Kinderwinkel De Gelaarse Kat stopt Avondvierdaagse Heiloo als vanouds Spectaculaire pre-bevrijdingsrit door Noord-Holland Bijwaard Kappers jubileert H E I L O O Fietsles op de Benedictusschool Slechtziend of blind Maaltijd thuisbezorgd Klaverjassen/bridgen Bustocht Beeld en Geluid Vooraankondiging Zomerbeurs Weet wat je slikt UITKIJKPOST 21 APRIL 2010 STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - Kinderwinkel De Gelaarse Kat in winkelhof 't Loo gaat stoppen. Tineke Boeve: „Met heel veel plezier en bezieling hebben wij op vier verschil lende locaties in Heiloo De Gelaarsde Kat gerund. Klein begonnen, gegroeid naar een iets groter pand aan de Heerenweg, een grote zaak in het stationcen trum, met als laatste locatie de winkel in 't Loo. Het was steeds weer een uit daging om een winkel te openen die een eigen, originele uitstraling had, met een keur aan aantrekkelijke, mooie spullen. Volgens mij is dat in die 18 jaar altijd wel gelukt, gezien de vele enthousiaste reacties. Ondernemen is niet altijd gemakkelijk, hebben wij ondervonden. We zochten vaak naar nieuwe, aanvullende artikelen, om de winkel nog aantrekkelijker te maken, wat zeker niet altijd slaagde, maar altijd voor veel enthousiasme van onze kant zorgen. De laatste jaren, merken wij dat het goed laten lopen van een winkel zeker niet vanzelf gaat. De economische crisis en de internetverkopen zullen daar zeker een rol in spelen. Daarbij komt dat ik mezelf de vraag stelde, of ik niet eens wat anders moest gaan doen, na 18 jaar ondernemen. En dat andere heb ik gevonden. Een uitdagende baan bij de Evean thuiszorg, waar ik met veel enthousiasme, met alle dingen die ik in al die jaren ondernemerschap geleerd heb, ga werken. Ik en mijn medewerksters Annet, Jilly en Jeannette willen alle klanten heel hartelijk danken voor al die jaren van mooie ontmoetingen in de winkel. We hopen u de komende tijd nog te zien in De Gelaarsde Kat, bij onze opheffingsuitverkoop." U kunt zich op de website aanmelden voor de digitale nieuwsbrief zodat u op de hoogte wordt gehouden van alle ontwikkelingen: www@ degelaarsdekatheiloo.nl. HEILOO - Fietsdocenten Peter van der Klugt en Jan Grootenboer van Veilig Verkeer Nederland waren woensdagochtend op bezoek bij groep 8 van de Benedictusschool. Alle kritieke punten en vernieu wingen op verkeersgebied in Heiloo werden met de kinderen doorgenomen. Op de speelplaats was een parcours uitgezet dat de kinderen per flets mochten afleggen om te kijken hoe behendig zij zijn. Het was voor zowel WN als de kinderen een succesvolle dag. Aangeleverde foto HEILOO - Van dinsdag 1 juni tot en met vrijdag 4 juni vindt de jaarlijkse avondvierdaagse in Heiloo plaats. De afstanden die gelopen worden zijn 5, 10 en 15 kilometer. De voorbereidingen zijn alweer in volle gang. Met meer dan tweeduizend deel nemers, schitterende routes, vro lijke muziek en een hoop gezellig heid is de avondvierdaagse elk jaar weer een festijn. De route is telkens anders, waardoor de avondvier daagse, naast een sportief evene ment, ook een ontdekkingstocht in het dorp geworden. Deelnemer die de vierdaagse uitlopen krijgen een Avond4daagse kruisje. De start is als vanouds vanaf het schoolplein van de St. Radboudsehool aan de Breedelaan. De lopers van de 5 kilo meter starten telkens van 18.30 tot 19.00 uur, de 10 kilometer van 18.15 tot 18.45 uur en de 15 kilo meter van 18.00 tot 18.30 uur. Voorinsehrijven voor individuele deelnemers is mogelijk op maandag 17 en woensdag 19 mei aanstaande tussen 19.00 en 20.00 uur in de St. Radboudsehool. Ook aan de start is nog gelegenheid om in te schrijven, hrsehrijving voor groepen alleen schriftelijk na telefonisch overleg met de organisatie. Groepen die ook in het voorgaande jaar hebben deelgenomen ontvangen schriftelijk bericht. Voor algemene informatie kan men contact opnemen met mevrouw de Jong- Henning, De Kleine Kanne 6, Heiloo, tel. 072- 5337150. Dinsdag 11 mei van 14.00 tot 16.00 uur organiseert de Voorlichtingscommissie een infor matieve lezing met het thema slecht ziend of blind, volop in het leven staan met geen of slecht zicht. Tevens wordt personen alarmering besproken. Entree inclusief een kopje koffie/thee 3,-. Wij bieden iedereen het gemak van heerlijke thuisbezorgde vriesver- se maaltijden, soepen en desserts, vegetarisch, vetarm en voor diabeti ci. Lang houdbaar in het vriesvak; u verwarmt ze kort voor het eten in de magnetron. Op maandag bij u thuis bezorgd, maar wilt of kunt u er niet voor thuisblijven, dan kunt u ze ook (later) ophalen bij het Trefpunt. Een maaltijd kost 4,95. Vraag vrijblij vend de uitgebreide informatiemap aan. Zondag 25 april en 2 mei bent u weer welkom in het zondagmiddag café in het Trefpunt Heiloo. U kunt onder andere vrij klaverjassen, bil jarten, bridgen, sjoelen, rummyeub- ben en gratis internetten onder het genot van een kopje koffie/thee. Er zijn vele mogelijkheden met name speciaal voor mensen, die alleen zijn op de zondagmiddag. Entree Zondagmiddagcafé 1,00. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Hebt u geen vervoer, bel dan tel. 533 1297 van maandag tot en met vrij dag 09.30 tot 11.30 uur. De buurt bus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Zondag 18 juli kunt u naar het Gooi met bezoek aan het Nederlands Instituut Beeld en Geluid Hilversum. In dit moderne gebouw, dat momen teel veel in de belangstelling staat, krijgen we een rondleiding van drie kwartier. Tijdens deze rondleiding krijgt u een indruk van de giganti sche omvang van de nationale televi sie- en audio-archieven, die je letter lijk ziet liggen in een canyon van 16 meter diep. Ook hoort u op welke manier deze schatkamer, die maar liefst 700.000 uur aan beeld en geluid omvat wordt gebruikt en hoe het materiaal wordt bewaard voor de toekomst. Na deze kennismaking neemt een filmpresentatie van ook drie kwartier u mee op een vlucht door unieke beelden uit het archief over de omroepgesehiedenis van Nederland. U krijgt antwoord op vra gen als: wamreer was de eerste muzikale radio-uitzending? Hoe kwamen uitzendingen destijds tot stand? Hoe en wamreer zijn de omroepen ontstaan? Hoe verliep de opkomst van de televisie, wat is de invloed van de commercie enz. enz. Deze presentatie wordt gelardeerd met leuke anekdotes en wetens waardigheden Na afloop volgt nog een korte rondrit door het Gooi. Prijs: 24,75 inel. koffie/thee en tv- gebakje, rondleiding, filmpresenta tie. Vertrek om 12.30 uur vanaf het Trefpunt Heiloo. Retour Heiloo 18.00 uur. U kunt uw rollator mee nemen, want tijdens de rondleiding moeten we lopen. Uiteraard zijn er liften aanwezig. Wilt u bij boeking even doorgeven of u een rollator meeneemt? Reserveren via 5331297. Donderdag 3 juni is het Trefpunt veranderd in zomerse sferen. U kunt genieten van allerlei heerlijke hapjes, kleine workshops en uiteraard is er volop gelegenheid om nieuwe vriendschappen en contacten op te bouwen. Meer informatie volgt later. Dinsdag 15 juni van 14.00 tot 16.00 uur geeft Apotheek Heylo een lezing over verantwoord medicijnge bruik. HEILOO - Bijwaard Kappers aan de Zevenhuizerlaan bestaat dit jaar 75 jaar! Saloneigenaresse Emmy de Graaff nam 10 jaar geleden de kapsalon over van de familie Bijwaard; dat betekent een dubbel jubileum. Reden voor Bijwaard Kappers om de maanden mei en juni feestelijk uit te pakken met zeer aantrekkelijke kortingacties. Weldadig voor uw haar en uw portemonnee! Want met het mooie zomerse weer in aantocht, is wat extra aandacht en ver zorging voor uw haar aan te raden om de glans en het model te behouden. Zo heeft Bijwaard Kappers voor elk haartype een passende complete zomerlijn van Kérastase en Lorèal, bestaande uit hoogwaardige bad- en verzorgingspro ducten, aangevuld met mooie stylingprodueten om meer uit uw kapsel te halen. Lees daarom de nieuwe rubriek Tips Trends die volgende week in deze krant verschijnt. Hierin zal de jubileumactie van Bijwaard Kappers bekend worden gemaakt, www.bijwaardkappers.nl. REGIO - Komend jaar is het 65 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. Om dat te vieren wordt een spectaculaire pré- bevrijdingsrit door Noord- Holland gehouden. Ongeveer zestig historische voer tuigen uit de tweede wereldoorlog rijden op 25 april een be wijdingsrit door Noord Holland. Leden van de Vereniging Keep Them Rolling star ten met hun Jeeps, Dodges, G.M.C.'s, Halftrues et cetera om 09.30 uur vanaf het parkeerterrein van Motel Golden Tulip te Heiloo. Zij rijden in colonne via de Hoogeweg, Heerenweg, Stationsweg, naar Plan Oost, waar bij het herdenkingsmonu ment 'De Man van Vught' een krans wordt gelegd. De route wordt ver volgd naar Alkmaar, Oterleek, Rustenburg, Wogmeer, Zandwerven, Spanbroek, Nieuw Niedorp. Hier wordt een stop gemaakt om omstreeks 10.30 uur op het par keerterrein van De Rijdt. De volgen de stop is Den Helder, waarbij de plaatsen Winkel, Kolhorn, Oude Sluis, Anna Paulowna en Breezand worden aangedaan. Vertrek van de marinewerf is om 14.00 uur. Via Juliana aan Zee, Groote Keeten, Sehagerbrug arriveert de colonne om 15.00 uur op de Markt te Sehagen. Hier worden alle voertui gen voor het publiek opgesteld. Op het podium start om 15.00 uur het bevrijdingsconcert door Sgt. Wilson's Army Show en The Three Army Ladiesmet onder andere muziek van Glenn Miller, The Andrew Sisters. FranMe Lane, Doris Day en Vera Lynn. Vertrek is orn 16.10 uur stipt en wordt er via de plaatsen Tolke, Groenveld, Stroet, Tliitjehorn, Kalverdijk, Warmehuizen, Sehoorldam, Sehoorl, gereden naar de finish in Bergen bij Gasterij 't Woud. Meer weten? K. de Boer, tel. 06-51171717, nhrally©hotmail.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7