Klassiek accordeonconcert kapel GGZ Programma Koninginnedag in Heiloo Danscentrum Luut Griffioen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Spelletjesmiddag in Plan Oost Oranjebal heiloo! Vrijmarkt op Koninginnedag Spelletjesochtend Boekenstein/Baetenburg UITKIJKPOST 28 APRIL 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Zondag 9 mei om 15.00 uur vindt er in de voor malige Willibrorduskapel van de GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo een klassiek- populair concert plaats. Het 'Saens accordeonensemble' onder leiding van Aad Huygen zal onder andere klassieke werken ten gehore brengen. Naast het ensem ble treden op de pianist Arie Horst uit Hoogwout, die enkele improvi saties op de vleugel zal laten horen. Ook de jonge klarinettiste Sirnone Rijksen uit Zaandam zal enkele soli's laten horen, waaron der het klarinetconcert in a dur van WA. Mozart. Ook van de partij is de Zaanse organist Dub de Vries, in Heiloo geen onbekende. De Zaankanter heeft in één jaar tijd twee gouden cd's in de wacht gesleept. Dit heeft hij bereikt mede door zijn ensem ble 'Sonore' met bekende muzi kanten zoals de panfluittiste Liselotte Rokyta en nog vele ande ren (onder andere de pianist Arie Horst). Op deze middag zal de Vries ook enkele soli's verzorgen op het fraaie Pels orgel van de kapel. De entree prijs bedraagt 8,-. Telefonisch reserveren is mogelijk via tel. 072-5332703 of 072- 5323241 of aan de kapel op de dag van het concert. Tekst en foto: Carolien Breed Luut Griffioen en Mariska Tauber, Dorpsstraat 72, 1901 ED Castrieum, telefoon: 0251-655060, privé: 0251-672192, www.danscentrmnluutgriffioen.nl,luutgriffioen@ziggo.nl. CASTRICUM - Luut Griffioen is opgegroeid in een wereld van dansen. Als zoon van ouders met een dansschool in Haarlem is het met de paple pel ingegoten. Op zijn vijftiende trad hij na enige aarzeling in het voet spoor van zijn ouders om vervolgens nooit meer te stoppen met dansen. Luut heeft lesgegeven in verschillende plaatsen in de regio, waaronder Amsterdam, Hillegom, Haarlem en Umuiden. In 1987 nam hij het pand aan de Dorpsstraat in Castrieum over, voordien de tweede vestiging van de dansschool van Peter Verbiest junior. Inmiddels bestaat danscentrum Luut Griffoen alweer meer dan 25 jaar. Vanaf de buitenkant gezien, zou je niet verwachten dat het gebouw ruimte biedt aan twee grote zalen. Compleet ingericht met bars, moderne (led)lichtshow, draaitafel en geluidsapparatuur en sfeervolle zitjes om even uit te puffen. Niet zo ver wonderlijk dat hier ook regelmatig feesten en partijen worden gehouden. De zalen kunnen worden gehuurd voor groepen tot 300 man, eventueel met een aanvullend arrangement voor drankjes en hapjes en zelfs een uit gebreid buffet; alles kan op afspraak geheel naar wens geregeld worden. Zijn hart ligt bij de dans; zijn passie bij de Argentijnse tango. Luut: „Ik heb tangoles gehad van Wouter Brave. Om deze danskunst te perfectione ren ben ik op zijn aanraden een maand naar Argentinië gegaan, de baker mat van de tango." Luut vervolgt: Niets mooiers dan een man en een vrouw, die samen gracieus over de dansvloer zweven. Dansen is van alle tijden en voor alle leeftijden; je bent nooit te oud om het te leren. Bij veel oudere mensen hoorde stijldansen bij hun opvoeding. Na het uitkomen van populaire bioscoopfilms, zoals Dirty Dancing, werd dansen ook onder jongeren ineens weer booming." Toch komt het vaak voor dat jongeren pas aan stijldansen gaan denken, als hun eigen bruiloft of die van vrien den in zicht komt. Voor hen is er de spoedcursus stijldansen, zodat je privé of in een kleine groep in korte tijd de basis onder de knie krijgt. Ga je liever voor de zwoelheid van de salsa, de beleving van de Argentijnse tango of juist voor swinging Roek&Roll? De normale cursussen worden gegeven in korte blokken van 12 lessen. De groepen zijn ingedeeld in vier verschillende leeftijdsklassen. Daarnaast is het ook mogelijk om in dans centrum Luut Griffioen streetdanee, hiphop, showdanee of aerobics te leren. Luut's partner Mariska Tauber verzorgt de solo Latin dance Zumba lessen en Showdanee lessen. Men kan zich nu inschrijven voor het eerst volgende lesblok in elke gewenste categorie; aanvang in mei. Dansen is ook een sociaal gebeuren. Op zaterdag 8 mei is er vanaf 21.00 uur vrij dansen. Deze avond kan iedereen vanaf 30 jaar vrijblijvend kennismaken met het danscentrum. Wie weet ontmoet je hier een nieuwe danspartner. En 'last but not least': Rock Roll dancing is back! HEILOO - Koninginnedag 2010 wordt hopelijk net zo'n succes als de voorgaande jaren! Aan de oranjecomités in Ypestein, Plan Oost en de gemeente zal het niet liggen! Er zal genoeg te doen zijn, voor jong en oud. Hieronder leest u het program ma voor Koninginnedag in Heiloo. Ook dit jaar organiseert een aan tal enthousiaste moeders een gezel lige middag voor de kinderen en hun ouders op Koninginnedag. De festiviteiten vinden plaats bij het wijkgebouw Het Oosthonk, Oostkanter 14 te Heiloo. Traditie getrouw starten ze 13.30 uur met de fietsoptoeht. Versier je fiets en maak samen met muziekband Ernergo uit Castrieum een tocht door het mooie plan Oost. Vanaf 14.00 uur kunnen de kinderen, na aankoop van een pretkaart (twee euro) deelnemen aan tal van acti viteiten. Het programma bestaat onder andere uit spelletjes, knutse len, luchtkussen en dit jaar als spe ciale attractie een reuze glijbaan! Voor de oudere kinderen zal er een basketbalelinie georganiseerd wor den onder leiding van David Wesselius, eoaeh van Flashing 1. Ook de bar is opengesteld om het glas te heffen op onze Koningin. Het feest is voor iedereen toeganke lijk en sluit om 16.00 uur. Vanaf 13.00 uur kunnen de pretkaarten gekocht worden bij het Oosthonk. Men hoopt op mooi weer en een grote opkomst! Na de teleurstelling van vorig jaar, heeft het Oranjebalbestuur de kop pen weer bijeen gestoken. In goede samenwerking met gemeente en overheidsinstellingen kan de twin tigste editie van Oranjebal weer doorgang vinden. Voor de jongsten wordt ook dit jaar weer om 15.00 uur gestart met de playbaekshow. Na de playback- show treedt het leukste kinderkoor van Heiloo op; de Koele Kikkers. Iedereen die wil en durft, kan uit bundig meezingen met bekende liedjes die ten gehore worden gebracht. Zo rond de klok van 17.00 uur treden 'zes vrouwen on stage' op, onder de naam The Shakin' Babies (www.weetjewatlek- keris.nl), een Amsterdamse Heiloose coverformatie die garant staan voor een potje stevige rock. Daarna beklimt de tweede band het podium: Danny Boogie Band. De muzikale brokkenpiloten Hoetjes Hoetjes, Kraakman, Klaase Zonderhuis staan te popelen om ook Ypestein te tonen dat je met de boogie in je achtertuin, lekker kunt feesten en wonen! Bij deze mannen is de drijfveer de boogie als roek- genre nieuw leven in te blazen. Als laatste zijn The Zemsonites (www.zemsonites.nl) bereid gevon den de avond in stijl af te sluiten. 'Koffer' muziek ten top met enthou siasme en gezelligheid. Tijdens de bandwissels hoeft niemand stil te blijven staan. Dan zal namelijk Dj Hugo de tent vullen met de beste dance en house muziek. En wil je eens over water lopen? op www.oranjeballieiloo.nl Dat kan tijdens Oranjebal met Aquabubble. De muziek zal om 22.00 uur stoppen, maar de bar blijft tot 22.30 uur open zodat iedereen ruim de gelegenheid heeft om de consumptie bonnen op te maken. Om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen wil de organisatie iedereen wel even attenderen op de volgende gedrag- en tentregels: Om het voor de omwonenden gezellig te houden, wordt er alleen in de daar voor bestemde piasgelegenheden geplast. Er zijn voldoende we's en piaskruizen aanwezig op en rond het festivalterrein. Wildplassen zal door de politie worden bestraft! Alcohol halen en drinken mag alleen vanaf 16 jaar en als je een polsbandje van de organisatie draagt. Deze is op vertoon van een geldig identiteitsbewijs verkrijgbaar bij de kassa's. Het doorgeven van alcoholische drankjes aan minderja rigen is niet toegestaan. De mensen van de beveiliging zullen hier actief op toezien en ingrijpen waar nodig. Er mag geen eigen meegenomen drank in glas of blik wordt genut tigd. Dit is bedoeld voor de veilig heid van de mensen op het terrein maar maar ook zeker voor de kinderen die de dag na het feest weer gaan spelen op het plein en in het park. Ook hier zal de beveiliging actief op toezien. Gekochte eon- sumptiebonnen zijn alleen op 30 april 2010 geldig. Meer informatie HEILOO - Op vrijdag 30 april is er ook weer een vrijmarkt op het plein bij Winkelhof 't Loo. Iedereen mag daar spullen uitstallen, muziek maken of etenswaren verkopen. De sfeer wordt verder opgevrolijkt door clowns die rondjes lopen. De vrijmarkt begint om 09.00 uur. Iedereen, jong en oud, kan aan de vrijmarkt deelnemen. Degenen die op de markt willen staan, kunnen een mooie plek uitzoeken om hun spullen van zolder, uit de schuur of uit hun kamer uit te stallen. Deelnemers kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfge maakte etenswaren verkopen. Vanaf 09.30 uur treden de Clowns met een lach, Clown Niekie en Clown Pollie, op tot 11.00 uur. Zij lopen rond over het hele Looplein met hun rode neuzen, ballonnen, regen boogparachute en zorgen zo voor een vrolijke noot. Om 12.00 uur is de vrijmarkt afgelopen. Commer ciële handelaren worden niet toege laten, daarop wordt streng gecon troleerd door een markmeester. Iedereen wordt erop attent gemaakt dat er geen rommel achtergelaten mag worden. Deelnemers dienen zélf de overgebleven spullen en afval mee naar huis te nemen of in de aanwezige grote kraakperswa- gen te gooien. HEILOO - 'Oranjevereniging West' organiseert op 30 april weer een spelletjesochtend in de speel tuin van Boekenstein/ Baetenburg. Deze vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur en is bestemd voor kinde ren tot 12 jaar. De kosten voor een spelkaart zijn 2 euro. Limonade, een keer grabbelen en een ijsje zijn hierbij inbegrepen. De kinderen kunnen spelletjes doen als ballen gooien, zaklopen, spijkerslaan en spekhappen. Daarnaast is er een springkussen en kan er pony wor den gereden (tegen betaling van 0,50 cent). Bovendien is er een klei ne vrijmarkt rondom de speeltuin. De muzikale begeleiding is in han den van Bertje Doperwtje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5