Heiloocontact Dodenherdenking in Heiloo i;: HEILOO Meer informatie? Kom langs! 130 Heilooër AED-vrijwilligers i6 Verkiezingen GEMEENTE Sport en recreatie Nu bij de bestelling van geboortekaartjes GRATIS een geboorteadvertentie in de Uitkijkpost diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar. Drukkerij Uitkijkpost 21 APRIL 2010 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Voor meer informatie bent u van harte welkom op het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uuur. Beheer Open Ruimte is open van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Op dinsdag 4 mei wordt in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden bij het beeld 'De Man van Vught'. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monument, waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. kers die willen deelnemen aan de Stille Tocht naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg kunnen gaan. De dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale bij eenkomst in de Witte Kerk. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, die begint om 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoe- Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Bestuursondersteuning, tele foonnummer 072 535 66 43. Verkiezingen Tweede Kamer op 9 juni Op 9 juni zijn in Nederland verkiezin gen voor de leden van de Tweede Kamer. De stembureaus zijn geopend van 7.30 uur tot 21.00 uur. Om een stem uit te kunnen brengen moet u achttien jaar of ouder zijn, mag u niet zijn uitgesloten van het kies recht en moet u ingeschreven staan bij de gemeente. Als u niet zelf kunt stemmen of u bent ergens anders in Nederland of in het buitenland, dan kunt u regelen dat u zelf of een ander voor u kan stemmen. U kunt dit rege len in de gemeente waar u op 27 april als inwoner staat ingeschreven. Identificatieplicht U moet u als kiezer kunnen legitimeren om te mogen stemmen. Deze iden tificatieplicht is ingevoerd om vast te stellen dat degene die stemt daadwer kelijk de kiesgerechtigde is. Geldige identiteitsdocumenten zijn: geldige reisdocumenten zoals een Nederlands paspoort of identiteitskaart en een Nederlands rijbewijs. Bij de Tweede Kamerverkiezingen mag u ook stem men met een identiteitsdocument dat maximaal vijfjaar verlopen is. Stemmen voor Nederlanders in het buitenland Als u of uw partner op 9 juni in het buitenland werkt, kunt u tot 12 mei schriftelijk verzoeken om per brief te mogen stemmen. U kunt hiervoor bij de gemeente een formulier halen. Volmacht Kunt u op de dag van stemming niet stemmen? U kunt ook stemmen bij volmacht. U kunt uw stempas aan een ander geven en hem of haar machti gen voor u te stemmen. Let wel op: bij het stemmen met een volmacht moet u degene die namens u stemt wél een kopie van uw identiteitsdocument mee geven. De gemachtigde ontvangt dan een volmachtbewijs. Formulieren voor een verzoekschrift om bij volmacht te kunnen stemmen, kunt u krijgen bij de afdeling Publiekszaken. Uw schriftelijk verzoek moet uiterlijk op 26 mei zijn ingediend bij de burgemeester van Heiloo. Stemmen in een andere gemeente Uw stem voor de leden van de Tweede Kamer, kunt u ook in een andere gemeente in Nederland uitbrengen. Hiervoor kunt u schriftelijk of monde ling een aanvraag doen. U kunt een schriftelijke aanvraag doen met een formulier dat u kunt krijgen bij de afde ling Publiekszaken. Dit formulier moet uiterlijk 26 mei zijn ingediend. Een mondelinge aanvraag kunt u doen na ontvangst van uw stempas tot de vijfde dag voor de verkiezingen. De stempas wordt dan omgezet in een kiezerspas. Waar kunt u stemmen? U kunt met uw stempas overal binnen de gemeente stemmen. Dus in een stembureau naar eigen keuze. De ope ningstijden van de stembureaus zijn van 's ochtends 7.30 uur tot 's avonds 21.00 uur. >Meer informatie Welke regels gelden voor deze ver zoeken, kunt u in de officiële bekend makingen inzien op www.heiloo.nl/ver- kiezingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, tele foonnummer 072 535 67 20. De gemeente Heiloo, EHBO en brandweer Heiloo bedanken de mensen die AED-vrijwilliger zijn geworden, maar ook de organisaties en instellin gen die voor de aanwezigheid van de AED-apparaten zorgen. Word AED-vrijwilliger, want u bent onmisbaar. Die oproep deden bur gemeester en wethouders samen met EHBO en brandweer Heiloo vijf maanden geleden op de weekmarkt aan alle inwoners van Heiloo. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd, want vijf maanden later hebben 130 vrijwilligers zich aangemeld en kunnen zij allemaal een AED (Automatische Externe Defibrillator) bedienen en reanimeren. Vanaf dinsdag 20 april kun nen zij via sms worden opgeroepen om hulp te verlenen als iemand in het dorp een hartstilstand heeft. Maandag 19 april heeft burgemeester Hans Romeyn samen met de vrijwilligers voor AED-Heiloo het startsein gegeven. U bent onmisbaar Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op www.heiloo.nl/AED Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl www.heiloo.nl De Hoefsmid 5, Heiloo, tel. 072 5330175

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 16