Mooie meiwandeling in het Heilooër Bos Schoonheidssalon Esplendida Bewonerstuin Overkerck heropend H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Het gevoel van Vrijheid Geld voor Haïti, kinderen voor kinderen UITKIJKPOST 12 MEI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Na een lang koud gebleven voorjaar is het nu volop lente; wat een groen overal! En zo veel vogels die luidkeels vertellen dat ze er (weer) zijn: fitissen, tjiftjafs, zwartkoppen, nachtegalen; het is mei! Zoals elke maand organiseert het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie ook nu op de derde zondag, dus 16 mei, een natuur wandeling in het Heilooër Bos. De bomen staan in blad en waar het zonlicht tot de bodem doordringt en langs de bermen is er een weelderi ge ondergroei van struiken en krui den. Meidoorn, dagkoekoeksbloem, fluitenkruid, daslook en lelietjes- der-dalen staan in bloei. Al dat jonge groen is voedsel voor insec ten, en die vormen op hun beurt het ideale babyvoer voor jonge vogel tjes, als die uit het ei kruipen. Hun (aanstaande) vaders zingen alvast uitbundig in het bos. Kom genieten van al dat moois! Verzamelen om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Altijd goed om een kijker mee te nemen als u die heeft. Een donatie (richt lijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Werd ons weer op 4 mei gegeven Bij de Dodenherdenking kwam dit weer tot leven! In de 2 minuten stilte, hoorde je alleen de vogels bij de Man van Vugt Een bijzonder moment van Vrijheid en Vrede onder de mensen hing in de lucht. Een jongeman ging keurig met zijn witte cap in zijn handen staan, En verderop die oude man, die hield hem deze keer op, die had het al die jaren trouw gedaan. Met dit gebaar krijg je weer goede moed en zullen jong en oud het blij ven weten, Die koffer met levende namen zullen we nooit vergeten! Marijke Bruin Heiloo HEILOO - De Sint Radboud in Heiloo heeft ruim 2100 verzameld voor Haïtiaanse kinderen die in januari getroffen zijn door de aardbeving. De kinderen hebben sponsorrondjes geschaatst in de Meent in Alkmaar en een rommelmarkt met activiteiten georganiseerd. De leiding van de school zocht naar een doel voor kinderen op Haïti en een manier om het geld zo goed mogelijk besteed te krijgen. Het opgehaalde bedrag wordt verdubbeld door een fonds van Lions International. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Karin Molenaar, Hogeweg 104, 1906 CV Limmen, telefoon: 072 - 5054917, www.esplendida.nl,info@esplendida.nl. LIMMEN - Karin Molenaar van Schoonheidssalon Esplendida wist al op jonge leeftijd dat ze graag mensen wilde verzorgen. Ze heeft in haar jeugd de gevolgen van acne ondervonden en het één gecombineerd met het ander deed haar als 18-jarige kiezen voor de opleiding voor schoonheids specialiste. Na haar opleiding heeft ze zich gespecialiseerd in de behande ling van diverse huidproblemen. Karin: „Een huidprobleem kan iemand onzeker maken. Ik vind het daarom belangrijk dat moeders hun kinderen aansporen om bijvoorbeeld acne te laten behandelen. Dit kan, eventueel in samenspraak met een arts, door gezonde voeding en goede en hygiënische huidverzorging. Hierdoor blijft de huid gaver en vrij van littekens." Na enkele jaren dienstverband is Karin begin vorig voor zichzelf begon nen jaar met Schoonheidssalon Esplendida. Zo kan ze op haar eigen manier haar vak uitoefenen en net zoveel tijd, persoonlijke aandacht en service aan de klant bieden als zij nodig acht voor het beste resultaat. Ze werkt op afspraak (per telefoon of e-mail) en is flexibel qua tijden. In Schoonheidssalon Esplendida kunnen jongeren, vrouwen en mannen terecht voor een heerlijk ontspannende liehaams- en/of gezichtsbehande ling, behandeling van huidproblematiek, make-up advies (visagie) en der gelijke. Karin werkt tijdens een sehoonheidsbehandeling met de hoog waardige producten op natuurlijke basis van het merk Payot, in 1927 ontwikkeld door de Frans/Russische dermatoloog Nadia Payot. Dit merk behoort tot één der oudste professionele cosmeticamerken van Europa. Voor ieder huidtype heeft Karin een behandelplan met bijpassende verzor gingsproducten. „Om de huid optimaal te verzorgen en mooie resultaten te bereiken raad ik aan om tussen de zes en acht weken een gezichtsbehan deling te ondergaan. Daarnaast is thuisverzorging met goede producten belangrijk om de huid in goede conditie te houden." Voor de totale aanpak voor een gezonde huid heeft Karin een aantal voedingssupplementen en crèmes van Forever Living in haar assortiment. „Deze natuurlijke produc ten zijn gemaakt op basis van aloë vera. De mineralen, vitaminen en ami nozuren in deze cactusachtige plant zorgen voor een inwendige reiniging van het lichaam en zijn een goede aanvulling op de dagelijkse voeding." Karin biedt ook de Universal Contour Wrap aan. „Deze bodywrap zorgt ervoor dat u centimeters in omvang verliest, de huidconditie verbetert en cellulitis aanzienlijk vermindert. Hierbij wordt het hele lichaam ingepakt met wikkels, gehuld in klei uit de Dode Zee. Deze afslankende bodywrap was voorheen alleen een medische behandeling, toegepast in ziekenhuizen bij nier- en leveraandoeningen en huidproblemen zoals psoriasis." Uiteraard verzorgt Karin ook make-up. Hierbij werkt ze met de natuurzui vere, diervriendelijke producten van Couleur Caramel. Karin geeft regel matig workshops in make-up en visagie met tips en weetjes en begeleiding bij het opmaken. Een leuk idee voor een origineel vrijgezellenfeestje, vrien dinnen- en/of zussenavond of kinderfeestje. Houd de website in de gaten! HEILOO - Maandag 3 mei werd de bewonerstuin bij zorgcen trum Overkerck heropend. Helaas was het regenachtige weer spelbreker bij de feest vreugde en daarom werden de losse potten met zomerbloeiers gewoon naar binnen gehaald en werd het feestje behaaglijk in de zaal gevierd. In maart was in het kader van de landelijke dag 'Nederland Doet' de tuin door drie enthousiaste tv-presen- tatriees van Hart van Nederland (SBS 6) grondig onder handen genomen. De zender had eerder een oproep voor het verrichten van vrijwilligers werk gedaan en daarop had één van de medewerkers van Overkerck gere ageerd. Marry van Dijk, activiteiten begeleidster in Overkerck: „We dach ten eerst dat SBS 6 wat opnames zou maken om er vervolgens weer van door zouden gaan. Maar nee hoor: de dames hebben behoorlijk hard door gewerkt." De tuin was echter nog niet helemaal gereed, dus hebben de medewerkers van Overkerck met ver eende krachten op hun vrije zaterdag de laatste hand aan de tuin gelegd. De televisiezender heeft bovendien nog allerlei leuke tuinaeeessoires geschonken, waarmee het zonnige terras zuidelijke sferen uitstraalt. Afgelopen maandag werd de tuin feestelijk 'gedoop' onder het genot van een hapje en een drankje, geschonken door een medewerker van zorgcentrum Overkerck,. Zij had deze lekkernijen gewonnen bij een plaatselijke supermarktactie en wilde de bewoners van zorgcentrum Overkerck eens heerlijk verwennen. In verband met de regen werd de opening van de bewonerstuin bij Overkerck toch maar gezellig binnen gevierd met een heerlijk advocaatje slagroom. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5