25 jaar freinetonderwijs in Heiloo Vijfde editie van Dolfinn Rocks op 21 augustus Spetterende feestavond Stichting Abajo Willibrorduskerkdienst met koor De Brug 1 H E I L O O "Luisteren naar nabestaanden. Dat doe ik mfelj mijn hart." Associatie Uitvaartverzorging Basisschool Elckerlyc is jarig Elckerlyc is één van de zestien freinetscholen in Nederland rüSkti 88 fff De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 21 APRIL 2010 HEILOO - Basisschool Elckerlyc bestaat 25 jaar! Het is een lustrum met alles erop en eraan: een jubileumlied, een reünie, een gezamenlijk thema en een uitstapje met de hele school. Directeur Jan Zonneveld, oud directeur Wim Blom en leerkracht Mellie van Boeijen vertellen over het plezier in leren en de eigen ver antwoordelijkheid van de leerlingen op de Elckerlyc. Kinderen leren gemakkelijker en met meer plezier door zelf de wereld te ontdekken en er met elkaar over te communice ren. Dit is het idee achter freineton derwijs. Het werd bedacht en ont wikkeld door de Fransman Célestin Freinet in het begin van de twintig ste eeuw. Directeur Jan Zonneveld: „Het onderwijs sluit aan bij de bele- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigt met een waterloos drukproces vingswereld van de kinderen. We gebruiken dan ook geen methoden voor de zaakvakken, maar werken met thema's die samen gekozen worden. Daarnaast kunnen kinde ren individueel een onderwerp kie zen voor een studie. Ook de organi satie in de klas en in de school is voor een groot deel in handen van de leerlingen zelf. Er zijn iedere dag klassenvergaderingen; een van de kinderen is dan de voorzitter. Tijdens de vergaderingen bespreken de leerlingen keuzes over bijvoor beeld de regels in de klas, het thema of het programma van die dag." Elckerlyc is een van de zestien freinetscholen in Nederland en een van de twee in Noord-Holland. Een kwart eeuw geleden namen ouders in Heiloo het initiatief om een school te stichten voor vernieuwend onderwijs. In 1984 startte de school met 59 leerlingen. Wim Blom werd er directeur, Mellie van Boeijen werkte er vrijwel vanaf het begin als leerkracht. Nu, 25 jaar later, zijn er rond de 185 leerlingen en nog steeds kent iedereen elkaar bij naam. Wim is al enige jaren met pensioen, Jan is de huidige direc teur. Elckerlyc is een hechte gemeenschap van leerkrachten, leerlingen en ouders. Iedereen is verantwoordelijk voor zichzelf en voor elkaar. MeUie van Boeijen: „Kleuters voelen zich hier zo op hun gemak dat ze rustig groep 8 binnenlopen om iets te vertellen." Oud-directeur Wim Blom: „Deze school heeft aandacht voor iedereen met zijn of haar persoonlijke erva ringen en eigenschappen. Niet voor niets is de naam Elckerlyc, 'ieder een' in het Middelnederlands, geko zen." Kinderen van de Elckerlyc werken ook buiten de klaslokalen en spreken leerkrachten bij hun voornaam aan. Jan Zonneveld: „Toen ik startte in het reguliere basisonderwijs heette ik 'meneer Zonneveld'. Later werd het meester Zonneveld, toen meester Jan en nu, sinds ik op de Elckerlyc werk, is het Jan. Met gebrek aan respect heeft het niets te maken, integendeel zelfs. Als we met de kinderen op excursie gaan, wat we heel vaak doen, krijgen we vaak complimen ten over hun gedrag en over de vra gen die ze stellen. Het grootste ver schil tussen de leerlingen hier en op de scholen waar ik eerder werkte, is het enthousiasme voor leren. Dat zie je vaak ook terug in de Cito-seo- res. De eindtoetsen zijn dit jaar zelfs bijzonder goed gemaakt. Veel kinde ren hebben een havo/vwo-advies of hoger." Wim Blom: „Vanuit het voortgezet onderwijs horen we regelmatig dat onze leerlingen over het algemeen taakgeriehter, socialer en zelfstandiger zijn dan gemiddeld. Wij zijn ervan overtuigd dat onze manier van lesgeven werkt." Oud-leerlingen en andere betrok ken kunnen op 23 april herinnerin gen ophalen tijdens de jubileumreü nie aan de Boekenstijn in Heiloo. Meer informatie vind je op de web site: www.elckerlyc-heiloo.nl. Kinderen van de Elckerlyc werken ook buiten de klaslokalen en oudere kinderen helpen de kleintjes. Aangeleverde foto Vervolg van voorpagina Binnenkort is de beurt aan Max de Vries uit Warmenhuizen (tweede keer) en Lisanne van Eseh (Alkmaar). Bart: „Stichting Dolfinn vergoedt vijftig procent van de the- rapiekosten, ongeacht of dit nu in Nederland, Curasao, Spanje of Turkije plaatsvindt. Dit spoort ouders -die met hun kinderen mee reizen- aan om zelf ook actie te ondernemen om geld in te zamelen en zodoende meer bekendheid en draagvlak te creëren voor dolfijn therapie. Ook andere instanties, die activiteiten voor kinderen met een beperking organiseren, kunnen steun bij Stichting Dolfinn aanvra gen. Zo heeft orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek in 2009 een donatie van Stichting Dolfinn ontvangen voor de 'huifbeddenac- tie', waarbij meervoudig gehandi capte kinderen uit de dagopvang in de speciaal daarvoor gemaakte huif- bedden van Stichting Dupla liggend kunnen paardrijden. En heeft Stichting Dolfinn paradetrommels ter waarde van 650,- betaald voor drumband Reigersdaal. Wij richten onze aandacht zoveel mogelijk op het ondersteunen van regionale doelen." Meer informatie over Stichting Dolfinn is te vinden via www.dolfiim.nl. Het programma van Dolfinn Rocks zal voor de zomer vakantie bekend worden gemaakt. In de polonaise met de burgemeester: de start van Stichting Abajo werd feestelijk gevierd! Aangeleverde foto HEILOO - Stichting Abajo heeft afgelopen vrijdag laten zien waar zij voor staat. Met een spetterende feestavond in Klein Varnebroek werd een startsein gegeven aan een stichting waar letterlijk én figuurlijk muziek in zit. Stichting Abajo is een organisatie die met vrijwilligers ervoor wil zor gen, dat mensen met een verstande lijke beperking kunnen beschikken over voldoende ontspanning in hun vrije tijd. Na het ontvangst met een groot dweilorkest, werd binnen een muzikaal vervolg gegeven door een fantastische playbaekshow. Frans Duijts, Marco Borsato en zelfs de Leeuwenkoning kwamen het podi um op en maakten er een groot feest van. Een van de vele hoogtepunten was het optreden van burgemeester Hans Romeijn die, met zijn vertol king van het nummer 'like a Rolling Stone', even alle gemeenteperikelen leek te vergeten. Ook na de prijsuit reiking, natuurlijk waren er alleen maar winnaars, was er nog tijd over om lekker te dansen op de beat van de Dj. Zodoende kan Stichting Abajo kan terugkijken op een geslaagd openingsfeest. Kijk voor meer infor matie op www.abajo.nl. HEILOO - Zaterdag 24 april om 19.00 uur zal het vierstemmige koor De Brug, dat nu ruim vijf jaar bestaat, de dienst in de Willibrorduskerk omlijsten. De Brug heeft een zeer gevarieerd repertoire: modern, kerkliederen en gospels zowel in Engels, Latijn en Nederlandstalig. In deze dienst zul len onder meer de heel bijzondere liederen als: Yerusalai 'irn, We are climbing Jacob's ladder (soul), Ubi Caritas en Liefde brengt de omme keer worden gezongen, onder de bezielende leiding van dirigent Jan Peter Versteege en begeleid aan de piano door Jack Koppels. De gebe den en de gezangen zijn specifiek op het thema 'Zeg, waar ga jij heen?' Na afloop wordt u (gratis) een kopje koffie of thee aangeboden. Willibrorduskerk, Westerweg 265- 267 te Heiloo. Belangstelling? Naast sopranen en alten, zijn vooral teno ren en bassen welkom in ons koor. Voor informatie: mevrouw Neefjes, tel. 072-5322588. ADVERTENTIE ff Petra Jurriaans, Uitvaartleider Hl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3