Feestelijk afscheid oude kabelpont Akersloot Johannesschool wint de Achneeja Quiz 2010 Conquista's Avondvierdaagse Limmen is geschikt voor iedereen! JP Thijsse, Clusius en PCC Heiloo gaan ook voor wereldrecord Nieuw pand Scouting Akersloot feestelijk opgeleverd NIEUWS UIT DE REGIO Afscheidsceremonie op vrijdag 21 mei Sander Noortman van het Clusius College reageerde enthousiast De Achneeja Quiz was de aftrap van het Akerpop festival regio 21 19 MEI 2010 AKERSLOOT - Het oude gemeentelijke kabelpontje Akersloot dat zorgt voor de overtochten over het Noordhollands Kanaal, wordt na 132 jaar trouwe dienst op 1 juni vervangen door een nieu we, vrijvarende veerpont. De nieuwe veerpont komt in eigendom en beheer van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Het oude pontje krijgt een feestelijk afscheid. Wethouder Meijer maakt op vrijdag middag 21 mei rond 15.00 uur een 'laatste' ceremoniële heen-en-weer vaart maken met de oude veerpont van Akersloot. In het pinksterwee kend zal het oude kabelpontje overi gens nog wel varen, maar direct daarna, na de laatste overtocht van maandagavond 24 mei, gaat de pont uit de vaart. De nieuwe pont vaart met ingang van 1 juni. In de tussentijd wordt de nieuwe insteekhaven voor de nieu we veerpont aangelegd. Dan vaart alleen voor fietsers en voetgangers een tijdelijk pontje. Net als vorig jaar wordt ook dit jaar weer de gezellige en sportieve Avondvierdaagse van Limmen gehouden. Aangeleverde foto LIMMEN - Conquista's Avond vierdaagse speelt in op de behoefte om een loop te organi seren die ook voor volwassenen en wandelaars die regelmatig lopen aantrekkelijk wordt. Dit jaar is daarom de 10 kilometer aan de loop toegevoegd boven de al gebruikelijke 5 en 7,5 kilometer per avond. De avondloop wordt door veel vrijwilligers gestalte gegeven en is een waar festijn, de routes zijn ieder jaar anders en stempelen wordt soms op bijzondere plaatsen gedaan. Ook zijn er de afgelopen jaren bedrijven geweest die op eigen wijze invulling gaven aan de avondvierdaagse. Voor dit jaar zijn er weer bedrijven die hebben aange geven iets te willen doen voor de deelnemers die langs hun zaak lopen. Inschrijven kunt u nog voor af bij Conquista op zaterdag 22 mei van 10.00 tot 12.00 uur, de kosten bedragen 5,- per deelnemer, een ieder die de afstand heeft volbracht ontvangt een blijvende herinnering. Inschrijven bij de start op dinsdag avond kan ook vanaf 18.15 uur, alleen zijn de kosten dan 6,- per deelnemer. De avondvierdaagse wordt gehouden van 25 tot en met 28 mei. Start- en eindpunt zijn bij Conquista, u kunt starten vanaf 18.30 tot 19.00 uur, op vrijdag avond worden de deelnemers feestelijk ingehaald met behulp van een zwerforkest en niet te vergeten familie, vrienden en bekenden. Heeft u een beetje sportieve aanleg zorg dan dat u van de partij bent, want wandelen is voor iedereen! REGIO - Naast de drie basis scholen van Limmen hebben nu ook drie scholen uit het voort gezet onderwijs hun steun aan Limmen Ludiek 2010 toege zegd. Het Petrus Canisius College uit Heiloo, Jac. P. Thijsse College en het Clusius College uit Castricum gaan Limmen Ludiek ieder op hun eigen manier helpen. Limmen Ludiek begint er bijna een beetje van te blozen. Zo fan tastisch en positief zijn inmiddels alle reacties om te komen helpen. Want na de zeer succesvolle vrijwil ligers avond op 10 mei bij Kwartje Koffie, waar 200 vrijwilligers op af waren afgekomen, lijkt de rest van de regio nu ook in beweging te komen. Sander Noortman van het Clusius College uit Castricum was de eerste die heel enthousiast reageerde op de oproep van Limmen Ludiek. En ook Petra van Dok van het Jac. E Thijsse College uit Castricum rea geerde positief op het verzoek. Hanny Kok en de collega's van het PCC uit Heiloo pakken helemaal groots uit met de hele school. Zij zullen een grote fietspendel vanuit Heiloo naar Limmen met alle klas sen gaan opzetten. Op deze manier zal er een constante stroom van LEGO bouwers actief zijn in Limmen waardoor het PCC haar beste steentje aan dit wereldrecord met plezier hebben bijgedragen. Limmen Ludiek (www.limmenlu- diek.nl) gaat op 3,4,5 en 6 juni het wereldrecord aanvallen van de bouw van de hoogste LEGO toren van de wereld. Er moet in hartje Limmen op 6 juni een LEGO toren staan van ruim 30,22 meter hoogte om het record te verbreken. De leerlingen van de Rembrandtschool en de Johannesschool gingen fanatiek de strijd met elkaar aan. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zaterdag 15 mei hield jongerencentrum Storey Club de Achneeja Quiz: een kennisquiz voor de groe pen acht van de basisscholen in Akersloot. Burgemeester Emmens-Knol stelde als openingshandeling de eerste vraag en vond het zo leuk, dat zij de hele quiz heeft gepresen teerd. De Johannesschool ging er uiteindelijk met de prijs vandoor. Vanwege de vijfde editie van muziekfestival Akerpop, werd de quiz in de tent op het Wilhelminaplein gehouden. Eén basisschool kon op het laatste moment niet deelnemen, maar dat mocht de pret niet drukken. De leerlingen van de Rembrandtschool en de Johannesschool gingen fana tiek de strijd met elkaar aan. Na de diverse vragen in de categorieën taal, rekenen, aardrijkskunde en geschiedenis en algemeen, bleek dat groep 8 van de Johannesschool de meeste punten had gescoord. Zij hebben een klassenavond in de Storey Club gewonnen. De Achneeja Quiz was de aftrap van het Akerpop festival, dat wederom een geslaagd feest was. Zaterdagavond genoten vele bezoekers van het optreden van Tha Bonerz en op zondag scheen zelfs de zon bij de optredens van J.J. and the Fhteats, Chunky en Memphis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19