Hoeverdorpsfeest op 12 en 13 juni d Hans wijekers klaar voor betoverende musical Tentoonstelling in de Kapberg NIEUWS UIT DE REGIO Bart van Oort speelt in Slotkapel regio 20 Als hoogtepunt de traditionele rommelmarkt gehouden Symbolische laatste vaart pontje Akersloot De betovering van Belle en het Beest 26 MEI 2010 IMWM—M J IIMIM» HiKliLLLI EGMOND - In het tweede weekend van juni zal het jaar lijkse Hoeverdorpsfeest wor den gehouden in de dorpskern van Egmond aan den Hoef. Er worden activiteiten gehouden voor inwoners én bezoekers van 'De Hoef', jong en oud. Op zaterdag 12 juni wordt van 14.00 tot 19.00 uur de Hoever Kunstmarkt gehouden. Kunstenaars zullen hun werk in ongeveer 55 kra men te koop aanbieden. De histori sche omgeving van de Slotkapel en de kasteelruïne zorgen hierbij voor een bijzondere sfeer. Het trio Irish Rose zorgt voor een sfeervolle muzikale omlijsting. Op deze middag zullen weer vele kunstuitingen te zien zijn, zoals schilderijen, grafisch werk, kera miek en beelden. Ook is er plaats ingeruimd voor enkele oude ambachten. Rondom de Slotkapel is het een en ander te doen voor de jongere kinderen. Net als voorgaan de jaren kunnen zij zelf een kunst werk maken. Er wordt geboetseerd met zelfdragende klei. Op het plein tje voor de Slotkapel is een terras ingericht, waar men even kan zitten met een hapje en een drankje. Galerie De Kapberg, Hoeve Overslot en het Historisch Informatie Centrum zijn ook geopend. Zie www.kunstmarktegmond.nl. Op zondag 13 juni vanaf 10.00 uur wordt als hoogtepunt van het Hoeverdorpsfeest voor de 24ste keer de traditionele rommelmarkt gehouden. Net als voorgaande jaren slingert een markt van ongeveer 120 kramen door de oude kern van Egmond aan den Hoef. Op deze markt wordt van alles verkocht: naast de 'spullen van zolder' en 'jong' antiek, wordt ook nieuwe kle ding en artistieke voorwerpen te koop aangeboden. Plaatselijke vere nigingen zullen zich presenteren en spullen verkopen om hun kas te spekken. Voor het Dorpshuis Hanswij k zal weer een podium staan. Vanaf ongeveer 10.30 uur zal het Jeugdorkest en het Opstap- orkest Lamoraal van Egmont spelen en de Balletschool Egmond geeft daarna een demonstratie. Rond het middaguur begint het optreden van het smartlappenkoor De Skarrebekke uit Egmond aan Zee en vervolgens speelt de band Razzle Dazzle 60, met muziek uit de jaren '60 en '70. In de pauzes draait het Rad van Fortuin waarvan de opbrengst ten goede komt aan het organiseren van de volgende Hoeverdorpsfeesten. Rond 16.00 uur wordt het Hoeverdorpsfeest op het podium afgesloten door Han Amsterdam' Thijssen; de echte vertegenwoordi ger uit de hoofdstad, waarbij ieder een uit zijn dak gaat. Voor meer informatie en foto's van voorgaande jaren kunt u www. hoeverdorpsfeestnl bezoeken. AKERSLOOT - Onder grote belangstelling voer het kabelpontveer Akersloot op 21 mei (symbolisch) voor de laatste keer. Na 132 jaar trouwe dienst ging het pontje na het pinksterweekend definitief uit de vaart. Burgemeester Emmens kwam speciaal naar Akersloot om van het pontje afscheid te nemen. Daarbij waren mooie woorden, en bloemen voor de hoofdrolspelers. Het pontje wordt nu een drij vend terras bij café/restaurant De Woude en zal daarvoor deze week van mei naar De Woude worden gesleept. Op 2 juni komt een modem, vrijvarend, nieuw pontveer in de vaart. Tot die tijd vaart voor voetgangers en fietsers een tijdelijke pont. In dezelfde periode wordt gewerkt aan de aanleg van een nieuwe insteekhaven. Aangeleverde foto De Hanswijckers zijn er weer helemaal klaar voor! Aangeleverde foto HEILOO - Vrijdag 4 juni en zaterdag 5 juni presenteert musicalvereniging De Hanswijckers uit Egmond aan den Hoef de musical De betove ring van Belle en het Beest. Deze betoverende voorstelling is te zien in Theater De Beun in Heiloo. De betovering van Belle en het Beest, geschreven door Vera Morris, is een muzikale toneelbewerking van het bekende klassieke sprookje, waarin liefde, hebberigheid en ego ïsme centraal staan. Dit tijdloze meesterwerk is anders dan de ver sie van Walt Disney, of de grootse musical van Joop van den Ende. De Hanswijckers nemen u terug naar het begin: naar de musical in zijn puurste vorm, maar wel met een modern tintje! De musical vertelt het verhaal over een prins die op een dag wordt vervloekt door een oude vrouw, nadat hij weigert haar onderdak te verlenen in zijn kasteel. Uit wraak verandert zij de prins in een beest en vertelt hem dat hij beest zal blijven totdat hij de ware liefde vindt. Maar zal er ooit iemand van het Beest kunnen houden? En zal deze liefde op tijd zijn om de vloek van de oude vrouw te kunnen beëindigen? Om erachter te komen hoe dit muzikale sprookje afloopt, kunt u komen genieten van deze voorstelling voor jong en oud. Het belooft een betoverend optreden te worden met mooie liedjes, veel leuke en grappige speelmomenten en prachtig ontworpen kostuums en decor. Onder leiding van een geheel nieuw artistiek team wordt de laat ste hand gelegd aan de repetities. Er is een jaar lang, wekelijks hard gerepeteerd met 25 kinderen tussen de 12 en 18 jaar. Zij kunnen niet wachten om dit spektakel stuk aan u te laten zien. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 4 juni (20.00 uur) en zaterdag 5 juni (15.00 en 20.00 uur) in Theater de Beun in Heiloo. Kaarten a 8,50 zijn verkrijgbaar bij Theater de Beun (maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur) in Heiloo, bij De Suikerpot in Egmond aan Zee, Apeldoorn Elektra in Egmond Binnen en bij Boekhandel Deutekom in Heiloo. Meer informa tie: www.hanswijckers.nl EGMOND - Vanaf 22 mei is het werk van José van Tubergen, Toes Dalmulder en Nesrin Düring te zien in galerie De Kapberg, de galerie voor beroepskunstenaars in Egmond aan den Hoef. José van Tubergen combineert fotografie met grafische technieken voor de taal of beeldtaal van de mensen. Toes Dalmulder combin eert ook het schilderen met fotogra fie en ook bij haar zien we de wereld nu met andere ogen. Nesrin Düring laat haar keramiek zien. Haar keramisch werk is internatio naal op hoge waarde geschat. De tentoonstelling is te zien tot en met 27 juni op zaterdag- en zondagmid dag van 13.30 tot 17.00 uur aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoon stelling vindt plaats op zondag 23 mei om 15.00 uur, www. galeriede- kapberg.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19