UI 4 mix Flashing Heiloo kampioen Heren 1 Terriërs speelt zich veilig Overwinning W Limmen 1 Job Beintema superieur in Alkmaar Tios-turnsters stromen door naar districtsfinale 17 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Fantastische prestatie van basketbalteam ondanks zeven eerstejaars spelers Het was Tim Sabel die de vierde corner van de wedstrijd benutte Eerste ronde schoolvoetbaltoernooi is gespeeld Trias-atleet verbeterd clubrecord op de driehonderd meter horden l 4 APRIL 2010 De kampioenen van Flashing Heiloo U14 mix, met vlnr zittend: Selma, Myrna en Bas. staand: Max, Omry, Tiuri, Dennis, Thomas, Frank (coach), Iris en Robert. Foto: Ton Esveid. BASKETBAL HEILOO - Zaterdag 10 april is het U14 mix team van Flashing Heiloo in Diemen kampioen geworden. Een fantastische prestatie, omdat het team bestaat uit maar liefst zeven eerstejaars spelers. hi de eerste helft van het seizoen werd in de indelingscompetitie een verrassende tweede plaats behaald. Samen met het sterkste team van die competitie werd Flashing daar om hoog ingedeeld. In januari werd de eerste wedstrijd van de poule dan ook verloren. De koppen gin gen echter niet omlaag. In tegendeel, er volgde een zeer sterk vervolg. Alle wedstrijden wer den met ruim verschil gewonnen. Twee weken geleden werd de direc te concurrent Alkmaar Guardians met 63-30 verslagen en daardoor kon afgelopen zaterdag in Amsterdam het kampioenschap worden behaald. Door de zenuwen en het massaal aanwezig publiek speelde Flashing geen goede wed strijd, maar ondanks dat was Flashing duidelijk sterker. Blue Stars werd met 48-59 verslagen. Max, Omry, Tiuri, Dennis, Thomas, Iris, Robbert, Selma, Myrna en Bas hebben dus niet voor niets twee of drie keer in de week hard getraind. Het kampioenschap is binnen! Begin mei volgt een internationeel toernooi in Huy (België) en daar zullen ze voor Nederland proberen dit succes voort te zetten. HEILOO - Het kon eigenlijk niet anders, maar Terriërs Heren 1 heeft doelstelling één gehaald: volgend jaar nog een jaar tweede klasse! Tegen laagvlieger Bennebroek (elfde) had Terriërs in de eerste wedstrijd veel moeite om te winnen. In deze terug wedstrijd was het Terriërs dat sterk begon. Bij absen tie van coach Bas van der Laken was het Miehiel Sommeijer, ex-spe- ler van Heren 1die de coach taken op zich nam. En met succes. Het was Bas de Graaf, die op aan geven van Stash Vermeij de 0-1 op het scorebord zette. Dit was al binnen tien minuten spelen. Het spel werd hierna rommelig aan kant van Terriërs en Bennebroek begon wat meer in de wedstrijd te komen. Omdat het spel van Bennebroek af en toe van toevalligheden aan elkaar hing, was het bij vlagen moeilijk te verdedigen voor Terriërs. Zo kwam ook de tegentref fer tot stand, na een counter van Bennebroek die hard het doel werd ingetipt. Bennebroek kreeg op slag van rust nog een strafbal, maar deze spatte hard uiteen op de kruising. Met een goed gevoel ging Terriërs de rust in en het na een tactische omzetting en vooral veel vertouwen uitspreken in de groep ging Terriërs weer fel van start in de tweede helft. Hoewel Bennebroek de eerste twee minuten nog vele gas gaf, was het Maarten Sommeijer die namens Terriërs hard raak schoot met zijn backhand. Vanaf dat moment had Terriërs de wedstrijd volledig onder controle en kon heren 1 op zoek gaan naar de treffer om de marge meer te vergroten. Het was Tim Sabel, die de vierde corner van de wedstrijd benutte en de 1-3 aantekende. Waar Bennebroek nog in de eerste helft de strafbal miste, was het Maarten Sommeijer die wel raak schoot: 1-4. Het harde, fysieke spel van Bennebroek heeft er niet tot geleid dat Terriërs averij opliep om doelstelling twee te halen: de topzes. Terriërs staat op dit moment nog zesde, maar komt dich ter bij plaats vier en vijf in de buurt. Aanstaande zondag speelt Heren 1 tegen Nieuwegein, de nummer 5, om 14.30 uur, veld 1. VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft afge lopen zondag deelname aan de derde klasse veilig gesteld. Dit werd behaald door een 4-2 overwinning op OFC uit Oostzaan. In de negende minuut stond er echter 0-1 op het scorebord. Terwijl Limmen-keeper Jesse Piscaer nog bezig was met de muur neer te zet ten, werd een vrije trap, net buiten het strafschopgebied, genomen en liet de verdediging verbijsterd ach ter. Limmen rechtte de rug en ging naarstig op zoek naar de gelijkma ker. Aanvaller René Hof dacht: Wat OFC kan, kan ik ook,' en nam een vrije trap vanaf eigen helft snel en stuurde spits Jeroen Veldt diep. Veldt faalde niet 1-op-l met de kee per en rondde vakkundig af, 1-1. Tot de rust waren er nog kansen voor middenvelders Rik Seignette en Jim Ruiter (via de lat over). In blessuretijd werd Veldt nog alleen op de keeper gestuurd, maar kon Limmen niet op een voorsprong zet ten. Na rust hetzelfde speelbeeld. Limmen probeerde snel de voor sprong te verkrijgen, in de 54ste minuut was het weer Veldt die Limmen nu op een voorsprong zette. Via een keurige aanval van Guido Meijer op Hof, kon Paul Zeeman inschieten. De keeper kon het schot nog pareren, maar Veldt kon de rebound inschieten. Een ongelukkige handsbal van Wouter Koot in het strafschopgebied, waarvoor normaliter geen penalty voor wordt gegeven, was nu aanlei ding voor de arbiter om OFC de kans op de gelijkmaker te geven. OFC faal de niet en liet Piscaer kansloos, 2-2. Van een gouden wissel wordt niet snel gesproken, maar met het eerste bal contact van invaller Koen Nijman, kwam Limmen weer op een 3-2 voor sprong. Via goed doorjagen van Veldt kwam de bal bij Nijman. Met een slim balletje breed, gaf hij Ruiter een kans voor het schot. Ruiter schoot de bal goed en strak binnen. Zes minuten later was het dan Nijman die de beslis sing voor Limmen forceerde. Een voorzet van Hof werd gemist door de OFC-keeper. De bal werd keurig binnengetikt door Nijman, 4-2. HEILOO - Vrijdag 10 april is het eerste ronde van het schoolvoetbaltoernooi gespeeld. Veel suppor ters hebben kunnen genieten van de spelers/speelsters die vol inzet hun wedstrijden speelden. Aanstaande vrijdag wordt de vervolgronde gespeeld, met als afsluiting de finales van de jongens en meisjes zeventallen om 20.10 uur en de finale van de jongens elftallen om 20.30 uur. Daarna is er nog een disco in de kantine. Aangeleverde foto REGIO - Job Beintema van AV Trias verbeterde zaterdag tij dens de eerste wedstrijd van het outdoor seizoen bij AV Hylas meteen het clubrecord. Dit deed hij op de 300 meter horden bij de jongens junioren C. Job Beintema liep een geweldige tijd van 41.44 seconden en verbe terde hiermee zijn eigen clubrecord met meer dan een seconde. De tijd zou vorig jaar een derde plaats bete kenen op de nationale ranglijst. Een andere opvallende prestatie deze dag was de overwinning van C-juni- or Thorn Slot op de honderd meter in 12.30 seconden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17