FSH ontwikkelt zelf nieuwe kleine trommel speciaal voor jeugdleden Negende editie Parkgolf Heiloo 2010 Frost Klimaattechniek H E I L O O BEDRIJF BELICHT t wam Het is gelukt om een oontol welwillende sponsors te vinden UITKIJKPOST 19 MEI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Fanfare Showband Heiloo is van huis uit een show band, maar ook een drumfanfa re. Dit houdt in dat de tam bours met hun trommels een wezenlijk onderdeel van de fan fare vormen. Een nadeel van deze trommels is echter altijd geweest dat deze voor de jeugd leden nogal zwaar zijn. Dit vond de fanfare eigenlijk heel erg jammer, omdat jeugdleden al wel goed konden spelen maar nog niet sterk genoeg waren om de trommels te kunnen dragen. Daarom heeft de fanfare contact gezocht met een leverancier van muziekinstrumenten in Badhoeve dorp. Samen met hen, en de tambours en tambourinstrueteurs van de fan fare is een speciale trommel ontwik keld die een kwalitatief goed geluid geeft, maar kleiner en lichter is dan de gebruikelijke trommels. De jeugdtambourleden van FSH, varië rend in leeftijd van 9 tot 11 jaar, kunnen met deze trommels moeite loos een lang optreden en spelen. Fanfare Showband Heiloo is zelf ook heel trots op de ontwikkelde trommel, waardoor haar jeugdleden volwaardig mee kunnen doen met de optredens. Voorzitter Albert Zantinge van FSH: „Wat bij onze band voorop staat, is dat onze leden plezier heb ben in het spelen bij onze band, en daarbij willen wij ze in alles stimule ren. Een van de onderdelen daarbij is dat ze van de fanfare een instru ment naar keuze in bruikleen krij gen, waarmee ze zo snel mogelijk kunnen meespelen met de andere bandleden. In feite mag iedereen bij ons aankloppen, jong en oud, wel of geen muziekervaring. Vind je het leuk om muziek te maken, dan kun je bij de Fanfare en Showband Heiloo terecht om muziek te leren spelen op een instrument naar keuze, en krijg je les van onze eigen instructeurs. Zodra je goed genoeg je instrument beheerst, kun je met de optredens van de band meespe len. De ontwikkeling van deze spe ciale trommel voor de jeugdleden valt wat dat betreft exact binnen de doelstellingen van het bestuur van FSH om zoveel mogelijk mensen met muziek in aanraking te bren gen. En indien nodig zullen in de toekomst misschien wel meerdere van dit soort activiteiten ontwikkeld worden." Bij alle komende optredens zullen de jeugdtambours in ieder geval vol trots met hun trommels meelopen om het publiek te trakteren op de muziek van Fanfare Showband Heiloo. Paul Dekker en Pieter Rol, Postbus 208, 1850 AE Heiloo, telefoon: 5090004, www.frostklimaattechniek.nl,info@frostklimaattechniek.nl. HEILOO - Laat die hete zomer maar komen, want met Frost Klimaattechniek bent u hier op voorbereid! Frost Klimaattechniek is thuis in de wereld van koeltechniek, luchtbehandeling, airconditioning, verwar ming en grootkeukenapparatuur. Ze zijn actief in de horeca, detailhandel groente- en fruitteelt, computerdatacenter, kantoren en scholen. Bijvoorbeeld de opslag van bederfelijke producten voor een langere houd baarheid in koel- en vriescellen, ventilatie van ruimtes door afzuiging van vervuilde lucht en toevoer van verse lucht van buiten, temperatuurrege ling (koeling of verwarming) door middel van airco of warmtepomp. De tak grootkeukenapparatuur omvat alles voor de professionele keukenin richting met RVS apparatuur en luchtbehandelingsystemen, bestemd voor restaurants, bedrijfskeukens en dergelijke. Ook particulieren passen steeds vaker luchtbehandelingstechnieken toe. Denk maar aan woonhuis- ventilatie met of zonder warmteterugwinning. Paul Dekker uit Heiloo en Pieter Rol (Oosthuizen) waren jarenlang als collega's werkzaam bij een bedrijf in klimaattechniek in Purmerend. Na een faillissement in 2006 stonden de heren voor de keuze: of elders door werken in dienstverband, of al die jaren van ervaring en vakkennis samen bundelen en als zelfstandig bedrijf de openliggende markt betreden. Ze hebben voor het laatste gekozen en hebben daar nog geen dag spijt van! Frost Klimaattechniek is vanaf de 'zolderkamer en garagebox voor de opslag' in een aantal jaren uitgegroeid tot een volwassen bedrijf. Dekker over luchtbehandeling: „In ieder pand, ook een particuliere woning, is luchtbehandeling belangrijk voor een comfortabel leefklimaat. Volgens de geldende regels van de overheid moet de eigenaar van een pand er in voorzien dat de interne luchtkwaliteit op peil blijft. Hierbij gaat het voornamelijk om verversen van lucht. In nieuwbouw is de voorziening veelal geïntegreerd aanwezig; bij bestaande pandeiVwoningen wordt het vaak naderhand geïnstalleerd. Een techniek die steeds vaker wordt toege past op gebied van ventileren is warmteterugwinning waarbij warmte uit ventilatielucht teruggewonnen wordt en wordt overgedragen naar de verse toevoerlueht. Ook wordt het verwarmen en koelen van huizen of gebouwen met een warmtepomp steeds vaker toegepast. Ook voor pro fessionele bedrijfskeukens kan men bij Frost Klimaattechniek terecht. Rol: „In overleg met de klant wordt 'de routing' en werkwijze vanaf binnenkomst van het te verwerken product tot aan het opscheppen op het bord vastgelegd. Op deze wijze wordt een logische inrichting van de keu ken verkregen, zodat koeling, kookapparatuur, spoelplaats en andere apparatuur op de meest logische plek komen. Alle RVS apparatuur kan op maat worden geleverd. Wij verzorgen de plaatsing inclusief het in bedrijf stellen! Verder bieden we tegen aantrekkelijke tarieven service en onder houd voor de apparatuur aan." Dekker: „We kunnen in ons vakgebied veel op een heel breed terrein; het is niet zomaar in een paar woorden samen te vatten. Zo installeren we bijvoorbeeld ook koelsystemen in luxe jachten." Frost Klimaattechniek is STEK-erkend, gecertificeerd voor F- Gassen en PED en aangesloten bij brancheorganisatie NVKL. HEILOO - Zondag 6 juni vindt de negende (dus volgend jaar de tiende!) editie van Parkgolf Heiloo plaats. Het evenement wordt in verband met het WK voetbal twee weken eerder gehouden dan voorgaande jaren. De Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden wil met Parkgolf Heiloo 2010 wederom zoveel moge lijk geld inzamelen voor een aantal regionale goede doelen, waaronder de tuin van De Stolp aan de Westerweg in Heiloo. Bob Ykel, voorzitter van de Parkgolf-eommis- sie: „De Stolp is met overheidsfi nanciering gebouwd, waarbij alle geldmiddelen in het gebouw en de faciliteiten zitten. Parkgolf 2010 stelt een bedrag beschikbaar om de tuin in te richten." Andere goede doelen zijn de timmerdorpen van Heiloo, Limmen Egmond-Binnen en Alkmaar (JOL), Stichting Eardrop (chirurgen die vrijwillig ooropera ties uitvoeren in Afrika), Stichting Reach, G-team van HS\( Stichting Opkikker, Kunst6Daagse Heiloo, Stichting Bista pa Otro (Frem Gonet) in Curasao, Natuurmonu menten, Veldwerk, Stichting Dolfiim, Lambano Sanctuary, school Burkina (www.fietsenvoorschoolbukina.nl) en het orthopedisch hulpprject van Janco Barentz (MCA). Het is de commissie gelukt om zelfs in tijden van economische teruggang een aantal welwillende sponsors te vinden, die het houden van het evenement mogelijk maken. De sponsors zullen met een herken bare hole en een team (flight) ver tegenwoordigd zijn. Het is voor de golfliefhebber ook nog mogelijk om zich los in te schrijven (lunch en avondeten inbegrepen) via www.parkgolflieiloo.nl; er zijn nog twintig losse insehrijvingsplaatsen beschikbaar. Net als andere jaren wordt gespeeld in de schitterende entourage die het park langs de Omloop en het Heilooërbos bieden. In totaal telt het parcours drie pun ten, waar vanaf een hoge positie wordt afgeslagen. Bij de afslag van de eerste hole in de Zuiderneg moet men vanaf een heuvel over een waterpartij afslaan. De tweede is bij hole 9 op de sledeheuvel. En de derde bevindt zich op de Kattenberg. Bob Ykel: „We zijn heel blij met de medewerking van de gemeente, HSV en Natuurmonumenten, die het weder om mogelijk maakt om het gebied rondom de Kattenberg in het par cours te betrekken. Ook met de vele vrijwilligers die meedoen aan dit evenement. Op het centraal gelegen HSV sportpark is het wedstrijdse cretariaat gevestigd en zal de prijs uitreiking plaatsvinden. Boven-dien zijn holes 17, 18 en '19' hier gesitu eerd, zodat op het complex zich tal van leuke activiteiten voor de wach tende spelers en het aanwezige publiek afspelen. Deze laatste hole is dit jaar de Funny Hole, gespons ord door Team de Haas. Iedere aan wezige kan hier een balletje slaan. Het toernooi zal rond 09.45 uur beginnen. Uiteraard is iedereen zon dag 6 juni welkom op Parkgolf Heiloo om de deelnemers aan te moedigen." Meer informatie: www. parkgolfheiloonl. ilMÉi T •J&S> 'JT'. De Parkgolf-commissie van de Lions: Bob Ykel, (voorzitter) Gerard van Leersum, Tom Veldt (penning meester) Gem Bot, Joost Snoep (niet op de foto: Koert Argeloo (secretaris)) en de terreinverzorgers van Parkgolf 2010: Carel Schoppink, Hans Obertop, Jaap Hanraads (niet aanwezig op foto: Jan Valkering). Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5