Peuterspeelzalen bestaan veertig jaar Het BaaQe later open OV-fietsbox nu ook in Heiloo Buurtbus verwelkomt 500ste lidmaatschap s V "tuisteren naar nabestaanden. Dat doe ik mfetfr mijn hart." Associatie Uitvaartverzorging Weer 496 boetes wegens te hard rijden De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 Vervolg van voorpagina Spelen in een veilige omgeving is belangrijk voor de ontwikkeling van een kind. Onze goed opgeleide leid sters hebben de benodigde certifica ten Voor- en Vroegsehoolse Educatie (WE) en Positief Opvoeden (Triple P). Zij begeleiden, stimuleren en observeren de kinde ren in hun ontwikkeling en hebben hun aandacht continu op hen gericht. Bij een eventuele achter stand, bijvoorbeeld in taalontwikke ling, springen we hier vakkundig op in en ondersteunen de ouders daar waar nodig bij de opvoeding. Kortom: de peuterspeelzaal is een goede voorbereiding op de basis school." Kinderen kunnen geplaatst worden voor één, twee, drie of vier dagdelen. Bovendien kunnen ouders voor speciale of uitzonder- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma di 08.00 -12.00 13.00 -17.30 uur wo do 09.00 -12.00 13.00 -16.30 uur vrijdag 09.00 -12.00 13.00 -14.30 uur HEILOO - De opening van zwembad Het Baafje was gepland voor zondag 16 mei, maar omdat het zwemwater nog niet op een aangename temperatuur is, is dit uitge steld. Wanneer het bad wel opengaat, is nog niet bekend. In ieder geval blijft het bad nu ook open tot na 19 sep tember, het geplande einde van het seizoen. Het water van het zwem bad was maandagochtend 13,7 °C, waar een temperatuur van rond de 20 °C aangenaam is. Onder die tem peratuur is het voor bijvoorbeeld ouderen of mensen met gezond heidsklachten niet te adviseren om te zwemmen. Zodra het water rond de 20 °C is, gaat het zwembad vier maanden lang open. Dit betekent dat zwemmers even moeten wach ten, maar net zo lang kunnen genie ten van aangenaam zwemwater. Zodra het water warm genoeg is, gaat het bad open. Dit wordt op de website www.heiloo.nl/ zwembad bekend gemaakt. Wethouder Rob Opdam vindt het vervelend dat de gemeente de opening van Het Baafje heeft moeten uitstellen. „Het is een tegenvaller voor iedereen. Wij hadden graag het bad open gedaan voor al onze zwemmers. Ik hoop dat de temperatuur zich de komende weken goed ontwikkelt en Het Baafje open kan." lijke gelegenheden een flexibel dag deel afnemen. De eerste peuter speelzaal was Olleke, gevestigd in de kantine van de Foresters. In 1973 verhuisde Olleke naar het Veld, waar Brammetje, een tweede speelgroep, bijkwam. Door komst van de muziekschool werden de peuterspeelzalen naar de voormali ge huishoudschool aan de Pastoor van Muyenweg verplaatst om ver volgens in 1991 op haar huidige locatie in Mariënstein te belanden. Eveneens in 1973 startte een twee de groep onder de naam Teddybeer in het Open Huis, de voormalige Nicolaas Beetssehool. Ook Teddybeer is daarna een aantal malen van locatie verwisseld; van Kerkelaan en Slimpad naar de huidi ge locatie aan de Holleweg. Peuterspeelzaal Pippeloentje (anno 1994) in Ypestein sloot wegens een dalend geboortecijfer in de wijk in 2009 haar deuren. Ellen besluit: „Iedereen is welkom om gewoon eens binnen te lopen en de sfeer te proeven. U kunt uw kind al aamnel- den vanaf 1 jaar." Meer informatie: www. peuterspeelzalen-heiloonl. HEILOO - Op zaterdagavond werd tussen 17.30 en 21.00 uur een snelheidscontrole gehou den op de Kennemerstraatweg in Heiloo. Van de 2368 passan ten reden er 496 sneller dan de toegestane 50 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 96 kilometer per uur. De overtredingen werden foto grafisch vastgelegd. Joost Ravoo, regiodirecteur NS Randstad Noord en wethouder Opdam op de OV-fiets. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Aan de westzijde van het NS-station van Heiloo staat sinds kort een OV-fietsbox, waar reizigers één van de twin tig OV-fietsen kunnen huren. Dinsdag 11 mei werd de OV-fiets- box officieel geopend door wethou der Rob Opdam en Joost Ravoo, regiodirecteur NS Randstad Noord. Wie nu per trein in Heiloo arriveert, kan per fiets het laatste stukje afleg gen naar zijn/haar bestemming, zoals werk, strand en duinen of familie en vrienden. De fietsbox is een glazen huisje waarin de OV-fiet- sen gestald staan. Iedereen die een abonnement heeft (a 9,50 per jaar) kan op zo'n 200 locaties in Nederland, voornamelijk gelegen bij NS stations, metro- en busstations en P+ R terreinen 24 uur per dag gebruik maken van de huurfietsen voor maar 2,85 per keer (tot 20 uur). Aanmelden voor een OV-fiets- abonnement kan via www.ov- fiets.nl. Wethouder Opdam: „We zijn blij met de komst van de OV- fietsbox; zo zet Heiloo weer een stap in de goede richting als het om duurzaamheid gaat." Joost Ravoo prees de situatie rondom het NS sta tion, zodat het voor NS aantrekke lijk is om ook hier een OV-fietsbox te plaatsen. De fietsbox in Heiloo is mede mogelijk gemaakt dankzij subsidies van de provincie Noord- Holland en NS OV-fiets BV John Daas, voorzitter van Buurtbus Heiloo, overhandigt Henny Spruijt, het 500ste lid van de buurtbus, bloemen. Foto: Caroiien Breed Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Voorzitter van Buurtbus Heiloo John Daas ver welkomde dinsdag 11 mei Henny Spruijt als het vijfhon derdste lid van de buurtbus. Hij overhandigde haar naar aan leiding van deze gelegenheid een prachtige bos bloemen. In 2009 lag het aantal leden dat regelmatig gebruik maakt van de handige ver- voersvariant in het dorp al ongeveer op 450. De laatste tijd is er niet alleen een toename van het aantal leden maar ook het aantal keren dat zij gebruik maken van de buurtbus stijgt. Voor Henny is de buurtbus een prachtige oplossing, want zo kan zij onafhankelijk van hulp van anderen het winkelcentrum of andere loca ties en/of voorzieningen in het dorp bezoeken. Zij fietst niet meer van wege haar pijnlijke botten en daardoor de angst om plotseling te moeten remmen. En met een halte voor de deur kan ze nu weer alle kanten op! ADVERTENTIE Petra Jurriaans, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3