Martial Arts School KickFu 25 jaar basisschool de Duif 130 Heilooër vrijwilligers in startblokken voor AED-reanimatie Diamanten huwelijksfeest voor echtpaar Disseldorp- Liefting H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 21 APRIL 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Steven Outhoff, Rob de Haas, gymzaal aan De Capelaeker la, 1852 GX Heiloo, tel. Outhoff: 06-13260870, tel. De Haas: 06-51550438, www.kiekfu.nl. HEILOO - Velen kennen Kung Fu, de verzamelnaam voor zo'n vierhon derd stijlen in deze Chinese vechtkunst, uit Bruce Lee films en de gelijk namige tv-serie. De stijl Kung Fu Wing Chun is er één van. Kickboksen komt daarentegen oorspronkelijk uit Japan en is in de jaren zeventig overgewaaid naar de Verenigde Staten. Hier worden stoten uit de boks- sport en trapteehnieken uit de karatesport en Taekwondo gecombineerd toegepast. Het komt maar zelden voor dat beide veehtdiseiplines in één sportschool gecombineerd kunnen worden geleerd en beoefend. Sinds 6 januari 2010 is dit mogelijk in Heiloo, in de Martial Arts School Kick Fu, onder deskundige begeleiding van Rob de Haas, leraar in Kung Fu Wing Chun, en leraar in kickboksen, Steven Outhoff. De heren kennen elkaar uit de begintijd van hun sportearrière. Rob heeft Steven zelfs nog les gegeven en ze zijn in de loop der jaren goede vrienden geworden. Ze liepen al lang met het plan rond om samen een sportschool te beginnen. Rob de Haas heeft zich jarenlang ontwikkeld in Kung Fu Wing Chun. Hij is drager van de zwarte band en 'member' voor het leven bij de Wing Chun vereniging in Hongkong (VTAA). „Wing Chun is een sport waarbij je nooit bent uitgeleerd. Het wordt beoefend door jongeren, vrouwen en mannen in alle leeftijdscategorieën. Het accent ligt namelijk op techniek in plaats van kracht. Wing Chun is zeer geschikt ter zelfverdediging. Men leert bovendien om te gaan met agressie en dit in goede banen te leiden, mede door je eigen emoties te leren kennen en te beheersen. Om de basis technieken te leren ben je één tot vier jaar bezig. Het is een uiterst effec tieve veehtteehniek, omdat je door korte, snelle bewegingen weinig ruimte nodig hebt om iemand 'uit te schakelen'. De huisregels van onze school zijn echter zeer strikt, wat inhoud dat men te allen tijde, zowel tij dens als na de lessen, de naam van de school hoog dient te houden! Een goede sfeer is zeer belangrijk en bij ons is dan ook geen plaats voor haan tjesgedrag." Kickbokser Steven Outhoff, zelf ooit begonnen met de sport om iets aan zijn conditie en gewicht te doen: „Bij kickboksen verbrand je veel vet; je valt snel af en bouwt tegelijk een goede conditie op. Je voelt je na ander half uur knallen gewoon lekkerder in je vel zitten. Het vergt echter wel doorzettingsvermogen. We beginnen iedere les, zowel bij Wing Chun als bij het kickboksen, met een half uur conditietraining, waarbij de nadruk ligt op snelheid, behendigheid en kracht. Daarna oefenen we verschil lende series in stoot- en trapteehnieken, oplopend in moeilijkheidsgraad. In de zomer zullen we bij goede weersomstandigheden in de duinen gaan trainen. Geïnteresseerden, ook basisscholen (leerlingen vanaf groep 8), kunnen met de sporten kennismaken in een gratis proefles. HEILOO - Volgende week is het een bijzondere week voor basisschool de Duif, dan wordt het 25-jarig jubileum van de school gevierd met een spette rende feestweek voor de leer lingen. Van 26 tot en met 29 april vinden er verschillende activiteiten plaats om het jubi leum te vieren. Het is 1984. In dat jaar zijn er nog drie christelijke basisscholen gevestigd in Heiloo; de Rehobothsehool op de Holleweg, de Ark aan de Mariënstein en de Regenboog op het Malevoort. In september van dat jaar fuseren de Ark en de Regenboog en gaan samen verder onder de naam De Duif. Een tweede fusie in 1994 brengt De Duif en de Rehobothsehool samen. De naam De Duif blijft bestaan en de locatie wordt Mariënstein 180, waar de De Duif dan al eerder gehuisvest is. Lou Sinke, sinds 1967 werkzaam in Heiloo, is achtereenvolgens direc teur van de Rehobothsehool en de Regenboog en wordt in 1984 direc teur van De Duif tot zijn afscheid in 2004. Nog een jaar lang vormt hij samen met de huidige directeur Nel de Vries de directie. Teamlid Hetty van Rheenen is eveneens betrokken bij de school vanaf van het eerste uur. Zij kwam in 1973 werken in Heiloo en via de Rehobothsehool en Regenboog kwam ze als jonge leerkracht op De Duif terecht. Hetty: „Ik werk dus al heel wat jaartjes hier in Heiloo. Andere tij den betekenen ook veranderingen in het onderwijs; van de vrije jaren '70 tot nu, met het gebonden zijn aan goed vastleggen van opbreng sten en planning. Daarin zie ik geen goed of fout, maar een weerspiege ling van de maatschappij waarin we leven. En wat in al die jaren hetzelf de gebleven is, dat zijn de kinderen met hun belevingswereld en de samenwerking met ouders die een goed contact met school op prijs stellen. Daarbij een hele rij collega 's van toen en nu waarmee het fijn werken was, en nog steeds fijn wer ken is." Na 25 jaar sprankelt het nog steeds op De Duif! Na een grondige verbouwing van het schoolgebouw werd twee jaar gele den een geheel vernieuwde huisstijl en profilering geïntroduceerd. Met een nieuw fris logo, een duidelijk verhaal waar de school voor staat en modernisering van het in- en exterieur sluit De Duif moeiteloos aan bij de eisen van deze tijd. In de feestweek van 26 tot en met 29 april vinden er volop activiteiten plaats waaronder op maandag een gezamenlijke schoolreis voor alle klassen. Op dinsdag is de opening van het nieuwe kunstgrasvoetbal veld en tevens viering van het 25- jarig jubileum van leerkracht Joke van Overbeeke. Op woensdag maken en presenteren de leerlingen zelf een volledige circusvoorstel ling. Donderdag worden ze getrak teerd op een Vossenjacht in Heiloo met aansluitend een Funnyfair. Met deze culinaire en bruisende feest- markt voor ouders en leerlingen wordt het jubileum van De Duif spetterend afgesloten. Meer infor matie op: www.duif-tabijn.nl. HEILOO - Vanaf dinsdag 20 april kunnen 130 vrijwilligers uit Heiloo via sms opgeroepen worden als iemand in het dorp een hartstilstand heeft. Veel inwoners gaven gehoor aan de oproep om AED-vrijwilliger te worden. In een recordtijd van vijf maanden zijn 130 mensen gevon den en klaargestoomd om hulp te verlenen. Maandag 19 april gaf bur gemeester Hans Rorneyn samen met de vrijwilligers het startsein voor het project in het gemeente huis. 'Word AED-vrijwilliger, want u bent onmisbaar'. Die oproep deden burgemeester en wethouders samen met EHBO en brandweer vijf maanden geleden op de week markt aan alle inwoners van Heiloo. Dat was niet tegen dove mansoren gezegd, want vijf maan den later hebben 130 vrijwilligers zich aangemeld en kunnen zij alle maal een AED (Automatische Externe Defibrillator) bedienen en reanimeren. Hans Rorneyn: „Wat we bereikt hebben is een fan tastisch resultaat. Ik vind het bij zonder dat we straks 130 enthousi aste vrijwilligers hebben om in heel Heiloo AED-hulpverlening kunnen bieden." Vanaf 20 april kunnen de getrainde vrijwilligers worden opgeroepen om hulp te verlenen bij een hartstilstand. Verspreid in Heiloo hangen nu veertien AED- apparaten in speciale kasten. De vrijwilligers kunnen de apparaten 24 uur per dag en zeven dagen per week gebruiken. Heiloo heeft als eerste gemeente in deze regio gekozen voor geavan ceerde kasten die de meldkamer op afstand kan openen en sluiten. Wie interesse heeft om AED-vrijwilliger te worden, kan zich nog steeds aan melden. via aed@heiloo.nl. Zij worden dan ingedeeld bij de vol gende opleidingsronde, in 2011. HEILOO - Zondag 18 april vier de echtpaar Disseldorp- Liefting hun 60-jarig huwelijks feest. Huub Disseldorp (1924) uit Leidschendam bezocht in 1947 zijn oom in Alkmaar om bij hem te logeren. Van daaruit ging hij met de trein naar Castrieum, waar een leuk dansfeest werd gehouden. In Heiloo stapten een groepje lachende mei den in de trein; de gezusters Liefting. Eén van hen, Jo Liefting (1926), maakte zo'n indruk op Huub, dat hij de moed verzamelde om adressen uit te wisselen, zodat hij haar eenmaal terug in Leisehendam zou kunnen schrijven. Dat Huub misschien net iets minder indruk had gemaakt op Jo, bleek uit haar eerste brief aan hem, die begon met 'Beste Henk'. Een jaar lang bleven Huub en Jo elkaar schrijven en op Bevrijdingsdag 5 mei 1948 reisde Huub naar Heiloo voor zijn eerste bezoek aan Jo en haar familie. Het verliefde stel had afgesproken om elkaar ergens op de kermis te ontmoeten. Maar Huub was totaal onbekend in Heiloo en vroeg de eerste de beste man die hij tegenkwam om de weg. Dit bleek heel toevallig de vader van Jo te zijn, die gelukkig van zijn komst op de hoogte was. Huub werd hartelijk door zijn toekomstige schoonvader verwelkomd. Huub: „Ik werkte toen in Leidschendam intern als bakker. Daarom vroeg ik Jo of ze daar wilde komen wonen, zodat wij elkaar wat vaker konden zien. Maar geen haar op haar hoofd die daar aan dacht. Ze wilde graag in Heiloo blijven wonen. Dus ben ik naar Heiloo ver huisd, waar ik intern als broodbak ker bij bakkerij Kaandorp aan de slag kon." In 1950 trouwden Jo en Huub en ze hebben vervolgens drie jaar 'ingewoond' aan de Zevenhuizerlaan, waar twee van de vier kinderen zijn geboren. In 1953 verhuisde het gezin naar een nieuw bouwhuis aan de Butterlaan. Jo: „Ik was onder de indruk van de enorme ruimte van ons nieuwe huis en noem het nog altijd vol trots 'het kasteeltje'." Inmiddels zijn er veel nieuwe buren aan de Butterlaan. Zij hadden afgelopen zondag, ter ere van het huwelijksfeest van Huub en Jo, de vlag uitgestoken. Burgemeester Rorneyn feliciteerde echtpaar Disseldorp-Liefting met hun 60-jarig huwelijk. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5