Een bijzondere daad van een Heilooër ondernemer 13 Van bevrijdingsboom tot bevrijdingsbeeld H E I L O O 9 Van der Stroom informateur in Heiloo OUD PAPIER KERK DIENSTEN ierenbescherming Burgemeester opent nieuwe kunstgrasveld De Duif UITKIJKPOST 5 MEI 2010 Tom Beentjes was erg gegrepen door het verhaal van kleine Tygo en zijn gezin, en besloot ze te helpen. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Als gevolg van een bijna verdrinking in mei 2008 heeft Fygo, de zoon van Coretta Vermeulen en Mare de Groot, thans woonachtig in Castricum, op tweejarige leeftijd zwaar her senletsel opgelopen. Tijdens het spelen met zijn buur jongetje raakte de peuter heel even uit het zicht van zijn ouders en belandde in het water. Na acht minu ten volop paniek en zoeken werd Fygo uiteindelijk half levend uit het water gehaald. Een revalidatie van acht maanden volgde, alvorens Fygo weer naar huis kon, maar de gevol gen van zijn ongeluk zijn blijvend. Coretta: „Fygo kan niets meer zelf standig doen. Bij het zitten heeft hij ondersteuning nodig, zijn eten gaat via een sonde en ook zijn spraak is aangetast. We zijn verhuisd naar Castricum, omdat we hier voor een aangepaste woning in aanmerking kwamen. We proberen vanaf de ver huizing ons leven weer een beetje op te bouwen; je moet tenslotte door! Marc, die in zijn jeugd in Heiloo woonde, sprak zijn oude kapper Tom Beentjes in Heiloo. Tom was erg gegrepen door hetgeen ons was overkomen en wilde graag iets voor ons betekenen en bood aan om ons gezin een jaar lang gratis te knippen. We zijn hem hiervoor enorm dank baar. Het geeft een heel warm gevoel dat mensen zo met ons meeleven." HEILOO - Tine van der Stroom, oud-burgemeester van Schermer en Heemstede, is informateur in Heiloo. Zij zal de komende tijd samen met alle politieke partijen uit de raad bekijken tot wat voor coalitie er te komen is. Tine van de Stroom was tot 2007 burgemeester van Heemstede. Van april tot en met november 2005 was zij tevens waarnemend burgemeester van de gemeente Bennebroek. Voorheen was Van der Stroom onder andere werk zaam als burgemeester van de gemeente Schermer en wethou der van de gemeente Korendijk. Van der Stroom heeft een eigen adviesbureau en is dit voorjaar ook informateur geweest in Heerhugowaard en Utrechtse Heuvelrug. Nadat zij afgelopen maandag was voorgedragen als onafhankelijk informateur in de coalitiebesprekingen, heeft zij gisteren een kennismakingsge sprek gehad met de fractievoor zitters en onderhandelaars. Dit is positief verlopen. Vanaf morgen gaat Van der Stroom in gesprek met de fracties. Naar verwachting heeft zij die halverwege volgende week allemaal gesproken en zal zij haar vervolgstappen bekend Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Bruin uit Heiloo. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. K. Staat uit Amsterdam. GGZ Willibrorduskapel 10.00 uur Woord- en Communieviering mmv Jaap en Ine van Groenigen, voor ganger Theodora Klaver. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en communie viering met Herenkoor, olv parochianen. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistie viering, 10.30 uur Eucharistie viering voorganger Wagemaker, koor: Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistie viering. Dinsdag 10.00 uur Bedevaart KBO Heiloo, 12.00 uur Eucharistie viering. Woensdag 09.00 uur Eucharistie viering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Corneliuskoor, voorganger pastor J. Veldt. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Spontaan koor, voorganger Eigen Woord- en Communiegroep Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering met New Voice. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Eucharistieviering met met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur: Communieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur:Communieviering met Aquariuskoor, vooganger Y. van Stiphout. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot. Voorganger ds. G.J. van Aller. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Lapjespoes, oranje zwart bruin, grote witte bef en 4 witte pootjes, 1 jr, Spinner, De Boog Heiloo. Goed tehuis gezocht voor Gijs, een gec, cyperse kater van 3 jr. Graag een plekje zonder andere die ren, maar met een tuin. Gijs is lief voor kinderen en kan ook goed alleen zijn. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op 21 april bracht mevrouw Jeanette Braam, directeur van de bibliotheek een bezoekje aan de 'overbu ren' van de Willibrorduskerk. Zij vertelde een wonderlijk ver haal. Het begint bij de bevrij ding van Heiloo, nu 65 jaar geleden. De Canadese troepen, die als eer ste in Heiloo arriveren, worden in die dagen gastvrij onthaald door de dolblije bevolking. Als dank voor en herinnering aan dit onthaal, schen ken de Canadezen enige tijd later een aantal Amerikaanse eiken aan het dorp. Eén van die eiken wordt aangeplant op de Nicolaas Beetsweg. Hij groeit uit tot een schitterende grote boom. Als hij zo'n zestig jaar oud is wordt er, in 2008, geconstateerd dat de eik is aangetast door harszwam. Daardoor is hij breukgevoelig geworden en bij een flinke storm zouden er takken af kunnen vallen. Na een gedegen onderzoek en een second opinion, wordt besloten de boom in januari 2009 preventief te kappen. Een triest maar noodzakelijk besluit. Het blijkt echter niet het einde van de boom te zijn. Twee markante delen worden uitgezaagd en ter hand gesteld van de heer Herman Gelderblom. De heer Gelderblom heeft, als fotograaf van het bekende Foto Kino, vele jaren in Heiloo gewoond. In zijn atelier, bij zijn hui dige woning in Heerhugowaard, houwt hij uit de stukken een beeld. Een bevrijdingsbeeld, ter herinne ring aan de bevrijding, de bevrijders en aan de bevrijdingsboom. Het beeld is begin dit jaar af en graag wil de maker het een plek geven in Heiloo. Dat blijkt niet gemakkelijk. Het kunstwerk is erg zwaar en kan niet buiten staan. De volgende dagen doen de foto's de ronde bij vrijwilligers van de Willibrorduskerk. Bijna iedereen is enthousiast en het verlangen groeit om het beeld een plaats te geven. Eind april brengen de pastor en zijn medewerkster een bezoek aan de heer Gelderblom en dan is de zaak snel rond. Al vóór Koninginnedag wordt het kunstwerk naar Heiloo vervoerd, zodat het op 5 mei in ieder geval een plek heeft in het Stiltecentrum van de Willibrorduskerk. Te zijner tijd, als er een mooi console voor is gevon den en ook een goede aanlichting is gerealiseerd, zal het Stiltecentrum officieel geopend worden met aan dacht voor het nieuwe beeld. HEILOO - Burgemeester Romeyn opende op 26 april bij basisschool De Duif het nieuwe kunstgras veld. Aansluitend speelde hij fanatiek een partijtje voetbal mee met leerlingen uit groep 8. Dat de burgemeester over ruim voldoende voetbalkwaliteit beschikt werd meteen duidelijk; hij maakte de winnende goal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9