Kijken, ruiken en proeven bij Jack Zoon Tuincreaties 'IlliHk m - De Hoever Kerkenveiling Akersloot verbouwt bieb REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Timmerdorp Limmen 2010: Thema bekend! KORTOM 't Praethuys Honderden koopjes staan vermeld in een kleurrijke catalogus Brandweer Akersloot huldigt jubilarissen Overlast wordt tot een minimum beperkt Mantelzorgcafé Castricum weer open Kunstgroep K-me exposeert in NH Kerk te Limmen UITKIJKPOST 28 APRIL 2010 LIMMEN - Ook dit jaar is het weer goed toeven in de prachtige tuin van Jack Zoon Tuincreaties, die speciaal voor de Bloemendagen is omgetoverd in een aards paradijs. Met een uitnodigend terras waar, nadat je hebt plaats genomen niet meer van weg wilt. Niet alleen op tuingebied wordt het genie ten, maar culinair wordt u ook in de watten gelegd. Nederlands BBQ Kampioenen, gebroeders de Graaff van Jack Barrel zijn net als voorgaande jaren er ook weer bij. Met hun culinaire hoogstandjes op de BBQ worden uw smaakpapillen kostelijk verwend. Op zaterdag 1 en zondag 2 mei wordt de BBQ weer opgestookt. „De geur van de Indiaanse kipspiesjes en andere specialiteiten komen u al tegemoet." Culinaire nieuwkomers in de Tuin zijn José en Rina van Tapas Ricas. Specialisten in het maken van orginele Spaanse Tapas en het geven van workshops in huiselijke sfeer. Bij al dit lekkers hoort natuurlijk een heerlijk glas wijn. Monique Meegdes van Confusionwines.nl is al jaren een graag geziene gast in de Tuin. Ze neemt veertig wijnen mee om te laten proeven. Monique: „Ik heb wijnen te proeven die passen bij het zomerseizoen en natuurlijk ook een aantal nieuwkomers, onder andere Nederlandse wijn uit de Achterhoek." Vanaf 10.00 uur bent u welkom in de tuin. U heeft tevens de mogelijkheid om iets te eten en/of drinken op het terras. Ter informatie: Alleen op zaterdag 1 en zondag 2 mei vinden de wijn- en culinaire proeverijenAvorkshops plaats. De Uiin is tijdens de week van de Bloemendagen dagelijks geopend om te bezoeken. De Tuin ligt op de mozaïekenroute Oost. Kapellaan 140, Heiloo. -I "i.. LIMMEN - Van 16 tot en met 20 augustus is er een verhoogde kans op mysterieuze verschijningen in Limmen! Met name op het koekoeksveld kunnen er vreemde dingen gaan gebeuren. Daar vindt namelijk het Timmerdorp 2010 plaats, met dit jaar als thema: ruimtevaart! Alle activiteiten zullen in het teken staan van dit thema. Voor alle informatie omtrent het timmerdorp, kijk op WWW.COnquista.nl. Archieffoto ALKMAAR - Op dinsdag 4 mei is er het open spreekuur van de oncologisch wij kverpleegkundige van 14.00 tot 15.00 uur. 's Avonds is er vanwege Nationale Dodenherdenking geen mindful ness. Woensdag 5 mei is 't Praethuys gesloten vanwege Bevrijdingsdag. Op 6 mei is er van 19.30 tot 21.30 uur de maan delijks bijeenkomst voor nabe staanden. Het thema is muziek. Muziek raakt je, zeker als je ver drietig bent, maar kan je ook ver der helpen. De avond wordt opge luisterd door Ron en Lianne Benning, zoon en kleindochter van een gast van 't Praethuys, die Ierse Folkmuziek ten gehore brengen. Daarna is er gelegen heid om ervaringen uit te wisse len. 't Praethuys is een ontmoe tingshuis voor mensen met kanker en hun naasten en staat aan de Westerweg 50 in Alkmaar. Het huis is open van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Informatie: info@prae- thuys.nl of tel. 072-5113644. AKERSLOOT - Tijdens de jaarvergadering van brandweer Akersloot op vrijdag 9 april werd teruggekeken op een relatief rustig 2009 met 33 uitrukken, waaronder vier binnenbranden. Ook werd terug gekeken op de internationale rampenoefening Floodex, welke voor een groot gedeelte in Akersloot plaatsvond. Ook werden de volgende jubilarissen gehuldigd: Postcommandant Gerard Boots voor 20 jaar dienst, John Hanskamp voor 15 jaar dienst, Rob Admiraal voor 10 jaar dienst. En kregen Siem Meijne, Rik Sander Paul Kaandorp hun behaal de diploma en bevordering, Rik en Siem tot brandwacht eerste klasse, Paul tot Hoofdbrandwacht. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Momenteel wordt er hard gewerkt aan de verbouwing van de bibliotheek in Akersloot. Ondanks de werk zaamheden blijft de bibliotheek gewoon open voor het publiek en zal getracht worden de over last voor de klanten tot een minimum te beperken. Het is veel Akersloters opgevallen dat er in hun bibliotheek flink wordt verbouwd. Hoog tijd om u op de hoogte te brengen over het hoe en waarom. De Historische Vereniging Oud Akersloot HVOA) is momenteel gehuisvest in het Gemaal 1879. Door toenemende activiteiten van de Historische Vereniging is die ruimte te klein geworden. Bij de bibliotheek wordt voor HVOA een nieuw onderkomen gebouwd. De bibliotheek en de Historische Vereniging zullen samen een Historisch Informatie Punt opzetten. Verder is het de bedoeling om steeds wisselende historische tentoonstellingen in de bibliotheek te laten zien. De lokale geschiedenis komt zo ook voor de vele biblio theekbezoekers onder handbereik. Er komt een vrije doorgang tussen de bibliotheek en de Historische Vereniging. In een ander deel van het huidige bibliotheekgebouw wordt een verenigingsruimte gecre ëerd voor de Teken Sehildergroep HUIB. De verbouwing zal omstreeks half mei gereed zijn. Later dit jaar zal de bibliotheek ingericht worden volgens een nieuw landelijk winkelconcept om de materialen nog aantrekkelijker en overzichtelijker te presenteren. Het streven is om de volledig gerestylde bibliotheek aan u te presenteren tij dens open dagen op 15, 16 en 17 oktober. De bibliotheek van Akersloot blijft tijdens de verbou wing geopend op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur. En op maandag- en vrijdag avond van 18.30 tot 20.30 uur. Mocht u meer willen weten over de verbouwing, dan is de bibliotheek bereikbaar op tel. 0251-312948 of via akersloot® bibliotheekkemremerwaard.nl. EGMOND - De traditionele Hoever kerkenveiling zal wor den gehouden op zaterdag 8 mei, een dag voor Moederdag. Dit jaarlijks terugkerende gebeuren vindt plaats in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef, aanvang 20.00 uur. Deze veiling trekt altijd zeer veel belangstelling. De honderden koop jes staan vermeld in een kleurrijke catalogus. Het is opvallend hoeveel inwoners hebben meegewerkt om er een attractief geheel van te maken. Het is dan ook een veiling waarvan de opbrengst niet alleen aan de Hoeverkerk ten goede komt, maar ook aan een aantal verenigin gen, waarvan de leden hun mede werking hebben aangeboden. Dit samengaan leeft heel sterk in Egmond aan den Hoef. Bij het note- REGIO - Op woensdag 5 mei is er weer een mantelzorgeafe in het Rode Kruisgebouw in Castricum. Deze keer als onder werp: Het be vrij dingsge voel. Aanvang 19.30 uur. Iedere eer ste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg Umond, tegenwoordig Tandem en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van Tandem aanwezig. De bijeen komsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar Tandem, tel. 023-8910610. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. ren van de aanbiedingen, waarvoor een aantal vrijwilligers aan de deu ren aanklopten, steeg het enthousi asme. Het is als het ware een steeds weer terugkerend oecumenisch eve nement, dat sterk gestalte krijgt vóór en tijdens de veilingavond. Zij die dit al eerder meegemaakt heb ben, houden deze zaterdagavond er voor vrij. Ze willen het niet missen. Het voordeel is ook dat, als u verge ten bent iets voor Moederdag te kopen, u altijd nog iets op de kop kunt tikken op deze avond. Want er zijn verrassingen te over, zoals: huisdieren, een etentje bij verschil lende Hoevers, ook bij Egrnond- Binner pastor Nico Knol, een dag binnensehilderwerk, een tuin opknappen, grasmaaien, een avond oppassen op afspraak, een boot tocht, en natuurlijk vissoorten naar keuze, taarten, worsten en hebbe dingen waarin u bij het zien ervan zin krijgt en spontaan een bod wilt doen. Marktmeesters zijn Kees Baay, Gerard Belleman en Gerard Scholten. Zij praten de hele zaak aan elkaar en staan uit ervaring borg voor entertainment. De omslag van de catalogus is in kleur, gratis ontwor pen en uitgevoerd door grafisch ontwerpster Sherley van der Tak. Om 20.00 uur zal onder de dan aan wezigen die vóór de aanvangstijd binnenkwamen een aantal verras singen worden verloot, waaronder enkele manden boordevol levens middelen. LIMMEN - Op zaterdag 1 en zondag 2 mei exposeert Kunstgroep K=me in het Nederlands Hervormde kerkje van Limmen aan de Zuiderkerklaan, bij de Hortus Bulborum. K=me bestaat uit: Hans Goedhart, Inge van der Heidt, Meinard Kloppenburg, Peter Meijering en Hetty Spaanderman. Tot 27 mei zijn ook nog schil derijen van Hans Goedhart te zien in de Tuin van Kapitein Rommel te Castricum. Gedurende de zomer zijn schilderijen van Hans te zien in de etalage van Nuhout van der Veenstraat 48 te Castricum. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21