Heiloo contact Verkiezingen Tweede Kamer op 9 juni HEILOO 13 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 5 MEI 2010 Op 9 juni zijn in Nederland verkiezingen voor de leden van de Tweede Kamer. De stembureaus zijn geopend van 7.30 tot 21.00 uur. Om een stem uit te kunnen brengen moet u achttien jaar of ouder zijn, mag u niet zijn uitgesloten van het kiesrecht en moet u ingeschreven staan bij de gemeente. Als u niet zelf kunt stem men of u bent ergens anders in Nederland of in het buitenland, dan kunt u regelen dat u zelf of een ander voor u kan stemmen. U kunt dit regelen in de gemeente waar u op 27 april van dit jaar als inwoner stond ingeschreven. Stemmen voor Nederlanders in het buitenland Als u of uw partner op 9 juni in het buitenland werkt, kunt u tot 12 mei schriftelijk verzoeken om per brief te mogen stemmen. U kunt hiervoor bij de gemeente een formulier halen. Volmacht Kunt u op de dag van stemming niet stemmen? U kunt ook stemmen bij volmacht. U kunt uw stempas aan een ander geven en hem of haar machtigen voor u te stemmen. Let wel op: bij het stemmen met een volmacht moet u degene die namens u stemt wél een kopie van uw identiteitsdocument meegeven. De gemachtigde ontvangt dan een volmachtbewijs. Formulieren voor een verzoekschrift om bij volmacht te kun nen stemmen, kunt u krijgen bij de afdeling Publiekszaken. Uw schriftelijk verzoek moet uiterlijk op 26 mei zijn ingediend bij de burgemeester van Heiloo. Stemmen in een andere gemeente Uw stem voor de leden van de Tweede Kamer, kunt u ook in een andere gemeente in Nederland uitbrengen. Hiervoor kunt u schriftelijk of mondeling een aanvraag doen. U kunt een schrif telijke aanvraag doen met een formulier dat u kunt krijgen bij de afdeling Publiekszaken. Dit formulier moet uiterlijk 26 mei zijn ingediend. Een mondelinge aanvraag kunt u doen na ontvangst van uw stempas tot de vijfde dag voor de verkiezingen. De stempas wordt dan omgezet in een kiezerspas. Waar kunt u stemmen? U kunt met uw stempas overal binnen de gemeente stemmen. Dus in een stembureau naar eigen keuze. De openingstijden van de stembureaus zijn van 's ochtends 7.30 uur tot 's avonds 21.00 uur. Identificatieplicht U moet u als kiezer kunnen legitimeren om te mogen stem men. Deze identificatieplicht is ingevoerd om vast te stellen dat degene die stemt daadwerkelijk de kiesgerechtigde is. Geldige identiteitsdocumenten zijn: geldige reisdocumenten zoals een Nederlands paspoort of identiteitskaart en een Nederlands rij bewijs. Bij de Tweede Kamerverkiezingen mag u ook stemmen met een identiteitsdocument dat maximaal vijf jaar verlopen is. >Meer informatie Welke regels gelden voor deze verzoeken, kunt u in de officiële bekendmakingen inzien op www.heiloo.nl/verkiezingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer 072 535 67 20. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 15.45 uur 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 10 mei in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20:00 uur en is voor iedereen toegan kelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwe gingen die zij maken over onderwerpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. a. Vaststellen notulen raadsverga dering van 1 maart 2010 b. Vaststellen notulen besloten raadsvergadering 1 maart 2010 c. Bekrachtigen van geheimhouding notulen raads/commissievergader- ingen 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken. Hamerstukken dit zijn raadsvoorstellen waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt 8. Benoemen plaatsvervangend voorzitter raadscommissie BZ 9. Benoemen plaatsvervangend voorzitter raadscommissie MZ 10. Benoemen plaatsvervangend voorzitter raadscommissie OR 11. Instemmen met wijziging verorde ning cliëntenparticipatie Wet Werk en Bijstand 12. Vaststellen van de uitgaven van de raadsfracties over 2009 Bespreekstukken dit zijn raadsvoorstellen waarover in de raadsvergadering discussie mogelijk is 13. Vaststellen van de gedragscode voor bestuurders van de gemeente Heiloo 2010 De griffier E. van der Voorde is bij dit agendapunt uitgenodigd 14. Beëdiging/afleggen van de verkla ring en belofte (plv.) commissiele den, niet zijnde raadsleden 15. Benoemen van twee interne leden van de rekenkamercommissie Heiloo 16. Vaststellen bestemmingsplan en exploitatieplan Campina Portefeuillehouders M.R. Opdam en J. Ouderkerken zijn bij dit agen dapunt uitgenodigd. 17. Vaststellen van het Parkeer- beleidsplan en verordening Parkeerfonds Portefeuillehouder M.R. Opdam is bij dit agendapunt uitgenodigd. 18. Instemmen met het beschikbaar stellen van krediet voor achterstallig onderhoud kunstwerken over 2010 Portefeuillehouder M.R. Opdam is bij dit agendapunt uitgenodigd. 19. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met de Griffie van de gemeenteraad, telefoonnummer 072 535 67 92 of via griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 10 mei. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1 Bouwplannen, die daarvoor in aan merking komen, worden voorafgaand aan de middagvergadering in mandaat behandeld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook open baar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrijdagmiddag 7 mei op de website www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie Agenda's en vergad erstukken. De agenda ligt ook vanaf maandag 10 mei tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvragen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - zaterdag 09.00 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13