Programma voor Koninginnedag Limmen Hortus Bulborum doet mee aan Bloemendagen Brandweer Akersloot huldigt jubilarissen regio 21 Alle activiteiten voor kinderen zijn uiteraard gratis Weekend met sterk gereduceerde toegangsprijzen De organisatie wenst iedereen een gezellige dag met mooi weer! Er is uitgebreide keuze aan bloembollen gerelateerde geschenken Kunstroute door Limmen Kunst in de Kelder Klaverjasdrive voor KI KA op Koninginnedag Tineke's Atelier neemt deel aan Kunstfietsroute 28 APRIL 2010 I Ook de grote opblaaskoe staat weer in het park, zodat de kinde ren zelf limonade kunnen 'melken'. Archieffoto LIMMEN - De traditionele Koninginnedag vrijmarkt in het park aan de Vuurbaak voor de kinderen begint om 09.00 uur en zal tot 12.00 uur duren. De ervaring heeft geleerd dat er voldoende ruimte is voor al de jeugdige handelaren om hun waar uit te stallen, zodat er niet gereserveerd hoeft te wor den. Tussen 11.00 en 12.00 uur: Start van foto-fietstocht van circa vier kilometer. Bij de tent van de organi satie aan de Vuurbaak kan de route worden opgehaald. Tijdens deze puzzeltoeht wordt u ontvangen door verschillende ondernemers die hun deuren voor u openen en waar u op uw gemak een kijkje kunt nemen. Waar deze stops precies zijn is nog even geheim: Laat u verrassen! Kosten: 1,- per volwassen deelne mer gevraagd. De kinderen doen gratis mee, dit geldt voor alle activiteiten tijdens Koninginnedag. Tussen 12.30 en 14.00 uur worden traditioneel de eerste poffertjes omgedraaid en kan de nieuwe opblaasbare limonadekoe van 3.2 meter hoogte gemolken worden. Alle kinderen kunnen de poffertjes gratis komen eten onder het genot van een vers getapte beker limonade. Om 12.00 uur opent Muziekvereniging Excelsior de bar en om 13.00 uur kunt u genieten van een demo Jazz Dance. Deze demonstratie wordt verzorgd door Willy Könst van dansschool Djazz 2 Impress. Iedereen is wel kom om mee te dansen in het park. Van 14.00 tot 16.00 uur kan de jeugd gratis ponyrijden in het park en van 14.00 tot 17.00 uur spelen twaalf spelers op een opblaasbaar veld 'Levend Tafelvoetbal'. Zoals het nostalgische voetbalspel, maar nu bent u zelf het poppetje in de grote opblaasbare spel van maar liefst 13x5 meter! Het spel wordt gespeeld met twee teams van zes personen. Om 15.00 uur: Prijsuitreiking foto-fietstocht en mooist versierde kinderfiets. Van 14.00 tot 17.00 uur Bierfietsen: Hoe sneller je fietst, hoe eerder je glas leeg is. Natuurlijk voor deelnemers onder de 16 jaar geen bier maar een alternatief in het glas! Van 14.00 tot 17.00 uur Stropdas Schieten. Een opblaasbare voetballer van vijf meter hoog heeft een stropdas om en een gat in z'n buik. Wie kan de stropdas raken en schiet ook door het gat in z'n buik? Van 14.00 tot 18.00 uur: live muziek van de verrassende cover band The Garlicks. Van 16.00 tot 17.00 uur: Waveboard en eénwieler wedstrijd. Deelnemers kunnen zich aanmelden om 15.45 uur met hun wakeboard of éénwieler op het skate-plein. Een onafhankelijke en deskundige jury zal de winnaar bekend maken. De winnaar wordt beloond met een leuke prijs. De activiteiten in het park zullen wor den beëindigd om 18.00 uur. Stichting Oranjefeest Limmen wenst iedereen een gezellige dag met mooi weer! LIMMEN - De Hortus Bulborum, de museale tuin met historische voorjaarsbolgewas sen die op een van de fietsrou tes ligt die zijn uitgezet tijdens de Bloemendagen Limmen (1 tot en met 6 mei), doet dit jaar een wel hele gulle duit in het zakje. Tijdens het weekend van zaterdag 1 en zondag 2 mei bedraagt de toe gang slechts één euro per persoon (Normaal 3,50 voor volwasse nen). Verder zijn er vrijwilligers beschikbaar die elk uur vanaf 13.00 uur tot sluitingstijd een rondleiding geven (de laatste rondleiding gaat om 16.00 uur van start). Voor de rondleiding betaalt u slechts één euro per persoon extra (Normaal kan men alleen rondleidingen boe ken voor groepen van minimaal tien personen). En dat maakt een bezoek aan de bloembollentuin extra aantrekkelijk. Wie zich aan sluit bij een van de gidsen wordt onthaald op interessante, curieuze en bijzondere gebeurtenissen en anekdotes uit de boeiende bloern- bollengesehiedenis waar Nederland al meer dan 400 jaar, en de Hortus Bulborum al sinds eind jaren twin tig van de vorige eeuw, een belang rijke rol in spelen. In de bollen schuur annex informatiecentrum is gelegenheid tot het nemen van kof fie of thee en zijn er scherpe aanbie dingen van zomerbloeiende bloem bollen. Daarnaast is er zowel in het tuinhuisje bij de entree als in de bol lenschuur sinds dit jaar een uitge breide keuze aan allerlei bloembol len gerelateerde geschenken en souvenirs. Zoals boeken over bollengesehie- denis, botanische kunst en litera tuur waarin voorjaarsbolgewassen centraal staan, wenskaarten, exclu sief Zweeds huishoudtextiel van Ekelund (de oudste linnenweverij van het land, sinds 1692) met bota nische voorjaarsmotieven, Deense bollenglazen en stijlvolle souvenirs als servetten, notitieboekjes en tul penvulpotloden, alsmede bolletjes op pot die nog dit seizoen fraai zul len bloeien op uw balkon of terras. Hortus Bulborum, Zuidkerkenlaan 23a, Limmen. De tuin is elke dag open tot en met 16 mei. Maandag tot en met zaterdag: 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.hortus-bulborum.nl, tel. 06- 53831715. Ofinfo @hortus-bulborum. nl. LIMMEN - Op zaterdag 1 en zon dag 2 mei houdt de Commissie Kunstroute van Limmen Cultuur voor de tweede keer tijdens de Bloemendagen een Kunstroute door Limmen. Verspreid over het bollendorp kunt u in 15 ateliers en/of tuinen een groot scala aan kunst bewonderen zoals keramiek, stenen en bronzen beelden, foto's, schilderijen, sieraden en collages. Er zullen ongeveer veertig kunste naars aan deze kunstroute deelne men. Op zondagmiddag kunt u genieten van concerten in de PKN Kerk, Cultureel Centrum Vredeburg en De Burgerij. De ateliers zijn open van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens de Bloemendagen zijn ook de etalages van de Limmer onder nemers traditiegetrouw weer opge fleurd met kunstwerken. In de win kels kunt u lezen welke kunstenaar waar exposeert. Limmen Cultuur organiseert naast de kunstroute ook concerten, lezingen, exposities en een kindervoorstelling. Meer informatie op www.limmeneul- tuur.nl. LIMMEN - Tijdens de Bloemendagen in Limmen van 1 tot en met 6 mei, organiseert Limmen Cultuur op 1 en 2 mei een kunst route door het dorp. De oud- Heiloose kunstenares Willy Calf- Hazes exposeert in de garage annex kelder onder het apparte mentencomplex, 150 m2, aan de Vredeburglaan haar werken van de laatste jaren. Vele technieken zijn te bewonderen; aquarel, acryl en olie verf. Van stillevens tot portretschil deren en abstracte werken. Het kleurenpallet dat zij gebruikt straalt warmte uit en bewogenheid bij het onderwerp. Tevens zal Ineke Ligtermoet, portretschilderes, u als u dat wenst, vereeuwigen voor het nageslacht middels een unieke visie op uw specifieke gezichtskenmer- ken. De openingstijden op beide dagen is van 11.00 tot 17.00 uur. AKERSLOOT - Op vrijdag 30 april wordt in café De Vriendschap in Akersloot een gezellige klaverjas drive gehouden. Deze klaverjasdri- ves worden eenmaal per maand gehouden. Een geweldige prijzenta- fel kenmerkt deze drives, prijzen zoals Senseo koffiemachines, reis koffers, levensmiddelen pakketten, paling, radio's, het is er allemaal. Hoofdprijs ditmaal een dvd-speler. Naast het klaverjassen is er een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het dertigjarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij beslo ten deze stichting in 2010 te gaan steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 4,50 per persoon. De aanvang van deze drive is 15.00 uur. LIMMEN - Aan het einde van het dorp, schuin tegenover het Golden Tulip hotel staat het atelier van Tineke Kramer - Pijnappel. In dit atelier is een grote verscheidenheid aan kunst te bewonderen, met onder andere keramische schalen, vazen, en potten van Afra Glorie - Pijnappel. Van Tineke ziet u hier vertederende beelden in brons, etsen in prachtige kleu ren, zeer fijn geschilderde realistische olieverfschilderijen en moderne aerylsehilderijen. In de aangrenzende buxustuin staan grotere beelden in brons en en de keramische objecten harmonieus opgesteld tussen de bloeiende voorjaarsbloemen. U komt bij het atelier, dat deelneemt aan de Kunstfietsroute, door het geasfalteerde pad naast Rijksweg 176 te volgen. De openingstijden zijn van 1 tot en met 6 mei van 11.00 tot 17.00 uur en op aanvraag, tel. 072-5051825. Ook rolstoelgebruikers kunnen van dit alles genieten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19