contact Parkeerbeleidsplan vastgesteld HE1LOO Wijziging openingstijden 24 mei 15 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Verkiezingen Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 19 MEI 2009 Geen nieuwe blauwe zone en met de fiets naar school Foto Ariana Schroor Ouders stimuleren om hun kinderen met de fiets of lopend naar school te laten gaan, de huidige blauwe zones zijn groot genoeg, ontheffingen voor de blauwe zone alleen nog voor huishoudens en de fiets gaat vóór de auto. Dit zijn enkele punten die in het nieuwe parkeer beleidsplan staan, dat maandag 10 mei is vastgesteld door de gemeenteraad. Het bureau XTNT heeft ons geholpen met het opstellen van het nieuwe plan. Er zijn overleggen geweest met inwoners, winkeliers, politie, ondernemers, raadsleden en ambtenaren. Zij hebben hun wensen en ideeën aangegeven die in het parkeerbeleid geregeld moeten worden. Voorop staat dat ons dorp groen moet blijven en dat naast de auto, de fiets een belangrijke rol moet kunnen spelen. Twee ontheffingen per huishouden Er komt geen nieuwe blauwe zone. We hebben met elkaar geconcludeerd dat de zone nu goed zijn werk doet en dat we dat vooral zo moeten laten. En ook dat bij Het Hoekstuk voorlopig nog geen blauwe zone nodig is. We moeten eerst de verbouwing en herinrichting afwachten. Om de blauwe zone goed te laten werken is er een aantal veranderingen ten opzichte van het vorige beleid. Zo geven wij in het nieuwe beleid in principe alleen voor huishoudens ontheffingen af en dan maximaal twee. Vanwege de kosten voor onder andere het toetsen van de aanvragen en het handhaven in de blauwe zone (controle op het gebruik van de parkeerschijf) vragen we voortaan leges. Met de flets naar school Over de parkeerproblemen, en daarmee de verkeersonveilig heid, bij scholen is veel gesproken. In het nieuwe parkeerbe leidsplan staat dat we met de scholen zullen onderzoeken of er verschillende begin- en eindtijden van de scholen kunnen komen (daar waar meerdere scholen bij elkaar zitten). Dit spreidt de drukte. Daarnaast zullen we samen met de scho len acties doen, waardoor ouders en kinderen gestimuleerd worden lopend of met de fiets naar school te gaan. Meer Informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met mevrouw E. Negenman van het Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 63. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. Op maandag 24 mei (Tweede Pinksterdag) zijn het gemeentehuis en de afvalbrengplaats gesloten. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 15.45 uur 12.00 uur Welstandscommissie 25 mei De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 25 mei. De vergader ing begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, worden voorafgaand aan de mid dagvergadering in mandaat behan deld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrijdagmiddag 21 mei op de website www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie Agenda's en vergad erstukken. De agenda ligt ook vanaf dinsdag 25 mei tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouwaanvragen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Verkiezingen Tweede Kamer 9 juni: legitimatieplicht Om uw stem te kunnen uitbrengen bent u verplicht zich te legitimeren met een geldig identiteitsbewijs. Daarom moet u behalve uw stempas altijd een geldig identiteitsbewijs meenemen. Geldige Nederlandse identiteitsbewij zen zijn een paspoort, een identiteits kaart of een rijbewijs. Geen identiteitsbewijs? Tijdens de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer mogen de kiezers zich nog legitimeren met een identiteitsbewijs dat maximaal vijf jaar verlopen is op 9 juni 2010. Toch zijn er kiezers die helemaal geen identiteits bewijs hebben of een identiteitsbewijs hebben dat langer dan vijf jaar is ver lopen. Bijvoorbeeld ouderen, die niet meer rijden of reizen. Dat betekent dat u niet zelf kunt stemmen. U heeft dan twee mogelijkheden: 1U vraagt alsnog tijdig een geldig identiteitsbewijs aan en gaat per soonlijk stemmen; houdt u rekening met het feit dat het aanvragen van een identiteitsbewijs een week duurt. 2.U verleent een schriftelijke volmacht (geen onderhandse volmacht) aan een andere kiezer en laat deze gemachtigde namens u stemmen. Zo gaat uw stem in elk geval niet verloren. Stemmen bij volmacht U kunt tot uiterlijk 26 mei een schrifte lijk verzoek indienen om te stemmen per volmacht. U machtigt dan via een getekend groen machtigingsformulier iemand die voor u gaat stemmen. Het is ook mogelijk om 'onderhands' iemand te machtigen. Dat kan tot op de dag van de verkiezing. U vult dan de achterkant van uw stempas in waarmee u iemand uit uw eigen gemeente machtigt voor u te stem men. De gemachtigde brengt tegelijk met zijn eigen stem de volmachtstem (maximaal twee) uit. Let op: in dit geval moet u (een kopie van) uw legiti matiebewijs en uw getekende stempas mee geven aan uw gemachtigde. Stempas kwijt? U kunt een vervangende stempas aan vragen in het gemeentehuis. Dit kan uiterlijk op dinsdag 8 juni tot 12.30 uur. Meer informatie Welke regels gelden voor deze ver zoeken, kunt u in de officiële bekend makingen inzien op www.heiloo.nl/ver- kiezingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een mede werker van de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer 072 535 67 20. Op maandag 24 mei (Tweede Pinksterdag) zijn het gemeentehuis en de afvalbrengplaats gesloten. Zie voor de gewijzigde datum voor het legen van de rolemmers elders op deze pagina. Openingstijden ma t/m vrij zaterdag 08.00 09.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15