Joke van Overbeeke 25 jaar in het onderwijs Familie Bras zet zich in voor scholen in Ghana Paulusschool winnaar Generatiemix biljarten H E I L O O V 3 Toneelgroep 't Trefpunt zoekt versterking In 25 jaar heeft Joke veel zien veranderen in het onderwijs De schoolprijs wisselbeker ging naar de Paulusschool UITKIJKPOST 28 APRIL 2010 HEILOO - Toneelgroep 't Trefpunt houdt jaarlijks een uitvoe ring. Dit jaar zal het helaas voor het eerst niet doorgaan in het meer dan 25-jarig bestaan. Koning Winter heeft in januari van dit jaar een van de hoofdrolspelers op het gladde wegdek gevloerd met als gevolg dat hij voor langere tijd werd uitgescha keld om zijn rol in het geplande toneelstuk te spelen. Aangezien de toneelgroep een betrekkelijk kleine spelersgroep heeft en zijn rol niet door een ander kon worden overge nomen, werd men gedwongen de apriluitvoering te annuleren. Daar om is men nu naarstig op zoek naar uitbreiding van de spelersgroep. Ervaring is beslist geen vereiste en uit elke leeftijdklasse bent u wel kom. De groep zoekt naar twee vrouwen en twee mannen. U kunt zich aanmelden bij Harry Hesp, e- mail hjhesp@hotmail.com of tel 072-5338256. Ook mensen die wil len helpen bij deeoropbouw of de verzorging van licht en geluid, zijn erg welkom. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. '>fr Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - Het is dubbel feest bij cbs De Duif. Want naast het feit dat de school 25 jaar bestaat, viert ook juf Joke van Overbeeke van groep 1 en 2 haar 25-jarig jubileum in het basisonderwijs. En nog iedere ochtend gaat zij blij naar haar werk, want haar jonge leerlin gen zijn haar lust en haar leven. „Ik zat tijdens mijn opleiding bij de laatste lichting, waarbij je nog gericht kon kiezen voor het kleuter onderwijs, aangevuld met de appli catie voor de bovenbouw. Mijn hart ligt nu eenmaal bij de kleuters. Ze zijn zo heerlijk puur, blij en vol over gave! Bovendien kan ik mijn eigen creativiteit hier helemaal uitleven, want ik ben altijd bezig met het bedenken van uitdagende, nieuwe en toch leerzame opdrachten en thema's. Thuis verzamel ik bijvoor beeld allerlei spullen, die ik in mijn werk kan gebruiken." En die creati viteit, gecombineerd met haar gevoel voor organisatie, vind je terug in het sfeervolle lokaal, dat de belevingswereld van kleuters uit straalt. Joke begon haar onderwijsloop baan in 1985 in Purmerend. In 1990 veranderde zij van werkplek naar een klein basisschooltje in Schermerhorn, dat slecht 49 leerlin gen telde. Om uiteindelijk in 1998 terecht te komen bij cbs De Duif, de basisschool waar zij nog altijd met veel plezier vertoeft. „Ik ben hier begonnen in groep 7dat was even andere koek dan het lesgeven aan kleuters en ik moest in het begin behoorlijk wennen. Na een jaar stroomde ik als leerkracht met hen mee naar groep 8 en in deze groep heb ik vervolgens nog zeven jaar voor de klas gestaan. Maar het begon weer te kriebelen en ik greep vier jaar geleden de kans om weer terug te keren naar de kleuters." In 25 jaar heeft Joke veel zien veranderen in het onderwijs, zoals de komst van de computer en het meer ontwikkelingsgericht werken. En ook andere ontwikkelingen zal Joke in de rest van haar onderwijs- carrière nog voorbij zien komen. Joke besluit lachend: „Jonge kinde ren zijn fantastisch en ik hoop nog jaren met ze te kunnen werken!" Ina en Carla Bras in Larabanga. Terwijl ze op straat lopen komen de kinderen hen spontaan een hand geven. Aangeleverde foto HEILOO - Jan en Ina Bras bezochten in 2008 hun dochter Carla, die daar in het district Wenchi in Ghana gedurende zes maanden vrijwilligerswerk ver richtte. Alle drie waren gegrepen door de situatie die zij daar op de lokale lagere schooltjes aantroffen. Het ontbrak de schooltjes, veelal ver scholen ergens diep in de bush, aan zo'n beetje alles om redelijk onder wijs te kunnen geven. Basis materialen als schriften en schrijf materiaal waren uiterst schaars en sehoolmeubilair ontbrak in de meeste gevallen. Carla had contac ten met Ghanese mensen van Resource Link Foundation, een organisatie uit Ghana die hulp aan scholen verleent en voorlichting over HIV/AIDS, TBC, malaria en vrouwenbesnijdenis verzorgt. Samen met haar ouders besloot Carla om deze organisatie via een eigen stichting, Resource LinkFoundation Netherlands (RLFN), vanuit Nederland te onder steunen. Het ingezamelde geld gaat naar betrouwbare contacten van Resource Link in Ghana, die aan schaf van benodigde materialen en werkzaamheden, uitgevoerd door de plaatselijke bevolking, coördine ren. Het eerste project van RLFN was de reparatie van een dak, dat van een schoolgebouw was gewaaid. Ook Jan en Ina zetten zich volop voor de stichting in, die inmiddels al meerdere donateurs uit Heiloo en omgeving heeft. Dinsdag 13 april keerde de hele familie Bras terug uit Ghana, waar zij een bezoek hadden gebracht aan de scholen, waaraan RLFN vorig jaar geld beschikbaar heeft gesteld voor aanschaf van schrijfmateriaal. Hier konden zij het positieve resultaat bewonderen, dat de aanschaf van extra schoolschriften en pennen tot gevolg heeft gehad. Jan: „De oude situatie was dat 6000 schoolkinde ren met 3000 schriftjes moesten rondkomen; met financiële steun van RLFN kan men nu zo'n 15.000 schriften verzorgen. Alleen al hier door is het leerlingenaantal op deze scholen met 20 a 30 procent toege nomen!" Onlangs is RLFN, met ondersteuning van Platform Heiloo Wereldwijd, een nieuw project gestart voor aanschaf van water voorzieningen bij scholen. Jan en Ina besluiten: „Er zullen nog gene raties overheen gaan voordat ieder kind daar onderwijs kan genieten, maar zorgen voor betere onderwijs- omstandigheden is een eerste stap in de goede richting!" Op de jaar markt van Heiloo (in juli) zal RLFN met een kraam vertegenwoordigd zijn. Voor meer informatie: www.rlfn.nl. HEILOO - Dit jaar deden leer lingen van zeven basisscholen mee aan het jaarlijkse biljart- toernooi in Het Trefpunt, gehouden in het kader van de 'Generatiemix'. Te weten Paulusschool, De Zuidwester, De Duif, De Meander, Elckerlyc, de Springschans en de Radboudschool. Meer dan 200 leerlingen, bege leid door enthousiaste 'biljartenve teranen', streden gedurende twee maanden op de maandagmorgen om de eeuwige roem van de school prijs en de individuele prijs. Het parcours, bestaande uit zes ver schillende behendigheidspelletj es op het groene laken, was voor de leerlingen een leuke manier om ken nis te maken met de biljartsport. Dit jaar was het voor het eerst moeilijk om de financiën voor het biljarttoer- nooi rond te krijgen, maar gelukkig kon het doorgang vinden dankzij sponsoring van Stichting Vrienden Ouderenwerk, het Trefpunt, biljart vereniging 'het Treffertje' en de scholen zelf. Of het toernooi vol gend jaar gehouden zal kunnen wor den, is afhankelijk of zich wederom welwillende sponsors zullen aanbie den. De schoolprijs wisselbeker 2010 ging naar de tweede groep van de Paulusschool met 283 punten. De individuele hoofdprijs was voor Cindy Kroon met 213 punten. Tweede en derde werden Joeri Warmenhoven en Sanne van der Velde. De aanmoedigingsprijs was voor Luea Kramer. Burgemeester Romeyn overhandigde na de finale op maandagmorgen 26 april de prij zen aan de gelukkige winnaars. Foto's van het toernooi kan men bekijken via: www.welzijnheiloo.nl. Onder toeziend oog van biljartveteranen Arie Borst (rechts) en Piet Nanne (midden) en burgemeester Romeyn hoopt Luc Beerepoot van de Pauluschool punten te scoren. Aangeleverde foto Joke van Overbeke geeft al 25 jaar les op De Duif. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3