Alle basisschoolleerlingen zijn geslaagd voor het verkeersexamen Paulusschool naar verzetsmuseum Jaarlijkse ruilbeurs van Groei Bloei Logeerkoffertj e Bibliotheek Heiloo Tentoonstelling Heiloo in de oorlog in bibliotheek H E I L O O KORTOM Bibliotheek gesloten op Koninginnedag Moment van stilte en herdenken Moment van stilte en herdenken Lotgenoten en troost! Vooraankondiging Middagtocht Hilversum Boodschappen Stichting Welzijn Heiloo Subsidie Contributie UITKIJKPOST 28 APRIL 2010 De Paulusschool was onder de indruk van wat ze zagen in het Verzetsmuseum in Amsterdam. Aangeleverde foto HEILOO - Sommige kinderen zagen toch wel een beetje op tegen woensdag 21 april. Op deze dag vond het praktische verkeersexamen plaats voor de leerlingen van groep 7 of 8 van de basisscholen in Heiloo. Voor de meeste leerlingen was dit hun eerste echte examen. Vooraf gonsde het dan ook van de vragen; hoeveel strafpunten mag je hebben? Ben je ook gezakt als je de weg kwijt bent? Of mag ik een ande re fietser inhalen? Nadat de jonge HEILOO - Op maandag 3 mei wordt de jaarlijkse ruilbeurs gehouden in de kas van GGZ om éénjarig zaaimateriaal en stek- materiaal onderling te ruilen of te kopen. U kunt er éénjarigen verwachten die u doorgaans niet bij het tuincen trum vindt en die zeker wel de HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vrien dinnetje te logeren tijdens de kro kusvakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeerkoffertje voor u. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk-, luister- en leesple- kandidaten bij de start was verteld dat het geen wedstrijd is en ze gewoon rustig de zes kilometer lange route door Heiloo moesten fietsen, gingen ze van start. In totaal hebben 261 kinderen meegedaan met het examen. Met een tussenpozen van een halve minuut passeerden ze met een groen hesje met rugnummer, de tien controleposten die langs de route waren opgesteld. Vrijwilligers - veelal ouders van de kinderen - noteerden de verrichtingen van de kandidaatjes. De afdeling Veilig Verkeer Nederland organiseert al moeite waard zijn om uw tuin tot in de herfst te kleuren. Ook stekmate- riaal van vaste planten en een aantal tweejarigen en zomerbollen kunt u aantreffen. Degene die zelf materi aal inbrengen starten om 19.00 met ruilen van planten. Van 19.30 tot 20.30 zijn ook belangstellenden welkom om voor kleine prijzen wat aan te schaffen. zier. Er zijn koffertjes voor de leef tijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5 jaar en 6 tot 7 jaar. U kunt dus kiezen! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor vier weken mee. Wees er echter snel bij, want: op echt op. bijna twintig jaar het fietsexamen in Heiloo. Een aantal jaar geleden was er vanuit de scholen echter steeds minder animo om nog mee te doen. Minder dan helft van de scholen vond het examen waardevol genoeg voor de leerlingen. De andere scho len vonden het oubollig en niet meer nodig. Het bestuur van Veilig Verkeer Nederland Heiloo is vervolgens in gesprek gegaan met de gemeente en de directeuren van de basisscholen. Het resultaat is een minder vrijblij vend examen, waarbij de kandidaten aan de hand van controlelijsten serieus worden beoordeeld op hun handelen in het verkeer. Ook geeft WN Heiloo sinds twee jaar speciale verkeerslessen op school. Deze les wordt door twee bestuursleden van WN Heiloo gegeven en wordt door de scholen zeer gewaardeerd. Verder wordt de komende weken het exa men met de kinderen tijdens een ver- keersles besproken en vervolgens krijgen de kinderen hun verdiende diploma! Opgelucht arriveerden de fietsers weer op de startplaats bij het Baafje. Nadat ze hun hesje hadden ingeleverd, kregen ze van de organi satie een ijsje en zakje ellips. HEILOO - Op vrijdag 30 april (Koninginnedag), woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag) en donder dag 13 mei (Hemelvaartsdag) is Bibliotheek Heiloo gesloten. Op dinsdag 4 mei is de bibliotheek tot 18.00 uur geopend. HEILOO - Op de avond van de vierde mei zal voorafgaand aan de Stille Tocht in de TerCoulsterkerk een moment van gedachtenis zijn. 65 jaar geleden werd Nederland bevrijd, nadat vele offers waren gebracht voor een nieuwe vrij heid. hi een samenzijn onder lei ding van pastor Herman Helsloot en ds. Robert Blaauw zingen we een lied, luisteren we naar een psalm, danken en bidden we, zijn we een moment stil. Aanvang is 011119.00 uur en aansluitend is er de mogelijkheid aan te sluiten met de mensen die de Stille Tocht naar het monument lopen. HEILOO - In de oudste groepen van de Paulusschool wordt er jaarlijks aandacht besteed aan het thema Tweede Wereldoor log. Dit thema wordt aangeboden 0111 de kinderen kennis te laten maken met een periode waarin vrede en veiligheid niet vanzelfsprekend was. Binnen dit thema kunnen de kinde ren zelf een deelonderwerp kiezen 0111 verder uit te werken. Op deze wijze ontstaat er op basis van de eigen interesse van de kinderen een grote diversiteit van informatie. Op HEILOO - Tot 17 mei is in Bibliotheek Heiloo een kleine tentoonstelling ingericht rond het thema Heiloo in de oorlog. De materialen zijn allen beschik baar gesteld door de Historische Vereniging Oud Heiloo. Onder de tentoongestelde materialen bevin den zich onder andere bonnenboek jes, helmen, officiële proclamaties, foto's (onder andere van de bevrij ding van Heiloo!) en zelfs oude kogels en granaatscherven. Bijzonder is dat de materialen in Heiloo (veelal in het Heilooër bos) zijn gevonden. Uiteraard is een en ander aangevuld met veel materia len, zoals boeken en films, uit de collectie van Bibliotheek Heiloo. verschillende manieren presenteren de kinderen dan hun eigen gekozen onderwerp aan elkaar. In deze peri ode staan heel veel activiteiten van de kinderen van de groepen 7 en 8 in het teken van de Tweede Wereldoorlog. De kinderen zoeken zelf informatie, lezen teksten, teke nen en schrijven over dit onder werp. Bij een thema kan ook een excursie of een gast in de klas een belangrijke een belangrijke bijdrage leveren. Het Verzetsmuseum in Amsterdam biedt al enkele jaren een waardevol bezoek voor de oud ste kinderen. HEILOO - Op de avond van de vierde mei zal voorafgaand aan de Stille Tocht in de TerCoulsterkerk een moment van gedachtenis zijn. 65 jaar geleden werd Nederland bevrijd, nadat vele offers waren gebracht voor een nieuwe vrijheid. In een samenzijn onder leiding van pastor Herman Helsloot en ds. Robert Blaauw zingen we een lied, luisteren we naar een psalm, dan ken en bidden we, zijn we een moment stil. Aanvang is om 19.00 uur en aansluitend is er de mogelijk heid aan te sluiten met de mensen die de Stille Tocht naar het monu ment lopen. Ondanks examenvrees bij sommige kinderen, waren alle kinde ren geslaagd voor het fietsexamen. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Dinsdag 4 mei van 13.30 tot 15.30 uur wordt er een bijeenkomst gehouden van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies in het Trefpunt in Heiloo. Deelnemers aan deze middagen delen met elkaar herkenbare gevoelens die het verlies van een partner met zich mee brengt. Als lotgenoten kun je elkaar helpen, steunen en stimuleren om verdriet te beleven in plaats van het weg te duwen. Ook persoonlijke vragen en dilemma's komen aan bod. Bijvoorbeeld (aan de hand van filmfragmenten van Kees Brusse) wat betekent troost voor u? En wat of wie brengt u troost? U bent van harte welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. Entree inclusief consumptie 5,-. Meer informatie: Annita Ruijs, ouderenco- aeh Stichting Welzijn Heiloo, tel 072-5331297 of via ouderenco- ach@ welzij nlieiloo.nl Woensdag 2 juni gaat de Lotgenoten Contactgroep Partner- verlies met een Fluisterboot het gebied de Oosterdel in Langedijk verkennen. Bij mooi weer is de start om 13.30 uur bij de Broekerveilmg in Broek op Langedijk. Iedereen is van harte welkom en de deelname bedraagt 5,00 inclusief consump tie. Informatie en opgave: Annita Ruijs, oudereneoaeh. Zondag 18 juli organiseert Stichting Welzijn Heiloo een mid dagtochtje naar het bijzonder indrukwekkende architectonische gebouw: het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid. Dit gebouw herbergt één van de grootste audio visuele archieven van Europa. Na een rondleiding krijgt u een film- presentatie te zien van de omroep- gesehiedenis van Nederland. Deze wordt gelardeerd met leuke anekdo tes. Na afloop volgt nog een rondrit door het Gooi. Rollators kunnen meegenomen worden. Liften aanwe zig. Vertrek 12.30 uur vanaf Trefpunt Heiloo. Terug ca. 18.00 uur. Prijs 24,75 inclusief koffie/gebakj erondleiding/filmpre- sentatie. Reserveren: tel. 072- 5331297. Wilt u bij boeking even doorgeven of u een rollator mee neemt? Wilt u gebruik maken van het gratis vervoer door de buurtbus van huis naar Trefpunt vice versa geeft u dit bij boeking dan even door. Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Wie problemen heeft met het doen van boodschappen kan bij de Stichting Welzijn Heiloo informeren over de mogelij kheid voor hulp daarbij. U kunt daarvoor contact opnemen met onze ouderenadviseur Margreet van Zwet, ouderenadvi seur welzij nheiloonl We gebruikten de naam al langer, maar vanaf 16 februari 2010 is de Stichting Ouderenwerk Heiloo offi cieel Stichting Welzijn Heiloo geworden. Naast onze bestaande activiteiten voor ouderen, zullen wij voor een bredere doelgroep initia tieven ondernemen. Zo coördineren wij - in opdracht van de gemeente Heiloo - sinds januari ook het vrij willigerswerk in Heiloo. Ook jonge ren dan 55, kunnen met ingang van het nieuwe verenigingsseizoen deel nemen aan onze activiteiten. De Kunstzesdaagse (K6d) heeft van het Prins Bernhard Cultuur fonds Noord-Holland een bijdrage van 2.500 ontvangen voor het organiseren van de Kunstzesdaagse (K6d) juni aanstaande. Om bezuinigingen het hoofd te bieden, zal de Stichting Welzijn Heiloo dit jaar beginnen met invoe ren van een contributiesysteem voor haar diensten en een hogere bijdra ge gaan vragen voor de door de stichting georganiseerde activitei ten. Voor veel mensen zal een kleine verhoging van deelnameprijzen niet echt een probleem zijn; degenen voor wie dat wel het geval is, kun nen een beroep doen op het zogehe ten solidariteitsfonds van onze stich ting. Dit fonds kan een bijdrage van de helft van de deelnamekosten geven. Voor meer informatie hiero ver: a.sterkman@welzijnheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7