Aantrekkelijk theaterseizoen Vrienden van De Beun Expositie 'Mixt' bij Atelier Madam Art Jazzwalk Heiloo op 29 en 30 mei Documentaire bij Vrouwen van Nu H E I L O O 9 Grote namen uit de kleinkunst naar Heiloo Corso Bioscoop Desert Flower BOEK VAN DE WEEK een keuken meiden roman Een keukenmeidenroman door Kathryn Stockett OUD PAP IE R Boek van de week: Een keukenmeiden roman door Kathryn Stockett voor 19,95 MUM DEUTEKOM Vierde Heilooër Jazzfestival biedt sfeer en kwaliteit UITKIJKPOST 12 MEI 2010 Geboren als woestijnnomade in Somalië wordt Waris Dirie op vijfja rige leeftijd besneden, een ingreep die ze weet te overleven. Als ze twaalf jaar is wil haar vader haar uithuwelijken aan een man van zestig jaar. Ze vlucht en komt terecht bij familie in de hoofdstad Mogadishu. Als haar oom naar London vertrekt als Somalische ambassadeur gaat Waris met hem mee als dienstmeid. In London leert ze lezen en schrijven. Uit angst terug te moeten keren naar Somaliëgaat ze haar eigen weg. Ze woont illegaal en werkt als schoon maakster in een fastfoodketen. Dan wordt ze ontdekt als model en gaat een internationale carrière tege moet. In 1997 besluit Waris Dirie tijdens een interview te spreken over de meest traumatische gebeur tenis in haar leven en het taboe op vrouwenbesnijdenis te doorbreken. Ze beëindigt haar modellenearrière en wordt dor Kofi Anan benoemd tot VN ambassadeur om zich in te zetten tegen vrouwenbesnijdenis. Waargebeurd drama naar het ver haal van de Somalische Waris Dirie die naar Londen vluchtte, waar ze begon als schoonmaakster en uit groeide tot topmodel. In het Mississippi van de jaren '60 wordt aan zwarte vrouwen wel de opvoeding van blanke kinderen toe vertrouwd, maar niet het poetsen van het tafelzilver. Drie vrouwen zijn het racisme meer dan zat en beslui ten dat de verschillen tussen hen minder belangrijk zijn dan de over eenkomsten. Het is 1962 en de 23- jarige Eugenia, door iedereen Skeeter genoemd, besluit een carriè re als schrijfster na te jagen. Naar een onderwerp hoeft ze niet ver te zoeken, als op een dag haar vriendin Hilly vertelt over haar missie in alle huizen van blanke gezinnen een apart toilet te installeren voor de zwarte hulp. Hoe meer Hilly gebrand is op deze vorm van segregatie, hoe meer Skeeter twijfelt aan de 'gewo ne' manier van doen. Ze begint de verhalen te verzamelen van drie zwarte vrouwen die als hulp in de huishouding werken. Een ontroe rend relaas, met schokkende maar ook warme verhalen, met scherpte, humor en hoop. Vervolg van voorpagina Nogal wat bekende toneelspelers komen graag naar De Beun, soms voor een try-out, soms kort na de landelijke première van hun stuk. Dat laatste is bijvoorbeeld het geval met Linda van Dyck, Tom Jansen en Mare Klein Essink. Zij spelen Ontrouw eind november bij de ope ning van het nieuwe De La Mar-the- ater in Amsterdam, maar zijn zater dag 18 december ook al in Heiloo te zien. Huub Stapel en Carine Crutzen, twee andere toneelmasto donten, spelen De Kus op zaterdag 5 maart 2011. Voor puur cabaret zor gen onder andere Diedrik van Vleuten (donderdag 7 oktober), Pieter Derks (15 maart) en Dolf Jansen (22 april). Heel speciaal is de mime-voorstelling van het inter nationaal bekende duo Bodecker en Neander (vrijdag 25 maart) en het optreden van het a eapella-koor The Gents op het Vriendenconcert in januari. Pietje Bell is de hoofdper soon in de kindervoorstelling op 29 december. De donateurs van De Vrienden hebben het nieuwe pro grammaboekje vorige week thuisbe zorgd gekregen. Vanaf vandaag is HEILOO - Het Heilooër jazz festival, genaamd Jazz Walk, wordt eind deze maand gehou den op 29 en 30 mei. De vierde editie van dit sfeervolle en jazzy evenement biedt gerenom meerde formaties (Saskia Laroo Band) en solisten (Ferdinand Povel). De organisatie is erin geslaagd een programma samen te stellen waar jong en oud muzikaal van kan genieten en 'muzikanten uit de regio een plek hebben'. Zo wordt het festival zaterdag 29 mei geo pend in de bibliotheek te Heiloo (10.30 tot 12.30 uur). Leerlingen van de Muziekschool Heiloo bren gen met het Oliver King Trio en kla rinettist Frans van Berkel een pro gramma waarin jazzy standards en de klarinet centraal staan. Op het Stationsplein speelt zaterdag de dixieformatie Between Onions (13.00 tot 16.30 uur) en op het 't Loo plein dixieband Willie Ashman Original Jazzband (11.00 tot 16.30 uur). In jazz cafe d'Sfinx (Heerenweg 237) geeft trompetiste het programma voor iedereen beschikbaar, zoals er ook kaarten voor iedereen beschikbaar zijn. Voor wie geen programmaboekje thuis heeft gekregen, zijn er exem plaren te verkrijgen in de biblio- Saskia Laroo en band 's avonds een weergaloos concert tussen 21.00 en 23.00 uur). In BukBuk staan op deze avond de Big Band Heiloo (19.00 tot 20.00 uur) en het Will van Toor/Jack Kat combo op de planken (21.00 tot 23.00 uur). Standards en funky/latin jazz wor den aldaar de zaal in gezwiept. De organisatie meldt dat het bigband optreden een afsluiting is van een muziekschoolproject. Zondag (12.30 tot 14.30 uur) concerteert de beroemde saxofonist Ferdinand Povel met het gerenommeerde trio Clement (met John Engels jr.) in de concertzaal van het GGZ te Heiloo (Kennemerstraatweg 464). De JM BigBand, geleid door Jan Molenaar, sluit het festival aldaar af (15.00 tot 16.30 uur). Het orkest (met solisten) speelt nummers van Duke Ellington en Count Basie. Voor de GGZ-eoneertzaal geldt een toe gangsprijs geldt van 7,50. Vanaf ongeveer 13.00 uur kan daar bovendien een lunch verkregen worden. Verder zijn alle optredens gratis toegankelijk. theek en op het gemeentehuis. Informatie staat ook op de website van de vrijwilligersstiehting, www.vriendenvandebeun.nl. Via die site kan men ook kaarten reserve ren. j foto HEILOO - Op donderdag 20 mei wordt in het Cultureel Centrum het Open Huis om 10.00 uur 's ochtends de film Van de straat vertoond, die is gemaakt door regisseur Mirjam Herben. Deze documentaire gaat over een jaar uit het leven van vier daklozen, die proberen terug te keren in de maatschappij. Een dakloos echtpaar viert hun 12-jarig huwelijk terwijl ze proberen af te kicken. Een dakloze kunstenaar krijgt, na twee jaar op straat, de sleutel van zijn nieuwe huis. We zien wilskracht, geduld, moed en frustraties bij de daklozen en hulpverleners als ze proberen HEILOO - Op zaterdag 15 en zondag 16 mei is de expositie 'Mixt' te zien bij Atelier Madam Art. 'Mixt' bevat schilderijen van Madeleine Freyée uit de serie 'Mon Chéri un jusqu'a neuf', 'les animaux' en de eerste twee schilderijen van de nog niet voltooide serie 'Het koppel, paarden'. De Chéri's zijn heftig en Les Animaux staan er om losgelaten te worden. 'Het koppel, paarden' Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - Flashing Heiloo, container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HS\( container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. contact te houden. Een film met humor en verdriet over falen en succes. Een van de hoofdpersonen uit de film, Jan van Blanken, (ex- dakloze) werkt nu bij de HVO- Querido. HVO-Querido biedt in Amsterdam opvang, woonbegelei ding en dagactiviteiten aan mensen die dat nodig hebben: dak- en thuis lozen, verslaafden, mensen met psy chiatrische problemen, vrouwen, mannen en gezinnen in nood. Jan van Blanken zal op deze ochtend aanwezig zijn om uw vragen te beantwoorden. Ook niet leden kun nen deze ochtend bijwonen in het Open Huis, boven 't Loo. Toegang niet leden 3,-. zijn wild geschilderd maar staan er toch rustig bij. Atelier Madam Art staat ook op 16 mei met een kraam op de Lentefair. Met informatie over het Atelier, de cursussen en work shops. Ook is wolkunst van zuster- kunstenares Elise Freyée te zien. Geweldige kleden vol van kleur en zachtheid, warme wolsehilderijen en wonderlijke wolmeubels. Atelier Madam Art, Overtoom 7b, GGZ ter rein, 15 en 16 mei van 11.00 tot 17.00 uur, www.madam-art.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Ferdinand Povel Aangeleverde foto Huub Stapel en Carine Crutzen spelen in De Kus. Aangeleverde

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9