Rebel at Heart Heiloo Wereldwijd in actie tegen lepra Jaap en Elly Swart-Mantel 60 jaar getrouwd H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Zaterdag 27 april staat het Platform in t Loo Heffeest werd op zondag u april gevierd bij sportcafét Vennewater KORTOM Voorj'aarsmarkt in zorgcentrum Overkerck Wij'kvereniging Ypestein Zingende vogels en bloeiend speenkruid INGEZONDEN BRIEF Verkering in Heiloo UITKIJKPOST 14 APRIL 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Schoutenstraat 28, 1811 HD Alkmaar, www.rebelatheart.nl, info rebelatheart.nl. ALKMAAR - 'Design met de paplepel' staat op het visitekaartje van Rebel at Heart vermeld. De eigenzinnige collectie in stijlvolle, eigentijdse interieur- en tuinmeubels, accessoires en gebruiksvoorwerpen is namelijk gericht op 'grote' en 'kleine' mensen. Je doet leuke ideeën op tijdens een bezoek aan deze verrassende designwinkel, sinds twee maanden gevestigd in het hartje van Alkmaar. Marike Strooper en Rein Noels zijn het creatieve brein achter dit bijzondere concept. Het winkelpand aan de Schoutenstraat, met twee verdiepingen boordevol aparte woonideeën voor binnen en buiten, dient tevens als showroom voor dealers, daar Rebel at Heart importeur is van diverse designmerken. Zoals strak vorm gegeven ijzeren smeedwerken van Röshults uit Zweden, de vrolijk gedeco reerde handzame brandblussers voor particulieren van Firedesign en fri vool uitziende opblaaslampen van Buff-Buff van een groep jonge ontwerpers uit Polen. Daarnaast voeren ze hun eigen designmerken. Onder de naam Sterk Design maakt Rein luxe uitvoeringen van verrijdba re barbecues annex buitenkeukens, tafels, luifels en originele accessoires zoals staande lampen voor binnen en buiten. In overleg op maat en naar wens gemaakt. Stoere materialen als steigerbuizen worden bij Sterk Design speels gecombineerd met hout en kunststof en zijn door een waterdichte coating zeer geschikt voor buiten. Rebel at Heart (RAH) is tevens de merknaam voor de door Marike ontworpen exclusieve, prakti sche kinderledikanten. De creatieve Marike en Rein zitten vol inspiratie. Marike: ,,Wat ooit begon als hobby is in de loop der jaren uitgegroeid tot een goed concept. Zo is Rein in zijn vrije tijd destijds begonnen met het ontwerpen en maken van tafels en barbecues voor buiten. Terwijl de vraag naar zijn ont werpen bleef stijgen, zijn we tevens designspullen, direct van de bron, gaan importeren. We staan hiermee regelmatig op woonbeurzen en zijn niet onopgemerkt gebleven door bekende woonbladen als Elle Wonen, Home and Garden en Eigen Huis Interieur." Met de komst van hun jongste spruit begon het bij Marike te kriebelen en zij stortte zich vol enthousiasme op de inkoop van exclusieve kinderkleding, stevig kinder speelgoed en het ontwerpen van kinderledikanten. Zodoende werden ook de kindermatrassen in het assortiment opgenomen. „Het gangbare aan bod in kindermatrassen is vaak van slechte kwaliteit, veelal gemaakt van olieproducten. Ik heb uiteindelijk een Nederlandse leverancier gevonden die kwaliteitsmatrassen levert, gemaakt van natuurlijke producten als paardenhaar, jute, biologische katoen en dergelijke." Op de begane grond wordt een uitgebreide keuze aan originele woon- en cadeau-ideeën, kinderkleding en speelgoed, en echte 'mannendingen' geëtaleerd. Zo kan de moderne vader met een stoere luiertas van het merk Daiper Dude goed voor de dag komen. De eerste verdieping biedt ruimte aan het binnen- en buitengebeuren voor 'grote mensen'. Je raakt gewoon niet uitgekeken bij Rebel at Heart. Voor liefhebbers en verzame laars van mooi en origineel design is een bezoekje zeker aan te raden! HEILOO - Zaterdag 17 april staat Heiloo Wereldwijd, Platform voor Internationale Samenwerking, in winkelcen trum 't Loo van 10.00 tot 16.00 uur. Er zullen vier kramen staan voor verkoop van Wereldwinkel producten en eigen handwerkproducten. Verder een stand waar informatie gegeven wordt, enerzijds over het werk van het Platform, anderzijds wordt informatie gegeven over het, voor dit jaar gekozen, lepraproject. Voor genezing maar zeker ook voor verbetering van het leefklimaat van melaatsen, heeft het Platform geko zen om orthopedische schoenmake rijen, verbonden aan ziekenhuizen in Indonesië, te ondersteunen met materiaal en revalidatie. Door die ziekte worden gezicht en ledematen verminkt en is de leprapatiënt voor de zorg afhankelijk van anderen. Met aanpassingen kan de leprapa tiënt een meer zelfstandig leven lei den. HEILOO - Maandag 12 april waren Jaap Swart en Elly Swart-Mantel zestig jaar getrouwd. Ze leerden elkaar kennen tijdens een gemaskerd bal in Stompetoren op 6 okto ber 1945. Elly ging er samen met een vrien din heen, beiden verkleed als 'vro lijke noot' en met één accordeon om samen muziek mee te maken (...zaterdag 10 april werd Elly tevens in het zonnetje gezet bij Aeeordeana, voor haar 40-jarig lid maatschap bij de Alkmaarse accor deonvereniging). Precies één jaar later gingen ze verloven. Bakkerszoon Jaap werd tijdens de oorlog te werk gesteld in Duitsland. Een paar maanden geleden stond zijn bijzondere verhaal nog in de Uitkijkpost, omdat hij op 85-jarige leeftijd een krantenwijk loopt en de opbrengst naar een Russiehe vrien din uit de oorlogstijd stuurt. Na de bevrijding en terug in het vaderland ging Jaap weer in de bakkerij van zijn vader werken. In 1447 kreeg hij een baan bij een luxe chocolaterie/patisserie in Bergen op Zoom. Elly ging met hem mee en kwam daar ook in dienst. Maar Op dezelfde dag om 19.00 uur zal tijdens de kerkdienst in de Willibrorduskerk aan de Westerweg, als eerbetoon aan Damiaan de Veuster, de apostel van de leprozen, aandacht besteed worden aan dit project. Met veel enthousiasme heb ben de ex Schaeckelsinghers zich gemeld om deze viering muzikaal te ondersteunen. Verder kunnen bezoekers van de bibliotheek in Heiloo van 17 tot 31 mei zich laten informeren via lectuur en tentoon gestelde producten uit Indonesië over melaatsheid en het doel van het lepraproject. Heiloo Wereldwijd wil de bewoners van Heiloo en omstreken niet alleen een geldelijke bijdrage vragen, maar ook iedereen bewust laten maken, dat lepra nog steeds niet uitgebannen is. Op 17 april staat het Platform voor u klaar. Bent u niet in de gelegenheid, maar wel geïnteresseerd: het bankreke ningnummer is 1205 13 455 ow. lepraproject. Voor verdere eventue le informatie: J. Rood, tel. 06- 25557346. heimwee sloeg toe en het verloofde stel keerde terug naar Noord- Holland. Op 12 april 1950 trouw den ze en vijf jaar later werd hun oudste dochter Lieske geboren. Eenmaal woonachtig in Heiloo, waar Jaap een bakkerij begon aan de Kennemerstraatweg (tegenover het huidige politiebureau) kwamen hun zonen Martien en Cees Jan ter wereld. In 1958 werd de zaak ver kocht en ging Jaap aan de slag als patissier voor de Herna. De familie Swart verhuisde daarna naar hun huidige stekje. Het grote feest werd op zondag 11 april in de zaal bij sportcafé 't Vennewater gevierd. En op hun offi ciële trouwdatum afgelopen maan dag hadden alle buurtjes spontaan de vlag uitgehangen. Bovendien vereerde burgemeester Romeyn hen persoonlijk met een bezoek om het jubilerende echtpaar te feliciteren. HEILOO - Op zaterdag 17 april van 09.30 tot 12.30 uur is er een voorjaarsmarkt in Overkerck, Stationsweg 92c Heiloo. In het restaurant houdt men de jaarlijkse rommelmarkt. Daarbij kunt u weer meedoen aan het Rad van Avontuur en leuke prijzen winnen, onder het genot van koffie/thee met iets lekkers. Tevens is er in het zorgcentrum weer een ver koop van handwerk en kaarten, gemaakt door de bewoners en pashouders en ook de boeken/ ed- markt. HEILOO - Op 22 april om 20.00 uur is er een algemene ledenverga dering in de Ypsalon voor alle bewoners van Ypestein, om verder te praten over de vernieuwing van de wijkvereniging en om ideeën te presenteren. De wijkvereniging wil graag meer contact met de wijk en uw ideeën en mening zijn welkom. HEILOO - Op zondag 18 april is er weer een mooie natuurwandeling, georganiseerd door het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. Start is om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en de wande ling gaat twee langs het bloeiende speenkruid en het frisse groen van meidoorn, fluitenkruid en sterren mos. Zorg voor aan het weer aan gepaste kleding en neem een kij ker mee als u die heeft. Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Opgeven is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110. Het was in die dagen, ruim voor de gemeenteraadsverkiezing, dat de heer H. van Halem op de donder dagavonden als de verschillende politieke partijen hun fractieverga deringen op het gemeentehuis hou den, hij als gast /adviseur bij Heiloo- 2000 aanschoof. Toen ook de wederopstanding van D66 gestalte kreeg ging hij een verbond aan met GroenLinks. Het resulteerde in serieuze verkering tussen Heiloo- 2000 en D66 - Groen Links en een fraai verkiezingsresultaat voor laatstgenoemde combinatie. De ver loving was een feit. Nu moest er nog getrouwd worden oftewel een coalitieakkoord gesloten worden. En zoals de wet dat met een huwe lijk voorschrijft dienen minimaal twee getuigen/ partijen middels hun handtekening de akte/ het coalitie akkoord mede te ondertekenen. Maar nu ontstond er een probleem; de aangezochte getuigen/ partijen PvdA en het CDA laten zich niet als bijwagen gebruiken, om als het fout gaat de schuld te krijgen. Je zou dus eigenlijk de verkering moeten uit maken en kijken of er andere willige partners zijn die wel bereid zijn om een coalitie akkoord op uitgangs punten te sluiten. Scheiden doet pijn, maar misschien ligt er met nieuwe partners toch nog een mooie toekomst in het verschiet voor D66 en GroenLinks. Dat is wel in het belang van de inwoners van Heiloo. Frits Calf Heiloo Het jubilerende echtpaar werd gefeliciteerd door burgemeester Hans Romeyn. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5