Heiloocontact Dinsdag 1 juni wijkavond Heiloo Noordwest Bijeenkomst voor veteranen in Heiloo Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Welzijn Sport en recreatie 26 MEI 2010 U ITKIJ KPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Op dinsdag 1 juni houden wij de wijkavond voor inwo ners van Heiloo Noordwest. Tijdens deze inloopbijeen komst willen wij het graag hebben over de openbare ruimte, zoals het groen, verlichting, wegen, water, verkeer en speelvoorzieningen. Is het wegdek in uw straat slecht? Vindt u het groen niet goed onderhouden? U kunt uw vragen aan ons kwijt. Wij horen graag uw mening. Natuurlijk horen wij ook graag wat u in uw wijk goed vindt. In juni 2009 zijn we in Heiloo West geweest en in november 2009 in Ypestein. De wijkavond voor Noordwest houden wij van 19.30 tot 21.30 uur in Restaurant De Groene Kip aan De Omloop 24. Er is geen vast programma. Alle vragen en meningen die wij over de openbare ruimte krij gen, verdelen wij in drie categorieën: - meldingen die we meteen kunnen oplossen of meldingen die we oplossen, maar dan over een paar jaar; - meldingen waarvoor we eerst meer onderzoek moeten doen of geld voor moeten proberen te krijgen; - meldingen waarmee we niets doen, omdat dit bijvoorbeeld tegen het vastgestelde beleid of tegen de regels is. De lijst met alle meldingen zetten we ook op onze website. Zo kunt u zien welke meldingen er zijn gemaakt en hoe het met de uitvoering van alle meldingen staat. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met mevrouw A. Jaspars van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 66 66. Praten over opvoeden Na een succesvolle campagne in Amsterdam start in de gehele provincie Noord-Holland vanaf 17 mei in alle gemeenten een mediacampagne over Positief Opvoeden, Triple P. De opzet is dat met een campagne en de web site www.positiefopvoeden.nl ouders tips op maat kunnen krijgen. Positief Opvoeden, Triple P Het Positief Pedagogisch Programma (Positief Opvoeden,Triple P) vergroot de kennis, vaardigheden en het zelf vertrouwen van ouders op het gebied van opvoeden. Positief Opvoeden, Triple P helpt hierdoor problemen bij kinderen en jeugdigen te verminderen en te voorkomen. Deze steun kan vari eren van informatie over opgroeien en opvoeden zoals: slapen, driftbuien, hui len, agressie of pesten tot intensieve begeleiding bij het opvoeden van bij voorbeeld een hyperactief kind. Positief Opvoeden, Triple P zorgt ervoor dat ouders (weer) plezier krijgen en hou den in het opvoeden. Deze positieve opvoedingsstijl stimuleert kinderen zich goed te ontwikkelen. Website voor ouders Via een provinciale mediacampagne krijgen ouders in Noord-Holland tips bij alledaagse en herkenbare opvoed- situaties. De website van Positief Opvoeden gaat inhoudelijk in op deze tips. Ouders kunnen online en anoniem vragen stellen aan opvoedadviseurs en er is zoveel mogelijk regionale infor matie verzameld. De website biedt een platform waar elke ouder met zijn of haar opvoed vragen terecht kan. Instellingen werken samen De ondersteuning van ouders houdt niet op bij de website. Veel beroeps krachten die werkzaam zijn bij instellin gen voor ouders en jeugdigen kunnen op de manier van Positief Opvoeden, Triple P vragen van ouders beant woorden. Als ouders meer hulp nodig hebben kunnen ze ook terecht bij jeugdzorginstellingen en verschillende particuliere instellingen. Dat betekent dat ouders op dezelfde manier antwoord op hun vragen krij gen, of het nu om een kleine vraag of een groot probleem gaat! Positief Opvoeden in de provincie Noord-Holland De instellingen die met het pro gramma werken zijn onder meer: de Jeugdgezondheidszorg van (- 9 maanden) 0-19 jaar, Algemeen en School Maatschappelijk Werk, MEE, verloskundigen, welzijnswerk. Ook de Centra voor Jeugd en Gezin werken allemaal met Positief Opvoeden, Triple P. Triple P werkt ook samen met andere instellingen voor jeugdzorg, jeugdhulpverlening, kinderopvang, peu terspeelzalen en onderwijs. De cam pagne is mede mogelijk door bijdragen van de Provincie Noord-Holland en de gemeenten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. de Graaft, afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 84. Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl De nationale veteranendag vindt dit jaar plaats op zaterdag 26 juni in Den Haag. leder jaar geven we in Nederland eind juni landelijk aandacht aan onze 140.000 Nederlandse veteranen. Het belangrijkste doel van deze veteranendag is waardering te tonen voor onze vetera nen en kennis over veteranen te vergroten. Niet alleen voor de vete ranen uit de Tweede Wereldoorlog, Nederlands Indië, Nieuw-Guinea en Korea, maar ook veel jonge veteranen, die zich hebben ingezet bij internationale vredesmissies in Libanon, Cambodja, de Balkan, Irak of Afghanistan. Veteranendag in Heiloo Om onze waardering te tonen voor het werk van onze veteranen: oud en jong, organiseert de gemeente Heiloo jaarlijks een bijeenkomst voor vete ranen, die in Heiloo wonen. Deze bijeenkomst voor veteranen in Heiloo vindt plaats op 10 juni van 15.30 tot 17.30 uur in Golden Tulip Heiloo, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo. De bijeenkomst heeft een informeel karakter. De veteranen kunnen verhalen en ervaringen uitwisselen onder het genot van een hapje en een drankje. Wij kiezen in Heiloo voor een bijeenkomst op een andere dag dan de lan delijke veteranendag. Zo kan iedereen eventueel ook de landelijke bijeen komst op zaterdag 26 juni in Den Haag bezoeken. In 2008 hebben wij voor de eerste keer een veteranenbijeenkomst geor ganiseerd. ledereen was zeer tevreden over deze bijeenkomst: de sfeer was informeel en prettig. Ook vorig jaar was de bijeenkomst zeer geani meerd. De aanwezigen hebben hun ervaringen met elkaar kunnen delen. Wij hopen u op onze Heilooër veteranenbijeenkomst 2010 te mogen ver welkomen. Aanmelden voor de bijeenkomst in Heiloo Heeft u belangstelling om naar de bijeenkomst te komen? Dan kunt u een e-mail sturen naar info@heiloo.nl onder vermelding van Veteranendag of bellen met mevrouw J. van der Stok, telefoonnummer 072 535 66 43. Meer informatie Voor meer informatie over de landelijke veteranendag, kunt u kijken op de website www.veteranendag.nl Op deze website vindt u het programma van de viering in Den Haag, andere lokale en regionale evenementen, algemene en achtergrondinformatie. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 12