Stuntshow presenteert nieuwe stunts in Heiloo Koopzondag Sport Spel Stationscentrum Heiloo H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING In de vitrine Aan huis gebonden? Hermitage Lotgenoten Lotgenoten Zomerbeurs Boodschappen Maaltijden thuisbezorgd Coalitie van Heiloo2ooo, DGL, CDA en PvdA UITKIJKPOST 19 MEI 2010 haar twee weken de revue passeer den. Een stuk of vijf! Tenslotte was men in het afgelopen weekeinde uit gekomen bij de combinatie die nu voorlag, waarbij het CDA en de PvdA gewenst waren vanwege hun 'kennis en ervaring'. Hierna vroeg René van Splunteren, fractievoorzitter van de WD, het woord. Hij was, zoals hij zelf zei, 'oppositieleider' geworden. Voor de WD Heiloo een unicum, want sinds 1965 maakte deze partij altijd deel uit van het college van B&W De oppositie 'wordt een boeiende rol', aldus Van Splunteren, al 'zijn wij nu niet blij'. Echter, over de wijze waarop dit uiteindelijke resultaat tot stand was gekomen en met name over de werkzaamheden van de informateur had hij 'niets dan lof'. Hij releveerde met een knipoog nog wel 'dat een WD-infor- mateur erin was geslaagd de WD Heiloo buiten de nieuwe coalitie te houden'. Tenslotte deed burge meester Hans Rorneyn nog een beroep op de nieuwe coalitie om 'te komen met een program waarmee ook echt bestuurd kan worden'. tenslotte mevrouw Van Lente, bewoner van de Kennemerstraat- weg. Zij pleitte voor volledige sloop van het fabriekscomplex en vroeg om te luisteren niet naar 'lobbyisten' van buiten Heiloo, maar naar de 'zwijgende meerderheid' van de inwoners van Heiloo. Volgens haar waren Heilooënaren in meerderheid voor volledige sloop van het 'detonerende' fabriekscomplex. In de raadsdiseussie merkte Cees Rootjes van de PvdA op dat het geenszins vaststond dat culturele instellingen bereid waren om eventueel naar het Campina-terrein te verhuizen. Martha Klein van D66/GroenLinks vroeg aandacht voor een verzoek van de Technische Universiteit Delft om van bestuder ing van de fabriek een onderwijspro ject te maken. Theo van Beek van de WD pleitte voor een mooie groene woonwijk en achtte een sociaal-cul turele bestemming 'financieel niet verantwoord'. Tijmen Valkering toonde zich namens Heiloo-2000 in principe 'een groot voorstander' van behoud van Hal 1 van de fabriek, zoals nu in het bestemmingsplan stond. Maar hij knoopte daar een aantal mitsen en maren aan vast. En de schoorsteen, die zou van hem toch wel weg mogen: 'Wij zien een behoorlijke kostenpost op ons afkomen, daarom zou de monumen tale status van de schoorsteen nog eens heroverwogen moeten wor den.' Tenslotte gingen alle zes de partijen in de gemeenteraad akko ord met het voorgestelde bestem mingsplan. HEILOO - Het Stunt Movie Production-team komt na het succes van vorig jaar terug naar Heiloo en wel op woensdag 26 mei, om 19.30 uur gaan de remmen los! Dit jaar presenteert het team nieuwe stunts en zelfs een nieuwe truck: The Dragon! Het belooft een bloedstollend spektakel te worden met salto's draaiende auto's, razende quads, motoren die meterslange en hoge sprongen maken en dwars door vuur voorbij stuiven. Naast snelheid ziet u ook pure behendigheid. Zo zal Gino met een auto op twee wielen rijden alsof het niks is. Ook worden er levensgevaarlijke stunts uitgevoerd met voertui gen welke dwars door de 'wall of fire' voorbij 'vlammen'. U kunt de stunts live aanschouwen in een 90 minuten durende show. Alles verpletterend, vijf ton zwaar en reusachtig zijn de Monster Trucks. Met hun twee meter hoge wielen en 1400 pk, verpletteren de kolossale gevaartes normale auto's alsof het speelgoedauto's zijn. De Madfruit maakt metershoge sprongen. Nieuw is The Flying Dragon. Een enorm gevaarte welke fantastische sprongen maakt! Het spektakel vindt plaats op de parkeerplaats van zwembad Het Baalje aan de Omloop 11 op woensdag 26 mei om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa die vanaf een uur voor aanvang geopend is. Tegen inlevering van dit artikel aan de kassa ontvangt u twee euro korting op een entreebewijs. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en of acties! Ook is er een kortingsbon te vinden op de website www.stuntmovieproduction.com. HEILOO - Op zondag 30 mei houdt het Stationscentrum weer een koop zondag. Deze staat in het teken van Sport Spel. Op de kop van het Stationsplein komt een klimwand van maar liefst tien meter hoog te staan. Voor iedereen die durft en eens kennis wil maken met deze sport is dit de kans. De kosten van de klimwand worden gedragen door de gemeente Heiloo in het kader van de Sportstimuleringsregeling. Alle sport- en spelver- enigingen van Heiloo en omgeving zijn benaderd om op deze dag hun sport te komen demonstreren en op die manier onder de aandacht te brengen. Een aantal verenigingen heeft al positief gereageerd. In ieder geval badmin tonvereniging Vennewater, Dojo 't Loo en Dance en Fltstudio 115 komen laten zien wat er bij hun allemaal te doen is. Er zijn demonstraties en infor matiestands, maar ook kan iedereen actief meedoen in de winkelstraten Stationsplein en Stationsweg. Verschillende winkeliers komen op die dag met een sportieve aanbieding. Dus kom op 30 mei in je sportieve outfit naar het Stationscentrum te Heiloo. Na alle actie en informatie is het goed toeven op de terrassen van de aanwezige horecagelegenheden. STICHTING WELZIJN HEILO® Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl In onze vitrine is van 17 mei tot 30 juni iets bijzonders te zien: prachtige bloemstukken van origine le zijdebloemen, gemaakt door Froukje Bangrna. Geboren in Friesland, wordt Froukje door haar kinderen nog steeds 'Mem' genoemd. Daar komt de naam van haar atelier vandaan: Mern's atelier. Voor elk jaargetijde en voor alle gele genheden maakt zij mooie bloem stukken. Froukje geeft ook work shops op het gebied van huis- en tuindecoraties met groen en bloe men. Nieuwsgierig? Kom dan kijken bij het Trefpunt gedurende de ope ningstijden. Bent u aan huis gebonden en vindt u het gezellig om samen met een vrijwilliger een activiteit bij u thuis te doen? Men zorgt dat u met een vrij williger in contact komt. In onder ling overleg maakt u afspraken over de activiteit en over de frequentie van de bezoeken. Meer informatie: Annita Ruijs, oudereneoaeh, e-mail ouderencoach@welzijnheiloo.nl. Ga woensdag 26 mei mee met de Culturele Commissie naar de Hermitage, Amstel 51 te Amsterdam voor de tentoonstelling Van Matisse tot Malevieh, pioniers van de moder ne kunst, met topstukken van Matisse, Picasso, Van Dongen tijdge noten. De kosten voor de gids zijn 6,- per persoon (naast de trein- en tramkosten). Wanneer u een museumjaarkaart heeft kunt u de tentoonstelling gratis bezoeken, anders 15,- entree. Vertrek is om 11.00 uur met de trein, van 13.00 tot 14.00 uur zal een gids de groep van maximaal vijftien personen rondleiden. In verband met beperkt aan 'plaatsen' is reserveren noodza kelijk: 072-5331297. De Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies komt iedere maand bijeen. Het doel van deze middagen is het ontmoeten en samenzijn van deelnemers die in een vergelijkbare situatie verkeren. Iedereen verwerkt rouw op een eigen manier. Het kan prettig zijn om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luiste rend oor te bieden en te ontvangen Woensdag 2 juni gaat de Lotgenoten Contactgroep Partner- verlies met een fluisterboot het gebied Oosterdel in Langedijk ver kennen. Bij mooi weer is de start om 13.30 uur bij de Broekerveiling in Broek op Langedijk. Iedereen is van harte welkom. Deelname 5,- inclu sief consumptie. Informatie en opga ve: Annita Ruijs, oudereneoaeh® welzijnlieiloo.nl. Donderdag 3 juni van 13.30 tot 16.30 uur houdt de Gezelsehaps- bank een zomerbeurs in het Trefpunt. Met leuke workshops. Tijdens de beurs speciale aandacht voor het formeren van groepjes die samen allerlei activiteiten willen ondernemen: samen fietsen, wande len, theater/musemnbezoek/fihn. vakantie en samen eten. Als u deze zomer wat met iemand anders wilt ondernemen, dan moet u zeker de beurs bezoeken. U kunt zich meteen voor de activiteiten inschrijven. Samen geniet u immers meer? Entree €2,-. Wie problemen heeft met het doen van boodschappen kan bij de Stichting Welzijn Heiloo informeren over de mogelijkheid voor hulp daarbij. U kunt daarvoor contact opnemen met ouderenadviseur Margreet van Zwet, ouderenadvi- seur@welzijnheiloo.nl Ons assortiment Dinnerland biedt u een grote keuze heerlijke vries- verse gerechten, uit de Hollandse én buitenlandse keuken, natriumbe- perkte, gemalen en vegetarische gerechten. Deze worden eenmaal per week bij u thuis bezorgd en kosten 4,95 per stuk. Bestemmingsplan voor het Campina-terrein Het belangrijkste inhoudelijke agendapunt was deze avond het vaststellen van een bestemmings plan voor het Campina-terrein, gren zend aan de ene kant aan de Kanaalweg en aan de andere kant aan landgoed Ter Coulster met het weiland met de grazende koeien. In het concept-bestemmingsplan werd voorlopig gekozen voor behoud van het oudste deel van de melkfabriek van de vroegere Melkunie of Melco, 'Hal 1', waarin ruimte zou kunnen komen voor culturele of maatschap pelijke doeleinden of voor klein schalige bedrijvigheid of misschien ook voor kleinere wooneenheden. Daaromheen zou dan een woonwijk komen met het nodige groen. Als behoud van de fabriekshal bij nader onderzoek niet haalbaar zou blijken, kon altijd nog besloten worden (door het college, na raadpleging van de raadscommissie) om er een complete, groene woonwijk van te maken. Voordat de gemeenteraad hierover aan het woord kwam, waren er drie insprekers. Eerst de heer Wartenhorst namens 'Buurtbelangen Kanaalweg', die vertelde dat een enquête onder zo'n 150 buurtbewoners had opgeleverd dat 95 procent koos voor sloop van het totale fabriekscomplex. Daarna de heer Kuijper namens de his torische vereniging 'Oud Heiloo', die pleitte voor behoud van een groter deel van het fabriekscomplex dan het college voorstelde. En Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 10 mei. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. Op deze avond werd de geboorte verkondigd van een nieuwe coalitie voor het dagelijks bestuur van onze gemeente: Heiloo-2000, D66/ GroenLinks (DGL), CDA en PvdA. Samen goed voor veertieb van de 19 zetels in de gemeenteraad en op zich een begrijpelijke combinatie. Een combinatie die ook al eerder in de zeer lang slepende coalitiebesprekingen aan de orde was gekomen. Maar nu wel met de bijzondere, om niet te zeggen wonderlijke invulling van één wethouder namens Heiloo-2000 en DGL, ook één namens het CDA en ook één namens de PvdA. En dat ter wijl Heiloo-2000 vijf zetels in de raad heeft, DGL vier zetels, het CDA drie en de PvdA twee. Het nieuws van deze avond was de vorming van deze coalitie. Een 'coalitieakkoord' moest er nog komen. Wel werd meegedeeld dat in dit akkoord aandacht besteed zou worden aan onder meer de volgende onder werpen: 'het karakter van Heiloo behouden; structurele bezuinigin gen; herbezinning op gemeentelijke taken; en het herijken van de grote projecten'. De geboorte van dit college van vier partijen werd begeleid door een vroedvrouw! Dit was Tine van der Stroom, voormalig burgemeester van Heemstede en daarvóór van de Schermer, die twee weken eerder via bemiddeling van burgemeester Hans Rorneyn was aangezocht om op te treden als informateur omdat de Heilooër politieke partijen na ruim anderhalve maand heen en weer praten in een complete impasse terecht waren gekomen. Nu was de politieke situatie door de verkiezingsuitslag van 3 maart ook wel bijzonder moeilijk geworden. De traditionele bestuurspartijen WD, CDA en PvdA waren hun meerder heid kwijtgeraakt en waren op negen zetels blijven steken. Heiloo- 2000 behield zijn vijf zetels en de nieuwe combinatie D66/GroenLinks was meteen naar vier zetels opgestoomd. Heiloo-2000 kreeg het initiatief om een nieuwe coalitie te vormen en maakte van het begin af aan duidelijk dat het samen met D66/ GroenLinks (DGL) wilde optrekken. Er kwa men twee informa teurs, Hans Boon van Heiloo- 2000 en Carla Coenders van DGL. Toen het maar niet lukte om een coali tie te vormen met een of twee van de 'oude' parti jen, kwam de NCPN van Willem Gomes met één zetel in beeld om een coalitie van Heiloo- 2000 en DGL met gedoogsteun aan een - uiterst krappe - meerderheid te helpen, maar zover kwam het toch niet. En zo kwam er op 26 april een onafhankelijke informateur, Tine van der Stroom. Die ging voort varend te werk en gaf ook meteen aan dat zij maar twee weken tijd had, want dan zou ze met vakantie gaan. Zodoende ontstond er een deadline voor de avond van 10 mei: de reguliere raadsvergadering van Heiloo. Deze avond deed Van der Stroom verslag van haar bevindin gen. Zij zei dat zij er bij was gehaald omdat 'het imago van de gemeente in het geding' was. Zij sprak over ernstige belemmeringen door 'scherpe beeldvorming' van partijen naar elkaar toe, ook nog in de twee weken dat zij het bewind had. In die beeldvorming, zo zei zij, moest met name de WD het ontgelden. Programmatisch waren er volgens haar geen grote verschillen. Zij schetste de diverse 'rondes', dat wil zeggen partijencombinaties, die in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7