De Koffiemolen Egmond aan den Hoef weer open Mik Leyssius uit Egmond debuteert met Balt! 2000 m2 zomerbloeiers bij Schilder Perkgoed Nieuwe expositie in Hoeve Overslot Scouting Akersloot opent nieuw gebouw aan de Verlengde Roemersdijk REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING IVN-wandelingen op de Westert en de Bleek Bijzonder lenteconcert Abdij van Egmond UITKIJKPOST 19 MEI 2010 EGMOND - Veel bewoners van Egmond aan den Hoef en de omliggende dorpen hebben jaren gewacht op de opening van wat vroeger de molen van Berkhout heette en al tientallen jaren door het leven gaat als de Koffiemolen. Vanaf nu is de eigenaar van restaurant Bikkerij in Egmond aan den Hoef, na alles op alles te hebben gezet om de Koffiemolen te renoveren en gezellig in te richten, gereed om de gasten te ontvangen. De unieke sfeer, in een oase van rust, rond de molen is voor velen een stukje nostalgie. Koffiedrinken met gebak, drankjes en hapjes, een wijntje en een borrel. Binnenkort worden er ook lunches geserveerd. Op het unieke terras rond de sfeervolle molen is plaats voor circa zeventig personen. Binnen in de molen is plaats voor nog eens dertig tot veertig personen. Geniet in de zon of dommel weg onder een parasol. De kinderen hebben de ruimte hebben om te spelen op het grote ter rein rond de molen. U kunt ook heerlijk wandelen vanaf de koffiemolen naar de Noordzee die slechts op circa 1000 meter afstand ligt. En als je na een strandwandeling terugkomt op ons terras wacht bijvoorbeeld een High-Tea of een heerlijke cocktail. De molen heeft vooral bij de inwoners van Egmond aan den Hoef een speciale plek. Vanaf het Delverspad wordt gewerkt aan een pad rechtstreeks naar de molen maar u kunt ook vanaf de Egmonderstraatweg een paar honderd meter terugfietsen. Egmond aan den Hoef en de omliggende dorpen hebben er nu een heerlijk plekje bij gekregen. Egmonderstraatweg 34, Egmond aan den Hoef. EGMOND - Mik Leyssius uit Egmond aan Zee debuteerde afgelopen week als kinderboekenschrijver, na eerder al twee prentenboeken te hebben gemaakt. Zijn boek Balt!voor kinderen van 7 tot 11, ligt nu in de winkel. Balt is een jongen van 10 jaar. Hij heeft een vrolijk gezicht vol met sproetjes en grappig blond haar en woont met zijn ouders in Gruisbergen. Broertjes of zusjes heeft hij niet, maar hij heeft Goof, zijn boezemvriend. Met de digitale fotocamera die Balt voor zijn tiende verjaardag van Oom Jacob krijgt, maken ze samen heel veel foto's. Door het fotograferen ontdekken ze dat het geen gewone camera is die Balt van Oom Jacob heeft gekregen. Het is een heel bijzondere camera. In Gruisbergen wordt de laatste tijd veel ingebroken en Balt heeft een idee hoe Goof en hij, gewapend met de camera, de politie kun nen helpen bij het opsporen van de inbrekers. De tekeningen zijn gemaakt door Hans van der Meij, een oom van Mik, die al heel lang tekent als hobby. De omslag is ingekleurd door Mijs Visser uit Egmond aan Zee, die er een kleurwedstrijd mee won. Balt! is bij iedere boekwinkel te voor 7,95. LIMMEN - Voor een vrolijk bloeiende tuin, balkon of terras heeft men volop keuze in de kassen van perkgoed specialist Schilder aan de Rijksweg 127a in Limmen (ingang pal naast Gerton Interieurverzorging). Je kijkt je ogen uit bij het zien van zoveel keuze in perk- en kuipplanten, plantenbak ken, potten, hangbaskets en andere tuinbenodigdheden zoals bemesting en tuinaarde. De zomerbloeiers staan overzichtelijk opgesteld in de ruime, lichte kas, waar men bijna voor de ingang kan parkeren. Cristian Schilder: „Mijn ouders zijn op deze locatie kleinschalig begonnen met de verkoop van zelfge kweekt perkgoed. Inmiddels hebben we nu zo'n 2000 m2 aan kasoppervlak, waarvan 1200 m2 verkoopoppervlak. Al het eenjarige perkgoed komt uit eigen kwekerij. De klant krijgt daarom zeer goede kwaliteit en bovendien uiterst scherpe prijzen, omdat de tussenhandel ontbreekt!" Ook vaste (kuip)planten zijn verkrijgbaar tegen vriendelijke prijzen en aparte wensen zijn zelfs op bestelling mogelijk. Perkgoed specialist Schilder biedt de extra service om van thuis meegenomen plantenbakken en/of potten te laten opvullen met plantjes naar keuze. Dus kom gewoon eens in de kas en laat u verrassen door de ruime keuze. Perkgoedspeeialist Schilder is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 18.00 en zaterdag van 08.00 tot 17.00 uur. EGMOND - Zondag 30 mei om 14.30 uur geeft het Amsterdamse vocale ensemble Cappella Nova een concert in de Abdijkerk van Egmond-Binnen. Op het programma muziek uit de Engelse en Hollandse renaissance van omstreeks 1600. Van de Engelse hofcomponist William Byrd klinken delen uit de vijf stemmige mis en losse motetten, van de Amsterdamse stadsorganist Jan Pieterszoon Sweelinck vier psalmen die werden geschreven voor een collegium musicum. Van Byrd en zijn leerling Thomas Morley tenslotte vier madrigalen waarin de geneugten van de lente worden bezongen. Cappella Nova is een semi-professioneel ensemble en staat onder leiding van de historicus en musicoloog Jurjen Vis. Entree is vrij, collecte na afloop. Aangeleverde foto EGMOND - De jaren zestig en zeventig waren niet alleen voor de moderne muziek cruciaal, ook in de beeldende kunst was dit een buitengewoon vernieu wende periode. Viewmaster Jan van Trigt toont een selectie schilderijen en objecten van een aantal kunstenaars uit die periode in de sfeervolle ruimte van Hoeve Overslot. Na een werkzaam leven als veilingexpert, makelaar/ taxateur en collectioneur van kunst en antiquiteiten is Van Trigt ook zelf kunst gaan maken. Zijn kunstvorm valt onder de noemer 'recycling art'. Enkele van zijn eigen werken zijn ook in deze expositie opgeno men. De expositie gaat zondag 16 mei vanaf 14.00 uur van start. Hoeve Overslot is iedere zondag van 14.00 tot 17.00 uur vrij te bezoeken en is gelegen aan de Slotweg 42 tegeno ver de restanten van het slot te Egmond aan den Hoef. Vanwege het nieuwe weldoordachte verkeersplan in Egmond aan den Hoef is Hoeve Overslot per auto alleen nog maar te bereiken vanaf de Herenweg. Parkeren is gratis. EGMOND - Op 26 mei gaan de IVN-gidsen Cocky van Engen en Henri Genet van 19.00 tot 21.00 uur zwerven door het PWN-duingebied in Egmond-Binnen. De gidsen vertel len u van alles over de cultuurhisto rie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duin- kaart dienen te zorgen. Aanmelden via tel. 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restaurant Anno Nu). AKERSLOOT - Op 21 mei opent Scouting Akersloot haar nieu we pand aan de Verlengde Roemersdijk 4. Jarenlang heeft Scouting gewerkt aan de tot standkoming van de nieuwe locatie. In 2002 al werden de eerste gesprekken door het toenmalige bestuur gestart. Vanaf 2004 is er in overleg met provincie, gemeente en projectontwikkelaar gesproken over de nieuwe locatie. Op het oude ter rein van scouting zijn vijf kavels gerealiseerd en met de opbrengst hiervan heeft scouting het nieuwe terrein en gebouw kunnen financie ren. De scouting gebruikt het pand sinds enkele weken naar grote tevredenheid. Er moeten nog heel wat klussen worden uitgevoerd, maar ze kunnen weer opkomsten organiseren. Sinds eind maart is het oude terrein aan de Koningsweg verlaten. Er waren al te veel ver- huisactiviteiten om de jeugdleden nog veilig te kunnen laten spelen. Het nieuwe terrein is inmiddels bestraat, gras ingezaaid, bossage aangeplant en hekwerk geplaatst. Een groep vrijwilligers heeft geschilderd en het gebouw nadert zijn voltooiing. Burgemeester Emmens- Knol en voorzitter Hennie Verduijn zijn enkele van de sprekers tijdens de openingceremonie. Te vens wordt de naam van het nieuwe gebouw bekend gemaakt. De ope ningsceremonie van 21 mei start om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Tijdens de opendag zijn er voor de kinderen diverse activiteiten en rondleidingen voor de volwassenen. De openingsceremonie van het nieuwe gebouw op 21 mei start om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21