Heiloocontact C CU Q) CU CU o Belangrijke nummers stationsweg 61, heiloo, tel: 072 533 00 68 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Afval en milieu Britisch Indigd Circle of Gentlemen UITKIJKPOST 19 MEI 2009 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Voorjaar! Grof huis- en tuinafval Tuinafval In het voorjaar knappen veel mensen hun tuin weer op. Dit betekent onder andere dat er tuinafval afgevoerd moet worden. Klein snoeiafval en bladeren kunt u in de groene rolemmer depo neren. Het liefst met zo min mogelijk zand, omdat dit minder goede compost oplevert. Als het afval te groot is voor de rolemmer, kunt u dit wegbrengen naar de Afvalbrengplaats of het laten ophalen door de gemeente. U kunt niet alles als tuinafval aanbieden, er zijn een aantal spelregels: - Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en -stammen en materi alen afkomstig van groot onderhouds werk zijn géén groftu in afval, maar 'bouw en sloopafval'. - Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin en dergelijke in de groene rolemmer. - Gooi geen tuinafval in de grijze rol emmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt gevonden, wordt deze niet geleegd. De verwerkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer zijn namelijk aanzienlijk hoger dan voor de groene rolemmer. - Bundels grof snoeiafval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als grof tuinafval aanbieden via telefoon nummer 072 535 66 66 van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. U kunt dit grof tuinafval ook zelf brengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Grof huisafval Ook het normale grof huisafval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats of laten ophalen door de gemeente. U kunt dit op maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur aanmelden op telefoonnummer 072 535 66 66. De afdeling Beheer Openbare Ruimte zorgt er vervolgens voor dat het wordt weggehaald. Nog bruikbare spullen kunt u bij een kringloopwinkel aanbieden. Ook is bijna elke vereniging of school blij met uw oude eethoek, bankstel, potten, pannen en kleine huisraad voor een rommelmarkt. Wat is géén grof huisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkomstig van groot onder houdswerk is géén grof huisafval. Ook al het huishoudelijk afval wat in een rolemmer past wordt niet door de grof huisafval ophaaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval U kunt gratis een halve kuub bouw en sloopafval per maand bij de Afvalbrengplaats brengen. Grotere hoeveelheden kunt u, tegen betaling, aanbieden bij de Regionale Stortplaats, Boekelerdijk 13a te Alkmaar, telefoonnummer 072 541 35 50. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Puin U kunt alleen 'schoon puin', straatste nen en/of straattegels, tot maximaal een halve kuub gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Ook hier geldt, géén bouw- en sloopafval. Wit- en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische apparaten bedoeld, ook de kleinere. Deze kunnen gratis worden afgegeven aan de winkelier die u de nieuwe apparatuur verkoopt. Zij zijn verplicht het oude apparaat weer in te nemen. U heeft er namelijk voor betaald via de verwijderingsbijdrage. Wanneer géén nieuwe apparatuur wordt gekocht, kan men het brengen naar de Afvalbrengplaats. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meldt u dit dan op telefoonnummer 072 535 66 66 van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. Afvalbrengplaats gemeente Heiloo Rosendaal 2, Heiloo, telefoonnummer 072 535 66 66. Openingstijden Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 15.45 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Wij kunnen naar uw legitimatie vragen als u uw afval komt brengen op de Afvalbrengplaats www.helloo.nl E

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17