Topatletiek op Hemelvaartsdag FC NH speelt tegen FC Heiloo Heroïsch en historisch honkbal bij Double Stars Beachevent bij handbalvereniging Meervogels te Akersloot sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Heilooër promovendi de Foresters en HSV vonden eikaarsnel in dit initiatief G-teams spelen eerste officiële wedstrijd in Heiloo Maakt FC Heiloo een kans tegen de beste jong-senioren van NH? Badminton 50+ neemt afscheid van Wim IJssels HSV Fs kampioen met 91 doelpunten De G-sporters houden net als ieder ander van belangstelling en hopen op een grote opkomst van het publiek. Aangeleverde foto HONKBAL HEILOO - Honk- en softbalvere- niging Double Stars Heiloo (DSH) begint dit seizoen met een G-team. In samenwerking met Stichting MEE en Sportlijf is het project gestart om in Nederland meer bekendheid te geven aan het G-Honkbal. En, de spanning is inmiddels te snijden: Wie wint de eerste G- Honkbalwedstrijd van Nederland? Na eerder uitstel vanwege regen, treden dinsdag 18 mei om 19.30 uur twee teams van mensen met een ver standelijke beperking tegen elkaar in het strijdperk van sportpark Vennewater in Heiloo. Het belooft een historisch en heroïsch 'potje' honkbal te worden. Patrick Rupsam van Sportlijf Sport en Zorg organi seerde samen met MEE Noord-West Holland het treffen tussen Double Stars uit Heiloo en De Volewickers uit Amsterdam. Hij zegt: „Ik hoop dat veel belangstellenden komen kij ken, want onze G-sporters houden van belangstelling." „Men doet er goed aan al om 19.00 uur aanwezig te zijn. Dan vindt de sfeervolle en feestelijke opening plaats met de plaatselijke harmonie, compleet met het Wilhelmus"', aldus G-honkbaleoaeh Mark Groothuizen. Om 20.30 uur is de spanning gesneden en de win naar bekend. ATLETIEK HEILOO - Op donderdag 13 mei zullen veel topatleten uit Noord-Holland en daarbuiten hun opwachting maken bij de Hemelvaartwedstrijd van AV Trias. Deze instuifwedstrijd is een klas sieker te noemen binnen de baanat- letiek. Eerdere edities trokken ster ke atleten naar de prachtige kunststofbaan aan het Maalwater in Heiloo. De Hemelvaartwedstrijd biedt voor de atleten een prima voorbereiding op de grote wedstrij den die verder in het baanseizoen worden gehouden. Daarbij is deze wedstrijd bekend om zijn geldprij zen, die atleten bewegen om graag naar Heiloo te komen. De wedstrijd begint om 12.00 uur met de altijd sensationele 100 meter. Het loop programma vervolgt dan om 13.00 uur met de 800 meter. Als vanouds zijn er altijd veel deelnemers op deze middenafstand en lijkt de acht honderd meter het Koningsnummer te zijn geworden. In de vorige editie ging Jelle Herpenau van Hera er vandoor met de eerste prijs bij de heren senioren. Hij legde de 800 meter af in een tijd van 1.52.88. Na de 800 meter is de 200 meter aan de beurt om 14.00 uur. Om 15.00 uur start de 3000 meter. De vier keer 200 meter estafette sluit het loopprogramma om 15.45 uur af. De technische nummers gaan ook om 12.00 uur van start. Kogelstoten en discuswerpen staan beiden om 12.00 uur op het programma. Vorig jaar werd Patrick Groot van Lycurgus met een prima prestatie van ruim 17 meter bij het kogelsto ten de nummer één bij de heren en was de winst bij de dames voor Denise Kemkers van Hera. Beide atleten behoren tot de top van Nederland. Hoogspringen en verspringen staan respectievelijk oom 12.30 uur en 13.00 uur gepland. De prijsuitreiking zal zo snel als mogelijk direct na afloop van de onderdelen door de sponsors voor de nummers worden verricht. Volleybalteams en voetvolleyteams zullen strijden om hét kampi oenschap van Akersloot. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Zaterdag 15 mei speelt FC NH tegen FC Heiloo. De wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdveld van HSV (sportpark het Maalwater) en begint om 14.30 uur. Het team van FC NH van de trai ners Ton Ojers en Roy Wesseling traint vrijdag 14 mei al onder het toeziend oog van Toon Gerbrands van AZ. De training is openbaar en kan door iedereen bezocht worden. Voor de zaterdagmiddag werd er gezocht naar een aansprekende tegenstander. In FC Heiloo met de sterkste spelers van de kampioen de Foresters en runner up HSV werd die gevonden. De Heilooër promovendi de Foresters en HSV vonden elkaar snel in dit initiatief. Beide clubs vaardigen hun beste spelers af voor deze match. FC Heiloo is hiermee geboren. Na de wedstrijd zullen de spelers van beide clubs worden toe gesproken door burgemeester Hans Rorneyn en wethouder Rob Opdam. Er is voor FC Heiloo een prachtig tenue met het gemeente wapen ont worpen. Wellicht is deze match de start van een jaarlijkse traditie aan het eind van het voetbalseizoen in en voor voetbalminnend Heiloo. De trainer Edwin Veenstra van HSV zal samen met Marcel Faber van de Foresters het team coachen. Bij beide verenigingen werd speciaal voor deze wedstrijd een onafhanke lijke selectiecommissie in het leven geroepen, die heeft bepaald welke spelers voor de FC Heiloo uit gaan komen. Namens de Foresters zijn het de volgende spelers: Sven de Zeeuw, Due Alm Vuh, Lennart Nobbe, Niels Kok, Ramon Freriks, Dennis Dijkhuis, Miehiel Brink en Joey Breed. Namens HSV komen Thomas de Vries, Koen Schreurs, Tobias Rotgans, Yanniek Laan, Niels Haring, Sander Driehuis, Jeffrey Camp en Derek Benner in het veld. In de selectie van FC NH spelen onder andere: Mike Brantjes uit Uitgeest en Clive Keus uit Heemskerk beide uitkomend voor ADO '20. Verder Jeffrey Klijbroek uit Egrnond aan den Hoef en Giovanni Siem-A-Joe uit Alkmaar beide uitkomend voor AFC '34. De sportieve vraag is natuurlijk: maakt FC Heiloo een kans tegen de beste jong-senioren van Noord Holland? FC NH speelt in het Pinkster week einde op het Copa-toernooi in het Olympisch Stadion in Amsterdam hun eerste wedstrijd tegen FC Sevilla. Maar eerst moet er wel op 15 mei gewonnen worden van FC Heiloo. RTV NH is aanwezig en zal opnamen maken. HEILOO - Onlangs heeft trainer Wim IJssels afscheid genomen van Badminton 50 Deze ener gieke trainer heeft na ruim 22 jaar afscheid genomen van de club. De heer IJssels is een typisch voorbeeld van hoe je, door te blijven bewegen, tot op hoge leeftijd (hij is 87 jaar), actief kunt zijn. Gedurende zijn 22-jarige lidmaatschap was hij tevens penningmeester en sloeg hij een verdienstelijk shutteltje mee bij Badmintonvereniging 't Vennewater. HANDBAL AKERSLOOT - In het weekend van 5 en 6 juni aanstaande organiseert handbalvereniging Meervogels op het kunstmatig aangelegen strand aan de oevers van het Alkmaarder- meer het jaarlijkse beache vent. Volleybalteams en voetvolley teams zullen dan wederom strijden om het kampioenschap van Akersloot. Bedrijven-, familie-, straten- en vriendenteams zijn dan welkom om hun krachten met anderen te meten op het pas opge hoogde beaehveld aan de Bosehweg. Na afloop van het toer nooi zal de Akerslootse formatie 'Bisar' het geheel muzikaal omlijsten. Teams kunnen zich opgeven door middel van het inschrijfformulier dat is te vinden op www.meervogels60.nl. De orga nisatie hoopt dit jubileumjaar van handbal Meervogels op een grote opkomst en een heel gezellig en sportief toernooi.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19