Herdenkingsbij eenkomst in de Egmonden Kleurenorkest ontvangt nieuwe gymtoestellen De betovering van Belle en het Beest SW0A biedt handtekeningen aan voort Kruispunt ledereen is welkom tijdens herdenking van 4 mei Jongens verrassen school met gymstoestellenproject Hanswijckers speelt betoverende sprookjesmusical Nieuw college: VVD, CKenG, CDA en D66 Kunstfietsroute en Kunst tijdens de bloemendagen Thom en Rick Hollenberg, broers en leerlingen van Het Kleurenorkest, startten een gymtoestellen- project via 'Do Dare Dream'. Aangeleverde foto LIMMEN - Op 15 april was het op basisschool voor natuurlijk leren Het Kleurenorkest in Limmen groot feest! Tijdens de verjaardag van meester Paul Hager werd het resultaat van een 'geheim' project onthuld: een prachtig Do Dare Dream project. Hierbij hebben twee broers van 12 en 10 jaar het op eigen initiatief voor elkaar hebben gekregen om voor een groot bedrag allerlei gym toestellen en gymspullen te kopen voor alle leerlingen van de school. De broers Thom en Rick Hollenberg zijn twee leerlingen van basisschool Het Kleurenorkest, een school voor natuurlijk leren. In januari zijn de jongens dit project op eigen initia tief gestart naar aanleiding van het zien van een aflevering van TV pro gramma Klokhuis over hoe turntoe- stellen worden gemaakt. Hun doel: nieuwe gymtoestellen voor hun school, zodat alle leerlingen met ple zier kunnen gymmen. Met de huidi ge spullen kon dat niet optimaal, dus hebben zij zelf een project opge start. Volgens Rick, de jongste van de twee broers, kan dat maar op één manier: „Je moet niet proberen, je moet het gewoon doen!" Een prachtige uiting van de Do Dare Dreamfilosofie van de NTI NLP Foundation. Met die instelling zijn ze aan de slag gegaan. Schipper Kozijnen en HGG De NTI NLP Foundation heeft ze hierbij ondersteund. Zo werd con tact gelegd met dreameoaeh Chantal van Tuin Nuhaan die ze onder steund heeft, zonder zelf de taken uit te voeren. Chantal: „Ik voelde me vereerd dat ik ze mocht begelei den bij dit project. Het is zo mooi om te zien hoe geïnspireerd en vast beraden ze aan de slag zijn gegaan. Het eindresultaat mag er zijn!" De jongens hebben zelf een plan van aanpak gemaakt en contact gezocht met Schipper Kozijnen uit Opmeer en HGG uit Wieringerwerf en hen de vraag gesteld of zij in het kader van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen wilden helpen hun droom werkelijkheid te laten worden. Uiteindelijk, na een 'spannende' ontmoeting en een EGMOND - Na vorig jaar de musical Into the Woods te heb ben gespeeld, brengt Musical vereniging De Hanswijckers dit jaar de musical De betovering van Belle en het Beest op de planken. Deze productie is op vrijdag 4 juni en zaterdag 5 juni te zien in Theater De Beun in Heiloo. De betovering van Belle en het Beest is een muzikale toneelbewerking van het bekende klassieke sprookje, waarin liefde, hebberigheid en ego ïsme centraal staan. Er wordt weke lijks gerepeteerd met 26 kinderen tussen de 12 en 18 jaar, die veel ple- goed gesprek met de directies, heb ben ze alles voor elkaar gekregen en de uitgezochte spullen besteld. De directeuren van beide bedrijven, Ed Vriend en Mark Helder over het project: „Dit is wat we in Nederland nodig hebben! Jonge mensen die beseffen dat als je iets wilt, je zelf iets kunt doen om het voor elkaar te krijgen. Ondernemers in de dop steunen we graag!" Het project had ook een geheim aspect. Smaakt het naar meer? Kijk op www.dodaredream.nl. zier beleven aan het zingen, dansen en acteren in groepsverband. Kaarten a 8,50 zijn verkrijgbaar bij Theater de Beun (op maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur) in Heiloo, bij De Suikerpot in Egrnond aan Zee, Apeldoorn Elektra in Egrnond- Binnen en bij Boekhandel Deutekom in Heiloo. Geïnteresseerden kunnen op don derdag 22 april van 16.30 tot 18.30 uur een kijkje komen nemen tijdens de open repetitie in Dorpshuis het Hanswij ck in Egrnond aan den Hoef. Kijk voor meer informatie en aan melding op www.hanswijckers.nl. EGMOND - In de drie Egmonden zullen op dinsdag 4 mei verschillende herdenkings bijeenkomsten worden georga niseerd. In Egrnond aan den Hoef is er een herdenkingsbijeenkomst in de Roomskatholiek kerk met medewer king van koor Hoeverture. Aanvang: 19.15 uur. Sprekers: pastoor Rudolf Seheltinga namens de gezamenlijke kerken en wethouder Cees Roem namens de gemeente Bergen. Om 20.00 uur is er herdenking bij het monument voor de kerk met mede werking van muziekvereniging Lamoraal van Egrnont. In Egrnond aan Zee vindt de herdenkingsbijeen komst plaats in de PKN (voormalig NH) kerk met medewerking van het O.K. kerkkoor. Aanvang 19.00 uur; aansluitend 19.30 uur Stille Tocht naar het monument. Sprekers: pastoor Nico Knol namens de geza menlijke kerken en gemeenteraads lid Loek Ooievaar namens de gemeente Bergen. Om 20.00 uur is er herdenking bij het monument voor de ingang van de begraaf plaats, met medewerking van muziekvereniging Eensgezindheid. Egmond-Binnen, ook is er een her denkingsbijeenkomst in de Abdijkerk met medewerking van het koor Jubilate. Aanvang: 19.15 uur, sprekers: ds. Saskia Ossewaarde namens de gezamenlijke kerken en wethouder Else Trap namens de gemeente Bergen, om 20.00 uur: herdenking bij het monument aan de Abdijlaan met medewerking muziekvereniging Eensgezindheid. Culturele bijeenkomst in de Slotkapel te Egrnond aan den Hoef. Om circa 20.30 uur treedt in de Slotkapel te Egrnond aan den Hoef het Bergens Symfonie Orkest onder leiding van de heer Klaas Steernberg op. Einde van de bijeen komst circa 21.30 uur. CASTRICUM - De onderhande laars zullen op dinsdag 20 april om 19.30 uur in het Clusius College in een openbare bijeen komst het coalitie-akkoord pre senteren. Na afloop van de pre sentatie zullen de vier fractievoorzitters van de coalitie partijen het akkoord onderteke nen. Tijdens een extra raadsver gadering op 22 april wordt de raad voorgesteld en de vier beoogde wethouders te benoe men. De beoogde wethouders zijn Christel Portegies (WD), Bert Meijer (CKenG), Marianne Zonjee-Zonneveld (CDA) en Hilbrand Klijnstra (D66). Beide bijeenkomsten zijn openbaar. LIMMEN - Op zaterdag 1 en zondag 2 mei houdt de Commissie Kunstroute van Limmen Cultuur voor de tweede keer tijdens de Bloemendagen een Kunstroute door Limmen. Verspreid over het kleurrijke bloemendorp kunt u in vijftien ateliers en/of tuinen een groot scala aan kunst bewonderen zoals keramiek, stenen en bronzen beelden, foto's, schilderijen, sieraden en collages. Er zul len ongeveer veertig kunstenaars aan deze Kunstroute deelne men, die het publiek zullen verrassen met hun creatieve en artistieke kunstwerken. Op zondagmiddag kunt u genieten van concerten in de PKN Kerk, Cultureel Centrum Vredeburg en De Burgerij. De ateliers zijn open van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer en actuele informatie zie www.limmencultuur.nl. Tijdens de Bloemendagen zijn ook de etalages van de Limmer ondernemers traditiegetrouw weer opgefleurd met kunstwerken, zowel schil derijen in verschillende technieken als keramiek. In de winkels kunt u lezen, welke kunstenaar waar exposeert. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17