl. LIMMEN - Naast de vertrouwde locatie in Heiloo, de Ypsalon, start nu ook in Limmen een Do-In cursus. In de vorige locatie van Flt4Lady, De Drie Linden 2 in Limmen wordt vanaf 21 april een Do-In cursus gegeven van acht lessen. Do-In is een oude Japanse bewegingskunst van oefeningen, strekkingen en ademhalingsteehnieken, die zijn gericht op het in balans brengen van de ki (energie) stroom in het lichaam. Blokkades in de ki- stroorn kunnen klachten geven, zoals: Slapeloosheid, maag- en darmklach ten, hoofdpijn, keelklaehten, stijve gewrichten en spieren. Ben je jong, oud, lenig, niet lenig, gezond of niet gezond, het maakt niet uit. Do-In is geschikt voor iedereen. De cursusdata en tijden: Heiloo, maandag, 19 april van 19.30 tot 20.30 uur (in de Ypsalon). Limmen, woensdag, 21 april van 19.30 tot 20.30 uur. (Vorige locatie Flt4Lady). Bel voor meer informatie: John Compas, tel. 06-55795757. REGIO - Op 1 april kon de heer Kuipers uit Heiloo zijn nieuwe Scootmobiel in ontvangst nemen. Het was tevens de eerste scootmobiel die door Klaver Autogroep uit Alkmaar werd afgeleverd. De Westminster Speed, ook wel de Rolls Royce onder de seootmobiels genoemd, heeft hij gekocht met behulp van het Persoon Gebonden Budget (PCB) van de gemeente Heiloo. Met de 21 km per uur en de zeventig kilometer actieradius die deze scooter kan rijden, kan meneer Kuipers zonder zorgen of pijn heeft aan zijn gewrichten naar zijn volkstuin. Zijn vorige scootmobiel, rechtstreeks gele verd door de gemeente, liet het vaak afweten en is uiteindelijk afgekeurd. Via de gemeente heeft hij dit keer gebruik gemaakt van het PGB. Hiermee is men vrij het geld de besteden, daar waar men wenst. „Ik moest er zelf ook wat voor bijleggen, maar dat heb ik er graag voor over. Nu heb ik een scootmobiel die echt zoeft over de weg. Ik voel mijn gewrichten niet meer bij een kuil of hobbel." Bij Klaver Autogroep in Alkmaar vond hij de scootmobiel die voldeed aan al zijn wensen. Elke Klaver vertelt: „Ik heb veel contact gehad met mevrouw Kuipers om de PGB aanvraag te doen en af te ronden. Het was voor ons de eerste keer, en dat maakt het wel speciaal. Zeker omdat we meteen de allermooiste scootmobiel uit ons assortiment mochten leveren. We verzorgen ook het onderhoud en hulp bij pech voor de komende jaren. Wij verzorgen deze vorm van mobiliteit voor de regio's Alkmaar, Bergen, Heerhugowaard, Langedijk en Heiloo." Voor informatie, tel. 072-5641164. HEILOO - Binnenkort start Aannemer Twisk bv uit Castrieum met de bouw van een nieuwbouwproject van elf appartementen met bergingen en parkeerplaatsen in hartje Egmond-Binnen. De sloop Egmond-Binnen behoort tot de gemeente Bergen en telt ongeveer 2800 inwoners. De omge ving kenmerkt zich door zijn landelijke uitstraling met duinen en bollenvel den. Het Noordzeestrand en de badplaats Egrnond aan Zee ligt op circa tien minuten fietsen. Alkmaar - mede bekend door zijn kaasmarkt - die diverse winkelcentra en een bruisend centrum bezit, ligt op tien minuten rijden. Op de plek waar vroeger café 't Haasje was, worden nu elf appartementen gebouwd met berging, parkeervakken op eigen terrein, een besloten entree partij met lift. De prijzen variëren van 149.900,- tot en met 335.000,-. Het complex heeft door toepassing van getoogde dakelementen een moder ne uitstraling. Het gebouw bestaat uit drie bouwlagen die te bereiken zijn via een lift en een trapopgang. De lift en het trappenhuis vormen een volu me, dat tot uitdrukking komt in de gevel. De indeling van de appartementen bestaat uit een woonkamer met open keuken, een of twee slaapkamers en sommige appartementen hebben een fantastisch zonnig terras. Verder bevinden zich in alle appartementen een bergruimte en een badka mer met douche. Het individuele verwarmings- en ventilatiesysteem krijgt een plaats in de inpandige berging van de woning. Alle informatie over dit unieke nieuwbouwproject is te vinden op www.vosmakelaardij.nl. Tevens is er een duidelijke brochure beschikbaar op het kantoor aan de Zeeweg 20 te Heiloo, tel. 072-5331895. Zes Limmers zullen op 13 mei naar Armenië vertrekken. Hier hopen zij een echoscopie-apparaat te kunnen aanbieden. Eigen foto LIMMEN - Bbbigband en Bigband Heiloo verzorgen de spectacu laire afsluiting van het sessieseizoen van de Jazz Session Club Vredeburg op zondag 18 april vanaf 16.00 uur in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: tim- mer.limmen@worldonline.nl. De toegang is vrij. Info: Fred Timmer, tel /fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldon- line.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15