Winnaar Persil Eco Power actie Albert Heijn Limmen Pannenkoeken bakken bij De Oude Knegt Open huis bij bijzondere organisaties Jaarboek Historische Vereniging Oud-Akersloot weer verkrijgbaar Unieke dvd-box voor verzorgingscentra REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Molen te bezoeken tijdens Nationale Molendag Hospice Alkmaar, 't Praethuys, Familiehuis MCA, Humanitas en Respijthuis New Voice in Adelbertuskerk Expositie Van Oskunst in galerie De Serre Rotary Castricum houdt oorlogsherinnering levend KORTOM Concert in Slotkapel UITKIJKPOST 5 MEI 2010 LIMMEN - Van 10 tot en met 28 maart heeft Albert Heijn Limmen in samenwerking met Henkei Nederland ter gelegenheid van de introductie van het wasmiddel Persil Eeo Power een speciale winkelactie gehouden. Na aankoop van twee stuks van dit uiterst milieuvriendelijke product kon de klant de kassabon in een speciale bus deponeren. Na afloop van de actiewe ken zou één kassabon als prijswinnaar getrokken worden. Als prijs was een Bosch wasmachine met groenlabel beschikbaar. De winnende kassabon bleek na trekking op naam van mevrouw van der Geer uit Limmen te staan. De prijs werd enige dagen na de trekking uitge reikt. AH Limmen houdt meerdere malen per jaar consumentenacties waar bij leuke prijzen zijn te winnen. Woensdag 28 april start een WK-voetbalae- tie. Ook hier hoeft de klant niets anders te doen dan zijn/haar kassabon van tien euro en meer in de speciale WK-voetbal bus te stoppen. Iedere week is tot en met de start van het WK een Sharp flat screen televisie te winnen. De trekking vindt elke week in deze periode plaats op zaterdag na 18.00 uur. Tevens wordt met een speciale actie aandacht besteed aan de Limmer Bloemendagen. Deze actie loopt donderdag 29 april tot en met zondag 9 mei. Zie de advertenties in deze krant voor meer informatie. AKERSLOOT - Tijdens de Nationale Molen- en Gemalen- dag op zaterdag 8 en zondag 9 mei worden bij de korenmolen de Oude Knegt op de Pontweg in Akersloot pannenkoeken gebakken. Bezoekers kunnen de molen bekijken, maar zich ook tegoed doen aan Oudhollandse lekkernij die wordt gemaakt met vers meel uit de molen. Molenaars en machi nisten van vele honderden molens en tientallen gemalen verspreid over het hele land zetten dit week einde de deuren open voor het publiek. Het is een ideale gelegen heid voor jong en oud om deze werktuigen die zo'n belangrijke rol hebben gespeeld bij de ontwikke ling van Nederland van nabij te bekijken en te beleven. De Oude Knegt in Akersloot is een nog wer kende korenmolen, die voor fietsers aan de zogenaamde Pontjesroute ligt. Ook het Vogeltrekpad voert langs dit gemeentelijk monument, hr het winkeltje bij de molen wordt ook koffie en thee geschonken. Er zijn informatiepanelen te bekijken over de molens in Nederland, de geschiedenis van het dorp en het ontstaan van het landschap in Akersloot. Het diehtsbijzijnde knooppunt routenummer is 55. Voor jong en oud is een bezoek aan De Oude Knegt in Akersloot een onvergetelijke belevenis. Aangeleverde foto ALKMAAR - U bent welkom op zaterdag 15 mei van 11.00 tot 16.00 uur om een kijkje achter de schermen te nemen bij vijf bijzondere organisaties in Alkmaar die zich bezig houden met zorg aan zieke mensen. Dit biedt u een unieke gelegen heid om de huizen van binnen te bekijken, de sfeer te proeven en te praten met vrijwilligers en andere betrokkenen. Het thema voor deze Open-Huis dag is 'daar zit muziek in'. De organisaties willen daarmee uiting geven aan de meerstemmig heid van vrijwilligers en gasten. Ook geeft het aan dat de organi saties vernieuwend zijn en in goede onderlinge harmonie, gezamenlijk optreden in de zorg voor ernstige zieke mensen en hun naasten. Er zal op deze dag ook letterlijk muziek ten gehore worden gebracht. Ieder EGMOND - Zaterdag 8 mei zal New Voice haar vierde viering in de Adelbertuskerk in Egrnond- Binnen opluisteren. Het lijkt alweer een beetje vertrouwd te worden: het nieuwe koor dat voornamelijk Engelstalige, maar natuurlijk ook Nederlandstalige liederen ten gehore brengt. Het koor heeft ervoor gekozen om een eigen repertoire te gaan opbouwen van liederen die in de kerk kunnen worden gezonden en (zoveel mogelijk) bij de vieringen passen. Dat ze daarin slaagt blijkt wel uit de opkomst van de kerk gangers en vooral uit de reacties nadien. New Voice is er dan ook best trots op dat in een relatief korte tijd toch een goed klinkend geheel is neergezet. Zij vertrouwt erop dat de kerkbe zoekers ook op 8 mei weer met een goed gevoel naar huis zullen gaan. De viering in Egrnond- Binnen begint zoals altijd om 19.15 uur. Tijdens of direct na de viering zal een nummer worden gezongen als 'ode aan alle moe ders', vooruitlopend op Moederdag. De laatste viering van dit jaar zal zijn op 12 juni, waarna het koor op zomerreces zal gaan. Kunt u een beetje zingen en wilt u het koor gaan versterken: kom vrijblijvend een keer kijken of meedoen op de dinsdagavond (in bijzondere gevallen wordt wel eens uitgeweken naar een andere avond). Ook de repetitie vindt plaats in de Adelbertuskerk in Egmond-Binnen. Aanvang 19.30 uur met koffie, om 20.00 uur begint de repetitie. AKERSLOOT - Het jaarboek 2010 'de groene Valck' van de Historische Vereniging Oud- Akersloot is verschenen. De editie is met zorg en aandacht tot stand gekomen met uiteenlopen de onderwerpen. Het jaarboek bevat een levensverhaal met daar aan gekoppeld een genealogie. Ditmaal is het Kees Kerssens, gebo ren en getogen en nog steeds woonachtig in Akersloot. De stamboom van de familie Kerssens gaat terug tot begin 18de eeuw. Verder in deze editie aandacht voor de machinisten van het gemaal Groot-Limmerpolder en een inter view met de (hulp) machinisten Jan Buur (Pzn.) en Cees Winter. Ook een door hemzelf beschreven beleving van zijn jonge jaren tot en met de basisschool voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog door de oud wethouder van Akersloot Jan Terluin. Met oog voor de details van toen en met hier en daar een link naar de huidige tijd waar het gaat over opvoeden en alles wat daar mee te maken heeft. Een derde ver haal waarin de (kleuter) school cen traal staat is van de hoofdleidster Gre Mors die verteld over haar ervaringen over de Jaeobus-kleuter- sehool. Het jaarboek eindigt met de jaarkroniek. Ook nu is de schrijver niets ontgaan welke gebeurtenissen het afgelopen jaar hebben plaatsge vonden in Akersloot. U kunt zich als lid aanmelden via www.oudakersloot.nl en daarvoor ontvangt u voor 14,- per jaar het jaarboek en twee nieuwsbrieven en is er een jaarlijkse ledenavond met bijzondere gasten. Het jaarboek is ook los verkrijgbaar bij de familie Lauritsen, Koningsweg 57 in Akersloot, tel. 06-2180767. huis heet u welkom met live muziek optredens. De deelnemende huizen zijn: Humanitas aan de Reinaertlaan 1-7. Hier ontmoet u de vrijwilligers die informatie kunnen geven over de steun die zij kunnen bieden aan mensen met een levensbedreigende ziekte, mensen in de laatste levens fase, aan mantelzorgers in de pallia- tieve zorg en nazorg aan na bestaanden na het overlijden. www.humanitas.nl/afdeling/alkmaar. hr 't Praethuys, Westerweg 50 staat de grote tafel centraal waar ieder een die te maken heeft met kanker of een zijn/haar naasten, dagelijks aan kan schuiven voor informatie, een luisterend oor of een gesprek, www.praethuys.nl. Het Familiehuis MCA aan de Akerslaan 25. Hier vindt men het warme tijdelijke thuis voor naasten met een dierbare die opgenomen is in het ziekenhuis of andere zorgin stelling. www.familiehuismca.nl. In Hospice Alkmaar, Blanekerhofweg 13, ontmoet u de vrijwilligers die zich inzetten om ernstig zieke men sen in een liefdevolle, huiselijke omgeving de laatste fase van hun leven te laten doorbrengen wanneer thuis sterven niet (langer) mogelijk of verantwoord is. www.hospiee-alk- maar.nl. Respijthuis Alkmaar, van de Veldelaan 972, is een nieuwe vorm van ondersteuning van mantelzor gers. Terwijl de zorgvrager als gast in het Respijthuis verblijft kan de mantelzorger op adem komen en even tijd voor zichzelf krijgen, www. respijthuis-alkmaar. nl. Alle vijf organisaties maken deel uit van het Netwerk Palliatieve Zorg Noord Kennemerland, die als doel heeft het zorgaanbod in de regio te optimaliseren, door het bevorderen van de communicatie en afstem ming. LIMMEN - In de landelijk gelegen serre en atelier bij Nella van Os in Limmen is weer recent werk te bezichtigen. Van Camille van Os zijn bronzen beelden te zien waar vooral vrouw en paard centraal staan. Josine van Os toont gestilleerde beelden in steen en raku gestookte objecten. De acryl - en olieverf schilderijen in groot formaat van Nella van Os variëren van expressie tot abstract met een krachtig kleurgebruik. De drie kunstenaars exposeren individueel regelmatig en zijn docenten zowel binnen als buitenshuis. Op de Westerweg 39 in Limmen nabij Heiloo is de serre iedere zondag geopend van 14.00 tot 18.00 uur of op afspraak zie www.vanoskunst.com. Aangeleverde foto REGIO - De Rotaryclub Castricum heeft via de Rotaryclub Lingewaard de verpleeg- en verzorgingcentra in Limmen, Akersloot en Castricum een unieke dvd-box cadeau gedaan. De bewoners, die als geen ander de oorlog hebben meegemaakt, kunnen op deze manier de herinne ring aan de bevrijding in 1956 levend houden. De box is tot stand gekomen door een gezamenlijke productie van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, HRmedia en EMI Music. Een origi nele film van het Polygoon uit 1945 met beelden van het dagelijkse leven van voor, tijdens en net na de oorlog. Hoe mooi een land met hard werkende en nijvere mensen, door vijf jaar oorlog wordt lam gelegd en deels vernietigd. Daarnaast is een cd bijgevoegd, waarin bekende tunes en liedjes uit die tijd zijn opgenomen. Twintig ori ginele liedjes van de bevrijding met onder andere Vera Lynn, The Ramblers, The Andrew Sisters en vele anderen. In de huiskamers en verblijfruimten, waar ouderen hun dag doorbrengen is veel behoefte aan materiaal over vroeger. De dvd en cd gaan over een periode die voor velen van grote betekenis is geweest. Het maakt gesprekken en herinneringen ophalen met familie leden over die tijd gemakkelijker. EGMOND - Vrijdag 7 mei zal het Huygens Duo om 20.00 uur met een programma van liefdesliedjes optreden in de Slotkapel van Egrnond. Hierbij zullen songtek sten van PC. Hooft en Joost van den Vondel de revue passeren. Kaarten a 17,50 zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. Tel. 072-5065973, e- mailinfo nederlandseconcert- stichting.nl. Meer informatie op www.slotkapel-egmond.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21