Kunstworkshop bij Atelier Madam Art Esther van Tilburg exposeert tienerportretten Expositie Maria del Carmen Aguilar Farfan Succesvol concert Fifty Singers en Eensgezindheid Pelgrimeren DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Ik wist niet wat oorlog was Pelgrimeren door Karin Snoep en Nelleke Bos Boek van de week: door Karin Snoep en Nelleke Bos voor 19,95 Een overzicht van haar werk is te zien op: www.mariadelcarmen. n l. Pore Pyn in café La Strada 'Ik wist niet wat oorlog was' van de Castrieumse cineast en geschie denisdocente Pauline van Vliet met camerawerk van Marriet Haverkamp. In mei 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetting. Dit was in oktober 2009 aanleiding voor Cor Smit van de historische vereniging Oud-Castrieum om een educatief project op te zetten voor de scholen in Castrieum met als thema: Castrieum tijdens de Tweede Wereldoorlog. Cor heeft Pauline van Vliet van Caleidoscoop Films bij dit project betrokken en gevraagd of zij een film over Castrieum in de Tweede Wereld oorlog wilde maken. Aangezien zij het afgelopen jaar al met een inter- viewprojeet met Castrieummers in de bezetting bezig was geweest, ging zij enthousiast op dit verzoek in. Naast interviews met oudere Castrieummers en een Duitse sol daat die hier gelegerd was, is er ook authentiek beeldmateriaal te zien uit de oorlogstijd. De film duurt 33 minuten en is op 5 mei Gratis te zien in Corso Bioscoop. De voorstellingen zijn om 10.00, 11.00 en 12.00 uur. HEILOO - Op maandag 3 en 4 mei is een tweedaagse kunst workshop te volgen bij Atelier Madam Art. Onder leiding van gediplomeerd kunstdocente en kunstenares kunt u van 20 tot en met 23 juli of van 17 tot en met 20 augustus een geweldi ge vierdaagse zomerkunstworkshop volgen. Eindelijk eens dat schilderij of beeld gaan maken in een paar dagen tijd in een ontspannen sfeer in het atelier van de kunstenares zelf. Er wordt op eigen niveau gewerkt en oplossingen aangereikt om mooi en leuk resultaat te krij gen. U kunt kiezen uit verschillende kunstdisciplines zoals beeldhouwen, boetseren, schilderen of etsen. In de middag geniet u van een heerlijke lunch en met mooi weer kan zelfs buiten gewerkt worden. De work shop is voor iedereen, van begin ners tot gevorderden. De tijden van de workshops zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie en opgeven voor een van de workshops, kunt u contact opnemen met Atelier Madam Art, www.madam-art.nl of tel. 06-51188301. HEILOO - Maria Del Carmen exposeert tot 21 juni een aantal van haar schilderijen in Bibliotheek Heiloo. gebogen lijnen en vlakken die door lopend vormen weergeven van lama 's en boerinnen met de typische hoe den. Werk van Maria del Carmen Aguilar Farfan. Aangeleverde foto Het maken van een pelgrimstocht heeft een grote aantrekkingskracht op de mens. Het idee van een time out, er een tijd tussenuit gaan voor bezinning en nieuwe plannen maken, spreekt velen aan. Welke beweegredenen je als aspirant-pel grim ook hebt: als je de reis daad werkelijk onderneemt, begin je aan een persoonlijke en unieke tocht die je leven zal verrijken. Voor dit boek hebben Karin Snoep en Nelleke Bos pelgrims geïnterviewd die vanuit diverse motieven op pad gingen, onder wie Leoni Jansen, Dick Berlijn, Hape Kerkeling en Herman Vuijsje. Aan de hand van een zeven tal thema's wordt u meegevoerd: beslissing, afscheid, onderweg, ont moetingen, loslaten, verdieping, terugkeer. Of u nu wel of niet van plan bent zelf de tocht te onderne men: dit boek inspireert en verleidt door de prachtige foto's, de per soonlijke verhalen, historische en andere wetenswaardigheden, lied teksten, citaten en gedichten. LIMMEN - Portretschilder Esther van Tilburg, wonend en werkend in Limmen (NH), exposeert in het weekend van 1 en 2 mei 2010 in Cultureel Centrum Vredeburg, Dussel- dorperweg 64 in Limmen, het eerste deel van een bijzondere serie portretschilderijen van tieners: "2010-ers". De tentoonstelling maakt onder deel uit van de Kunstroute die ter gelegenheid van de jaarlijkse Bloemendagen in het Noord- Hollandse bollendorp wordt georga niseerd. De kleurrijke portretschil derijen beelden op zeer treffende wijze de jeugd van 2010 uit; gevoe lig geschilderde portretten van tie ners, waar naast een "de hele wereld ligt voor mij open-houding" vaak ook een stukje kwetsbaarheid doorschemert. Met deze serie schilderijen legt Esther met een grote mate van invoeling deze sprankelende jonge mensen in een heel bijzondere peri ode van hun leven, met losse toets op het schilderslinnen vast. Naast de 2010-ers zullen tevens een aantal groot formaat schilderijen gewijd aan de polosport tentoongesteld worden. De tentoonstelling is beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur vrij toegankelijk. Carmen is geboren en opgegroeid in Huaral Peru. Zij volgde de oplei ding voor lerares aan de Universiteit in Lima. Ze kwam 18 jaar geleden naar Nederland en volgde een kunst opleiding bij de Vrij academie in Haarlem. In haar werkwijze volgt ze haar eigen intuïtie en laat zich inspi reren door haar historische wortels. De pre Inca cultuur en het dagelijks leven in het Andes gebied zijn haar bron van inspiratie. Haar schilderij en van maskers uit de noord Peruaans Pre Inca beschaving Sican (950-1000 na chr.) krijgen een nieu we betekenis. Haar kenmerk zijn HEILOO - Het voorjaarsconcert van Eensgezindheid en The Fifty Singers onder leiding van Jan Schut en Lonneke Lute werd dit jaar prima bezocht door een enthousiast publiek. Het concert was voor Eensgezindheid bijzonder te noe men daar zij na de beëindiging van de samenwerking met haar vorige dirigent Cees Brugman feitelijk geen dirigent meer had om naar het concert toe te werken. Daarom was het fantastisch dat er meerdere diri genten solliciteerden naar de func tie en er door middel van proefdi- recties toch de nodige orkeststukken gerepeteerd konden worden. Bijzonder was ook het feit dat dirigent Jan Schut enkele repeti ties en het concert wilde leiden. Ondanks het feit dat hij zijn sporen in de harmonie- men fanfarewereld al ruimschoots heeft verdient en normaliter voor toporkesten staat, leek het hem toch leuk om ook eens wat dichter bij huis voor een orkest te staan. De voorbereidende repeti ties waren voor de leden al een feest en het concert was een ware happe ning voor zowel de orkestleden, het koor en het publiek. Jan Schut haalt op plezierige wijze alles uit de kast Warme kleuren en vrolijkheid springen uit de schilderijen. In haar andere werk maakt ze gebruik van gemengde techniek (bladgoud, tex tiel en veren). De laatste jaren maakt Carmen ook Japanse inkttekeningen en experimenteert ze met Airbrush. Een overzicht van haar werk is te zien op: www.mariadelcarmen.nl. wat in het orkest zit, benadrukt de positieve kanten en de wat mindere passages weet hij op een nette manier minder belangrijk te maken. The Fifty Singers waren op dit concert ook behoorlijk in hun nop jes met het optreden onder leiding van Lonneke Lute. Normaliter geven zij namelijk niet dergelijke concerten maar dankzij de samen werking met Eensgezindheid was dit optreden ook voor hun een groot succes. HEILOO - Vrijdagavond 30 april gaat het Heilooer 60's trio Porc Pyn vanaf 22.00 uur op de Oranje toer in Cafe La Strada. Piet, Gert-Paul en Tom zullen dan tot 24.00 uur uitsluitend liedjes van Nederlandse sixties artiesten spelen. Dat wordt dus Golden Earrings, Shoes, Q65, Boudewijn de Groot, Cuby enzovoorts. Pas na 24.00 uur zullen zij internatio nale 60's golden oldies vertolken en ook hun rock&roll dans setje doen. ;arin snoep en nelleke bos Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11