cr Dames voor na vieren in De Beun uitverkocht Live Popmuziekavond in café La Strada r Nieuwe expositie in Witte Kerk Heiloo Juicy Organism, the Trio in café d'Sfinx H E I L O O Alleen met mijn wereld DEUTEKOM Corso Bioscoop Wickie de Viking BOEK VAN DE WEEK Alleen met mijn wereld door Wessel Broekhuis Boek van de week: door Wessel Broekhuis voor 14,95 Marleen exposeert bij Schaap de Jong Naast een focus op soul, jazz, en bluesharmonics ook zwoele bossanova's UITKIJKPOST 14 APRIL 2010 Wickie de Vieking vertelt het ver haal van Wickie, anders dan andere vikingen: lief, zachtaardig en een beetje verlegen, maar hij heeft een speciale gave die niemand heeft: hij is slim! Hij overtuigt iedereen van zijn ideeën door zijn motto: Wie niet sterk is moet slim zijn! Op een dag wordt zijn dorp overvallen door een bende piraten, onder lei ding van Vreselijke Sven. De over vallers plunderen het dorp en bero ven de dorpsbewoners van hun dierbaarste bezit: alle kinderen. Behalve Wickie, die net op dat moment vast zit in een boom met zijn deltavlieger. Wickies vader en de andere Vikingen uit Flake hijsen meteen de zeilen om de kinderen te redden. Wickie gaat als versteke ling aan boord, de piraten achterna om zijn vrienden te redden. Met onder andere de stemmen van: Ralf Maekenbaeh, Kristel Verbeke, Paul Haenen, Fïans Bauer, Giel Beelen, Gerard Ekdom, Jack Wouterse, Ernst Daniël Smid en Lueie de Lange. Wessel Broekhuis is 16 jaar. Op nuchtere maar aangrijpende wijze geeft hij een inkijk in zijn gevecht om een plek in de wereld te verove ren. Net als alle jongeren zoekt hij naar zijn identiteit en de grenzen van wat hij wil en kan. Wessel is ook autistisch. Hij ontwikkelt zich van een angstige en schuwe jongen die prikkels vermijdt tot iemand met een eigen vriendenkring die metaleoneerten bezoekt - het topp- punt van prikkels. De ontwikkeling van Wessel Broekhuis dwingt res pect af. Hij is niet gaan somberen en heeft zijn autisme overwonnen. Schrijven is zijn passie en met prachtige verhalen laat hij zien hoe hij zijn leven heeft vormgegeven. Iedereen die op zoek is geweest naar zijn of haar eigen plek op de wereld, of daarmee bezig is, zal zich herkennen in dit boek. Wessel Broekhuis zit op het VWO, schrijft songteksten en is zanger van de metalband Crush. HEILOO- Het theaterseizoen in De Beun loopt langzaam maar zeker af. Het optreden van 'Dames voor na vieren' op don derdag 29 april met hun pro gramma Koude kermis is uitver kocht. Er zijn nog wel kaarten voor de voorstelling van de Vlaamse cabare tier Wouter Deprez, op vrijdag 14 mei. Voor uitverkochte voorstellingen heeft De Beun een wachtlijst, bel voor meer informatie op werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur met de kassa van het theater op tel. 072-5333156. Het is voor De Vrienden van De Beun, die de optredens van beroeps artiesten organiseren, nu al een suc cesvol seizoen te noemen. Negen van de 24 voorstellingen werden uitver kocht, een aantal bijna. De program macommissie van de vrijwilligersor ganisatie heeft de inkoop voor het volgende seizoen al weer afgerond. Begin mei verschijnt het nieuwe pro grammaboekje. Voor informatie zie www.vriendenvandebeun.nl HEILOO - Zaterdag 24 april geven drie Heilooër acts een combinatie optreden in café La Strada aan de Kennemer- straatweg. Om circa 21.30 uur begint het sixties duo GP&Fletch. Klinkend als een complete band spelen zij easylistening songs en vrolijke beatmuziek uit de zestiger jaren met wat eigen nummers in dezelfde sfeer. Vervolgens staat vanaf 22.30 uur Track 9 op het podium. Deze zeven dames weten hoe je een feestje bouwt. Tenslotte is het om klokslag 24.00 uur tijd voor de rockende Seaside Stringers. Met goed in het gehoor liggende opzwepende zelfgeschreven num mers zijn zij terug van even weg geweest. Vor meer informatie over de bands, zie www.cafelastrada.net. 1 HEILOO - Marleen schildert waar zij vrolijk van wordt. Zij hoopt anderen ook vrolijk te maken met haar schilderijen en fotoafdruk- ken daarvan (onder andere wenskaarten en verjaardagskalender). Zij schildert het liefst in aquarel, in heldere kleuren. Vooral onder werpen uit de natuur boeien en inspireren haar. Gedurende de maanden april tot en met juni exposeert zij in Heiloo bij Dierenartsenpraktijk Schaap de Jong, Commandeurslaan 1. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Aangeleverde foto Werk van Trudy Hansen, te zien in de Witte Kerk. Aangeleverde foto HEILOO - In de Witte Kerk zul len de kunstenaressen Trudy Hansen - Desaunois en Els Stroet - de Wolff van woensdag 14 april tot en met zondag 18 april van 11.00 tot 17.00 uur exposeren. Trudy schildert 'de mens in bewe ging' als thema. Haar schilderijen zijn warm van kleur en ontroert menigeen. In de loop van de jaren heeft ze haar eigen stijl ontwikkeld. Tevens maakt Trudy keramiek beel den die eveneens bij deze expositie te zien zijn. Zij heeft meerdere malen geëxposeerd. Els legde zich aanvankelijk toe op het maken van aquarellen. Middels haar studie bij Artianee in Alkmaar is zij op olieverf overgegaan. Els schildert met een vlotte penseel streek in warme vrolijke kleuren. Haar onderwerpen zijn zeer divers. Ook zij heeft meerdere malen geëx poseerd. HEILOO - Café d'Sfinx presen teert zondagmiddag 18 april in haar maandelijkse jazzprogram ma een optreden van de groep Juicy Organism - the Trio met jazz, lounge live, blues rare grooves. Juicy Organism is een jazzkollek- tief dat op jazzpodia meer dan eens geprogrammeerd wordt met ver schillende features rond de Hammondorganist Jurriaan Leyen. In navolging van jazzorgeltrio's en kwartetten in de USA en geïnspi reerd door de lounge en hardbop- jazz presenteert Juicy Organism het in de jaren vijftig en zestig zo popu laire repertoire van de 'swinging organjazz'. Geïnspireerd door bekende zwarte jazzorganisten als Jimmy Smith, Jimmy Mcriff, 'bro ther' Jack Mcduff en Eddy Buster laat Juicy Organism na jaren van betrekkelijke afwezigheid de authentieke lounge-live-sfeer herbe leven. Naast een traditionele focus op soul, jazz, en bluesharmonies improviseert dit Trio ook op ver scheidene 'rare grooves' (The Meters) en zwoele bossanova's. Deze keer is de bezetting van Juiey Organism: Jurriaan Leyen op Hammondorgel, Tom Mulders op gitaar, Diek Remelink op barring ton, tenor en sopraansax en Ab Dekker op drums. Plaats: café d'Sfinx, Heerenweg 201 in Heiloo, Aanvang: zondagmiddag 18 april om 16.00 uur, Toegang: vrij. Zie ook www.flessenpostuitbergen.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9